Naudas taupīšana

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveikas!
Aizdomājos par taupīgu dzīves veidu.
Vai pazistat cilvēkus, kas taupa naudu ilgtermiņā vairākus gadus, lai varētu sakrāt naudu, kam lielam, piemēram-dzīvoklim, auto.. Cik gadus krāja naudu? Ko nopirka?Atmaksājās taupība?
Vai beigās tas ir tā vērts, lai ļoti rūpīgi taupītu naudu uz daudzām lietām?
Es pazīstu sievieti, kura taupīja naudu uz ēdienu,drēbēm,remontu, lai varētu sakrāt daudz naudu un iegādāties savu dzīvokli. Un auto,krāja tikai dažus gadus. Un sasniedza mērķi. Nebija jaīrē dzīvoklis,dzīvoja pie vecākiem. Viņa man stāstīja, ka vairākus gadus negāja arpuss mājas izklaidēties vai ēst, lai ieataupītu. Sēdēja mājās, nekur negāja uz maksas izklaidēm. Piekopa tikai bezmaksas izklaides.. Man šāda taupīšana liekas pārspīlēta, un sevis liela ierobežošana. Šaubos vai es tā varētu sevi ierobežot.
Vai jūs esat ļoti taupīgas vai tomēr nē? (mīlat labāk paterēties) 😅
Kur ir tā robeža starp veselīgu/neveselīgu taupību/ekonomēšanu?
22.05.2023 03:26 |
 
Reitings 1787
Reģ: 11.10.2022
mes laikam dazados socialos slanos dzivojam un vecuma grupas.Bet ta varetu but ka saki,jo daudzi tiesam dzivo ari labi.
22.05.2023 13:50 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
pepija @ 22.05.2023 13:36
bet tad jums acimredzot ir loti lielas algas,jo ar standrata videjo algu tas butu loti gruti.Tad tiesam tik ka te teica,ka neko citu neko.

Arī ar 900 uz rokas atliku. Man gan bija 200eur mazāka īre/rēķini nekā Tev, un ap kādiem 200eur tolaik arī atliku. No tā pārējā tiešām neko daudz vairs neizspiedīsi. Bet mani tas dzītu stresā, ja zinātu, ka tikko kā darbā kaut kas sašķobās, tā kabatās svilpo vējš un pat par īri vairs nevaru samaksāt. Ļoti liela atkarība no darba devēja.
22.05.2023 14:25 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Molle @ 22.05.2023 13:45

Zini, šajā krīzē es novēroju, ka cilvēki labi dzīvo...es nezinu nevienu, kam būtu briesmīgi laiki pienākuši. Kafejnīcas pilnas, lupatas pērk kaudzēm, pie friziera pierakstīties nevar, viss pilns...tusiņi notiek, cilvēki maksā simtus par hokeja biļetēm utml.
Cilvēkiem naudas pietiek.
Šajā krīzē novēroju, ka ļoti daudzi remontē ,mājokļus, darbojas.. neviens veikals tukšāks nav palicis un neviena kafejnīca tukša nav. Cilvēkiem ir nauda. Sievietes apkārt vienos brendos. Tādu parastu apģērbu veikalu nemaz vairs lāga nav...

Piekrītu, ka cilvēki labi uzdzīvo, ŠOBRÍD, bet nevar zināt, kas viņiem ar finansēm notiks pēc gada, diviem, četriem. Vai viņi tad joprojām spēs naudu terēt pa labi un pa. Kreisi neiesprimgstot?
22.05.2023 15:04 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Krāju, nesen nācās diezgan daudz iztērēt no iekrātā, dzīvokļa iemaksai, remontam. Sāku atkal uzkrāt gandrīz no jauna.
Neredzu neko sliktu arī atbildīgi paņemtos kredītos. Ja man 10 gadus jākrāj dzīvoklim, tad tas man atņem iespēju 10 gadus JAU dzīvot tajā dzīvoklī un izbaudīt. :D Tikai jāmēģina maksimāli ātrāk kredītus atdot.
Noteikti drošības spilvenam ir jābūt, bet vienmēr gribas nobolīt acis, kad kāds saka, ka cilvēks ar mazu algu var taču ietaupīt nepērkot kafiju Caffeinn katru dienu. Nu var, bet ne jau tā kafija atrisinās visas problēmas, un varbūt tas ir viens laimes brīdis tam cilvēkam. Citi to pašu naudu nopīpē vai weekendā nodzer.
22.05.2023 15:08 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Vēl var labi naudu ietaupīt, ja nav mājdzīvnieku - suņi un kaķi. Parēķinot cik paziņām aizgāja, lai uzturētu divus kaķus, pērkot tiem smiltis, un augstas klases barību, jau prāvu summiņu var ietaupīt. Vai lielais suns, kurš menesī apēd 80 eiro. 😅😀 Tiem, kam mazie mājdzīvnieki - zivis, grauzēji, tie tik daudz nepatērē.
Piekrītu, ka naudas tērešana, un taupīšana nav tikai kafijas no benzintankiem un ēšana arpuss mājas, tas ir viss kopums kopā. Ja, cilvēks vispār neapmeklē koncertus, muzejus, izrādes, pasākumus, tad tur arī var labi ietaupīt uz to visu.
22.05.2023 15:21 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 22.05.2023 15:21
Vēl var labi naudu ietaupīt, ja nav mājdzīvnieku - suņi un kaķi. Parēķinot cik paziņām aizgāja, lai uzturētu divus kaķus, pērkot tiem smiltis, un augstas klases barību, jau prāvu summiņu var ietaupīt. Vai lielais suns, kurš menesī apēd 80 eiro. ?? Tiem, kam mazie mājdzīvnieki - zivis, grauzēji, tie tik daudz nepatērē.

Nu tā jau var teikt par jebko, var netaisīt arī bērnus, neapsveikt svētkos tuvos cilvēkus, nesvinēt savas dzimpenes. :D
Man šķiet, ka par ietaupīšanu tomēr jārunā drīzāk ikdienišķu tēriņu kontekstā, nevis atsakoties no lietām, kas ir dzīves sastāvdaļa un garīgs/emocionāls piepildījums.
22.05.2023 15:23 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
nesvinēt savas dzimpenes.
Man šķiet, ka par ietaupīšanu tomēr jārunā drīzāk ikdienišķu tēriņu kontekstā

Pazīstu daudzus jaunus cilvēkus, vairāk gan vīriešus, kam tuvu pie 30+, bet neviens no viņiem nesvin savas dzimenes, vārda dienas, visiem tā ir ikdienišķa, parasta diena. Un nekādas svinības ar 5-10 radu gabaliem netaisa.
Līdz ar to nav svētku izdevumi. Nav ciemiņu izdevumu. Utt. 😅
Nu, bet mājdzīvnieki arī ir ikdienišķi tēriņi, uz kuriem var taupīt, piemēram, pērkot lētakas klases barību, mantas utt.
22.05.2023 15:34 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Beverly Hilza @ 22.05.2023 15:04

Piekrītu, ka cilvēki labi uzdzīvo, ŠOBRÍD, bet nevar zināt, kas viņiem ar finansēm notiks pēc gada, diviem, četriem. Vai viņi tad joprojām spēs naudu terēt pa labi un pa. Kreisi neiesprimgstot?

Nu to neviens nevar tagad pateikt. Pēc tik gadiem jau būs citas krīzes, iespējams citi kari utml.
Man šķiet, ka tiem, kam nauda ir bijusi, tā ir arī tagad. Tiem, kam tās vienmēr ir par maz, tiem arī tagad ir maz.
22.05.2023 15:35 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
ka cilvēks ar mazu algu var taču ietaupīt nepērkot kafiju Caffeinn katru dienu

Es to kafiju no Narvesen pērku ziemā 1x nedēļā apmēram. Pārsvarā 1x mēnesī. Un vasarā praktiski vispār nē, jo karstumā negribas dzert neko karstu, tad pāreju uz aukstajiem dzērieniem.
Ja, es nenopirkšu to karstmaizi vai kafiju, taad es par to naudu nopirkšu, ko citu, līdz ar to ietaupīt nesanāks jebkurā gadijumā. 😅
22.05.2023 15:43 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Beverly Hilza @ 22.05.2023 15:34

Pazīstu daudzus jaunus cilvēkus, vairāk gan vīriešus, kam tuvu pie 30+, bet neviens no viņiem nesvin savas dzimenes, vārda dienas, visiem tā ir ikdienišķa, parasta diena. Un nekādas svinības ar 5-10 radu gabaliem netaisa.
Līdz ar to nav svētku izdevumi. Nav ciemiņu izdevumu. Utt. ?
Nu, bet mājdzīvnieki arī ir ikdienišķi tēriņi, uz kuriem var taupīt, piemēram, pērkot lētakas klases barību, mantas utt.

Ar lētāku barību diemžēl var to ietaupīto naudu pēc tam vetārstam atdot.
Parasti jau cilvēki nekrāj visu mūžu, bet dažus gadus. Kā arī tēmas pieteikumā aprakstīts. Dažus gadus padzīvot taupīgi nav nekas tāds. Jo īpaši ja pēc tam vari nopirkt savu nekustamo īpašumu.
22.05.2023 15:44 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Kopumā, kā jau teicu, man šķiet, ka JA GRIB iekrāt un grib iekrājumus, tad gandrīz no katra maka var kaut ko atlikt.
Ja negribas krāt un gribas baudīt dzīvi tagad - arī labi. Kas kuram ir vajadzīgs. Vieni lieliski iztiek bez iekrājumiem, citiem ir vajadzīga šī nauda, kura ikdienā nelietojas, bet sirdi mierina tas, ka tā ir.
Galvenais, lai pašiem ir ok ar pastāvošo iekārtu.
Bet sūdzēties, ka nav no kā iekrāt vispār un katru dienu ēst kafejnīcās, ik dienas dzert dārgās kafijas vai ik dienas sirot humpalās hobija pēc, man neliekas ok. Iekrāt var kaut vai uz šī rēķina, tikai vai to gribas. Bet tā, ka nav kur - ir. Lielākoties vienmēr ir kur piegriezt, JA VAJAG.
A, ja ne, tad gan...laba kafija silda sirdi un vēderiņā, kafejnīca arīdzan.🧁
22.05.2023 15:45 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Ja ir Swedbank, tad krājkontam ir noapaļošanas iespēja, kas samaksātās summas noapaļos līdz eiro un atlikušos centus pārskaitīs uz krājkontu. Tā nemanāmi var uztaisīt arī sev uzkrājumu. Un, īstenībā, pa mēnesi salecās tā summa. Protams, atkarīgs no pirkšanas paradumiem. Bet šis ir viens no veidiem, kā nemanāmi iekrāt kaut nedaudz naudiņas sev.
22.05.2023 15:53 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Dažus gadus padzīvot taupīgi nav nekas tāds. Jo īpaši ja pēc tam vari nopirkt savu nekustamo īpašumu
.
Jā, piekrītu komentāram, bet ir tādi,cilvēki, kas ir ļoti maximāli taupīgi, kas var aiziet jau sevis slimīgā ierobežošanā. Tas vairs nav veselīgi, pat ja tiek krāts īpašumam. Faktiski, tas cilvēks ir nelaimīgs, kā būrī iesprostots. Viņš vairs neizjūt nekādu prieku ikdienā.. Tad. Manuprāt, tā taupība ir aizgājusi neveselīgā gultnē. Kad cilvēks liedz sev pilnīgi visu ko vēlas.
22.05.2023 15:54 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
L.. @ 22.05.2023 15:53
Ja ir Swedbank, tad krājkontam ir noapaļošanas iespēja, kas samaksātās summas noapaļos līdz eiro un atlikušos centus pārskaitīs uz krājkontu. Tā nemanāmi var uztaisīt arī sev uzkrājumu. Un, īstenībā, pa mēnesi salecās tā summa. Protams, atkarīgs no pirkšanas paradumiem. Bet šis ir viens no veidiem, kā nemanāmi iekrāt kaut nedaudz naudiņas sev.

Šķiet, ka SEB bankai arī bija krājrīka funkcija.
22.05.2023 15:58 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Beverly Hilza @ 22.05.2023 15:54
.
Jā, piekrītu komentāram, bet ir tādi,cilvēki, kas ir ļoti maximāli taupīgi, kas var aiziet jau sevis slimīgā ierobežošanā. Tas vairs nav veselīgi, pat ja tiek krāts īpašumam. Faktiski, tas cilvēks ir nelaimīgs, kā būrī iesprostots. Viņš vairs neizjūt nekādu prieku ikdienā.. Tad. Manuprāt, tā taupība ir aizgājusi neveselīgā gultnē. Kad cilvēks liedz sev pilnīgi visu ko vēlas.

Jā, bet vai sabiedrībā ir šāda problēma? :D Gan jau to daži vecās paaudzes cilvēki dara, kam no 90'ajiem ir ļoti sliktas atmiņas u.tml. Bet 40 un uz leju vidū es tādus nekad neesmu redzējusi. Nu un tur arī ir jautājums - vai tiešām tas cilvēks ir nelaimīgs, vai arī apkārtējiem no malas šķiet, ka viņš neiet uz restorāniem un kino, bet gatavo pats un skatās pirateBay filmas, tātad ir nelaimīgs? Ja ir konkrēts mērķis, tad nelaimīgu var padarīt tieši tā uzdzīvošana, pēc kuras paskaties kontā un domā - priekš kam man to vispār vajadzēja?
L.. @ 22.05.2023 15:53
Ja ir Swedbank, tad krājkontam ir noapaļošanas iespēja, kas samaksātās summas noapaļos līdz eiro un atlikušos centus pārskaitīs uz krājkontu. Tā nemanāmi var uztaisīt arī sev uzkrājumu. Un, īstenībā, pa mēnesi salecās tā summa. Protams, atkarīgs no pirkšanas paradumiem. Bet šis ir viens no veidiem, kā nemanāmi iekrāt kaut nedaudz naudiņas sev.

SEBā arī tas ir, gan jau citur arī. Labs veids kā iekrāt kaut ko papildus.
22.05.2023 16:06 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Motherofdragons @ 22.05.2023 09:25
Mani vecāki tādi ir, viņi pat nekrāj nekam konkrēti, dzīvo diezgan pieticīgi, gandrīz nekad neēd ārpus mājas, braucot tālākus gabalus, sataisa sev maizītes un termosu ar tēju, kā "vecajos" laikos, kad tādu hotdogu un kafijas benzīntankos nemaz nebija. Netērē lieki naudu uz drēbēm, barberšopiem, visādiem gadžetiem un citām lietām, reti ceļo. Toties viņi var skaidrā nopirkt labu auto, iet pie visiem ārstiem bez rindas, ja nepieciešams, uz viņiem vienmēr var paļauties, ja notiek kaut kas neparedzams.
Es esmu nodzīvojusies līdz pāri 30, trallinot naudu uz visādām nenozīmīgām lietām, kuras nav paliekošas, uz mirkļa izpriecām, un tagad, kad pati esmu mamma, man beidzot sāk pielekt, ka ir jādzīvo saprātīgi, lai vienmēr pietiek nauda svarīgām lietām. Jo būtībā notrallināt var jebkādu summu, ir lērums būtībā nevajadzīgu preču un pakalpojumu, kurus mums "iepārdod" kā it kā nepieciešamus. Bet būtībā tieši iekrājumi sniedz neatkarību un izvēles brīvību, drošības sajūtu, un būtu lieliski samazināt savus izdevumus tiktāl, lai vismaz 30% ienākumu aiziet iekrājumos. Ja krāj kaut kam, tad pat 50%.
Vienīgais, ko neatbalstu, ir taupīšana uz veselības rēķina. Nav jāēd steiki katru dienu, bet plikus makaronus arī nevajadzētu ēst.
Sasmējos lasot. Mēs ar biezi ņemam visu līdzi uzkožamu.
Kafiju gan ņemam tankā. Hot dogi vienk negaršo, kafē tērējam naudu tikai ja braucam uz vairākām dienām. Mēs daudz brīvdienas braucam, ja pie degvielas izmaksām, ieejas biļetēm muzejos un citur vēl būtu kafē +, Hot dogi tas ap 100 eu katras brīvdienas būtu. Tas par traku. Lupatas ar nepērku bieži.
22.05.2023 16:30 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Piekrītu tam, ka var krāt kādu noteiktu laiku (piem. 1gads), lai sakrātu kaut kam konkrētam. Bet dzīvot visu dzīvi, ilgākus periodus, liedzot sev ēst àrpus mājas, neceļot, netērēt naudu lietām, kuras tu gribi.. kāda jēga tā dzīvot? Tu visu laiku taupi, taupi, taupi un tā tā dziive paiet.. jādzīvo ir uz visiem 100. Protams, ka jābūt drosibas spilvenam, tas ir passaprotami. Bet nav jau jaatliek gandriz visa alga..
22.05.2023 16:43 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
principā jau nekas slikts nav krāt, bet baigi grūti to pašai iemācīties bija. Pirmo reizi kad saņēmu savu algu bija acis kā pogas, likās tāaads piķis, visu pasauli var nopirkt. Ilgi bija jāstrādā pie tā lai visu algu nenotērētu un noliktu mazliet malā :D
Tagad kad jau iedzīvojies, kredītiņš jāmaksā un komunālie, sāku likt minimālas summas malā jo kovids iemācīja ka bez iekrājumiem nevar gluži vairs dzīvot..
piekrītu tām kuras saka ka grūti krāt, krāt, un tad beigās vienkārši atdot par to lietu, un tad sākt no jauna. Krāšana un ietaupījumu veidošana laikam ir daļa no dzīvesstila. Es gan nesaprotu tos cilvēkus kuri lepojas ar to ka nopirkuši trendīgus krāmus un tad sūdzas ka neko nevar atļauties, vai aprunā tos kuriem ar tādām pašām algām sanācis iekrāt mašīnai vai kredīta pirmajai iemaksai.
22.05.2023 17:54 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Es uzskatu, ka katram cilvēkam būtu jābūt kaut mazam drošības spilvenam. Ja nu kas. Nevar zināt kas notiks rīt un vai būs pēkšņi nepieciešami kādi līdzekļi. Esmu kaut kur pa vidu. Baigi nešķiežos ar naudu, bet arī baigi traki netaupu. Pēdējā laikā ieejot veikalā gan padomāju vai man vispār to lietu vajag, vai varu bez tās varbūt iztikt. Man ļoti patīk iepirkties, tādēļ nedaudz tagad piebremzēju, jo bieži vien esmu nopirkusi ko neapdomājot un tad vai nu neder, vai tā lieta neatrod pielietojumu. Tagad arī pārdodu savas mazlietotās, vai jaunās lietas, apģērbu un papildus nopelnu naudu, agrāk visu atdevu prom līdz sapratu, ka tur normāla summa kopā sanāk.
22.05.2023 18:05 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
Bija man bankā kolēģe, vecmeita.
Taupīja uz apģērbu, uz izskatu, uz pārtiku. Īrēja istabu pie pensionāres. Nekur ne ceļoja, ne izklaidējās.
Sakrāja 1.iemaksai jaunajā projektā un tad mazāk kā 10 gados arī dzīvokli izmaksāja, tādā garā taupot.
Bet jēga? Jo principā tuvu radu viņai nav, tikai veca māte laukos, tas dzīvoklis beigās paliks valstij!
22.05.2023 18:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits