Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā darāt Jūs?

 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Meitenes mums katrai gan jau kaut reizi ir palikusi kāda zupa neapēsta vai kotletes, sautejums,bet žēl mest ārā ,jo nauda pa to maksāta un ēdienu arī nemet ārā. Vai mēdzat ielikt kāda traukā un ievietot saldētavā uz nebaltam dienām,kad būs slinkums,ko gatavot?
Pēdējā laikā ediens paliek pāri,jo vienu dienu gribu to, nākamjā vairs negribu. Vai var uznākt pēkšņas velmes , kad esmu to pagatavojusi ,vairāk negribas:-D
Protams es zinu ,kas pie vainas:-D
16.11.2016 18:56 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es vēl varētu saprast, ja kāds rakstītu, ka redz, palika pāri makaroni no vakardienas, uzsildīju ar tomātu mērci un dārzeņiem, pārbēru ar parmezānu. Nu OK. Ja makaroni nav salipuši vai izšķīduši, es teorētiski tā varētu izdarīt. Bet iemest tos pankūkās???? Wtf??? Kāpēc, kāpēc, kāpēc makaroni ir jācep ar kartupeļiem kopā? Makaronu un kartupeļu savienojums ir kaut kas tāds, kas man konkrēti neiet kopā, tas ir kā ēst siļķi ar medu.

+++
Varbūt problēma tajā, ka te daudzas ledusskapja vietā ir nopirkušas saldētavas?

:D Grūti komentēt, jo kā jau minēju, maizi turu maizes kastē, ne ledusskapī. Bet zinu daudzus cilvēkus, kas tur ledusskapī, tāpēc man galīgi tas nesaistās ar tādu emociju -> :-O :-D
20.11.2016 14:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Runajot par taupibu. Mums joprojam ir savoka domasana. Rimi, SKY, Stokman, Maxima partiku lielakoties nevis noceno no rita par 80% lai iztirgotu bet izmet ara tonnam! Nekur bagata EWS valsti ta nedara!
20.11.2016 14:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es arī maizi turu ledusskapī, ja zinu, ka mazāk būšu mājās un neapēdīšu, citreiz arī apēdu pēc derīguma beigām, nekas nav noticis, garša nav mainījusies, slapja arī nav.
18.11.2016 17:40 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Bet it kā garša mainās, jo izņemot maizi no ledusskapja, tā ir auksta. Atlaidinot istabas temperatūrā, viss ok.. tiesa, es arī maizi neturu ledusskapī

Varbūt problēma tajā, ka te daudzas ledusskapja vietā ir nopirkušas saldētavas? :D
18.11.2016 17:36 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Es maizi ledusskapī turu iepakojumā, arī atvērtā veidā un man nekad nav bijuši nekādi ūdens pilieni vai slapja maize. Parasti lieku vienā no apakšējām kastēm un tādus kuriozus vēl nekad neesmu piedzīvojusi.
18.11.2016 17:34 |
 
Reitings 10
Reģ: 24.01.2016
Nu man piemēram mājās visu apēd arī nākamajā dienā, vai pat tās pašas dienas vakarā vai naktī. :-D
18.11.2016 16:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es vēl varētu saprast, ja kāds rakstītu, ka redz, palika pāri makaroni no vakardienas, uzsildīju ar tomātu mērci un dārzeņiem, pārbēru ar parmezānu. Nu OK. Ja makaroni nav salipuši vai izšķīduši, es teorētiski tā varētu izdarīt. Bet iemest tos pankūkās???? Wtf??? Kāpēc, kāpēc, kāpēc makaroni ir jācep ar kartupeļiem kopā? Makaronu un kartupeļu savienojums ir kaut kas tāds, kas man konkrēti neiet kopā, tas ir kā ēst siļķi ar medu.
18.11.2016 16:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
It ta maize mazliet mitra, sasutusi. Es garsas atskiribu jutu.

Zinu, ka turot maizi ledusskap;i tā paliek mitra tikai tad, ja to glabā maisiņā vai iepakojumā, tad ūdens lāses krājas uz polietilēna.. Bet it kā garša mainās, jo izņemot maizi no ledusskapja, tā ir auksta. Atlaidinot istabas temperatūrā, viss ok.. tiesa, es arī maizi neturu ledusskapī
18.11.2016 14:22 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ja ir sakaltusi maize, tad vajag uzmest uz pannas un apcept. Sanāk garšīgi. Pēc gaumes var izklāt medu virsū.
Tikmēr citi izmet tādu maizi...

Man pat bail pajautāt, ko darīt, ja tāds ēdiens negaršo. Laikam viss - zīmogs "caca" forever un ever.. tāpat kā makaroni ar hvz sajaukti un kas tik nē.
Tev tiešām nepielec, ka ir lietas (un pat vairākas), kas garšo Tev un negaršo citiem? Nē, nu tiešām Tu savu pelēko vielu kādreiz instrukcijas arī izmanto?
18.11.2016 14:20 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Makaronu pankūkas, manuprāt, ir ļoti pretīgs salikums, un vienīgās dzīvās radības, kam dotu ko tādu ēst, būtu cūciņas. Tas pats arī par makaroniem saceptiem kopā ar kartupeļiem. Tas nav uzbrauciens nevienam, jo ne man daļa, kā kurš savu vēderu piepilda, bet personīgi man šāda veida kiš-miš uzdzen šermuļus. Un bērnībā šādi samaisītus ēdienu pārpalikumus tik tiešām atdevām cūkām.
18.11.2016 07:18 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Saldētavā nelieku, vienkārši ledusskapī nākamajai dienai. Siltajā periodā, kad pusdienas var ieturēt parkā, mēdzu ar nolūku gatavoju vairāk, lai būtu ko paņemt līdzi. Kopumā nav tādu problēmu, jo porciju nosveru pirms gatavošanas, putramums, pupas, pastu, piemēram, mana porcija ir 70 g griķi un tad to gatavoju, pāri nekas nepaliek. Krāsnī gatavotas pastas nākamajā dienā ir vēl ļoti gardas :D
-
Neatceros kad pēdējo reizi būtu metusi pārtiku ārā. Nepērku daudzumus un neko lieku. Arī veikalos nevandos pēc produkta ar ilgāko termiņu, jo precīzi zinu cik ilgā laikā šo produktu patērēšu. Kā arī nebaidos no iebrūnējuša banāna vai iedauzīta ābola, paglābjot no iespējamas izmešanas. Tas ir neaptverami dzirot, ka ik gadu tiek izmesta pārtika 1,3 mld tonnas.(t)
-
Neesmu informēta kā ir ar bio atkritumu šķirošanu Latvijā, tik cik kompostā. Šeit zemnieku tirdziņos ir konteineri kompostam, kur var nodot savu spainīša saturu ar bio atkritumiem. Arī ir speciāli konteineri atsevišķās vietās. Vācijā no bio atkritumiem tiek iegūta bio gāze. Barselonā uz ielas var atrast bio atkritumu tvertnes. Ir vairāki pozitīvi piemēri un iespējas kļūst vairāk.
Esmu pievērsusies videi, tātad arī sev, draudzīgākam dzīvesveidam un pārmainījusi dažus savus paradumus un joprojām esmu dzažu izmaiņu ieviešanas stadijā, atrodot sev piemērotāko risinājumu :)
18.11.2016 05:58 |
 
Reitings 107
Reģ: 21.05.2016
Man likās ka tādas kā tu drēbes met ārā un pērk jaunas un ēdienu arī neapēsto met ārā.
17.11.2016 22:59 |
 
Reitings 14
Reģ: 31.01.2015
Nemetu ārā ēdienu. Ja nu kaut kas galīgi neēdams paliek man pašai, tad sasaldēju / noglabāju mammas sunim :D
Bet reiz biju Itālijā vienā mājas ballītē un tur, kad balle beidzās uz galda palika vēl pārtika - nu nekādi rosoli, bet čipsi, augļi - viss vēl ēdams, un šie visu pa taisno miskastes maisos iekšā, tas man bija tāds šoks.
17.11.2016 22:55 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Es mēginu ēdienu nemest ārā, jo gatavoju no dārgiem, biologiskiem produktiem. Tāpat arī iesaku aizdomāties par dabas resursiem, dzīvnieku dzīvībām un vides piesārnojumu. Liekas- kas tad tur, puskukulis maizes, bet, ja katrs to izmet, mēs izmetam daudz resursu un naudas. Var taču uztaisīt rīvmaizi, grauzdinus, ielikt kotletēs, jābūt radošam un jādomā tālāk par sevi un savu degungalu. Piekrītu meitenei, kas teica- līdz tam jāizaug kā personībai!
Loti iesaku noskatīties šo video par food waste- on the point! https://m.youtube.com/watch?v=i8xwLWb0lLY
17.11.2016 22:46 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Smieklīga diskusija. Daudz pērles :-D
17.11.2016 21:14 |
 
Reitings 252
Reģ: 12.12.2014
Līdz šim saldēju tikai ogas, dārzeņus, un jā, arī maizi.
Nesen tika uztaisīta maizes zupa - un par daudz, tā ka negribējās ēst ēšanas pēc un tad es aizdomājos - kāpēc ne? Un ieliku sasaldēt. Neesmu vēl ēdusi, nezinu, kā būs, bet sāku aizdomāties, ka varbūt reizēm tiešām var sasaldēt arī kaut ko gatavu.
Es arī ēst taisu vairākām dienām, man nav laika un vēlēšanās katru dienu stāvēt pie plīts.
17.11.2016 20:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nop, tur iekšā pusstundu vai stundu. Konkrēti neatceros. Bet tā tev taisnība.

Tas arī ir moments. Mājas saldētavā tā torte saltu 6-10 stundas, atkarībā no sastāva. Kā arī mitruma rādītāji ir pavisam citi.
17.11.2016 20:20 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Tās bulciņas, kuras Maxima vai Statoil saņem sasaldētas ir pusceptas. Līdz galam ražotājs tās nekad necepj, jo tas ir aizliegts.
17.11.2016 20:15 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
sasaldē momentā

Nop, tur iekšā pusstundu vai stundu. Konkrēti neatceros. Bet tā tev taisnība.
17.11.2016 20:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Starpcitu...kāda ir pirkusi Maxima ražotas bulciņas/mazās picas? Tās tiek pārdotas no sasaldētām mīklas pusfabrikātiem kurus iemet mikroviņu krāsnī.
Un Staburadze saldē tortes kuras sūta uz ārzemēm.

Staburadze saldē tortes augstas klases šoka saldētavās, kuras ir ļoti dārgas, industriālas iekārtas, kādas Latvijā pilnīgi noteikti nav nevienā mājsaimniecībā. Saldētavu fīča tajā, ka tās sasaldē momentā, un neietekmē ēdiena garšu. Kā es zinu? Esmu redzējusi šo saldētavu specifikāciju.
17.11.2016 19:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits