Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studiju uzsākšana pēc 30

 
Reitings 12
Reģ: 13.05.2024
Vēlētos dzirdēt pieredzes no tām kas uzsākušas studijas pēc 30 gadu vecuma.
Kādu nozari un kādēļ izvēlējāties studēt ?
Kā veicas apvienot ar citām dzīves lietām?
Manuprāt nekad nav par vēlu studēt un vispàr ko jaunu apgūt.
19.05.2024 01:15 |
 
Reitings 313
Reģ: 12.04.2018
Tas pat ir jēgpilnāk, es teiktu. Ar citu skatu uz studijām. Lai izdodas!
19.05.2024 11:22 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
Eksaktās zinātnes un inženierzinātnes studēt nesanāks. Jo smadzenes nepavilks. To ir jādara 18, 19 gados, uzreiz pēc ģimnāzijas. Atliek vien humanitārās zinātnes. Darbu un studijas apvienot nevar. Var šķist, ka klātienē ir jāstudē 3 dienas, bet ja gribās absolvēt, tad pārējā nedēļa paiet mācoties. Uz stipendiju cerēt ir naivi. Visticamāk Jums der Turība par maksu. Izvēlās to augstskolu, kur zems atbirums. Vismaz 2/3 kursa absolvē.
Un jābūt gatavam lasīt grāmatas angliski, tāpat ir jāspēj lasīt zinātniskās publikācijas angliski. Izvēlas trīsgadīgo bakalauru.
19.05.2024 12:04 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
Fifty @ 19.05.2024 11:22
Tas pat ir jēgpilnāk, es teiktu. Ar citu skatu uz studijām. Lai izdodas!
Nav jēgpilnāk. Ir specializācijas, ko var apgūt vien agrā jaunībā. Līdzīgi kā bērnam māca runāt zīdaiņa gados, tāpat izvēlētajā jomā ir jābūt stipram jau skolas gados. Studēšana nav iešana skolā! Piemēram, nevienā ģimnāzijā neizmetīs divas klases no trim klasēm pilnā sastāvā. Bet augstskolai, ko tādu izdarīt ar studentiem, kas izturējuši uzņemšanas konkursu, ir tīrais nieks. RTU ir pat studiju programmas bez absolventiem, lai arī tur sākumā visas budžeta vietas ir pilnas un ir daži maksas studenti.
19.05.2024 12:10 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
Studēšana ir tāda lieta, kas prasa laiku, izturību un naudu. Ja nav cilvēku, kas tevi atbalsta (uztur). Studēt ir nereāli.
19.05.2024 12:11 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 19.05.2024 12:04
Eksaktās zinātnes un inženierzinātnes studēt nesanāks. Jo smadzenes nepavilks. To ir jādara 18, 19 gados, uzreiz pēc ģimnāzijas. Atliek vien humanitārās zinātnes. Darbu un studijas apvienot nevar. Var šķist, ka klātienē ir jāstudē 3 dienas, bet ja gribās absolvēt, tad pārējā nedēļa paiet mācoties. Uz stipendiju cerēt ir naivi. Visticamāk Jums der Turība par maksu. Izvēlās to augstskolu, kur zems atbirums. Vismaz 2/3 kursa absolvē.
Un jābūt gatavam lasīt grāmatas angliski, tāpat ir jāspēj lasīt zinātniskās publikācijas angliski. Izvēlas trīsgadīgo bakalauru.

Tu stipri pārspīlē un tavs komentārs ir spilgts piemērs tam, kāpēc 30-gadīgie pirmkursnieki visu izdara ātrāk, efektīvāk un lieki nestreso. Spēj atfiltrēt proioritātes, spēj optimizēt laiku, jo vajag vēl 101 lietu dzīvē paspēt. Un parasti tieši vecāki studenti absolvē, kamēr jaunie, zaļie gurķi vnk nevar pavilkt studijas, plēš sev matus ārā, migrē no vienas programmas uz otru un beigās tāpat eksmatrikulē ✌️
19.05.2024 14:14 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Atbildot uz jautājumu, pati nestudēju, jo manā sfērā doktora grādam šobrīd neredzu jēgu, bet gandrīz puse man zināmo jauno māmiņu/bērnudārznieku mammu šobrīd studē. Visām ir 30+. Viegli nav, tas ir pašsaprotami, bet, ja ir loģisks pamatojums, kāpēc tā izglītība ir nepieciešama, skaidri zini, cik daudz patstāvīgā darba vari padarīt vakaros/brīvdienās, ja tev ir kaut kāds puslīdz paredzams dienas grafiks, tad neredzu šķēršļus. Turklāt tas jau nav mūžīgs pasākums. Var pāris gadus sasparoties, ja pēc tam ir labas izredzes uzlabot dzīves apstākļus vai dot sev piepildījumu.
19.05.2024 14:39 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.08.2022
Manā kursā bija vairākas 50+. Līdz ar to 30 gados man neliekas nekas tāds. Tajā vecumā 99% studē neklātienē, studijas var savienot gan ar darbu, gan bērniem. Tikai ļoti jāplāno laiks.
19.05.2024 16:40 |
 
Reitings 1035
Reģ: 08.05.2014
Kad es studēju medicīnas nozarē, man daudzi kursa biedri bija vecumā no 30-50 gadiem. Nekādu problēmu. Gudri cilvēki
Tādēļ komentāros par to, ka pēc 30 medicīnā nav iespējams, neklausieties! IR iespējams
19.05.2024 17:36 |
 
Reitings 595
Reģ: 28.01.2023
Galvenais lai uz datoru, angļu valodu būtu uz “Tu” , tad viss izdosies. Ja datorā nemāk atvērt prezentāciju un tas viss sagādā lielas galvassāpes, tad arī studijās ies grūti, jo ļoti daudz jādara būs pašam, jātaisa referāti, atskaites, prezentācijas, jāmeklē pētījumi angļu valodā utt, bet arī atkarīgs ko studēt. Visu var savienot, ja vien ir vēlme un ja tuvinieki arī gatavi palīdzēt ja ir bērni. Piemeram vecvecāki kas bērnus var paņemt pie sevis uz nakšņošanu, lai vakarā var mācīties, vai vīrs, kas iet ar berniem laukā un būtu mierīgs prāts. Ja bērnu nav, tad nevajag but nekādām problēmām, ja ir pilnas slodzes darbs, savienot būs grūti, tāpec jau iepriekš tad pārdomāt vai samazināt darbā slodzi ja tas ir iespējams
19.05.2024 17:56 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4042
Reģ: 31.10.2010
Smadzenes nepavilks - kas par murgu?😁30 gadīgs cilvēks joprojām ir jauns un var apgūt visu tikpat labi kā tīneidžeri. Galvenais, lai būtu pacietība un mērķtiecība, tad viss izdosies.
19.05.2024 18:05 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 19.05.2024 14:14

Tu stipri pārspīlē un tavs komentārs ir spilgts piemērs tam, kāpēc 30-gadīgie pirmkursnieki visu izdara ātrāk, efektīvāk un lieki nestreso. Spēj atfiltrēt proioritātes, spēj optimizēt laiku, jo vajag vēl 101 lietu dzīvē paspēt. Un parasti tieši vecāki studenti absolvē, kamēr jaunie, zaļie gurķi vnk nevar pavilkt studijas, plēš sev matus ārā, migrē no vienas programmas uz otru un beigās tāpat eksmatrikulē ✌️

Atkārtoju otrreiz, ka eksaktās zinātnes un inženierzinātnes studēt nesanāks. Ar eksaktajām zinātnēm es domāju matemātiķus un fiziķus, kuri studē LU Zinātņu mājā. Ķīmiķus, kuri studē LU dabas mājā. Ar inženieriem es domāju RTU četrgadīgās inženierzinātņu programmas. Tur 30-gadniekam nav ko darīt. Tās ir ļoti smagas studiju jomas.
Biologiem un ģeogrāfiem ir vieglāk, bet tur teju visi beidzēji ir tie, kas iestājās uzreiz pēc vidējās izglītības apguves.
Man šogad biologos 17. maijā ir beidzies studiju gads. Trešā kursa beigas. Pensionāru kursā nav. Un bez teicamām angļu valodas zināšanām LU nav ko darīt.
RTU ir bēdīgāk. Tur ķīmijas tehnologus beidz ap 20 cilvēkiem. Pats izturēju tur divus gadus. No 75 konkursu izturējušiem studentiem ir ap 20 absolventu. Te es, protams, saskaitīju kopā RTU dabaszinātņu ķīmiķus un RTU ķīmijas inženierus. Ķīmijas inženieros no 60 cilvēkiem ir ap 20 absolventu. Dabaszinātņu ķīmiķos RTU izlidoja viss kurss. Tā gadu no gada līdz programmu slēdza. LU ĶF absolvē 40 līdz 50 ķīmiķu. Cilvēks, kurš nav gājis cauri akadēmiskās dzīves nedienām, mani nesapratīs.
Universitāte nav skola. Un visi konkursu izturējušie skolā mācījās uz >7 ballēm. Daudz tādu, kam vidējā atzīme skolā bija virs 8 ballēm. Vismaz tur, kur es studēju.
19.05.2024 18:13 |
 
Reitings 112
Reģ: 20.02.2024
Atkārtoju otrreiz, ka eksaktās zinātnes un inženierzinātnes studēt nesanāks. Ar eksaktajām zinātnēm es domāju matemātiķus un fiziķus, kuri studē LU Zinātņu mājā. Ķīmiķus, kuri studē LU dabas mājā. Ar inženieriem es domāju RTU četrgadīgās inženierzinātņu programmas. Tur 30-gadniekam nav ko darīt.

Kā tavuprāt tie inženieri strādā 30+ gados? Nedod dievs vēl 40? Smadzenes jau atrofējušās, jāgulda vien zārkā un jāņem nākamais svaigais 18-gadnieks.
19.05.2024 19:03 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
Minelūše @ 19.05.2024 18:05
Smadzenes nepavilks - kas par murgu??30 gadīgs cilvēks joprojām ir jauns un var apgūt visu tikpat labi kā tīneidžeri. Galvenais, lai būtu pacietība un mērķtiecība, tad viss izdosies.

30-gadnieka smadzenes nepavilks. Augstāko matemātiku pa vienam kursam semestrī trīs semestrus pēc kārtas. Divus semestrus pa vienam fizikas kursam semestrī, kur fizika ir universitātes līmenī ar augstākās matemātikas elementiem. LU dabaszinātniekiem fiziku māca kā nefiziķiem, bet RTU fiziku māca kā fiziķiem. Un fizikālķīmiju pa vienam kursam trīs semestrus pēc kārtas. Fizikālķīmija ir ķīmijas, fizikas un augstākās matemātikas sinerģija.
Un pats smieklīgākas, ka RTU inženierzinātņu vidusskolā mācās tik viena klase ar 24 cilvēkiem katrā klašu grupā. Un šie jaunieši pārstāv Latviju starptautiskajās olimpiādēs. Un spēj studēt 30KP apjomā pēc individuālās izcilības programmas. Brīnumbērni!
30-gadnieki var studēt vien humanitārās zinātnes. Bet ir jābūt naudai, brīvam laikam un teicamām angļu valodas zināšanām. Krievu valoda nekur neder. Brīdinu laicīgi.
19.05.2024 19:30 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
Minelūše @ 19.05.2024 18:05
Smadzenes nepavilks - kas par murgu??30 gadīgs cilvēks joprojām ir jauns un var apgūt visu tikpat labi kā tīneidžeri. Galvenais, lai būtu pacietība un mērķtiecība, tad viss izdosies.

Manā kursā pensionāru nebija. Es pats tur studēju divus gadus. Izvēli nožēloju. Bioloģija ir nesalīdzināmi vieglāka par ķīmiju. Par atbirumu nezinātājus es jau brīdināju. Vidusskolā es beidzu labi. Vidējā atzīme bija 8 balles. Bija godalgotās vietas mācību olimpiādēs novadā un dalība vienā no valsts mācību olimpiādēm. Tur gan es biju viduvējs.
19.05.2024 19:37 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
*Cap @ 19.05.2024 17:36
Kad es studēju medicīnas nozarē, man daudzi kursa biedri bija vecumā no 30-50 gadiem. Nekādu problēmu. Gudri cilvēki
Tādēļ komentāros par to, ka pēc 30 medicīnā nav iespējams, neklausieties! IR iespējams

Vai tad medmāsām ir vieglāk nekā biologiem, kuri taisa kursa darbus un diplomdarbus cilvēka fizioloģijas katedrā? Biologos bakalauros nav tādu cilvēku 30 līdz 50 gadu vecuma grupā.
19.05.2024 19:41 |
 
Reitings 343
Reģ: 25.02.2024
Minelūše @ 19.05.2024 18:05
Smadzenes nepavilks - kas par murgu??30 gadīgs cilvēks joprojām ir jauns un var apgūt visu tikpat labi kā tīneidžeri. Galvenais, lai būtu pacietība un mērķtiecība, tad viss izdosies.

Tad ej un dari.

Šim vienaudzim personīgais auto bija jau pirmajā kursā. Gudrs un izturīgs, sīksts jaunietis. Droši vien kā es par kasieri lielveikalā vasarās viņš nestrādāja. Toties viņš būs inženierzinātņu maģistrs.
Bet es RTU nereklamētu. Ap 20 cilvēku gadā tur absolvē ķīmiķus. LU ap 40 līdz 50 cilvēkiem. Un īsāks studēšanas laiks nozīmē mazākas izmaksas studenta vecākiem.
Biologos 58 absolventi šogad. Kovida dēļ iepriekšējo gadu bija 43 absolventi. Izvēle katram sava.
19.05.2024 19:49 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.08.2022
Vai tad var studēt tikai bioloģiju, ķīmiju? Ekonomiku, grāmatvedību, tiesību zinātni veiksmīgi absolvē ļoti dažādos vecumos, un tieši tā, ka pirmie atbirst tieši tie, kas tikko beiguši vidusskolu.
19.05.2024 20:13 |
 
Reitings 1035
Reģ: 08.05.2014
Latvian pagan par medmāsām un biologiem nezinu, studēju medicīnu
19.05.2024 20:29 |
 
Reitings 112
Reģ: 20.02.2024
30-gadnieka smadzenes nepavilks.

Pats atbiri, tāpēc arī kā iestrēdzis magnetofons mal vienu un to pašu. Nekāda objektīva pamatojuma šīm gaudām nav, joprojām, pat kad tev vairākkārt prasīja. Sadziedē brūces un beidz spamot.
19.05.2024 20:31 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 19.05.2024 18:13

Atkārtoju otrreiz, ka eksaktās zinātnes un inženierzinātnes studēt nesanāks. Ar eksaktajām zinātnēm es domāju matemātiķus un fiziķus, kuri studē LU Zinātņu mājā. Ķīmiķus, kuri studē LU dabas mājā. Ar inženieriem es domāju RTU četrgadīgās inženierzinātņu programmas. Tur 30-gadniekam nav ko darīt. Tās ir ļoti smagas studiju jomas.
Biologiem un ģeogrāfiem ir vieglāk, bet tur teju visi beidzēji ir tie, kas iestājās uzreiz pēc vidējās izglītības apguves.
Man šogad biologos 17. maijā ir beidzies studiju gads. Trešā kursa beigas. Pensionāru kursā nav. Un bez teicamām angļu valodas zināšanām LU nav ko darīt.
RTU ir bēdīgāk. Tur ķīmijas tehnologus beidz ap 20 cilvēkiem. Pats izturēju tur divus gadus. No 75 konkursu izturējušiem studentiem ir ap 20 absolventu. Te es, protams, saskaitīju kopā RTU dabaszinātņu ķīmiķus un RTU ķīmijas inženierus. Ķīmijas inženieros no 60 cilvēkiem ir ap 20 absolventu. Dabaszinātņu ķīmiķos RTU izlidoja viss kurss. Tā gadu no gada līdz programmu slēdza. LU ĶF absolvē 40 līdz 50 ķīmiķu. Cilvēks, kurš nav gājis cauri akadēmiskās dzīves nedienām, mani nesapratīs.
Universitāte nav skola. Un visi konkursu izturējušie skolā mācījās uz >7 ballēm. Daudz tādu, kam vidējā atzīme skolā bija virs 8 ballēm. Vismaz tur, kur es studēju.

Tev ir baigais “mana nozare ir visgrūtākā” sindroms 😂😂 es runāju par medicīnu, kas, kā zināms, neizceļas ar īpaši vieglām studijām
19.05.2024 20:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)