Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bliezēji un parastie

 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Gribēju parunāt par cilvēkiem ar dažādu darba tempu, enerģiju, uzņēmību.

Man vienmēr ir patikuši cilvēki, kas rīkojas ātri, operatīvi , bīda lietas uz priekšu un paši attīstās. Es arī gribu tāda būt, bet kaut kā nesanāk vai kur ir problēma. Kā to sevī attīstīt?

Lai uzskatāmāk saprastu manu domu, sauksim vienu par bliezēju, otru par parasto :)
Bliezējs celsies 5 no rīta, vingros, lasīs kādu gudru literatūru, pagatavos veselīgas brokastis, izplānos savu dienu pa stundai. Pēc tam efektīvi un produktīvi strādās, bez nekādām laika tērēšanāsm internetā. Vēl pusdienlaikā paspēs satikties ar pāris cilvēkiem, sarunās vakariņas, biznesu, nu kaut vai skvoša spēli. Un vakarā arī paspēs gan pasportot, gan satikties, gan izklaidēties, gan vēl pastrādāt. Dzīvē viņam viss rit stauji, karjera, nauda, sakari, viss.

Tikmēr parastais guļ, cik ilgi vien var, stresā un steigā kaut ko dara, dienas ritms pakārtots pastāvīgam nogurumam un enerģijas trūkamam. Pusdienlaikā vai vakarā labākajā gadījumā pačekos cosmo vai kādu bezjēdzīgu žurnālu pāršķirstīs.

Pagaidām esmu otrais variants, bet gribu būt pirmais. Kādas attīstības tehnikas varat ieteikt? :)
03.02.2014 14:36 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Kordelia, tev patīk tas ar ko nodarbojies? Tas ir tavs īstais aicinājums?
Manuprāt, uzņēmībai ir liels svars no intereses, no dzīšanās pēc augstāka mērķa. Ja nepatiks savs darbs, tad diez vai būs enerģija to darīt.
04.02.2014 17:19 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
1) Tev ir jāsaprot, cik ilgs laiks Tev nepieciešams, lai izgulētos. Vienai pietiks ar 6h, citai vajadzēs 8h. Ja nebūsi izgulējusies, pārējais vienkārši nevarēs izdoties.
2) Izvērtē, kas no Tava trakā apraksta Tavā ikdienā ir tiešām nepieciešams.
3) Nākamās dienas plānošanu sāc iepriekšējā vakarā. Sāc jau ar to, ko nākamajā rītā vilksi mugurā un ko ēdīsi brokastīs. Pārbaudi, vai drēbes, ko esi izvēlējusies, ir kārtībā, vai suns nav sagrauzis vienu no tām kurpēm, ko vēlējies vilkt un vai ir visas nepieciešamās sastāvdaļas brokastīm. Ietaupīsi no rīta gan laiku, gan nervus.
4) Iemācies apvienot darāmās lietas. Teiksim, ja brokastīs ēd vārītu olu, uzliec to vārīties un fiksi dušā. Iznāksi no dušas, ola būs gatava (Pie nosacījuma, ka dušā nepavadi no rīta vairāk par 10 minūtēm.). Ziņas un citas vietas internetā apvieno ar brokastu ēšanu. Brokastis ēd, pirms ģērbties, tā Tu izvairīsies no situācijas, kad kaut kas no brokastīm nonāk uz drēbēm un jādomā, ko lai tagad velk.
5) Darbā neuzņemies vairāk pienākumu, nekā spēj izdarīt. Izvērtē, cik laika Tev kuram darbam nepieciešams un centies pēc iespējas neko uz rītdienu neatlikt. Ar laiku sāksi atlikt ar vien vairāk un vairāk lietu un beigās sapratīsi, ka vienas dienas Tev jau trūkst. Ja tomēr nākas kaut ko atlikt, mēģini atrast dienu, kad ir vairāk brīva laika un izdarīt cik iespējams iekavētā. Uzmanīgi izvēlies, kad palīdzēt un kad tomēr atteikt kolēģiem. Ja kolēģa lūgums palīdzēt Tev aizņem vairāk par 20min, pieklājīgi atsaki, sakot, ka palīdzēsi citreiz. Tā Tu nekļūsi par maitu, kas vienmēr atsaka, bet tajā pat laikā lieki sevi nenoslogosi.
6) Lai izvairītos no situācijām, kad tā vietā, lai atbildētu uz e-pastu, ej dzert tēju, nospraud sev laikus, kad ņemsi pauzes un konkrētu laiku, cik ilgi to darīsi - 5-10min. Nestrādā pusdienlaikā. Ja nu vienīgi gadījumos, kad noticis kaut kas ārkārtējs. Atceries, ka kaut kas ārkārtējs nemēdz būt katru dienu. Ja Tev tas gadās bieži, kaut ko neesi pareizi izvērtējusi.
7) Pēc darba izvēlies vienu aktivitāti. Nu, piemēram, pirmdienās un ceturtdienās sporta zāli, citos vakaros tikšanās ar draudzenēm, kino apmeklējums vai kas tāds. Pieņemot, ka strādā līdz pieciem vakarā, parēķini pati, cik laika ir nepieciešams, lai no darba nonāktu sporta zālē un vai Tu tiešām pēc tam vēlēsies vēl kaut kur sēdēt ar draudzenēm.
8) Gatavojot vakariņas vari pie reizes piekārtot apdzīvojamo platību. Katru vakaru nav jātaisa ģenerāltīrīšana. To var reizi nedēļā. Es personīgi izvēlos svētdienas pēcpusdienas.
9) Pēc vakara pasākuma tad arī ir tas laiks, kad vari mājās paskatīties kādu filmu, iedzert glāzi vīna un palasīt grāmatu.
10) Laicīgi ej gulēt. Guli tumsā un klusumā - tā smadzenes labāk atpūšas. Ja nu galīgi nevari gulēt klusumā, izmanto radio, nevis TV. TV ekrāna mirgošana rada spiedienu arī uz aizvērtām acīm, līdz ar to Tu tik un tā neatpūties līdz galam.

Viss noslēpums ir faktā, ka jo vairāk nogurusi Tu būsi, jo mazāk spēsi izdarīt. Diezgan daudz laika pavadīsi domājot, ka esi nogurusi un neko nepaspēj tā vietā, lai kaut ko reāli izdarītu. Jo jau Tavs apraksts par to, ka vienā vakarā gribi gan sportot, gan ar draudzenēm tikties gan ko tur vēl un celties piecos pēc tam... Klau, vai tad 24h diennaktī nav visiem? Vismaz es nespēju iedomāties, kā tajās stundās iespiest visu Tevis aprakstīto.

Kamēr turēsies pie sava plāna, viss strādās kā vajag. Nevari savādāk, dresē sevi pēc pulksteņa, par maksimālo atkāpi liekot 5 minūtes.
04.02.2014 16:52 |
 
Reitings 1352
Reģ: 10.08.2012
Meitenes, ne pa tēmai, bet sakiet lūdzu, kur var atrast un kādas ir iespējas kaut kur doties uz semināriem dažādiem?
04.02.2014 14:40 |
 
Reitings 1352
Reģ: 10.08.2012
Es arī esmu otrais variants, bet tiecos uz otro variantu. Kaut kā vairāk gribās sevi nodarbināt, būt aktīvākai, reaģēt uz visu notiekošo daudz ātrāk. Bet man ir dots cilvēks blakus no kā to visu mācīties.
04.02.2014 14:28 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
No malas jau viss vienkārši izskatās, bet kad pašam jādara tad čuš. :D vien ir
04.02.2014 14:22 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Ja ir enerģija,tad tas viss notiek.Mēs taču esam dažādas ar dažādiem ātrumiem. :D Mākslīgi jau nevar neko sačinīt. :D
04.02.2014 14:21 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Tik smieklīgi :D Tieši šodien notika vēl viens notikums, kas to visu apstiprina.
Uz ielas saskrējos ar bijušo klasesbiedreni. Ieminējāmies, ka varētu satikties visi uz kādu mini salidojumu ar visiem. Eju tālāk, domāju par to, jā, būtu forši un tā... Kaut kad... Pēc stundas viņa man zvana un jau aicina, tur un tur, būs tas un tas, darīsim to un to, viss jau ierezervēts, pieteikts, izplānots.
Kamēr es vēl to visu gremoji, citi vienkārši ņem un rīkojas.

Lūk, tāds ir mans cilvēka tips, kādi patīk un kāda gribu būt.

Varbūt ir kaut kādi praktiski ieteikumi, kā to visu stimulēt?
04.02.2014 14:15 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Celšanās 5os Tev ir neizbēgama?
Domājams, ka es arī nebūtu īpaši ražīgi darbspējīga, kur nu vēl pēc darba laika darboties spējīga, ja katru rītu celtos tik agri.
Es gan neatbalstu arī ilgu vālāšanos pa gultu līdz 10iem un tad kaut ko uzsākt, bet vēl kādas pāris stundiņas klāt 5iem no rīta, noteikti ko maina.
03.02.2014 16:34 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
Gandrīz neko no saviem plāniem dienas laikā nepabeidzu.--

skolotāju vajag, kas v isu kontrolētu, bij skolotāja visu izdaru laikā, tagad nav, neredzu tam visam nekādu jēgu.
pfu pfu līdz šim darbus izdarīju laicīgi, vismaz tos kurus sajēdzu, ja kādam citam to vajag. :D bet priekš sevis, patīk paslinkot dažreiz.
03.02.2014 16:20 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Es esmu mazā bliezēja. :D
03.02.2014 16:13 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Jā, tieši tā neizdarība un bremzība man bojā dzīvi.

Tā jau man ir sastādītas i to-do listes, i plānošanas kalendāri, i ceļos es arī 5.00. Bet tik un tā neprotu efektīvi un produktīvi strādāt. Gandrīz neko no saviem plāniem dienas laikā nepabeidzu.
03.02.2014 16:10 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ir arii taadi termini kaa puuces un ciirulji. Puuces necelsies 5 no riita, bet gan pagulees ilgaak, toties uz vakara pusi spees visu apdariit.
03.02.2014 16:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Skolā tagad pusgads brīvs - jāatrod steidzami darbs + 3,5 mēnešu laikā jāuzraksta bakalaura darbs. VAI TAS MAZ IR IESPĒJAMS?


Jā.. pa šo laiku vēl draudzenei pie reizes uzcepsi bakalaura darbu :D
03.02.2014 15:43 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Nē, nu tas otrais jau arī strādā un visu dara. Vienkārši... nu kaut kā tā...
Piemēram, man nupat atsūtīja e-pastu. Bliezējs būtu 2 minūšu laikā atbildējis, pārsviedis atpakaļ tāsku atbildīgajam un lietas ritētu uz priekšu.
Es turpretī to saņemu, 2x izlasu, tad izdomāju iet uztaisīt tēju, parunāju ar kolēģi un tikai tad saņemos atbildēt uz e-pastu.


tas ir slinkums un neizdarība. Tam nav nekāda sakara ar laika plānošanu.
03.02.2014 15:42 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Atbildot par tēmu - esmu kaut kur pa vidu.
03.02.2014 15:40 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, tu esi aizmirsusi vienu lietu, ka neviens cilvēks gadiem šādi nespēj dzīvot. Tā vnk nav nekāda dzīve, kad tev jau no 5iem rītā ir viss saplānots. Bet tas jau laikam kā kuram. Tu visu tā pastāstīji, kad cilvēkiem iet viss no rokas, viss saplānots, viss ideāli, bet ne vienmēr viss rit pēc plāna. Manuprāt, tu daudz ko esi pielikusi klāt un izfantazējusi. Zini, kas notiek, kad saplānotā cilvēkā dzīvē notiek kas neparedzēts? Tā ir katastrofa. Ieteiktu vnk plānot savu laiku un nepārspīlēt.
03.02.2014 15:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Skolā tagad pusgads brīvs - jāatrod steidzami darbs + 3,5 mēnešu laikā jāuzraksta bakalaura darbs. VAI TAS MAZ IR IESPĒJAMS?


Un tagad visi tie, kuri beiguši studijas, lai uzliek roku uz sirds un saka, ka diplomdarbu rakstījuši ilgāk. Tas taču ir pietiekams laika posms. Vairāk nepatērēju ne rakstot bakalaura darbu, ne maģistra darbu. Iespējams, ka pat mazāk, es vairs neatceros.
03.02.2014 15:39 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Esmu sirdī ''parastā'', kas veiksmīgi sevi disciplinē. Ar laiku pierod pie agrajiem rītiem.. pierod pie tā, ka visu laiku kaut kas tomēr tiek darīts. Iesākuma labi palīdz what to do liste
03.02.2014 15:38 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
3,5 mēnešu laikā jāuzraksta bakalaura darbs. VAI TAS MAZ IR IESPĒJAMS

uzrakstīju BA mēneša laikā.. viss ir iespējams :)
Ir jāmāk koncentrēties. Ja uzskata, ka vispirms jāpadzer tēju ar kolēģiem un vēl šis tas, tad nekas nekad neies raiti. Jāmaina prioritātes, un tad viss būs.
03.02.2014 15:28 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man patīk būt laiskam parastajam. Vispār piekrītu piparenei par to vidusceļu.

Kā kļūt par bliezēju. Pašdisciplīna - vnk ņemt un darīt. Sākumā ar piespiešanos, pēc tam jau aizies.
03.02.2014 15:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits