Emocionālā vardarbība

 
Reitings 60
Reģ: 16.10.2015
Gribētu dzirdēt viedokļus no tām sievietēm, kas zina, ko tas nozīmē, kuras tam izgājušas cauri, vai pazīst kādu un zina kā ar to cīnīties. Patreiz ir patiešām lielas problēmas manā ģimenē, es nezinu, ko darīt... Mans brālis - alkoholiķis ar milzīgu stāžu, terorizē mani un pie tam vēl mūsu slimo māti, par ko man visvairāk bail, jo insults var atkārtoties no tādiem pārdzīvojumiem. Vairs nespēju dzīvot šajā situācijā, kad man bail būt pašai savās mājās, bet vēl vairāk bail, kad neesmu mājās un nezinu, kas tur var notikt pa to laiku. Dzīvoju pamatīgās bailēs.

Kā tikt galā ar tādu varmāku, kurš draud nosist, ievieš nenormālas bailes, pazemo, ņirgājas, bet tajā pašā laikā, es nevaru saukt policiju, jo viņš nekliedz, nedauza stiklus un nesit? Mani vienīgie pierādījumi ir viņa draudu vēstules. bet arī policiju man bail tajā iesaistīt, jo ko viņi viņam izdarīs? Ja būs piedzēries, varbūt savāks uz 1 diennakti atskurbtuvē, bet kas notiks tālāk ar mums? Viņam nav ko zaudēt, viņš ir totāli degradējies, zinu, ka viņš ir spējīgs arī izpildīt savus draudus... viņam ir pilnīgi vienalga, tas viss aktualizējies, kopš mamma atteicās dot viņam naudu dzeršanai un palīdzēt arī sadzīvē, lai tiek galā pats, ja visu nopelnīto naudu nodzer. Bet es zinu, ka viņš reāli nespēj izdzīvot bez mammas materiālās palīdzības, jo tikpat kā neko pats nespēj nopelnīt, jo alkoholisma dēļ normālu darbu nestrādā.

Ļoti ceru, ka atradīšu kādu ar līdzīgu pieredzi un padomu, vairs nezinu, kur vērsties, neviena draudzene neko tamlīdzīgu nav piedzīvojusi un nesaprot to, kā es jūtos...
16.03.2016 21:54 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Tie ir varbūt 5% no visiem.

Tu tos 5% attiecini uz alkoholiķiem, vai narkomāniem un cietumniekiem? Par pēdējiem man nav nekādas nojausmas, jo ar tiem man pieredze ir tuvu pie nulles, bet, ja Tu tos 5% attiecini uz alkoholiķiem, tad man tas liekas pārsteidzošs cipars.
un tad?
Ko - un tad? Tu man saki, ka man ir šaurs skatījums, jo attiecinu uz valsti. Tad nu es Tev lieku padomāt par to, vai tiešām tas ir tikai mans viedoklis par to, ka Latvijā alkoholiķi un izbijuši alkoholiķi ir standartiņš.

Var jau būt, ka tā ir sagadīšanās, ka citur es neredzu tik daudz plostotājus, bet tas nemaina faktu par Latviju un to, ka te alkoholisms sastopams gandrīz katrā otrajā ģimenē..
18.03.2016 13:13 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
nezinu, protams, kur tu pašlaik mājo, be, salīdzinājumam:
alkohola atkarīgo skaits :
LV-vīrieši 7%, sievietes 3%
UK-vīrieši 8%, sievietes 4%
USA-vīrieši 9%, sievietes 5%
pasaulē aptuveni 4,1%. Protams, ka dati nav 100% droši, statistika ir statistika,bet aptuveno tendenci sniedz. Iemesls, kāpēc Latvijā alkaši ir redzamāki, ir mazie soc.pabalsti, pats redzēju ārzemēs kadrus, kuriem tiek nodrošināta gan dzīvesvieta, apģērbs, paika + pietiek naudas, lai katru dienu būtu ķitē. Loģiski, ka tāds pa musariem nerakņājas, skandalēties ar nav iemesla, viss čikiniekā.
18.03.2016 13:43 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Es pievienojos, lapsīgā, tomēr nav visai objektīvi uz visu šo skatījusies.
Latvijā pēc statistikas, nemaz nav TIK augsts atkarigo skaits. Un ja ņemam vislielāko risku profesijās, tad atkarīgo visvairāk ir tieši nopietnās profesijās - ārsti, advokāti, policisti, skolotāji, aktieri, tiesneši.
Lai gan protams netrūkst, tādi slaisti, kas neko citu nemaz dzīvē nezina.
18.03.2016 15:03 |
 
Reitings 60
Reģ: 16.10.2015
Es atļaušos pacelt šo manis izveidoto diskusiju, jo manis brālis - alkoholiķis ir miris... Es joprojām jūtos ļoti jocīgi, jo savā ziņā jau sen esmu vēlējusies, lai mums beidzot ir miers... Un, esot baznīcā, es lūdzu, lai Dieviņš izdara tā, lai neviens neciestu. bet ļoti cieš, raud, pārdzīvo mana mamma un es nezinu kā viņai palīdzēt, pēc dēla zaudēšanas, liekas, ka viņai visa dzīve beigusies, viņa neko vairs negrib...
Tas, kas notika, bija paredzams manā ģimenē, bet no sirds, ļoti vēlos, ja ir pamanāmas kādas alkoholisma pazīmes Jūsu mīļotajiem, lūdzu, pašā sākumā dariet kaut ko!!! Manā gadījumā jau bija skaidrs, ka par vēlu, bet, no sirds, lūdzu, pamaniet un esiet kopā ar kādu, kuram esat vajadzīga...
06.12.2016 01:25 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Mammai ir jāizdzīvo sēras, esi viņai līdzās. Ar laiku būs vieglāk.
06.12.2016 02:08 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Louisa izsaku līdzjūtību.
06.12.2016 07:40 |
 
Reitings 56
Reģ: 04.12.2016
Ārstēties, likt narkoloģijas centrā. Savāc mammu un izvācies.
06.12.2016 08:10 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Protams skumji, bet varu iedomaties atvieglojumu. Un veidz to mammu auklet ka mazu bernu, piedod, skarbi, bet beidz to darit.
06.12.2016 09:52 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Vēl viena negatīva tendence ko redzu ir, ka nostādi māti augstāk par sevi.
Agrāk biji ar mieru paciest visu, lai māti pasargātu, tagad - brālis nomiris, bet neviena vārda par to kā tu jūties, tikai par māti atkal.
Tev jāliek sevi pirmajā vietā. Māte pārdzīvos ar laiku.
06.12.2016 10:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits