Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Demogrāfija Latvijā, how bad is it?

 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Ievadam - paziņa nesen stāstīja, ka oficiālie dati par iedzīvotāju skaitu Latvijā ir neobjektīvi, proti, neatspoguļo faktisko situāciju valstī. Oficiālie dati ir nepieciešami augsto krēslu ieņēmējiem Eiropā, Latvijas padarīšanai par pievilcīgāku investoru acīs, utt. Visas tās tautu skaitīšanas ir arīdzen neobjektīvas, jo, piemēram, LV pilsonis, kas dzīvo Īrijā, bieži atzīmē, ka dzīvo Latvijā, jo aizpildāmās anketas apjoms ir mazāks un kopumā čakars mazāks. Pēc mana paziņas neoficiālās informācijas, Latvijā ir ap 1,6 milj iedzīvotāju. Nevēlos nekādā ziņā teikt, ka neoficiālai informācijai ir lielāka ticamība! Vienkārši diskusijas ievadam.

Pati nekad neesmu piedalījusies nekādā skaitīšanā. Nekad neko neesmu pildījusi. Domāju, pamatā, valsts jau redz pēc tā paša iedzīvotāju reģistra vai kādas citas valstiskas bāzes, cik personas dzimušas, cik dzīvo, un cik nomirst, vai kāda ir tikusi skaitīta atsevišķā procedūrā?

Un visbeidzot - jūsu pārdomas / prognozes par demogrāfisko situāciju mūsu valstī? Te pat cosmo bieži izraisās asas diskusijas par bērniem - liela daļa negrib, neplāno, maksimums 1-2. Sanāk ejam mīnusā... Un ja vēl daļa no mums nāk no ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem, tad reāli cik no mums pašas radīs bērnu bagātas ģimenes?

Vai jūs vispār tas (iedzīvotāju skaits) uztrauc vai arī ir liels po... khm, vienalga? Cik tālu valstī valdošā politika var aiziet (attiecībā pret ģimenes institūtu, medicīnas aprūpes un sociālo pabalstu sistēmu, tāpat svarīgs ir darbs, nodokļi, ekonomiskā attīstība un labklājība kopumā), vai arī pavisam drīz no Latvijas paliks vien pāri pāris nesakopti lauki un trīs cilvēki Rīgā?
02.05.2016 20:27 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Es tiešam nesaprotu šo cepšanos par latviešu izmiršanu, bet prieks, ka diskusijā parādījās saprātīgi domājoši cilvēki, nevis vaimanātāji. :-)

EU dati, pēdējie salīdzināmie par 2014 gadu. Redzam, ka Latvijā dzimstība uz 1 sievieti ir 1,64 kas ir pilnīgi normāls rādītājs Eiropas kontekstā, kur visā kontinetā stipri krītas dzimstības rādītāji. Daudzās valstīs kā piemēram Vācijā un Polijā rādītāji ir vēl zemāki. Par ko mēs krītam izmisumā?

Protams, ka rādītāji varētu būt labāki, bet vai tā galu galā nav ar it visu šai pasaulē? Ņemsim vērā visus faktorus, kas sarežģī cilvēku izdzīvošanu brīnišķīgajā Latvijas valstī un uzsitīsim sev uz pleca, ka esam tādi malači un vēl uzturam šo dzimstības koeficientu.
Pensijas ir problēma visā Eiropā. Arī darbspējas vecuma vāciešiem pensijas nespīd, tā kā mums, tagad strādājošajiem ir nopietni jādomā jau tagad kā sevi nodrošināsim vecumdienās, jo valsts to nespēs izdarīt. Tas tāds draudzīgs atgādinājums lielajiem patriotiem. :)
Nu un tie, kurus Latvijas demogrāfija tik ļoti uztrauc, marš uz guļamistabu, Latvijas pastāvēšana ir atkarīga no jums! :-D
07.05.2016 23:31 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Tipiski ka visi, kas visskaļāk brēc par demogrāfiju, tajā pašā laikā arī cilvēkiem saka - tu nevienam te neesi vajadzīgs, lasies prom Letiņu naids vienam pret otru nāciju iznīcinās ātrāk nekā demogrāfija.

+++
Šitādi Vatsoni čum un mudž, viens par otru gudrāki. Bet gatavi viens otram rokas nograuzt. Brēc tikai, cik citur ir brīnišķīgi, bet cik šeit ir briesmīgi. Salīdzināt ar attīstītākajām valstīm vispār kronis visam! :-D
07.05.2016 14:59 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Arta- Šī statistika nav nekādi pozitīva. Vajag skatīties uz cēloniem un sakarībām, kā arī skaitli, kad iedzīvotāji var sevi atražot. Kā jau tika minēts, šie cipari ir nedaudz augoši uz babybuma rēkina. Pēc pāris gadiem šie skaitli strauji kritīsies 90. gadu situācijas rezultātā. Bet pat ar esošajiem augošajiem dzimstības rādītājiem mēs esam krietni zem sevis atražošanas un paliekam mazāk, pat neskaitot emigrantus.

Citēšu demogrāfu I.Mežu- "Vidējais bērnu skaits uz vienu sievieti samazinājās no vairāk nekā 2,0 bērniem 1980.gadu beigās līdz 1,3-1,4 bērniem „treknajos gados", bet 2011.gadā tas ir nokritis līdz kritiski zemajam līmenim - 1,1 bērnam. Lai iedzīvotāju skaitu saglabātu nemainīgu, nepieciešams, lai sievietēm būtu vidēji 2,2-2,3 bērni."
07.05.2016 14:45 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Brauc prom. Ja Latvijai vēl ir nākotne, tad tā noteikti nebūsi Tu.

Tipiski ka visi, kas visskaļāk brēc par demogrāfiju, tajā pašā laikā arī cilvēkiem saka - tu nevienam te neesi vajadzīgs, lasies prom :D Letiņu naids vienam pret otru nāciju iznīcinās ātrāk nekā demogrāfija.
07.05.2016 12:47 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
nepamanīju, ka kāda būtu pieminējusi reālo statistiku, ka pēdējos gados dzimstība nedaudz pieaug.


Piemineeja lai gan bez cipariem. Pieaugums ir uz baby boomeru paaudzes reekina. 80os dzimushie tagad rada savus pecnacejus. Kopsh 80iem nekaada baby booma nav bijis un turmaak dzimstiibas pieaugums nevar buut gaidaams, ja kaut kas ljoti, ljoti krasi nemainiisies.
07.05.2016 12:41 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Izlasīju lielāko daļu diskusijas, bet nepamanīju, ka kāda būtu pieminējusi reālo statistiku, ka pēdējos gados dzimstība nedaudz pieaug. Tad nu iekopēšu no csb datus:
2011 18 825
2012 19 897
2013 20 596
2014 21 746
Protams, mirušo un izceļojušo kopskaits ir lielāks, taču tomēr statistika ir pozitīva. :-)
07.05.2016 12:03 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Manuprāt, patriotismam nav nekāds sakars ar bērnu skaitu ģimenē, kā arī patriotismu nevajadzētu saistīt ar rasismu un nepatiku pret citām tautām un kultūrām.


Latvieshiem patriotisms vienmeer ir nesaraujami bijis saistiits ar nacionalismu un godiigi sakot ar taadu kaada ir bijusi Latvijas veesture ir ljoti gruuti izdomaat citu patriotisma baazi; nacionalisms ir tas uz ko vispaar balstaas Latvijas valsts eksistence. Nu atnjemsim Latvijai latvieshu nacionaalismu un uz kaa baazes taalaak pastaavees Latvijas valsts? Es taalaak nerakstiishu kuras valsts sastaavaa Latvija atrastos bez nacionalisma.
Lielaakaam tautaam un varenaakaam valstiim ir citi patriotisma fundamenti. Nacionalisms ir pats maziskaakais no patriotisma fundamentiem kas vien var buut. Ja cilveeks uz valsts goda pjedestaala liek tautiibu, tad shii tauta veesturee neko daudz nav sasniegusi, nav bijusi ne varena nedz kaa citaadi iipasha. Ja kaads lielaaks speeks no malas shiim tautaam neiedod vinju valsti, tad pie savas valsts vinji arii nekad netiek. Valstisks veidojums nav makaruunus izcept kaa dazhiem musdienaas liekas.
07.05.2016 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
pasaules pilsoņiem nav ieaudzināts muļķīgs patriotisms, kas ir novedis pie nelaimīgu pensionāru populācijas, nabadzības un situācijas, kad par katru nākamo nodokli jāpasaka liels paldies.

Piekrītu Winterrai.
Būt patriotam ir labi un skaisti, bet ir jādzīvo arī realitātē. Saprotu, ka ir cilvēki, kuri arī LV esot, dzīvo cepuri kuldami, taču būsim reāli, lielākā daļa tāda nav. Man kā jaunai sievietei pirmām kārtām uztrauc, ko mans bērns ēdīs, nevis vai / kādu pienesumu es došu valstij. Neatbalstu n-to bērnu taisīšanu ģimenēs, kurās jau tā apstākļi ir spiedīgi,un tā uzskatīšanu par pareizu un atbalstāmu,jo, redz, neļauj mums izmirt.
07.05.2016 11:06 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, patriotismam nav nekāds sakars ar bērnu skaitu ģimenē, kā arī patriotismu nevajadzētu saistīt ar rasismu un nepatiku pret citām tautām un kultūrām. Patriotisms ir kaut kas skaists..
Ir daļa cilvēku, kas šo nesaprot.. tāpēc šis vārds viņiem skan kā lamuvārds..

Cilveeki, kuri ir labi vecaaki 1 beernam taadi buus arii 5, kas ir slikti 5iem buus slikti arii 1 beernam.
+++
07.05.2016 10:50 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Es nesaprotu ko var tik ļoti satraukties par šo tēmu.

Valsts ar 300 tūkst. sakarīgiem iedzīvotājiem funkcionētu daudz labāk nekā ar 2milj. sliņķiem un pabalstu prasītājiem. Un ja būsim godīgi, tad ne jau tā labākā sabiedrības daļa izbrauc :-D
Nav tā situācija šeit nemaz tik slikta (tas gan cilvēkiem, kas patiesi cenšas).

Lielākus pabalstus, nu nē.. bērnus ir "jāražo" tikai gadījumā, ja tos tiešām var atļauties. Tāpat pasaule ir pārapdzīvota.

Vienīgais mīnuss, ka šobrīd lielākā daļa pārceļas uz Rīgu un citas pilsētas kļūst tukšas.

Jebkurā gadījumā, redzot cik jaunu, talantīgu un neatlaidīgu cilvēku ir man apkārt es nešaubos, ka Latviju sagaida skaista nākotne. ;-)
07.05.2016 10:44 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Kāds patriotismam sakars ar bērnu dzemdēšanu, reāli? man tagad būtu sevi jāatražo VALSTIJ, jo jātēlo patriotisku?


Cien. Winterra.. Nevēlos piesārņot diskusiju, komentējot vai ikkatru teikumu, bet manas domas ir tādas, ka Tev patiešām nav tikusi nekāda vecāku mīlestība un Tev nav tikušas audzinātas VĒRTĪBAS- tās pašas, kas gadu tūkstošiem ir likušas latviešiem izdzīvot līdz mūsdienām, kamēr citu nāciju simti ir izmiruši. UN, ja Tev nav 12mit gadu, tad man ir kauns par šādu viedokli un uzskatiem.

Brauc prom. Ja Latvijai vēl ir nākotne, tad tā noteikti nebūsi Tu. :(


Ja runā par bērniem, tad savulaik bija sistēma, par kuru vēl mūsdienās pasakās mēdz stāstīt- vecākais dēls pārņēma vecāku saimniecību, vidējais brauca mācīties arodu(skolotājs, ārsts, skroderis) un jaunākais tika sūtīts armijā. Un tur ir loģika. Mūsdienās nevar VISI būt ārsti, ekonomisti vai juristi. Tas rada absolūtu tukšumu citās nozarēs. Rezultātu mēs redzam veikalos un ikdienā. Pērkam ārzemju preces, braucam ārzemju mašīnās, ģērbjamies ārzemju drēbēs. UN, kas ir īpaši nožēlojami - neesam spējīgi sevi pienācīgi aizstāvēt ne ārzemju tiesas sēdēs, ne arī paši savā karalaukā. :-/ Nedrīkst domāt tikai par savu pašlabumu! Ir jādomā par kopējo labumu. Un reizēm ir kaut kas jāziedo arī no sevis- lai NĀKOTNĒ būtu labāk visiem!
07.05.2016 09:07 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Njā, es par šo arī aizdomājos. Tomēr daudzas saka - vienalga par bērniem Latvijā, vienalga, kas būs tālāk, daļa ar nostaļģiju jau aplūko latviešu tradīcijas un simboliku. Laikam es no retajām uztraucos, par to, kas būs tālāk.


Kāds patriotismam sakars ar bērnu dzemdēšanu, reāli? man tagad būtu sevi jāatražo VALSTIJ, jo jātēlo patriotisku? Tev gan laikam maz par ko raizēties dzīvē, ja jāuztraucas par to, ka pasaules pilsoņiem nav ieaudzināts muļķīgs patriotisms, kas ir novedis pie nelaimīgu pensionāru populācijas, nabadzības un situācijas, kad par katru nākamo nodokli jāpasaka liels paldies. Es esmu pateicīga, ka man neviens ar karoti nelika mutē patriotismu, bail iedomāties, kas beigās būtu sanācis. Man tik maz gadu vēl, bet arī dažbrīd kauns par savu nacionalitāti rusofobijas, homofobijas un rasisma dēļ. 1 no 15 cilvēkiem spēj padomāt par ko tālāk kā savu reliģiju un naidu pret cittautiešiem. Visvairāk dzemdē neizglītoti (un es nerunāju par papīriem) cilvēki, kuri nespēj ielikt bērnā vairāk par saviem šaurajiem principiem un tā tās paaudzes aug tādā pašā iekšējā nelaimē un izaugsmes kopumā nekādas. Atliek vien palasīt šeit cosmo par skaļiem tematiem kā praids un feminisms, lai saprastu, ka vēl vismaz 2 paaudzes būs tādas pašas savu vecāku dēļ. Pusdienās pasniegs citu latvieti un desertā karoti patriotisma.

Es nesaku, ka patriotisms un būt patriotiskam ir kas slikts, bet runājot par dzemdēšanu, iepīt patriotismu ir pilnīgs čau. Cik absurdas īpašības bērnu dzemdēšanai...

Un arī interesanti, komentāri par bailēm dzemdēt bērnus un iemesliem, kāpēc to nedarīt. A jūs nebaida, ka paliksiet vienas vecumdienās? Kas rūpēsies par jums? Vai jūsu omītes un opīši ir vientuļi, vai viņiem ir jau bariņš mazbērnu, kas kliedē vecuma vientulību? Manai vienai omei ir viens bērns, proti mans vecāks, bet otrai ir 5 bērni, daudz mazbērnu un jau daži mazmazbērni. Atšķirība starp viņām attiecībā uz dzīves pozitīvo uztveri ir diezgn pamatīga.


Un šis ir kroņa cienīgs domāšanas veids. Bērni ir jādzemdē, lai mīlētu, audzinātu un palaistu pasaulē ar saviem mērķiem, vēlmēm un raksturu, nevis kā savus personīgos kalpus, kuriem obligāti ir jāvāc aiz kāda vecumdienās. Ir arī citi veidi kā sevi nodrošināt vecumdienās. Varbūt ne LV, bet ir.
07.05.2016 07:42 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ir jāapdomā vai bērnus varēs netikai pabarot, izskolot un apģērbt, bet arī veltīt laiku, uzmanību un mīlestību.


Ar taa visa nodroshinaashanu jau sen Latvijaa ir probleemas arii 1-2 berniem. Nevienam neko neparmetu, bet vecaaki kas abi straadaa pilnu slodzi to nevar nodroshinaat nemaz nerunajot par vecaakiem, kuri vieniigie audzina un apgaadaa savus beernus. Ir arii taadi vecaaki, kuri vienkarshi negrib visu vajadziigo nodroshinaat kaut arii vareetu.

valstij ir labāk no viena labi audzināta un netraumēta cilvēka, nekā no 5 pilsoņiem, kuri nav saņēmuši uzmanību un mīlestību,

Bars taadu ir Latvijaa, kuri ir pieredzejushi destruktiivas attieciibas gimenee kaut arii bijushi tikai viens vai divi vecaakiem. Diemzheel beernu skaits nenosaka to vai buus lielaaks potenciaals izveidoties destruktiivai psihlogiskajai videi. Cilveeki, kuri ir labi vecaaki 1 beernam taadi buus arii 5, kas ir slikti 5iem buus slikti arii 1 beernam. Tie 5 jau nenokriit vienaa dienaa kaa sniegs uz galvas, lai uz liidzenas vietas sajuktu praataa; beernu skaits aug pakaapeniski, tas dod pietiekoshi ilgu laiku lai aprast ar pienaakumu pieaugumu un organizeet sadziivi, turklaat berniem pieaugot dalja pienaakumu atkriit un berni pashi saak dariit sev nepiecieshamaas lietas un labpraat paliidz vecaakiem.

Ar to nabadzibu gan pasas sievietes mocitos un butu nelaimigas ,izpumpejusas, gan berni nebutu laimigaki, jo skolaa iespeejams atstumtu delj salapitam kurpeem un dzemperiem.

Atstumj arii beernus no labi paartikushaam gimeneem, reizeem tiem kam ir mazaak ljoti skauzh, ka citam ir vairaak. Taa nav vecaaku un vinju beernu finansiaalaas situaacijas probleema, bet skolas probleema- skolai ir jaanodroshina no mobinga briiva vide beerniem nevis vecaakiem un beerniem jaalien uz veedera paareejo priekshaa, lai beerns neciestu no mobinga. Probleema nav cieteejos, pie vainas nav humpalu dreebes, brilles vai vispaareejais krutuma truukums, probleema ir agresoros turklaat liela. Ja kaadam ir ienaacis praataa apsmiet klasesbiedru deelj truukuma, ar to beernu kaut kas ljoti nav kaartiibaa jeb laikam pareizaak buutu teikt- ar vinja vecaakiem no kaa beerns to ir samaaciijies.
07.05.2016 03:14 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Par dzemdēšanu piekrītu, ka nevar dzemdēt tikai, lai augtu demogrāfija un būtu daudz. Ir jāapdomā vai bērnus varēs netikai pabarot, izskolot un apģērbt, bet arī veltīt laiku, uzmanību un mīlestību. Es domāju, ka valstij ir labāk no viena labi audzināta un netraumēta cilvēka, nekā no 5 pilsoņiem, kuri nav saņēmuši uzmanību un mīlestību, līdz ar to, ir būtībā traumēti.

Angliski viens slavens un man mīļš teiciens: it is easier to build strong children than to repair broken men.
06.05.2016 23:00 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Piekritisu agresivai grutniecei. Vai tiesam nu nav svarigi minimala vai drusku virs minimalas visu laiku dzemdet un dzemdet un pec tam sist galvu pret stenderi jo bernus pabarot nevar? Tak nedomaju ka pasas butu laimigas no muzigaa majas bardaka, kliegsanam, breksanam izsekot lai visi izmacas, visiem majasdarbos palidzet nemaz nerunaajot par to kaa pabarot ko tad dosiet berniem pa 13euro bernu naudu plikus grikus un auzu putras? Drebes kaut kaadas nolietotas jo vecaakie berni lielaaki ? Ar to nabadzibu gan pasas sievietes mocitos un butu nelaimigas ,izpumpejusas, gan berni nebutu laimigaki, jo skolaa iespeejams atstumtu delj salapitam kurpeem un dzemperiem. Okay neesmu maate, bet esmu auklejusi bernus un piedalijusies bernu dzimsanas dienaas un tur ari daudz berni un taa kliegsana vienkarsi neizturama. Nespeju iedomaties pat vienu bernu kur nu vel astonus?
06.05.2016 17:18 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Manuprāt, bieži ir korelācija starp turīgumu/izglītotību un bērnu skaitu..
06.05.2016 17:09 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es, protams, negribu noniecināt daudzbērnu ģimenes. BET varbūt kāda tajā lauciņā ko saprot un varētu man izstāstīt iemeslus kāpēc sievietes tik daudz bērnus ir gatavas dzemdēt pat ja pati strādā par minimālo algu? Netālu no vecākiem dzīvo ģimene, kurā ir 6 bērni. Dzimst viens pēc otra, vīrs strādā ne tajā labāk apmaksātajā darbā, patīk kādu aļiņu iedzert. Mājās mūžīgi ir bardaks, jo nespēj vākt. Bērni nepaklausīgi, sadzīvot nespēj, uz skolu netīrām mutēm iet un kaujas.
Kāds apgaismojiet mani - vai tā ir tikai sakritība vai izstrādāts ģimenes plāns? :-D Jo pabalsti pēc divu gadu vecuma niecīgi un vecākiem pašiem jāuztur bērni, bet nezin kāpēc sūdzas, ka valsts nespēj par viņiem parūpēties. Neviens taču nesolīja sazin kādus pabalstus un nelika dzemdēt tik daudz.
06.05.2016 16:14 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Manam mazajam brālim klasē mācās mulatu dvīni- Latvijā. Negatīvas attieksmes pret viniem vismaz skolā Nav bijušas nekad. Sākotnēji vienīgi interese.

To, vai ir vai nav bijusi negatīva attieksme, var zināt tikai viņi paši. Bet manuprāt, ņemot vērā to, ka Latvijai ir ļoti tālu līdz tik liberālai un multikulturālai sabiedrībai kā Anglijā, kur joprojām ir problēmas ar rasismu, būtu naivi uzskatīt, ka Latvijā nu gan rasisma nav. Kaut kā es tam neticu. Tāpat kā tam, ko arī bieži nākas dzirdēt, ka Latvijā nav dzimumu diskriminācijas, nav homofobijas, nav nu pilnīgi nekā slikta, leiputrija.

Ir bijuši arī daudz grūtāki laiki un tāpat daudzi ir dzemdējuši un uzaudzinājuši normālu paaudzi. Protams bija grūti, ļoti grūti, bet ne neiespējami.

Jo ekonomiskā situācija uzlabojas, jo cilvēki paliek garīgi vājāki.

Protams, bet cik daudzas ģimenes mūsdienās gribētu laist pasaulē 8 bērnus, dot vecākā drēbes sanēsāt pārējiem 7, varēt atļauties 3 no bērniem laist skolā un no tiem 3 labākajā gadījumā vienu universitātē? Laiki mainās un tas, kas bija iespējams agrāk, vairs nav iespējams tagad. Ja vien negrib valstī palielināt nabadzības un neizglītotības īpatsvaru.
06.05.2016 13:58 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Martha- Par kādiem logiskiem argumentiem mēs varam runāt, ja es stāstu par to, ka latvieši skaits ir kritiski zems, Lai spētu sevi atražot, bet tu saki, ka tas ir normāls Rietumu civilizācijas noriets un es izplatu Putina politikai labvēlīgu informāciju? Ko tu vispār runā?

Tas jau ir visbēdīgākais, ka pēc visa, kam latvieši vēsturiski izgājusi cauri, mēs izmirsim vienkāršu, nemanāmu demogrāfisku tendenču dēl. Ja citas reizes ir bijis acīmredzams launums, pret kuru cīnīties Un kas saliedē mūsu tautu, tad šoreiz pie vainas būsim mēs paši.. :-/

Un nosaukt kādu par ksenofobisku, jo vinš nevēlas savas tautas, valodas un tradīciju izzušanu ir vienaldzība un seklums. Vēl jo vairāk, jo pati esi latviete. Pajautā krievam, amerikānim, nīderlandietim, jebkuraa- visiem sava tauta un tradīcijas ir lepnums un dalina no paša indivīda. Man ir žēl, ka tu nespēj identificēties ar savu tautu, patriotisms veselīgās devās ir loti skaista un cienpilna cilvēka rakstura pazīme. Novērsties , noniecināt spēj ikviens, tā nav kkāda liberāla un moderna domāšana, bet gan ignorance.
06.05.2016 13:57 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Nedomaaju ka sievietei ari tas butu normali tagad dzemdet 5-8 bernus...labi viena grutnieciba, divas, bet peec tam nekas no sievietes nepalike pari , krutis lenganas ,nokaraajusas ,forma nekaada, pati sieviete nomocita atrak noveco..un ja ari ir sievietes aks nevelas bernus ta ir vinu pasu izvele.
06.05.2016 13:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits