Kam maksāt

 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Esmu jauna sieviete. Ir pienākusi vasara un es arī sāku vairāk domāt par randiņiem, bet māc šaubas, vai man arī maksāt par sevi vai uz pusi? Nevaru saprast. No vienas puses negribu, lai mani "purin uz naudu izklaižu dēļ". Un no otras puses - šķiet, es itkā parādā palikšu, ja par mani maksas. Itkā liekas, ka vīrietis, lai maksā vai, kas uzaicina, lai maksā tad, bet kā man to pateikt. Neērti ir, ka maksātu visu par mani, jo sajūta, ka viņš mani nopērk un ko gaida pretī, bet no otras puses, kāpēc man maksāt par visām izklaidēm, kuras es nepiedāvāju?
05.07.2023 01:41 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Gan čikendineram, gan pāris citām komentētājām šeit, man ir jautājums...
Kam jums vajag vīrieti/sievieti?

Lai pavadītu kopīgi laiku, pasmietos, dalītos savos priekos, bēdās, veidotu ģimeni, mīlētos, mīlētu un būtu paši mīlēti. Kā pievienotā vērtība dzīvei. Kam jums?
05.07.2023 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Arī atkarīgs no vides, vecuma, statusa. Lai vai kā, nezinu savā paziņu lokā nevienu tādu sievieti "pašmaksātāju" un vīrieti, kas atbalstītu sievietes ieguldījumu randiņu finansēšanā. Vīrietim ir iniciatīva, aicina un attiecīgi, sedz izmaksas. Aicina atbilstoši savam statusam, viņam nav jāparedz, ka es varu atļauties restorānā sev apmaksāt 50EUR maltīti. Es varu izteikt 30+ vecuma kategorijas redzējumu (subjektīvu). Attiecīgi, es neietu uz randiņu ar vīrieti, kam finansiālā puse tik švaka, ka nespēj pārdesmit eiro iztērēt, vai kura mindset ir "ak dievs, no manis naudu sūc". Tāds lai droši sēž uz sava kapitāla. :D
05.07.2023 22:19 |
 
Reitings 807
Reģ: 26.02.2022
chickendinner @ 05.07.2023 20:04

Man prātā pat nekad nebija ienācis ka vīrietim kaut kas būtu jāapmaksā tādēļ ka sieviete izskatās labi un ir 7+.
Varbūt es nepareizi skatos uz attiecībām tad un citi vīrieši tā arī skatās pēc vērtējuma vai apmaksāt vai nē. Manā galvā sieviete var būt kaut 10 un tas nenozīmētu ka man viņai kaut kas jāapmaksā tikai dēļ skaistuma.

Neviena 10niece uz tevi neskatīsies, viņām ir labāki varianti😂nevajag apvainoties un cepties, arī dating market ir pielīdzināms tirgus ekonomikai - katrs dabū, ko var atļauties.
05.07.2023 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Ne gluži reāla šī tēma izklausās, bet nu ok..
Vīrietis, uzaicinot uz randiņu, nenopērk Tevi, maksājot par izklaidi. Viņš tā pateicas par viņam veltīto laiku. Labāk pagaidi un ej uz randiņiem, kad jūties gana vērta, lai pieņemtu kafiju, vakariņas, boulingu vai kino, vai jebko UN nejusties par to atbildīgai. Te pat teiktu, ka, lai maksā uz veselību jebkura sieviete, kas to vēlas, bet ideja, ka kāds "nopērk"un justies slikti/parādā - nope, ar tādu mindset dabūsi vēl veci (puišeli) uz pleciem.
05.07.2023 22:06 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Elizabeteputnos @ 05.07.2023 21:10
Reiz biju sekojošā situācijā: pirms gadiem apm.8, biju attiecībāa divus gadus ar cilvēku, kurš bija ievērojami turīgāks par mani. Tajā laika man bija vienkāršs darbiņš, pelnīju mazliet virs minimālās. Viņš pelnīja ļoti.. bija starptautiskas kompānijas īpašnieks.
Nekad neko no viņa neesmu prasījusi lai man maksā, vai lai dāvina, bet bija tā. Piemēram, aizbraucam uz restorānu - vienā vakarā viņš noliek 150 eiro vakariņām un ne jau kaut kādam īpašam notikumam - vnk darbdienas vakariņas. Viņš taču ļoti labi saprot, ka man tas vispār nav pa kabatai un protams, tas ir uz viņa. Nekad nelika man justies neērti vai kā. Tajā pašā laikā, kad braucām skatīties saulrietu kalnos - es sagatavoju kafijas un cēlos 3 no rīta cept gardumus līdzņemšanai un tā tālāk. Viņš to ļoti, ļoti novērtēja. Nebija jau man nekā daudz tajā laikā pašai. Reāli, par kādu finansiālu 50/50 te var runāt reāli. Katra puse pieliek ko spēj tādā gadījumā. Tāpēc arī rodas jautājums, kā kurš skatās tieši uz finansiālo 50/50. Ja viens pelna ievērojami vairāk par otru - nu nekādi finansiāli 50/50 tur nav un nebūs. Jo tas, kurš pelna vairāk neatteiksies no pierastā dzīvesveida. Tā ir monēta ar divām pusēm.

Tur jau tā lieta, ka sievietei nav jāliek tas finansiālais 50. Sieviete to ieliek savādāk. Pati redzi, no tava tā vīrieša atdeve bija finansiāla, no tevis rūpes. Tur arī kopā ir šie 50/50.
Visvienkāršākajos vārdos - vīrieša uzdevums ir protect and provide, sievietes uzdevums ir rūpes. Jo vīriešiem nav šī sievišķīgā un mātišķā dzinuma rūpēties, tā kā to dara sievietes. Par visu. Lai ir paēduši, lai ir veseli, lai ir apkopti, lai laimīgi. Pie kā čaļi vēršas tad kad ir slimi? Pie sievietes. Neviens tak neies pie sava čoma un neteiks, klausies uzvāri man vistas zupu, man 37 temperatūra. Bet jebkura meiča to izdarīs un parūpēsies.
05.07.2023 21:55 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
TuunEs @ 05.07.2023 21:24

Es tikko izlasīju Tevis rakstīto savam vīram un viņš pateica, ka Tu esi dalbajobs vai arī gejs :D

Es arī nesapratu to visu tekstu :D
Gan čikendineram, gan pāris citām komentētājām šeit, man ir jautājums...
Kam jums vajag vīrieti/sievieti?
Čikendiners raksta, ka bērnus viņam nevajag, māju uzkopt pats var, attiecībās katrs par sevi. A kam tev to sievieti tādā lielākā apmērā vajag? Kas ir tie lielie mērķi? Tev vajag biznesa partneri?
Es neapgalvoju, ka sieviete tikai bērniem vai mājai ir domāta, bet attiecībās ir jābūt kaut kādai apmaiņai starp vīrišķo un sievišķo. Viņa tev kaut ko sniedz un tu viņai. Savādāk tie ir dzīvokļa biedri ar seksu. Friends with benefits.
Tāpāt kā sievietes, kas raksta, ka visu var pašas. Beigās tomēr izrādās vislielākās pick-me. Un sūdzās, ka čalis nepērk puķes, visu dala 50/50, mājās pēc darba jāstrādā kā zirgam un nedāvina dāvanas. Un vēl tās pašas kas paslepus dod restorānā vīrietim savu karti, lai izskatās, ka maksā viņš.
05.07.2023 21:44 |
 
Reitings 23
Reģ: 31.05.2023
TuunEs @ 05.07.2023 21:24

Es tikko izlasīju Tevis rakstīto savam vīram un viņš pateica, ka Tu esi dalbajobs vai arī gejs :D

Nu gejs es tiešām neesmu, bet dalbajobs kurš te īsti ir vēl ir jautājums ja saukā cilvēkus tā.
05.07.2023 21:29 |
 
Reitings 4903
Reģ: 27.03.2023
chickendinner @ 05.07.2023 19:16
Lasu dažas atbildes un smejos :D
Tas vai jūs atbalstat to ka katrs maksā pats par sevi vai arī vīrietis maksā par abiem ir atkarīgs arī no tā kādas attiecības vēlaties. Ja gribat standarta ģimenes attiecības ar bērniem un sievu kas uzkopj māju tad jā drošivien es arī gribētu lai vīrietis maksātu par abiem.
(Esmu vīrietis) Man būtu nepieņemami ja sieviete uzskatītu ka man viņai kaut kas jāizmaksā randiņošanas sākumā. Mēs skaitāmies pa lielam divi nepazīstami cilvēki kuri mēģina saprast vai viens ar otru varam izveidot kaut kādas attiecības. Un neviens nav neko parādā ne es viņai kafiju ne viņa man seksu vai vēl kaut ko.
But then again man arī nav standarta attiecību modelis - es nemeklēju sievieti kura man tīrīs māju un gatavos ēst kamēr es pelnu naudu, to visu varu pats un daru pats arī tagad. Bet sagaidu ka ja dzīvosim kopā tad mājas pienākumus dalīsim aptuveni uz pusem. Kā arī es nevēlos bērnus un dzīvoju pēc childfree principa. Es meklēju sievieti kura arī strādā un grib sevi attīstīt un izglītoties tālāk nevis sēdēt mājās, audzināt bērnus, cept kotletes vīram un pirkt "kursikus". Meklēju sievieti ar kuru sasniegt kādus lielākus mērķus par ģimeni un bērniem.
Šim jautājumam nav pareizās atbildes, kā maksa par randiņu veidosis ir atkarīgs no tā kādu attiecību modeli tu vēlies.

Es tikko izlasīju Tevis rakstīto savam vīram un viņš pateica, ka Tu esi dalbajobs vai arī gejs :D
05.07.2023 21:24 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Malibu Steisija @ 05.07.2023 20:13
Neizlasīju vēl pierakstītās 5 lapas, bet man šis diskusijas jautājums liekas dīvains. Ir bail, ka tevi nopērk un kaut ko gaida pretī? Es tad nezinu ar ko tu tur taisies iet uz tiem randiņiem.
Ja tev ir sajūta, ka esi parādā, jo tev izmaksāja salātus un sulas glāzi, kaut kas nav kārtībā tavā priekšstatā par randiņiem.

Es arī īsti neizprotu, no kurienes sievietēm ir uzskats, ka, ja viņām izmaksā randiņos vai uzdāvina ziedus, viņas ir parādā. Varbūt iepriekšējā negatīvā pieredze, ka tiešām tā arī vīrietis izsakās. Vai kāds audzinot to iestāstījis. Man tādu sajūtu nav un nekad nav bijis, ka kāds liktu "atmaksāt" kaut ko.
05.07.2023 21:19 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Kas ir meitenes 7+?
05.07.2023 21:14 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Interesanti, kas ir tie lielāki mērķi attiecībās par ģimeni un bērniem. Kopā rakstīt pētījumu doktorantūrā? Atbrīvot Āfriku no bada? Izgudrot zāles pret vēzi?
05.07.2023 21:13 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Lula @ 05.07.2023 19:50
mūžsenā tēma ?‍♀️
Man vispār ļoti patika, kad nesen restorānā Čehijā mums ar vīru pajautāja vai rēķins viens vai katram savs.
Normāli, nevis uzreiz noliek vīrietim priekšā čeku.
Un kas te teica, ka ar bērniem dalīšana uz pusēm nedarbojas - es varu visu laiku dzīvot 50/50 bet loģiski, ka 9. mēnesī vai ar zīdaini neiešu rukāt darbā, lai peimestu savu 50. Domājam ar galvu.

1) Es neesmu redzējusi, ka Latvijā noliek čeku vīrietim priekšā. Viesmīlis pajautā, kā tiks maksāts - skaidrā vai ar karti, tajā brīdī var pateikt, ka atsevišķi (ar draudzenēm tā darām, katra ar savu bankas karti). Ja viens maksā, ar termināli pienāk pie tā, kurš pateica, kā maksās. Vai vienkārši pie galdiņa un gaida, kurš izvilks maku un maksās.
2) Atliek palasīt forumu attiecību sadaļas, lai saprastu, ka daudzas sievietes sastopas ar to, ka no viņām tiek atprasīta puse no jebkurām izmaksām, arī gaidot bērnu un esot BKA. Diemžēl ne visi vīrieši domā ar galvu.
05.07.2023 21:11 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Reiz biju sekojošā situācijā: pirms gadiem apm.8, biju attiecībāa divus gadus ar cilvēku, kurš bija ievērojami turīgāks par mani. Tajā laika man bija vienkāršs darbiņš, pelnīju mazliet virs minimālās. Viņš pelnīja ļoti.. bija starptautiskas kompānijas īpašnieks.
Nekad neko no viņa neesmu prasījusi lai man maksā, vai lai dāvina, bet bija tā. Piemēram, aizbraucam uz restorānu - vienā vakarā viņš noliek 150 eiro vakariņām un ne jau kaut kādam īpašam notikumam - vnk darbdienas vakariņas. Viņš taču ļoti labi saprot, ka man tas vispār nav pa kabatai un protams, tas ir uz viņa. Nekad nelika man justies neērti vai kā. Tajā pašā laikā, kad braucām skatīties saulrietu kalnos - es sagatavoju kafijas un cēlos 3 no rīta cept gardumus līdzņemšanai un tā tālāk. Viņš to ļoti, ļoti novērtēja. Nebija jau man nekā daudz tajā laikā pašai. Reāli, par kādu finansiālu 50/50 te var runāt reāli. Katra puse pieliek ko spēj tādā gadījumā. Tāpēc arī rodas jautājums, kā kurš skatās tieši uz finansiālo 50/50. Ja viens pelna ievērojami vairāk par otru - nu nekādi finansiāli 50/50 tur nav un nebūs. Jo tas, kurš pelna vairāk neatteiksies no pierastā dzīvesveida. Tā ir monēta ar divām pusēm.
05.07.2023 21:10 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
chickendinner @ 05.07.2023 19:16
Lasu dažas atbildes un smejos :D
Tas vai jūs atbalstat to ka katrs maksā pats par sevi vai arī vīrietis maksā par abiem ir atkarīgs arī no tā kādas attiecības vēlaties. Ja gribat standarta ģimenes attiecības ar bērniem un sievu kas uzkopj māju tad jā drošivien es arī gribētu lai vīrietis maksātu par abiem.
(Esmu vīrietis) Man būtu nepieņemami ja sieviete uzskatītu ka man viņai kaut kas jāizmaksā randiņošanas sākumā. Mēs skaitāmies pa lielam divi nepazīstami cilvēki kuri mēģina saprast vai viens ar otru varam izveidot kaut kādas attiecības. Un neviens nav neko parādā ne es viņai kafiju ne viņa man seksu vai vēl kaut ko.
But then again man arī nav standarta attiecību modelis - es nemeklēju sievieti kura man tīrīs māju un gatavos ēst kamēr es pelnu naudu, to visu varu pats un daru pats arī tagad. Bet sagaidu ka ja dzīvosim kopā tad mājas pienākumus dalīsim aptuveni uz pusem. Kā arī es nevēlos bērnus un dzīvoju pēc childfree principa. Es meklēju sievieti kura arī strādā un grib sevi attīstīt un izglītoties tālāk nevis sēdēt mājās, audzināt bērnus, cept kotletes vīram un pirkt "kursikus". Meklēju sievieti ar kuru sasniegt kādus lielākus mērķus par ģimeni un bērniem.
Šim jautājumam nav pareizās atbildes, kā maksa par randiņu veidosis ir atkarīgs no tā kādu attiecību modeli tu vēlies.

Es nepiekrītu. Kaut kādos gadījumos tā varētu būt taisnība, bet lielai daļai, kam patīk, ka izmaksā, nav tā, ka taisās nestrādāt un sēdēt mājās. Kā jau teicu, manās attiecībās strādājam abi un daram mājas darbus abi, kaut gan sākotnēji randiņos maksāja tikai viņš. Šajā citētajā komentārā un, piemēram, Eksperte nekādīgi nevar saprast, ka izmaksāšana un ziedi randiņos nav tādēļ, ka sieviete pati nevar sev nopirkt ēdienu, dzērienus kafejnīcā un ziedus. Tas nav par materiālo pusi, bet gan garīgi - par uzmanības apliecinājumiem, vīrišķību, cieņu pret sievieti utt.
Nenoliedzu, ka ir sievietes, kas meklē vīriešus, kas viņus sponsorēs, tomēr to, manuprāt, var saprast pēc sarunām un tās sarunas atšķirsies no meitenēm, kam izmaksāšana nozīmē to garīgo pusi. Un arī ir redzēti ekrānuzņēmumi no Tinder, Badoo sarakstēm, kur sievietes pieprasa naudu pārskaitīt, bet tas jau tāds pats paņēmiens kā Nigērijas prinčiem.
P.S. Es laikam neesmu feministe mūsdienu izpratnē. Senāk feminisms bija par vienādām tiesībām uz izglītību, vēlēšanās, darbu utt., protams, šādām tiesībām jābūt jebkuram cilvēkam. Mūsdienās es uzskatu ir normāli, ka viens cilvēks strādā, otrs visu pa mājām vai abi strādā un abi pa mājām dara, vai jebkāds cits modelis, ko akceptē abi, turklāt vienalga, kurš kura dzimuma. Tas, ka man patīk viens modelis vairāk par otru, nenozīmē, ka visiem ir jādzīvo šādi kā es. Un neesmu no tām, kas visur saskata sieviešu tiesību apspiešanu un, piemēram, atbalsta sieviešu kvotas uzņēmumos, to neuzskatu par pareizu.
05.07.2023 20:56 |
 
Reitings 16
Reģ: 05.07.2023
.Eksperte. @ 05.07.2023 18:48

Es uz to skatos varbūt no cita konteksta.
Divi sveši cilvēki ar vienu mērķi - izveidot romantiskas attiecības. Viņi abi pēc x dienu sarakstes saprot, ka viens otram ir interesanti un nolemj doties uz tikšanos.
Satiekas, papļāpā, padzer kafiju.
Tas vīrietis kaut ko ir viņai parādā? Vai tā sieviete vīrietim? Nu labi, varētu teikt ka izmaksāšana ir žests kā atsijāt kapeikpisējus. Lai gan man tas nav rādītājs, pieņemsim ka tā ir. Nu arī durvju atvēršana ir žests. Ja neatver durvis, ko tad? Labi, varbūt stulbs piemērs, bet tomēr. Žests, ne žests, bet saku pēc pieredzes - viens, kas izmaksāja, joprojām ir kredītos, ja nemaldos. Vismaz attiecību laikā bija. Viens kas neizmaksāja, ir investējies tālu un man ir bijis ļoti liels dzīves atbalsts. Varbūt man tā dzīvē sanācis, ka taisni ačgārni nekā randiņu periodā, tomēr pieredze paliek pieredze.

Protams pieredzes ir dažādas, tāpēc jau mums ir iespēja pašiem izvēlēties ko un kā gribam. Man personīgi ir bijusi pieredze pirms tam, tajā laikā pati īpaši nebiju piešāvusies darbam kurā strādāju, nebiju pašpārliecināta par sevi, tāpēc man tādi žesti nebija svarīgi, varēju dalīt 50/50 un pat reizēm samaksāt par mums abiem, bet ar laiku kad attīstijos savā jomā, iegūstot ienākumus, draudzēšanās beigās jau izmaksāšana no manas puses puikam likās pašsaprotama. Protams tikai mana pieredze.
Un neviens nevienam nav parādā, vienkārši kā jau minēju, ja vīrietis ir ieintresēts un vēlās ko vairāk tad šādi žesti, jā manā gadījumā ir svarīgi.
05.07.2023 20:50 |
 
Reitings 4903
Reģ: 27.03.2023
Tas moments, kad Aldis30 šajā diskusijā izklausās daudz labāks potenciālais vīrietis nekā chikendinner 😅
05.07.2023 20:26 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lula
mūžsenā tēma 🤦‍♀️

Nu bet pasaki, ka nav interesanti palasīt. Retu reizi interesanta diskusija. Daudz ko jaunu var uzzināt. Es, piemēram, šodien uzzināju, ka esmu zem 7. Kas tev jauns? 😀
05.07.2023 20:16 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Viņa randiņu arī var uztvert kā patīkamu laika pavadīšanu vai ir vnk ieinteresēta iepazīties ar konkrēto vīrieti.

Man vārds "randiņš" nav savienojams ar vienkārši laba laika pavadīšanu, bez nodoma potenciāli izzināt, vai iespējamas romantiskas attiecības. Bet varbūt tie ir tikai mani tarakāni. 😀
05.07.2023 20:13 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Neizlasīju vēl pierakstītās 5 lapas, bet man šis diskusijas jautājums liekas dīvains. Ir bail, ka tevi nopērk un kaut ko gaida pretī? Es tad nezinu ar ko tu tur taisies iet uz tiem randiņiem.
Ja tev ir sajūta, ka esi parādā, jo tev izmaksāja salātus un sulas glāzi, kaut kas nav kārtībā tavā priekšstatā par randiņiem.
05.07.2023 20:13 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Aldis30 @ 05.07.2023 20:06
Sieviete šajā gadijumā stāv pie finiša līnijas un izvēlas uzvarētāju (labāko vīrieti ko var atrast)
Kamēr būs vīrieši kas izmaksā, tikmēr arī izvēlēsies tos..
Man nav nekas pretim :) tādi ir spēles noteikumi.

Es tad pieņemu, ka labākais vīrietis ir tas, kurš izmaksā randiņošanas. 😀
05.07.2023 20:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits