Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RSU vai LU ?

 
Reitings 2
Reģ: 03.11.2023
Sveikas , vēlos studēt māszinības un plānoju iesniegt dokumentus divās augstskolās. Protams , ka nav garantijas , ka tikšu abās , bet ja nu tomēr - kādas atsauksmes par LU un RSU ? Citi saka , ka RSU labāk , citiem tieši otrādi . Varbūt kāda mācās/ir mācījusies ? Interesē gan pasniedzēju attieksme , gan praktiskās nodarbības un mācību sistēma kopumā .
29.02.2024 18:54 |
 
Reitings 46
Reģ: 18.12.2023
LU ir vieglāk iestāties. Meita bija iestājusies, bet diemžēl mācības pameta jau 1.semestrī - nevarēja apvienot ar darbu un nepatika studiju process.
02.03.2024 16:39 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Esmu mācījusies abās, jo vienu pabeidzu agrāk, otrā turpinu studijas. Katrai ir sava specifika. Bakalauros iestāties LU ir vieglāk. Taču jau maģistros gan ir tieši otrādi. LU māszinību programma kvalitātes ziņojumos ieguvusi pēdējo vietu no visām veselības aprūpes programmām universitātē. Tātad, kvalitāte klibo. Savukārt, RSU pasniedzēji ir augstprātīgāki, vide arī vairāk vai mazāk ar milzīgu konkurenci un RSU ir noslēgtāka, piemēram, tu nezināsi, kurā vietā esi piesakoties stipendijai, savukart, LU to Tu lieliski redzēsi sistēmā un jautājumu nebūs, līdz ar to, RSU slēpj informāciju par to, cik vispār ir stipendijas. Un RSU ir slidena vide, kurā pieņem tikai izredzētos, jo tur nepatīk, ka kādam bez RSU pasniedzējiem ir viedoklis. Ja ir kāds konkrēts jautājums, droši man raksti. Atbildēšu, ja varēšu. ;)
02.03.2024 16:44 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
Kad dzirdēju, ka pazīstams radu skuķis iestājās ar vidējo 5, studiju darbus pērk, visu apvieno ar dienas darbu, bet tikusi līdz 3.kursam, man nav ilūziju par LU...
02.03.2024 17:13 |
 
Reitings 215
Reģ: 28.02.2023
Man arī viens radinieks studē LU. Viņam jau pāri 30, bija pabeidzis uz 4niekiem vakareni, blandijās pa pasauli un pēkšņi 30 gados izdomāja iegūt izglītību. Viņam ir budžeta vieta, viņa draudzene jau ir pabeigusi Māszinības un strādā nozarē vairākus gadus, pildīja viņam eksāmenus attalinati. Klātienē esot tādi pasniedzēji, kas skaidri pasaka, izlikšos, ka neko neredzu, proti, ļauj špikot, bet vairāk par 6 viņi neliekot. Tad sanāk, ka tie kas tiešām mācās, ciešs no špikotājiem. Citreiz eksāmenus nopludina whatsapp grupās neilgi pirms eksāmena laika.
Nu pateikšu godīgi, redzot un dzirdot kādus brīnumus viņš stāsta, man ir bail par medicīnas kvalitāti nākotnē.
02.03.2024 18:39 |
 
Reitings 332
Reģ: 17.12.2023
Hermesmel @ 02.03.2024 18:39
Man arī viens radinieks studē LU. Viņam jau pāri 30, bija pabeidzis uz 4niekiem vakareni, blandijās pa pasauli un pēkšņi 30 gados izdomāja iegūt izglītību. Viņam ir budžeta vieta, viņa draudzene jau ir pabeigusi Māszinības un strādā nozarē vairākus gadus, pildīja viņam eksāmenus attalinati. Klātienē esot tādi pasniedzēji, kas skaidri pasaka, izlikšos, ka neko neredzu, proti, ļauj špikot, bet vairāk par 6 viņi neliekot. Tad sanāk, ka tie kas tiešām mācās, ciešs no špikotājiem. Citreiz eksāmenus nopludina whatsapp grupās neilgi pirms eksāmena laika.
Nu pateikšu godīgi, redzot un dzirdot kādus brīnumus viņš stāsta, man ir bail par medicīnas kvalitāti nākotnē.

Bēdīgi. Bet kā notiek eksāmenu pildīšana; ir tikai attiecīgais skolotājs telpā vai arī vēl viens uzraugs? (Es jautāju, jo nav ne jausma kā tas norisinās šeit. Man universitātē visam bija jābūt nost no galda, ir noteiktas laiks, cik ilgi vari pildīt, pat uz tualeti veda skolotāja klātbūtnē vai arī citi nemaz neļāva iziet, visiem pulksteņiem (smartwatch) bija jābūt nost, pudeles nedrīkstēja atrasties uz galda, tāpat arī penāļi). + bija skolotājs un vēl divi "uzraugi"
02.03.2024 19:17 |
 
Reitings 215
Reģ: 28.02.2023
huitzitzilin @ 02.03.2024 19:17

Bēdīgi. Bet kā notiek eksāmenu pildīšana; ir tikai attiecīgais skolotājs telpā vai arī vēl viens uzraugs? (Es jautāju, jo nav ne jausma kā tas norisinās šeit. Man universitātē visam bija jābūt nost no galda, ir noteiktas laiks, cik ilgi vari pildīt, pat uz tualeti veda skolotāja klātbūtnē vai arī citi nemaz neļāva iziet, visiem pulksteņiem (smartwatch) bija jābūt nost, pudeles nedrīkstēja atrasties uz galda, tāpat arī penāļi). + bija skolotājs un vēl divi "uzraugi"

No dzirdētā zinu, ka ir tikai pasniedzējs pats, bez uzraugiem. Ir arī mutvārdu eksāmeni, kur 1 pret 1 ar pasniedzēju norunā laiku un izvelc lapiņu un jāatbild uz visiem jautājumiem. Vairāk neko nemācēšu pateikt.
Strādā gan viņš slimnīcā jau no otrā mācību gada, tad jau darba iespējas ir.
02.03.2024 20:06 |
 
Reitings 101
Reģ: 20.01.2020
Ja ir vēlme iegūt kvalitātīvu izglītību, kārtīgi màcīties un veltīt sevi studijām - viennozīmīgi RSU. Ja ir vēlme apvienot darbu ar studijām, kaut ko paralēli pamācīties, pavadīt laiku skaistā fakultātē - LU😄
LU Māszinību studijas ir Latvijas izglītības sistēmas lielākais scams 😄 Lekcijas un kursi bieži nenotiek, atceļas, pārceļas uz nenoteiktu laiku, praktiskās nodarbības nenotiek, praktiski iemācies tikai tik cik pats ej un strādā slimnīcā. Ir bijuši gadījumi kad kurss vispār nenotiek, bet saliek visiem fiktīvas atzīmes. Ar dažiem izņēmumiem, bet kursus ir ļoooti vienkārši nokārtot ja kaut cik galva strādā un māki atrast informāciju internetā. Eksāmeni lielākoties notiek Online vidē, pārsvarā kaut kādi darbi jāraksta. Pasniedzēji ir normāli bet viņu ļoti trūkst, tāpēc bieži kursam piesaista kaut kādus random pasniedzējus kas pastāsta “kaut ko” par to tēmu bet paši īsti nezina kas būtu jāmāca 😄 crazy vienvārdsakot 🤷🏻‍♀️
02.03.2024 20:34 |
 
Reitings 101
Reģ: 20.01.2020
Saulesmeita08 @ 02.03.2024 20:34
Ja ir vēlme iegūt kvalitātīvu izglītību, kārtīgi màcīties un veltīt sevi studijām - viennozīmīgi RSU. Ja ir vēlme apvienot darbu ar studijām, kaut ko paralēli pamācīties, pavadīt laiku skaistā fakultātē - LU?
LU Māszinību studijas ir Latvijas izglītības sistēmas lielākais scams ? Lekcijas un kursi bieži nenotiek, atceļas, pārceļas uz nenoteiktu laiku, praktiskās nodarbības nenotiek, praktiski iemācies tikai tik cik pats ej un strādā slimnīcā. Ir bijuši gadījumi kad kurss vispār nenotiek, bet saliek visiem fiktīvas atzīmes. Ar dažiem izņēmumiem, bet kursus ir ļoooti vienkārši nokārtot ja kaut cik galva strādā un māki atrast informāciju internetā. Eksāmeni lielākoties notiek Online vidē, pārsvarā kaut kādi darbi jāraksta. Pasniedzēji ir normāli bet viņu ļoti trūkst, tāpēc bieži kursam piesaista kaut kādus random pasniedzējus kas pastāsta “kaut ko” par to tēmu bet paši īsti nezina kas būtu jāmāca ? crazy vienvārdsakot ??‍♀️

Vēl kas, LU rēķinies ka nekas nekad nebūs laikus zināms, ne lekciju grafiki, ne nodarbības, ļoti bieži ir gadījumu kad paziņo, ka lekcija pēc stundas vai arī stundu pirms lekcijas paziņo ka nenotiks, šis viss tur ir regulāri, bet no otras puses neviens nekad neko nepārbauda, ir kursabiedrenes kuras uz nevienu lekciju kursā neaizgāja un tāpat nokārtoja kursu😄
02.03.2024 20:38 |
 
Reitings 69
Reģ: 07.07.2020
Es arī domāju iet šajā gadā uz medmāsu un ir paziņa no 2 kursa LU medmāsam,ka var mācīties medicīnu ,jo 2 gadās pēc kārtas viņai daudz online lekcijas, daudzās lekcijās tiek atceltās pirms stundās, sabojāts grafiks tajā LU..Es noteikti gribētu tikt RSU
03.03.2024 10:28 |
 
Reitings 69
Reģ: 07.07.2020
Un galvenais murgs ka ši programmu izņēma no medicīnas koledžam ar reformām un sabojāja struktūru,tagad Latvijā 3 vietas kur māca par māsam.Latvijas universitāte ir vissliktākā ,ok ir Daugavpila universitāte,bet problēmas ar prakses jautajumiem,RSU labākā,bet reāli vajadzēs mācīties.Ja vēlēs palikt Latvijā ej LU, ārzemēm noteikti tikai RSU.
03.03.2024 10:37 |
 
Reitings 69
Reģ: 07.07.2020
Es kādu laiku atpakaļ mācījos pār ārstu palīgu koledža, pabeidzu 3 semestrus un man galīgi šoks ka "mācekļi no LU" 2 kursa nezin kā pareizi izmērīt asinsspiedienu un kā iedalās vitālie radītāji, paziņa teica ka vispār netika šīs moments mācīts...
03.03.2024 10:51 |
 
Reitings 152
Reģ: 25.02.2024
LU varbūt ir mazāks studentu atbirums. Vismaz dabas zinātniekiem tā ir.
25.04.2024 12:42 |
 
Reitings 163
Reģ: 26.08.2015
Vai plāno emigrēt uz ārzemēm? Citādi atrast motivāciju strādāt par māsu ar šī brīža algām ļoti maza. Ja uz ārzemēm, tad viss saprotams.
26.04.2024 19:38 |
 
Reitings 67
Reģ: 26.01.2022
MelissaX @ 03.03.2024 10:28
Es arī domāju iet šajā gadā uz medmāsu un ir paziņa no 2 kursa LU medmāsam,ka var mācīties medicīnu ,jo 2 gadās pēc kārtas viņai daudz online lekcijas, daudzās lekcijās tiek atceltās pirms stundās, sabojāts grafiks tajā LU..Es noteikti gribētu tikt RSU

Un ko Tavs pazīstamais saka par mikrobioloģijas un bioķīmijas nodarbībām? Kā kolokviji, eksāmeni? Kādiir šie docētāji atļauj / neatļauj špiko pārbaudījumos?
26.04.2024 20:20 |
 
Reitings 152
Reģ: 25.02.2024
Matilde4 @ 26.04.2024 20:20

Un ko Tavs pazīstamais saka par mikrobioloģijas un bioķīmijas nodarbībām? Kā kolokviji, eksāmeni? Kādiir šie docētāji atļauj / neatļauj špiko pārbaudījumos?

Kaut kā šaubos, ka pēckovida laikā kaut kas notiek onlainā. Ja nu vienīgi civilā aizsardzība. Ja gribās papildus mikrobioloģiju un bioķīmiju, tad ir jāiet papildus uz LU BF klausītājos un jāņem attiecīgie studiju kursi.
LU ir labāks variants, jo tur vismaz ir, kas beidz studijas.
26.04.2024 21:49 |
 
Reitings 152
Reģ: 25.02.2024
Lapsukins @ 26.04.2024 19:38
Vai plāno emigrēt uz ārzemēm? Citādi atrast motivāciju strādāt par māsu ar šī brīža algām ļoti maza. Ja uz ārzemēm, tad viss saprotams.

Lai medmāsas nečīkst. Ir sliktāki darbi, kur maksā minimālo. Medmāsām studijas nav grūtākas kā biologiem.
26.04.2024 21:52 |
 
Reitings 67
Reģ: 26.01.2022
Latvian pagan @ 26.04.2024 21:49

Kaut kā šaubos, ka pēckovida laikā kaut kas notiek onlainā. Ja nu vienīgi civilā aizsardzība. Ja gribās papildus mikrobioloģiju un bioķīmiju, tad ir jāiet papildus uz LU BF klausītājos un jāņem attiecīgie studiju kursi.
LU ir labāks variants, jo tur vismaz ir, kas beidz studijas.

Skatos, ka kredītpunkti ir lielāki LU nekā RSU konkrēti uz medmāsas mikrobioloģiju un bioķīmiju. Pabeidzu pagājušajā gadā skolu, bet neko nesaprotu no eksaktajiem prieksmetiem, mācījos humanitārajā skolā, kas bija dzīves kļūdas… Tāpēc negribētu, lai būtu šie priekšmeti grūti. Jo zinu, ka citur ir docetaji, kuriem ir vienalga, bet nezinu, Kà ir LU medmāsām.
27.04.2024 00:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!