Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kādai varbūt arī ir?

 
Reitings 3
Reģ: 05.08.2016
Jau ļoti sen apzinos, ka man ir obsesīvi kompulsīvie traucējumi. Tas ļoti traucē normāli dzīvot. Gribēju uzzināt vai kādai no jums arī ir šis OKT? Vai esat kaut kā risinājušas šo problēmu? Pie kādiem speciālistiem gājušas un kādi rezultāti? :-(
05.08.2016 22:25 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
man pašai nav, bet esmu ievērojusi dažādas lietas, kas kaitina, bet mēdzu sevi nomierināt. Visvairāk tracina īstenībā šis :-D
05.08.2016 22:28 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Tūlīt sanāks bars ar gudriniecēm, kuras teiks, ka viņām piemīt OCD, jo ir saskatījušas sevī dažas internetā izlasītās pazīmes :D
Autore, esi mēģinājusi doties pie psihoterapeita? Vai pie tamlīdzīga speciālista? Kā vispār nonāci pie diagnozes?
05.08.2016 22:33 |
 
Reitings 3704
Reģ: 06.05.2014
Nu tualetes papīra nepareiza nolikšana neskaitās pie tā. Mani kaitina šī maniakālā slimība. Esmu iemācījusies, ka, slēdzot durvis, ja pārbaudu tās 3 reizes (3 reizes 3 reizes paraustu un skaitu no 1 līdz 3), tad ātrāk tieku laukā no mājas nekā tad, ja neskaitu. Domas galvā ir slimas, bet var kliegt uz sevi vai nē, bet tās neapstāsies. Ja tev vienkārši kaitina, ja krūzīte nav nolikta tā, kā tev patīk, tad priecājies. Cilvēkiem, kam ir šī slimība, dzīve neko viegla nav. Man, piemēram, lai aizslēgtu dirvis, vajag brīžiem pat 10 minūtes.
05.08.2016 22:34 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Ikdienā tas ir pat ļoti traucējoši, īpaši tad, ja runa iet par to, ka katru savu soli pārdomāju vairākkārt. Piemēram, uz/no darba pārvietojos tikai pa vienu maršrutu. Ja kaut kādu iemeslu dēļ tas jāmaina, manī sākas panika, liekas, ka tūlīt notiks kas slikts. Ejot uz darbu konkrētā krustojumā jāpalūkojas pāri kreisajam plecam, citādi (pēc manām domām) notiks kāda nelaime. Pirms gulētiešanas man ir savi īpašie rituāli - lietas blakus gultai (telefons, pleijeris, salvetes) tiek novietotas milimetru pa milimetram pēc garuma. Ja slēdzot gaismu ārā, nepiekārtošu, piemēram, nagu vīlīti, kura pēc manām domām stāv šķībi, atgadīsies kāda nelaime utt.utjp. Principā - ikdienā pārdomāju katru savu soli. Ir bijis pat tā, ka apsēžos, bet tad pieceļos un pastumju krēslu nostāk no galda, jo mani traucē tas, ka esmu galdam pa tuvu. Tas ir kļuvis jau tik uzmācīgi, ka mani reāli dzen izmisumā tā doma tik ilgi līdz nepiecelšos un nepabīdīšu sev tālāk. Citādi nevaru nosēdēt, pastrādāt. Kā jau teica L.. - reizēm ir tā, ka domas ir tik slimas, ka gribi sākt kliegt uz sevi, bet tas neko nemainīs, jo nepamet sajūta, ka manā galvā dažreiz dzīvo kāds cits cilvēks, kura balss man liek rīkoties tā kā es rīkojos.
Jā, tas traucē, taču tai pat laikā esmu ar to visu jau tā saradusi, ka tas liekas tā... normāli. Citiem tas, protams, liktos nenormāli, taču man tā ir daļa no manas ikdienas, ko jau sen vairs neuztveru kā kaut ko neparastu, bet sadzīvoju un viss..
05.08.2016 22:48 |
 
Reitings 3
Reģ: 05.08.2016
Zinu ka man ir, jo labi apzinos, ka dažkārt manis veiktās darbības vienkārši nav adekvātas. Durvis arī pārbaudu kaut kādu noteiktu reižu skaitu. Skatos vai nekur netek ūdens-krāna,wc. Pārbaudu vai logi aizvērti, vai fēns nav karsts utt Viss jau būtu kārtībā, ja vien to es neatkārtotu n-tās reizes. Nevaru iziet ārā no mājas - kamēr šos visur ''rituālus'' nebūšu izpildījusi. Taču tas viss ir nieks salīdzinoši ar uzmācīgām domām, kuras neliek mieru. Varu aiziet gulēt un 3 h redzēt ainas, kuras nevēlos redzēt, taču neko nevaru ar sevīm padarīt un variants - nedomā par to- diemžēl nelīdzēs.
Ir finansiālas problēmas, tāpēc nezinu vai varētu atļauties vairāk par 3 seansiem pie psihoterapeita :-( Varbūt ir kaut kas, ko var mēģināt darīt pats?
05.08.2016 22:51 |
 
Reitings 3704
Reģ: 06.05.2014
Es kaut kur lasīju, ka jāmēģina sev ieskaidrot, ka viss ir izdarīts, nekas slikts nenotiks, jo viss ir kārtībā. Vienreiz mēģināju. No rīta taisījos pie draudzenes, lokoju matus ar lokšķērēm, izrāvu no sienas, viss ok. Otras pilsētas galā par tām tik domāju, nācās tikšanos ar draudzeni atlikt un skriet mājās. Ja tas notikti tikai mājās, tad nekas - varu tos logus desmitiem režu pārbaudīt un visu pārējo, bet tas jau notiek arī darbā - aizslēdzu durvis, 9 reizes paraustu, bet sanāk paiet pāris soļus un griezties atpakaļ, lai vismaz vēl 3 reizes durvis paraustītu. Un pēctam tāpat nav labi. Mājās visu laiku domāju, vai durvis ciet, vai gaisma izslēgta. Viena smadzeņu puse kliedz, ka viss ok, otra tik prātā liek domas, ka nav. Cik lasīts, tad arī dakteri nelīdz bieži.
05.08.2016 23:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Durvis arī pārbaudu kaut kādu noteiktu reižu skaitu. Skatos vai nekur netek ūdens-krāna,wc. Pārbaudu vai logi aizvērti, vai fēns nav karsts utt
Atceros, ka man arī tā kādreiz bija, vairākus gadus, kaitinoši, traucējoši. Bet pārgāja pats no sevis, laikam tāpēc, ka radās svarīgākas problēmas par iespējami neaizslēgtām durvīm.
05.08.2016 23:07 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Dzintaros ir neirožu klīnika, kurā ar ģimenes ārsta nosūtījumu iespējams līdz pat 30 dienām iziet psihoterapijas kursu (diemžēl - grupās, bet tomēr). Iesaku painteresēties, sevišķi, ja diangnoze nav apstiprināta un nav finansiāli iespējams ārstēties pie terapeita par maksu. Šādas kaites man nav, bet ir cita. Arī drīz uzsākšu ārstēšanās kursu.
05.08.2016 23:07 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Nu tualetes papīra nepareiza nolikšana neskaitās pie tā./quote]
Sāku domāt, vai manam puisim nav okt. Viņš pusstundu var argumentēt, kāpēc wc papīram jābūt uzliktam tieši tā, kā norādīts augšup ieliktajā bildē. :-|
05.08.2016 23:14 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Oi, piedošanu, kaut kas ar citēšanu nesanāca.
05.08.2016 23:15 |
 
Reitings 128
Reģ: 04.07.2016
Psihiatrs + zāles.
05.08.2016 23:28 |
 
10 gadi
Reitings 521
Reģ: 29.01.2009
No kā tādi traucējumi rodas? tos vispār var izārstēt?man tādi arī sen ir,pofig par tām durvīm,bet visdebīlākais ir tas,ka katru dienu domāju,ka notiks kaut kas slikts un tad izdomāju kaut kādus rituālus tipa ja izpildīšu,tad nepiepildīsies. visdebīlākais ir tas,ka izpildot iedomāto rituālu (piem. pieskarties pie sienas 3x), man ienāk prātā,ka vot tagad tas notiks tāpēc,ka izpildīju to rituālu:-D briesmīgi vnk tas tā traucē dzīvot,tās uzmācīgās domas. Esmu domājusi,kāpēc rodas tie rituāli,nu tāpat kā pret māņticību,piesit 3x pie koka vai nospļaujas lai nepiepildās,tad sirds mierīga,tikai te pats izsomā savas darbības. Ja vēl palīdzētu,bet nepastājas ne domas ne darbības.
05.08.2016 23:35 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
vienai meitenei manā komandā ir šis sindroms, es teiktu, ka tas padara viņu par ļoti labu darbinieci. ļoti vērīga :D un praktiski nekad nepalaiž nevienu darbu gar ausīm :D
06.08.2016 00:08 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es negribu apgalvot, ka man ir OCD, jo tā jau var visādas kaites sev piesiet. Labpatiktu domāt, ka esmu vienkārši ku-kū. :D Jebkurā mājā ieraugot, ka tualetes papīrs uzlikts nepareizi, obligāti jāapgriež vai arī mani domas par to vajās visu atlikušo dienu. Ja ejot gulēt caur aizkariem spīdēs maza gaismas šķirbiņa, nevarēšu aizmigt un ne jau tāpēc, ka man plakstiņi būtu tik plāni. Darbā tas ir vispār čau - varu ierasties kaut divas stundas ātrāk, bet līdz noteiktajam laikam (kuru pati sev nodaļu sazin kādu iemeslu pēc), visam jābūt pabeigtam vai arī garastāvoklis sabojāts uz visu atlikušo dienu. Esmu maniakāla mājvietas kārtotāja un ja pēc kārtošanas kaut viena pildspalva stāvēs kādā random vietā nevis rakstāmlietu turētāja, tas neliks man mieru. Un vēl kas - man patīk mest ārā lietas, vienalga kādas. Padomju laika cilvēks mani apraktu par šādu rīcību. :D
06.08.2016 01:07 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Ja ejot gulēt caur aizkariem spīdēs maza gaismas šķirbiņa, nevarēšu aizmigt un ne jau tāpēc, ka man plakstiņi būtu tik plāni.

Jā, man ir tieši tāpat. Pat piemirsu, kad rakstīju savu komentāru. :D
Kad es sēžu savā dīvānā, spogulī, kurš ir pie pretējās sienas, redzu aizkarus. Respektīvi - ja vakarā neesmu tos aizvilkusi tā, lai caur tiem nerēgotos kaut mazākā gaismas šķirbiņa, es to uzreiz redzu spoguļattēlā. Līdz ar to neskaitāmas reizes bijis tā, ka ceļos no dīvāna un kārtoju aizkarus, jo nespēju izturēt, ja caur tiem redzu kaut mazāko gaismas atblāzmu.
06.08.2016 01:19 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Man ir drusku savadak vai nu esmu perfekcioniste vai visam kas nav svarigs vai mazsvarigs pieiesuklat tikai virspurseji, bet atceroties savus anoreksijas laikus bija laiki kad precizi 4h trenejos un izdzinu sevi lai cik loti tas riebas vel raksturigabija precizitate,visur jabut konkreti laikaaa, nedristeju ne sekundi kavet. Aizkarusvienmer kartigi aizveru savadak paranoja ka kads noverotu caur pretejo majas logu. Tapat medzu skaitit solus, skaitit cik ieperkos,cik iztereju tas gan parejosi. Maju akrtojot via nu visu saskiroju atbilstosi vai pusbardaks bus. Tapat ar esejam skolas laikos visu vajadzeja perfekti. Durvju parbaudisana tas gan vienmer lidz 3x japarbaudasavaadak nemiers.
06.08.2016 03:19 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Man ir OCD, un tas ir traucējoši, ka tu nevari aizmigt, jo domā par to šķībi nolikto dakšu trauku turētājā 2 h, un nevari aizmigt, ja neiesi un nesakārtosi. Ja pie gultas 3 reizes nepiesitīšu pirms gulētiešanas notiks kāda nelaime, u.t.t, besī.
06.08.2016 03:55 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Es varu saprast kāpēc kādam gribās 3 reizes visu kārtot un pārbaudīt, veikt māņticīgus rituālus. Manuprāt tā ir sava veida izlaidība, kaut arī pēc tādas neizsaktās.
06.08.2016 08:14 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
OCD var diagnozticet tikai doks.
Lasot komentarus skiet briesmigi un smiekligi reize. Nezinh ka jusu partneri nav sagajusi sviesta :D (t)
06.08.2016 08:26 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Un kurs vispar izdomaja, ka konkretais tualetes papira liksanas veids ir pareizais? Kadi tam ir argumenti? Man pat viens logisks arguments nenak prata
06.08.2016 08:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits