Kā darāt Jūs?

 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Meitenes mums katrai gan jau kaut reizi ir palikusi kāda zupa neapēsta vai kotletes, sautejums,bet žēl mest ārā ,jo nauda pa to maksāta un ēdienu arī nemet ārā. Vai mēdzat ielikt kāda traukā un ievietot saldētavā uz nebaltam dienām,kad būs slinkums,ko gatavot?
Pēdējā laikā ediens paliek pāri,jo vienu dienu gribu to, nākamjā vairs negribu. Vai var uznākt pēkšņas velmes , kad esmu to pagatavojusi ,vairāk negribas:-D
Protams es zinu ,kas pie vainas:-D
16.11.2016 18:56 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Un turēt zupu nedēļu ledusskapī manā skatījumā ir pilnīgs kosmoss.

Vēl lielāks kosmoss ir tad, ja aizbraucot ciemos, tev piedāvā šādu zupiņu :-D A ko ne, tik garda tik garda, tik daudz savārīts, ka ciemiņiem arī var nedēļu vecu ledusskapī turētu zupiņu piedāvāt.(t)
17.11.2016 10:30 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es jūs satriekšu vēl vairāk-kad kādā otrajā dienā sasaldēju trauku ar zupu, es to varu izņemt ārā no saldētavas, atkausēt, sildīt, ēst arī pēc divām nedēļām vai mēneša. :-O:-O:-O
17.11.2016 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Un turēt zupu nedēļu ledusskapī manā skatījumā ir pilnīgs kosmoss.

Arī man ir līdzīgs viedoklis. Man ir standarts kko atstāt uz nākošo dienu. Salāti un kādi mafini vai cepumi 3/4 dienas. Pa nedēļu tak tā zupa uzsildīta un atkal atdzesēta jau sen ir saskābusi un neēdama,,,
17.11.2016 10:24 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
bet nedēļu veca zupa - gardumu gardums!

Gar zemi :D :D :D
17.11.2016 10:16 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Esmu saldējusi zupas, mērces, sautējumus un visu ko citu, neredzu tajā nekādu problēmu. Ja zinu, ka rīt, parīt negribēšu ēst to pašu, bet piemēram pēc kāda laiciņa sagribēsies, tad tik atliek izņemt un atkausēt, uzsildīt.
Protams ikdienā rēķinu cik liela porcija katram nepieciešama, ja esmu sagatavojusi vairāk, varu apēst nākamās dienas pusdienās.
17.11.2016 10:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vispār jau resursus var nešķērdēt, aprēķinot porcijas lielumu. Jums tiešām nav slinkums to pārtiku pakot, saldēt, pēc tam atcerēties, atkausēt, ja tā vietā var sarēķināt porciju? Viena lieta ir saldēt svaigu gaļu, pavisam cita lieta - ceptas kotletes. Un turēt zupu nedēļu ledusskapī manā skatījumā ir pilnīgs kosmoss. Mans princips ir - labāk sagatavot mazāku porciju un nepārēsties, nevis kaut ko atlikt uz nākošo dienu. Ja kādam pēc vakariņām vēl ir bads pārākais, var apēst mandarīnu. Nav jau jāpārēd jēga.
Mani arī pārsteidz, ka tik daudz met ārā kosmētiku, jo neiepatikās, tepat lasīju, ka kāda gāja sev pirkt rudens zābakus, jo negrib vilkt iepriekšējā sezonā pirktos, jo tie tak ir "veci", vai katru sezonu pērk jaunu mēteli, bet nē, aizvakardienas karbonāde ir pilnīgi OK. "Garšo saldētas ēdiens". (t) Jūs vēl pasakiet, ka speciāli saldējat, lai garšīgāk.
Paralēli vēl ir diskusija par neēšanu ārpus mājas, jo daudz kas negaršo. Sīpoli fui, paprika pē, sēnes neēd, to neēd, šo arī nē, bet nedēļu veca zupa - gardumu gardums! Vienīgā lieta, ko es neēdu, ir vecs ēdiens.
17.11.2016 10:06 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Ja par saldēšanu - saldēju gaļu, maizi, ja zinu, ka neapēdīšu. Zaļumus, ogas saldēju, kad ir sezona, lai ir krājumi ziemai. Protams, ogas nav kā svaigas, bet kokteiļos, kukās un desertos - ideāli. Saldētu arī pagatavoto ēdienu, nedomāju, ka tas ir kas dīvains, bet nu, pāris karotes mērces vai 2 gaļas gabaliņus.. neredzu vajadzību saldēt, tad nu lai kaķiem tiek tas prieciņš :-D
17.11.2016 09:21 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Saldēju tikai svaigu gaļu, ja ir iepirkta vairāk. Gatavu ēdienu pat prātā nav ienācis saldēt.
17.11.2016 09:04 |
 
Reitings 265
Reģ: 07.12.2009
Tiem, kas te šausminās par zupas saldēšanu varu pačukstēt, ka restorānā pasūtot zupu, pavārs to izņems no saldētavas un jums uzsildīs. Nesaku, ka tā ir visur 100%, bet tā dara arī labās iestādēs. Tāpēc saldēt zupu mājās nav nemaz tik šokējoši.
Es personīgi saldēju garšaugus, kad redzu, ka nepaspēšu izlietot. Pirms saldēšanas sakapāju vēlamajā lielumā un tad pēc nepieciešamības ņemu ārā. Saldēju arī tomātus, kāpostus priekš zupām ziemā. Vizpār neredzu problēmu saldēšanai. Nekas jau traks.
17.11.2016 09:01 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Jāsaka, ka man arī nepatīk ēst 2-3 dienas vienu un to pašu, + man ļoti patīk gatavot, tādā veidā relaksējos pēc darba, tādēļ arī pa lielam gatavoju tikai konkrētajai dienai + līdzņemšanai uz darbu.
Ja nu kas paliek pāri un neapēdas, atdodu āra kaķiem.
17.11.2016 08:57 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Apēdam nākošajā dienā, kombinējot ar tās dienas ēdieniem.
Salātus taisu vairākām dienām un piedevas (kartupeļi, rīsi, griķi utt) iekombinēju nākamās dienas ēdienkartē piemēram no vārītiem kartupeļiem rodas apcepti vai rīsus metu pannā ar dārzeņiem un nedaudz pasautēju. Gaļas jau arī var vēlreiz sagriezt un ar makaroniem ēst..
Man dažreiz sanāk izmest ārā kādu ledusskapja dziļumos aizmirstu krējumu vai pienu. Iepirkumu saraksts tiek plānots tā, lai nebūtu daudz atbiruma. Labāk dienu ātrāk aizbraukt iepirkties, nekā šķūrēt produktus miskastē.
17.11.2016 08:38 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.11.2016
marissa
Tas gan:-D un patiesība jau tie zaļumi un ogas vairs negarso ne uz pusi tik labi kā svaigi,bet nu tos es est varu,bet saldētu zupinu gan nē :-D
Esmu vienreiz edusu arī saldetas sardeles(pie vīra mātes) nu tas bija kaut kas:-D
17.11.2016 08:37 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
tikai to,kas ir paredzēts saldesanai-zalumi,ogas

Kurš tad mums nosaka, kas ir un kas nav paredzēts saldēšanai? Ir kaut kāds likums? :-D
Vispār, ja tā skatās, tad jau arī zaļumi un ogas nav paredzēti saldēšanai, bet gan ēst svaigus tad, kad ir to sezona.
17.11.2016 08:31 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.11.2016
Nesen par šo tēmu kā reiz izblamejos sen neredzētas draudzenes priekšā :-D
Es viņai stāstu,ka mana viramate uzvara zupu un tad ēd nedēļu?Un prasu vai
..
viņa var to iedomāties,?Un viņa man atbild,ka arī darot tāpat .Es biju uz pauzes:-DLabi ,kā vairs neturpināja to sarunu.Jo es arī nevaru iedomāties,ka var ēst 3sas dienas ēdienu.Man psiholoģiski tas nav pieņemami.Es vēl varu otrajā dienā ieēst ,bet ari ,ja tas tiešām tad,ja bijis kas ļoti garšīgs.Un virs mans tads pats.Mums garšo tikai svaigi pagatavots ēdiens.Un saldeju tikai to,kas ir paredzēts saldesanai-zalumi,ogas ,svajga gaļa utt.
17.11.2016 08:17 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Kāpēc tam makaronam obligāti jābūt apkaltušam? :-D
17.11.2016 07:11 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Tikai vienā komentārā tikai rakstīts par resursu škērdēšanu pēc būtības, tāpēc mans komentārs nav adresēts tai meitenei. Bet citādāk man liekas dīvaina tā milzu bijība pret ēdienu, bet tajā pašā laikā šeit ir pilns ar diskusijām par to, ka nesmukas dāvanas lidina miskastē vai arī sliktus (neiedarbīgus/ slikti smarźojošus utt) kosmētikas produktus lidina miskastē. Tā jokaini liekas, ka apkaltušu makaronu saceps uz pannas un ēdīs, bet, ja sejas krems nav iedarbīgs pret grumbām, tad tas lido miskastē. No naudas viedokla pavisam neracionāli.
17.11.2016 07:05 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es īsti nesaprotu, kāpēc te dažas domā, ka ja saldē ēdienu, tad tas ir tāds jau nedēļu stāvējis, ieskābis, neēdams? Domājat, ka sasaldēju cerībā, ka tas kļūs svaigāks? :-D Un arī pāris mērces karotes nesaldēju, tas parasti ir vesels trauciņš.
Arī sunim atdot nav opcija, nezinu, kādu ēdienu ēdat jūs, bet mums tas parasti ir diezgan ass, ar dažādām garšvielām, tā kā sunim tāds noteikti nav jāēd.
Bet, jā, es esmu bomzene un kapeiku pisēja. :-D
17.11.2016 06:17 |
 
Reitings 724
Reģ: 29.10.2016
Nesaldēju. Es bieži gatavoju tādā daudzumā, lai pietiek uz vairākām dienām, bet uzglabāju ledusskapī un sildu mikroviļņu krāsnī vai pannā. ------
------Vispār neesmu no tām, kas vienu dienu kaut ko ēd, otrā grib kaut ko pavisam citu, man vispār nepatīk ēst, ja man būtu iespēja izdzert kādu tableti, kurā ir dienas kalorijas un uzdzert ūdeni, es nešauboties pārtrauktu iegādāties ēdienu vispār, jo "ēdiens ir degviela". ------
------ Žēl, ka nekas tāds nav izgudrots, tā es būtu pārliecināta, ka ēdu veselīgi, jo iekšā būtu gan vitamīni, gan vajadzīgais pareizā uzturā un man nebūtu jātērē laiks gatavošanai un ēšanai. Ēdiens noteikti nav mana bauda, bet gan jāizvēlas garšīgākais, lai vispār varētu dabūt to visu iekšā. Sāku domāt par kokteiļiem, bet nezinu vai organismam būs ar to pietiekami. Izdzert pāris glāzes dienā man būtu vieglāk kā sēdēt pie šķīvja un mocīties------
17.11.2016 01:30 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Pirmkārt, lidinot ārā produktus, es jūtos kaut kā neērti to cilvēku priekšā, kuriem nav ko ēst.
Cenšos nepārspīlēt ar produktu pirkšanu. Pērkam +/- 3 dienām uz priekšu.
Otrkārt, man ļoti paveicies ar rijīgu un neizvēlīgu vīrieti.
Ja ir iespēja, tad kaut ko iedodam vecākiem vai draugiem. Nu, tas vairāk kad ir kādas svinības un paliek daudz pārtikas, kuru ir nereāli mums divatā apēst. Picas, salāti, kūkas un tml. lietas.
Piemēram, mans tēvs mums bieži dod meža gaļas desas, sardeles, jēlu meža gaļu, konservus.
Tas pats ar cūkgaļu, vistām un aitas gaļu, kuru vecāki ved no laukiem. Turam saldētavā un es tad labāk ēdu tādu atsaldētu gaļu, nekā nezināmas izcelsmes.
Vienīgais ko vēl papildus saldēju ir garšaugi, ogas un jau saceptas gailenes.
Man kaut kā nesanāk neko lidināt ārā īpaši.
Es dažreiz šokējos arī par tām šampūnu miskastēs lidinātājām. Ir gadījies, ka kādreiz nošķebina kāda dušas želeja, kura sākumā likās forša. Nu, tad es ar tādām vannu, izlietnes tīru vai grīdas mazgāju.
Katrā ziņā cenšos pirkumus veikt prātīgi un neko ārā nemest.
17.11.2016 01:29 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Nekad neesmu saldejusi zupu. Censos gatavot tik cik reali pati apedu vai gatavoju to aks man garso pienemsim kirbju zupu. Pilno katlinu uztaisu un 4 dienu laikaa apeedu. Parpalikumus tikai tiri teoretiski sasildu uz pannas kaut vai tos pasus kartupelus vai makaronus. Pielieku darzenus vai pupiinas klaat vai olas sanaak tiri ok.:) Bet vecus produktus bail butu est ka tik uz poda visu nakti nepaliktu.
17.11.2016 01:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits