Smags lēmums

 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Jau labu laiku cīnos ar domām. Un netieku galā.

Pirms gada iepazinos ar puisi, kas dzīvo Zviedrijā. Un ieķeršanās ātri vien pārauga mīlestībā, kad pēc mēneša pazīšanās jau devos kopā ar viņu atpakaļ uz Zviedriju. Un tā nu es te dzīvoju gandrīz gadu. Bez draugiem un ģimenes.. Un pamazām ieslīgu depresijā, jo darbu šeit atrast ir neiespējami. Vienīgais, ko daru = apmeklēju zviedru valodas kursus katru dienu. Bet tie beidzas jau plkst. 12:00.

No bezdarbības un vientulības krītu depresijā, līdz ar to arī mans draugs nav laimīgs, jo redz, cik man ir grūti.
Tā teikr, no mīlestības jau vien nepārtiksi. Neesmu mājsaimnieces tips.. Un man patīk lielpilsētas, bet dzīvojan mazā kūrorta pilsētā..

Dēļ tā, ka nevar šeit atrast darbu, dēļ tā, ka pietrūkst māju, apsveru domu atgriezties Latvijā, jo depresijas brīžos sāku domāt, cik man ļoti riebjas Zviedrijā utt. Bet es ļoti mīlu savu draugu, bet brīžam liekas, ka man dzīve aiziet gar degunu, esot te ar cilvēku, ko mīlu, bet praktiski sēžot 4ās sienās.

Grūti jau visu sarakstīt, bet vienkārši tik grūts lēmums, jo viņam Zviedrijā ir jāpaliek vēl vismaz 2 gadi. Bet es te nejūtos laimīga. Visādi esmu mēģinājusi iedzīvoties, bet nesanāk. Bieži esmu īgna, neapmierināta..

Bet atkal zinu, ka atgriežoties Latvijā, lai arī strādāšu un galva būs nodarbināta, es kritīšu depresijā, ka viņš man nav blakus.

ehh, koks ar diviem galiem.
12.06.2013 22:59 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
skaya, Tu runā tā, it kā pirms tam es uz mēness būtu dzīvojusi. Man ir jau 2011. gadā iegūts bakalaura grāds. Un arī darba pieredze. Un jau rakstīju, ka izdzīvoju par 250 lvl/mēn un idzīvotu arī tagad. Kāpēc visi uztaisa Latviju par bubuli tad, kad kāds vēlas atgriezties!
13.06.2013 14:47 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
un par skayas otru komentāru vispār man nav, ko teikt! Tā vien liekas, ka uz ārzemēm aizbrauc nevarīgie, stulbie un bez izglītības. Nekad neesmu strādājusi melno darbu Latvijā. Un to arī netaisos darīt.
13.06.2013 14:52 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Kojās dzīvoji vai pie vecākiem, ja par 250 Ls viss sanāca? Ja tā izdodas "iekārtoties" un tas apmierina, tad tāda alga ir ok un Rīgā darbu atradīsi.

Kāpēc visi uztaisa Latviju par bubuli tad, kad kāds vēlas atgriezties!


Nevēlas lieku konkurenci darba tirgū un svaigā gaisa izelpošanā?

:D
13.06.2013 14:53 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Tā vien liekas, ka uz ārzemēm aizbrauc nevarīgie, stulbie un bez izglītības. Nekad neesmu strādājusi melno darbu Latvijā. Un to arī netaisos darīt.


Neesmu tā teikusi un tā arī nedomāju, jo tas neatbilst realitātei. Ja jau esi tik izglītota, pieredzes bagāta un prasmīga - iekārtosies gan Latvijā, gan Zviedrijā. Tikai jātiek galā ar sevi un jāpieņem lēmums par to, kurā valstī vēlies sevi realizēt.
13.06.2013 14:55 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
īstenībā,palasi savas atbildes uz visu,ko šeit tev raksta. Izskatās,ka tu jau esi izlēmusi,ka vajag uz Latviju atpakaļ braukt. Ja riebjas,tad kāda jēga sēdēt tev tur? Pēc tam sāks vēl vecis tevi kaitināt,jo par maz ir būt mīletai,lai būtu pilna laime.
13.06.2013 14:57 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Principā Tev ir 2 varianti:
1) mainīt attieksmi pret dzīvi, atrast sev nodarbošanos un beigt čīkstēt un ik dienu izteikt pārmetumus vīrietim;
2) braukt uz LV.

Ja nemainīsi attieksmi, arī draugam var beigties pacietība, tad būs jāveido vēl viena diskusija, ka esi bez darba, viena, svešā valstī, ko tagad darīt.

Vai jums ir izglītība? Principā, ja vīrietis tur strādā vienkāršu darbu, tad, kāpēc Tu domā, ka LV varēsiet dzīvot labāk? Diezin vai, ja nebūs naudas, būsiet laimīgāki. Ar pliku mīlestību būs par maz.
13.06.2013 15:04 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
jā, es zinu, kā izklausās manas atbildes. un pašai sāk šķist, ka atbilde, pašai īsti to nesaprotot, ir jau rokās.

Bet es nekad neuzzināšu, kā es jūtos, nepamēģinot padzīvot Latvijā. Varbūt pēc mēneša atskriešu atpakaļ. Putra.

Jo vienīgais, kas mani vēl notur šeit, ir viņš. Nekas cits..
13.06.2013 15:06 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nezinu, ja gluži kājas griestos nesaliek un visu dienu neguļ , tad laiks tomēr ātri paiet. cik daudzas sūdzas, ka nevar visu paspēt izdarīt. improvizē ar ēdieniem, trīri māju, ievies ko jaunu mājās. atrodi sev kādu hobiju.
cik esmu sapratusi, vīrietis vietu nemainīs. tā arī gluži nav pareizā nostāja. jūs varētu abi kopā kkur pārvākties turpat Zviedrijā, bet tā, lai abiem labi. ja tavs vīrietis var nopelnīt tajā vietā, tad vioņš nopelnīs arī citā vietā tajā pašā valstī. nav te tik gluži viennozīmīga situācija. jā, tu vari aizpildīt savu laiku, bet ne jau visu mūžu. ja tev patīk strādāt, tev tas ir jādara. tu esi tā nopietni runājusi ar savu vīrieti par visām iespējām?
13.06.2013 15:08 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
ar 250ls vairs šeit neizdzīvosi normālā vienistabas dzīvoklī. :D Ja vien, protams, nav paziņas. Bet par izklaidēm var aizmirst. Tad varēsi čīkstēt, ka nekur nevari aiziet un tikties ar draudzenēm, tikai atšķirība būs tāda, ka te tev būs ģimene. Puisis pazudīs, draugi arī, naudas nebūs, bet būsi skaistajā latvijā.
Principā, piekrītu Skayas komentāram. Ne visiem, protams, domātas ārzemes, bet tajā pašā laikā domāt, ka vēl aizvien var izdzīvot par 250ls, ujj.. :D
13.06.2013 15:10 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja man tagad būtu iespēja neiet uz darbu, bet visu laiku veltīt sev, es būtu laimīga. Jo pašlaik esmu tik ļoti nogurusi no agrajiem rītiem un tā, ka nevaru darīt to, ko man gribas darīt. Varbūt jābeidz čīkstēt, bet izbaudīt to, kas Tev ir dots.

Ja tiešām LV būs labāk, tad, protams, brauc atpakaļ. Jo jādzīvo tā, lai esi laimīga pati. Ja pati būsi nelaimīga, arī vīrietis kopā ar Tevi nebūs laimīgs.
13.06.2013 15:14 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Tāds gadījums, kā bija šeit, ka meiteni izliek no mājas, paceļ rokas, man atkrīt 100%.

Augstākā izglītība ir man, viņam ir 1. līmeņa augstākā. Nedaru to lielit, bet viņš tiešām gudrs un īsts sabiedrības cilvēks, tādēļ atrast darbu nebūtu grūti, valodas labas, pieredze arī ir no Latvijas, strādājot birojā, nevis kādu melbo darbu. Bet šeit viņu notur nudien augstais atalgojums un darbs, kas kaulus nelauž. Tādēļ viņš nevēlas neko mainīt :/

Un esmu daudz domājusi un aprēķinājusi. Ja nebūtu auto kredīts un naudas skaitīšana mammai, tad mēs lv varētu dzīvot aptuveni tāpat, jo Zviedrijā tomēr viss ir dārgāks. Toties Latvijā ir draugi un ģimene, kas naudu nnemaksā, bet laimīgāku taču dara.
13.06.2013 15:15 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
bet jums ir kredīts. un naudu mammai sūtītu arī esot Latvijā.
bet tā arī neatbildēji- tu esi tā pa nopietnam ar draugu runājusi, ka tu arī gribi atrast darbu normālā vietā un ka varat dzīvot Zviedrijā, bet ne tajā vietā?
13.06.2013 15:18 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Latvijā vēl dzīvoju pirms gada. Un dzīvoklis ir privāts, tādēļ situācija bija vieglāka. Bet ar kaut ko taču ir jāsāk. Es tomēr savu dzīvi esmu izsapņojusi Latvijā. Un zinu, ka nebūs zelta dzīve.
13.06.2013 15:20 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Esmu runājusi, bet viņš ir apmierināts ar darbu šeit. Uzskata, ka citur bšs grūti atrast. Ieminējos par Stokholmu, tur vismaz man būtu vieglāk atrast darbu, bet tur esot daudz dārgāka dzīve.

Naudu taču mammai mūžīgi nedos.. tas jau ir cits stāsts. Bet jā, principā dēļ kredīta, Latvijā viņš atgriezties nevar.

Taisnība jums ir, man jātiek galā ar savām dajūtām, bet tas ir sasodīti grūti, diemžēl..
13.06.2013 15:24 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es domāju, ka tavā situācijā paliktu Zviedrijā, jo man mīļotais cilvēks un sajūta, ka neesi viens šādā nozīmē ir daudz svarīgāka par tādiem dzīves sīkumiem, ka "nav ko darīt pa dienu pēc kursiem". Bet cilvēki ir dažādi un citi sevi mīl izteiktāk, tāpēc liekas, ka tev tur smaga lēmuma nav. Tu visu jau izklausies izdomājusi, izrēķinājusi utt. Brauc uz Latviju, bet negaidi, ka tev brauks pakaļ.
13.06.2013 15:25 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
atvainojos par kļūdām, emociju uzplūdā ātri rakstu..
13.06.2013 15:26 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Beidzot var piekrist Pievakarei. Pietiek jau čīkstēt, nekas Tev nav labi, tādēļ dari,ko gribi.
13.06.2013 15:27 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Ļoti labi saprotu, ka sakat, ka čīkstu. Ja es būtu LV un lasītu šādu diskusiju, arī teiktu, ka čīkstule viņa ir. Bet meitenes, kuras ir līdzīgā situācijā, zina šo sajūtu.

un jā, kad strādāju un studēju, domāju, ka būšu laimīgākais cilvēks pasaulē, ja man nekas nebūtu jādara. Tagad mainu savas domas par visiem 100%.
13.06.2013 15:32 |
 
Reitings 227
Reģ: 29.01.2009
jā, es zinu, kā izklausās manas atbildes. un pašai sāk šķist, ka atbilde, pašai īsti to nesaprotot, ir jau rokās.

nu tad es tevi gaidu :D

tādēļ dari,ko gribi.

haha, par šito nevaru beigt smieties :D :D
13.06.2013 15:32 |
 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
Sema, tā arī neesi atbildējusi(vai negribi atbildēt?) par studijām augstskolā? Tu raksti, ka TEv ir bakalaura grāds un labas angļu valodas zināšanas, tad kur ir problēma studēt maģistranturā (Zviedrijā ir plaša maģistrantūras programmu izvēle angļu valodā). Tad arī būtu aizpildīts Tavs brīvais laiks, atrastos draugi, uzlabotos valodu prasmes, iespējams būtu stipendija un varbūt arī jauniegūtās paziņas palīdzētu atrast kādu darbu, kas ir piemērots studentam! Tad arī pēc 2 gadiem, iegūstot maģistra grādu, domātu, ko darīt tālāk (pie tam pati raksti, ka draugs noteikti vēlas palikt Zviedrijā 2 nakamos gadus). Ja vēl joprojām vēlētos atpakaļ uz Latviju, tad ar maģistra grādu, iegūtu ārzemēs, būtu vieglāk atrast labu darbu šeit Latvijā. Ja nē, tad viss nokārtotos turpat Zviedrijā!

Nezinu, manuprāt, Tu tagad dramatizē un nespēj objektīvi skatīties uz lietām. Iespēju ir daudz, ir vienkārši jamāk tās saskatīt!
13.06.2013 15:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits