Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Baltu pagānisms. Lūgšana Austras kokam (Saules kokam).

 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024

Šajā rakstu sērijā es iepazīstināšu ar mūsu tautas neopagānismu: dievturību. Tomēr manis veidotais saturs tik pat labi ir attiecināms arī uz lietuviešu neopagānismu: romuvu.
Būšu priecīgs, ja kādam manis veidotais saturs šķitīs noderīgs. Esmu gatavs atbildēt arī uz jautājumiem, ja tādi kādam ir radušies.
Veiksmīgu dienu!
Lūgšana Austras kokam (Saules kokam):
«Austras kok, es Tevi pielūdzu un slavēju!
Austras kok, es Tevi pielūdzu un slavēju!
Austras kok, es Tevi pielūdzu un slavēju!
Tu esi manu senču pielūgts.
Tu esi manu senču apdziedāts.
Tu esi Sentēvu Dievu mīlēts un kopts.
Tu esi Latvju Dievu mīlēts un kopts.
Tu dāvā pasaulei dzīvību.
Tu dāvā manai tautai gudrību.
Tu sargā manas tautas brīvību.
Tu nes gaismu cilvēku sirdīs kā uzlecoša Saule.
Tevi apmirdz Saule, un apskalo pasaules ūdeņi.
Tavas saknes ir no vara.
Tavs stumbrs ir no zelta.
Tavas lapas ir no sudraba.
Tavas saknes stiepjas pagātnē.
Tavs stumbrs atrodas tagadnē.
Tavas lapas raugās nākotnē.
Es pielūdzu Tevi ar visu savu garu un dvēseli, visvareno Austras kok!
Es godāju Tevi, visvareno Austras kok!
Dod man savu svētību, visvareno Austras kok!
Dod man savu aizsardzību, visvareno Austras kok!
Dāvā man gudrību un sentēvu viedumu.
Dāvā man spēku un neatlaidību.
Lai Austras koks svētī visus Latvijas dievturus, kas tam tic!
Lai dzīvo pagāni! Lai dzīvo dievturi!
Lai godāts Austras koks kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!
Visa slava Austras kokam! Visa slava pasaules kokam!».
06.03.2024 14:24 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Man šī tēma liktos interesanta un tā kā man patīk baltu mitoloģija, es jau esmu par to nedaudz interesējusies, bet tu publicē vienkārši kaut ko bez dziļāka skaidrojuma. Ja vēlies ieinteresēt cilvēkus, tad pastāsti, kas tas ir, kur šobrīd piekopj pagānismu, vai tur var iestāties vai kur to visu var uzzināt, novērot, piedalīties utt.
Vai šis vnk jauns spama veids?
06.03.2024 14:52 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
Latvijā dievturība ir oficiāli atzīta un likumīga reliģija. Ar dievturību var iepazīties šeit: https://dievturi.lv/
Vienīgi dievturība satur padaudz kristietības sārņus, arī ar romuvu ir tas pats. To var skaidrot ar 50 gadus ilgušo padomju okupāciju, kas neļāva attīstīties dievturībai un romuvai teju 50 gadus. Citviet Eiropā un ASV neopagānisms nepiedzīvoja tādas problēmas kā Padomju Krievijas okupētajās valstīs. Rituālus var mierīgi veikt savā savrupmājā, ja blakām nav kaimiņu. Var arī rituālus veikt savā privātajā mežā, ja blakām nav kaimiņu. Ja nav palaimējies dzīvot viensētā, kaut kur lauku nekurienē, tad var vienkārši izdrukāt attiecīgā Dieva vai Dievietes svētbildi un ielikt to bilžu rāmītī. Un iedegt blakus tam svecīti svečturītī uz gala. Dievam Pērkonam - zilu. Dievietei Laimai - dzeltenu. Dievietei Mārai - melnu, pelēku vai baltu. Drīkst arī iedegt brūnu svecīti, ja melnās nav nopērkamas. Der atcerēties par ugunsdrošību. Un pirms vai pēc svecīšu dedzināšas ir nepieciešams izvēdināt telpu. Tas īsumā ir viss.
06.03.2024 15:28 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Kāds ir mērķis šai diskusijai?
Šeit diez vai ir mērķauditorija - kas ies viensētā pielūgt bilžu rāmīti.
06.03.2024 15:58 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
Ticība Latvju Dieviem ir absolūti brīvprātīga un bezmaksas. Dievturība tāpat kā romuva ir visai jauna neopagāniska reliģija, kas vel ir veidošanās stadijā.
Ja interesē kāda jau izveidojusies, gatava tradīcija, ko praktizēt, tad es varu ieteikt skandināvu neopagānismu asatru (eng: Asatru; Heathenry). Skandināvu Dievi ir pazīstami gandrīz visā Eiropā un Ziemeļamerikā. Skandināvu neopagāniskajai ticībai ir savi svētie raksti: Vecākā Edda, Jaunākā Edda un Islandiešu sāgas. Un ir virkne asatru rokasgrāmatu un rūnu maģijai veltītu grāmatu skandināvu pagāniskajā tradīcijā. Angļu valodā ar to visu var iepazīties.
Bet ja runā par baltu neopagānismu, tad padomju okupācijas varas ziedu laikos, tas bija aizliegts. Tāpēc daudz kas ir veidojams pa jaunu. Apzināt mūsu vietējos Baltu tautu Dievus un Dievietes ir pamatīgs darbiņš.
Kā jau teicu, mūsu senču pagānisms ir absolūti brīvprātīgs un bezmaksas. Ar senču ticību neviens godprātīgs cilvēks naudu nepelna.
06.03.2024 20:30 |
 
10 gadi
Reitings 578
Reģ: 26.03.2010
Ar ko atšķiras neopagānisms no pagānisma?
06.03.2024 20:44 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
sidzha @ 06.03.2024 20:44
Ar ko atšķiras neopagānisms no pagānisma?
Pagānisms ir politeiskās reliģijas, kurās tradīcijas parmantojamība netika pārtraukta. Piemēram, sintoisms (eng: Shinto). Šīs reliģijas varēja arī attīstīties tālāk savā attīstības gaitā.
Neopagānisms ir politeiskās reliģijas, kurās tradīcijas pārmantojamība tika pārtraukta. Piemēram, ridnovirstvo (ukraiņu valodā: рідновірство). Dievturība. Romuva. Asatru (eng: Asatru; Heathenry). Hellēnisms (eng: Hellenism). Vikka (eng: Wicca). Druidrisms (eng: Druidry). Respektīvi, dažus gadsimtus kaut kādu iemeslu dēļ šīs reliģijas netika praktizētas vai kaut kādu iemeslu dēļ tapa pat aizliegtas, bet tagad tās tiek praktizētas jaunā kvalitātē un jaunā kvantitātē. Īsumā tas ir viss.
07.03.2024 10:22 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
07.03.2024 18:05 |
 
Reitings 1129
Reģ: 15.07.2023
Vai ticība kādam no šiem dieviem palīdzēs cilvēkam pēc nāves nokļūt debesīs?
08.03.2024 12:38 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
Elīzīte12345 @ 08.03.2024 12:38
Vai ticība kādam no šiem dieviem palīdzēs cilvēkam pēc nāves nokļūt debesīs?
Pieļauju, ka Tu ar debesīm domā Paradīzi. Pasaules duālisms, Paradīzes un Elles jēdziens ir vien ābramiskajās reliģijās: jūdaismā, kristietībā, sātanismā kā kristietības antipodā (dažos ASV štatos sātanisms ir legāla reliģija), islāmā.
Tomēr pagānisms ir plurāls pats par sevi. Pagānisms nav duāls. Vispārīgs uzskats ir, ka Dievi un Dievietes radīja pasauli no pirmatnējā haosa. Katrs Dievs/Dieviete radīja kaut ko savu, ko gribēja, vai ko citi Dievi un Dievietes ļāva. Var uzskatīt, ka pasaule vel ir radīšanas stadijā, jo aiz katra jauninājumu stāv kāds Dievs vai Dieviete. Vienkārši vieni Dievi/Dievietes iesaistījās sākotnējās pasaules radīšanas stadijās, bet citi piebiedrojās vien vēlīnajās pasaules radīšanas stacijās. Un šo Dievu un Dieviešu specifika ir dažāda. Un pasauļu ir ļoti, ļoti daudz.
Pagāni tic reinkarnācijai un Veļu valstībām. Dvēseles laiku pa laikam reinkarnē, bet starp reinkarnācijām atrodas kādā no Veļu valstībām. Paradīze un Elle ir vien divas Veļu valstības, kuras ir radījis Dievs Jahve (saukts arī vel par Jehovu un Allāhu) savām privātajām vajadzībām. Citiem Dieviem/Dievietēm arī ir savas Veļu valstības priekš saviem sekotājiem vai pašu radītajām dvēselēm. Jo dvēseli var radīt ikkatrs Dievs vai Dieviete atšķeļot mikroskopisku gabaliņu savas apziņas.
08.03.2024 17:13 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
Kā es jau redzu, manis rakstīto forumā sistemātiski dzēš. Lai gan es izsaku savu viedokli pieklājīgā un konstruktīvā veidā.
08.03.2024 17:17 |
 
Reitings 674
Reģ: 03.11.2023
Latvian pagan @ 08.03.2024 17:17
Kā es jau redzu, manis rakstīto forumā sistemātiski dzēš. Lai gan es izsaku savu viedokli pieklājīgā un konstruktīvā veidā.

Kas tev liek domāt, ka sieviešu klaču forums ir īstā vieta, kur šo sludināt ar vairākiem ierakstiem dienā?
09.03.2024 14:27 |
 
Reitings 1129
Reģ: 15.07.2023
Latvian Pagan
Pagāni tic reinkarnācijai un Veļu valstībām. Dvēseles laiku pa laikam reinkarnē, bet starp reinkarnācijām atrodas kādā no Veļu valstībām. Paradīze un Elle ir vien divas Veļu valstības, kuras ir radījis Dievs Jahve (saukts arī vel par Jehovu un Allāhu) savām privātajām vajadzībām.

Islāms ir sātaniska kustība ar nesakritībām korānā. Turklāt tā popularizē pedofīliju un vardarbību pret sievietēm. Tajā nav nekā svēta.
10.03.2024 17:25 |
 
Reitings 3525
Reģ: 30.12.2015
Latvian pagan @ 08.03.2024 17:17
Kā es jau redzu, manis rakstīto forumā sistemātiski dzēš. Lai gan es izsaku savu viedokli pieklājīgā un konstruktīvā veidā.

jo nevienu neinteresē tavi garie palagi, kur nu vēl sieviešu klaču forumā
10.03.2024 19:35 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.03.2024
par ziedojumu varu jums palidzet atrast atbildes uz sasapejusiem jautajumiem. pec senam keltu metodem apskaujot kokus tie komunice ar mani un sniedz dazkart tieshas atbildes un palidz atrast pareizo virzijumu jusu dzives gajumam. +37126424595 zvanit un rakstit drosi un es jums palidzesu ka varesu.
13.03.2024 16:36 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
WisdomofTrees @ 13.03.2024 16:36
par ziedojumu varu jums palidzet atrast atbildes uz sasapejusiem jautajumiem. pec senam keltu metodem apskaujot kokus tie komunice ar mani un sniedz dazkart tieshas atbildes un palidz atrast pareizo virzijumu jusu dzives gajumam. +37126424595 zvanit un rakstit drosi un es jums palidzesu ka varesu.
Neesmu priecīgs, ka zem manis rakstītā izpaužas kaut kāds finanšu ubags, respektīvi, krāpnieks. Cilvēk mīļais, es Tev neesmu staigājoša reklāmas platforma!
14.03.2024 07:21 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.02.2024
Atbilde uz šī cilvēka 2024. gada 13. marta pulkstens 16:36 tapušo komentāru. WisdomofTrees, vai Tu maz saproti, ka Tu nodarbojies ar naudas izkrāpšanu? Manis veidotais saturs nav reklāma, kas domāta Tev.
14.03.2024 07:28 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiModerators
Reitings 1262
Reģ: 29.01.2009
maijpukjiite @ 10.03.2024 19:35

jo nevienu neinteresē tavi garie palagi, kur nu vēl sieviešu klaču forumā

Tēmas var būt un pat vēlams dažādas, tiešām svarīgi, ka tās ir kā saturs un vēl svarīgāk ir forumā atbildēt uz jautājumiem - šobrīd ir ļoti labs jautājums pēc būtības, tikai atbildes vēl nav! 🖐👀
14.03.2024 09:07 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiModerators
Reitings 1262
Reģ: 29.01.2009
chihiro @ 06.03.2024 14:52
Man šī tēma liktos interesanta un tā kā man patīk baltu mitoloģija, es jau esmu par to nedaudz interesējusies, bet tu publicē vienkārši kaut ko bez dziļāka skaidrojuma. Ja vēlies ieinteresēt cilvēkus, tad pastāsti, kas tas ir, kur šobrīd piekopj pagānismu, vai tur var iestāties vai kur to visu var uzzināt, novērot, piedalīties utt.
Vai šis vnk jauns spama veids?

Ļoti labs jautājums, gaidām atbildi 👂✍
14.03.2024 09:10 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.03.2024
Ari es zelta stumbru skauju tikai tas man ari sniedz atbildes. Es nenodarbojos ar izkrapsanu ta ir briva izvele un energijas apmaina par ziedojumu. Palidzu ari grutibas nonakusajiem bez atlidzibas. Uzrakstiet, piezvaniet +37126424595
14.03.2024 16:29 |
 
Reitings 1199
Reģ: 27.09.2023
Zinu tikai vienu cilvēku, kas jaunākos gados bija Dievturos. Ome, bet nekad par to neesam runājušas. Reiz mēģināju pievērsties Wiccai, bet neaizgāja tā lieta. Jūtos drīzāk kā ragana, kas reti praktizē vienatnē, bet neatrod savu vietu konkrētā kategorijā.
Pēdējā lieta, ko esmu sapratusi, ir tas, ka spēju kādam nosūtīt ciešanas, ja vien šis cilvēks to ir pamatoti pelnījis, bet tam nav sakara ar personīgu nepatiku. Tas nav arī lāsts vai kas tāds. Ticu enerģijas nezūdamībai, ka to var transformēt. Tur ir vajadzīgs kaut kas vairāk par dusmām.
Atkal - cik gan mums ir to neopagānu, kuri ir iekšā savā lietā par visiem 100%? Viena tāda, kuru pazīstu, ir Līga Ezera. Ļoti spēcīga, Feri tradīcijas piekritēja. Nekad gan neesmu varējusi saprast to vizualizāciju - vai viņa tiešām redz dievības un garus kā mēs ar savām acīm redzam cits citu? Tas ir kaut kas, ko nesaprotu.
15.03.2024 21:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits