Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alga!

 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
SVEIAS!
Man šodien viss besīī! Gribu pakratīt sirsniņu! Nav jau ta ka viss besij bet visas problemas rodas no ta, ka nevaru iztikt ar savu algu! Stradaju sajaa darbaa nu jau 3 menesus, seit viss patik, darbs patik.. ir tiesam forsi! Bet mana alga ir 300 Ls uz rokas, saku latos, jo vieglak taa orienteties! It kaa jau nav minimalaa bet es nevaru pa šo naudu izdzivot, visu laiku rekinu lidzi, skaitu katru santimu, bet sanak taa lai var izvilkt knapi lidz nakamajai algai, un vajag aiznemties! Ar 300ls man sanak nobraukat ceļu uz darbu, paest darba, nopirkt majas paiku u.c. kas vajadzigs, nomaksat rekinus, augstskolas kreditu un praktiski viss! Sev neko nopirkt nesanak! Neatliek ne arstiem, ne sevi palutinat.. piemeram tagad valentindiena.. gribu kautko draugam nopirkt bet nevaru atlauties.. nu mani tas dzen tadaa stresaa.. ka tu cilveks stradaa braukaa no rajona uz rigu lai vnk butu cilvekos! Stulbums!
Atkal parliecinos, ka nebij jega studet un maksat naudu jo darbs tajaa jomaa nav tapat!
Ir iespeja braukt uz arzemem! Vnk uz 8 menesiem papelnit naudu! Savadak svus dzives merkus seit sezot pa 300ls varu nesapnot sasniegt! Jo iekrat vnk nav iespejams neko! Nesaprotu, kaa var iztikt cilveki kuriem ir gimene un berni!

Varbut kadai ir lidziga situacija un velas ar mani kopaa doties uz arzemem papelnit naudu! Nopietni!

Es vispar esmu pozitivs cilveks pec dabas bet sis viss manii raisa pretejas sajutas!

Kaa jus varat iztikt ar to ko sanemat un kaa jus planojat savu budzetu!
12.02.2014 14:14 |
 
10 gadi
Reitings 300
Reģ: 26.08.2010
uzskatu, ka ar 300 ls var iztikt. Nesen man ienākumi bija ap 330 ls mēnesī, pietika nauda gan dzīvokli (dzīvoju kopā ar diviem draugiem), gan ēdienam, gan varēju kaut ko nopirkt, gan katru nedēļu iet ballēties, jā, un visam man pietika, protams, reizēm vajadzēja piedomāt, bet es nesūdzējos un dzīvoju skaistu dzīvi :)
15.02.2014 15:38 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Tie 300 ls tiešām ir tikai galu savilkšanai un jaunas algas sagaidīšanai. Tā nav dzīve. Man patīk, ka varu pasēdēt kādā kafē, nedomājot par budžetu aiziet uz kino, nopirktu kādu jaunu lietu, protams uz cenu skatos, bet nerēķinu vai pietiks pārtikai mēneša beigās.
Protams, vienmēr gribas vēl lielāku algu, jo bērnus vēl nevaru atļauties. Bet vismaz esmu laimīga.

Turies, pacel galvu. Atceries, ka esi spēcīga un vari gandrīz visu !
14.02.2014 15:05 |
 
Reitings 38
Reģ: 10.11.2011
Shobrid macos arzemes, un man ir daudz pazinjas-latvietes, kas sheit strada diezgan labos amatos. Ta ka par to senju lasishanu, nu mulkjibas pilnigas ;)
14.02.2014 11:44 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Labi, ka neesmu tāda vienīgā.
14.02.2014 11:29 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es gan zinu cilvēkus, kas nebrauc lasīt tikai sēnes vai darīt kādu citu melno darbu.
14.02.2014 11:18 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu nejau visi lasa sēnes. Pat vietējie nestrādā visus šos melnos darbus.
Manā paziņu lokā visi ir labos darbos ofisos, bet protams ir arī atbilstoša izglītība , kura ne vienmēr ir iegūta pirms šī darba. Daudzi iegūst darbu un stājās universitātē tur.

Sauciet mani par lepnu, bet es arī nebrauktu sēnes lasīt un sūdus vākt, bezizejas stāvoklī to varu darīt arī dzimtenē
14.02.2014 10:58 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
Ir minēts , ka ir darba piedāvājums, bet nav minēts kāds. Tātad tas var būt kaut vai lasot sēnes.


Vai tiešām jums zināmie latviesi visi arzemes lasa tikai seenes? žēl ja tā..


Dārgā, tieši to Tu arī darītu.


hmm izksatas ka te kaads ir ar gaišreģa spējām!


Ja tu parādīsi, kā spēj izdzīvot šomēnes ar 110Ls viena pati, īrējot dzīvokli, maksājot komunālos, ēdot un ģērbjoties bez citu finansiāla atbalsta, piešķiršu tev ordeni


Tad es tev pieskirtu ordeni!
14.02.2014 10:35 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ja jau tu sevi vērtē tik augstu, ka esi "ne jau sēņu pelnīšanai", tad galīgi nesaprotu, kā tad tu šeit knapinies ar 300ls un neviens tevi neņem supervadošā amatā ar vēl vienu nulli pie algas klāt?

Acīmredzot, tavi ikmēneša maksājumi, kas nu ir izveidojušies un apēd lielāko tiesu ir pārlieku lieli tieši nepareizi izdarīto izvēļu dēļ. Tā kā bļaut par to, ka tev ir citi mērķi, bet, redz, alga neļauj tos piepildīt ir gluži nepareizi!

Darba alga, savukārt, ir tāda, kas, jā, tiešām nav liela, bet Latvijas apstākļiem tā diemžēl ir norma. Tā tikai uz mirklīti, skolotāja alga uz papīra par vienu slodzi ir 285Ls.
13.02.2014 20:08 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Ir minēts , ka ir darba piedāvājums, bet nav minēts kāds. Tātad tas var būt kaut vai lasot sēnes. Un kāpēc visi ir iedomājušies, ka ja aizbrauks uz ārzemēm uzreiz tiks prestižos darbos un dzīve liksies kā zelta dzīsla? Protams, es ticu, ka nauda ko iespējams saņemt tur , kaut vai veicot kaut ko tādu ir lielāka, par daža ienākumiem te pat LV, tieši tāpēc tik daudzi emigrē no Latvijas . Personīgi manā draugu lokā, kam ir gan labas izglītības , gan pieredze , visi kā viens ir sākuši no kaut kā maza, jo viņiem pietiek sava darba spēka un iebraucējs jebkurā gadījumā tiek uzlūkots sākotnēji kā iebraucējs.

Par sēnēm tas bija tikai kā piemērs un viss.

Lai vai kā, novēlu veiksmi, ja ne šeit tad citur :) Galvenais nepadoties!
13.02.2014 19:19 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Dārgā, tieši to Tu arī darītu. Iebraucējus, neņem uzreiz karaliskajos posteņos. Kā iebraucējai Tev nāksies sevi pierādīt un pamazām virzīties uz augšu. Kapēc, lai viņiem kkādam letiņam uzreiz būtu jāsniedz lauri, ja pašiem pietiek savu gudru, zinošu, darbīgu cilvēku?


ko domā ar karaliskajiem posteņiem? kādā veidā var sevi pierādīt, lasot sēnes? turklāt autorei jau ir darba piedāvājums.
13.02.2014 19:09 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Nu ja es brauktu prom, tad nu ne jau lasitu senes vai siltumnicaa sedetu! Verteju sevi laikam tomer augstak!

Dārgā, tieši to Tu arī darītu. Iebraucējus, neņem uzreiz karaliskajos posteņos. Kā iebraucējai Tev nāksies sevi pierādīt un pamazām virzīties uz augšu. Kapēc, lai viņiem kkādam letiņam uzreiz būtu jāsniedz lauri, ja pašiem pietiek savu gudru, zinošu, darbīgu cilvēku?
13.02.2014 19:01 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Graciela_Andreina
Ja tu skolā būtu mācījusies, tad zinātu, ka pasaulē ir tāda burvestība kā inflācija :) Ja tu parādīsi, kā spēj izdzīvot šomēnes ar 110Ls viena pati, īrējot dzīvokli, maksājot komunālos, ēdot un ģērbjoties bez citu finansiāla atbalsta, piešķiršu tev ordeni :)

Patriotisms...hmmm...
Ja cilvēks savā valstī nespēj nodrošināt sev pamatvajadzības, tad palikt dzīvot šādā valstī ir nevis patriotisms, bet stulbums. Cilvēki brauc prom tāpēc, ka citur cilvēka pamatvajadzības tiek atzītas par normālu vēlmi, kas jāpiepilda. Diemžēl te tā nav. Sabiedrība ir tik zemu nolaidusies, ka elementāras pamatvajadzības sauc par izšķērdību, kaprīzēm.
Un teikt, ka jāmeklē labāku darbu nevis jāslinko, ir filosofēšana. Ja jau strādā tikai trīs mēnešus, tad ir skaidrs, ka tas bija labākais darba piedāvājums, ko meitenei izdevās atrast. Labi apmaksātos darbos ir ļoti grūti tikt, jo pat parastos darbos prasības ir neadekvātas algai.
Es piekrītu, ka pirmajai darba algai nav jābūt tik lielai, kā uzņēmuma direktoram, bet tai ir jābūt tādai, lai cilvēks var pats sevi uzturēt. Ja nevar, tad kāda jēga vispār strādāt?!
13.02.2014 18:55 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
cosmo padoms - taupīt uz pusdienām - visu problēmu risinājums :D
avene777, tev tie 300 ls gadījumā nav pārbaudes laika alga? vai tāda arī paliks? darbs nedod nekādus bonusus?
es biju līdzīgā situācijā, man apnika strādāt tikai, lai nosegtu dzīvošanas izdevumus, un tagad esmu prom. ieteiktu paciesties dažus gadiņus, kamēr algu līmenis celsies (celsies 100%) bet no otras puses, dzīves izdevumi celsies vēl ātrāk. pēc 5 gadiem dzīvokļu cenas būs nepavelkamas.
otrais cosmo padoms - mesties kopā ar puisi - ir ļoti prātīgs un labi strādā mūsdienu Latvijas apstākļos. normāli var dzīvot par vienkāršu aldziņu, tikai dalot izdevumus ar vēl kādu, jaunam cilvēkam dzīvot vienam pašam mūsdienu Latvijā ir luksuss, diemžēl.
ja, strādājot ārzemēs, spēj iekrāt pirmajai iemaksai, tad tas varētu būt labs risinājums. Rīgā tagad ikmēneša maksājums hipotēkai ir zemāks, nekā īres maksājums, + hipotēku maksāt ir psiholoģiski vieglāk kā īri, jo maksā par SAVU dzīvokli.
13.02.2014 11:44 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
Nu ja es brauktu prom, tad nu ne jau lasitu senes vai siltumnicaa sedetu! Verteju sevi laikam tomer augstak!
13.02.2014 11:34 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Kā var sūdzēties par LS 300 algu?

Mana alga pirmajā darba vietā bija LS 110 uz rokas (par pilnu slodzi) par nostrādāto mēnesi.

Nekas, vēl dzīva esmu.
13.02.2014 11:32 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Avene, par tiem 8 mēnešiem uz ārzemēm, biš iekrātu, atbalstu Tevi, novēlu, lai izdodas! :)
Patriotra trīkums :D hahahahahah

kā piemēru ņem "patriotisko" Rīgas karogu un tā krāsas! :D :D :D

Lai, nu būtu kā būdams, negāja runa uz kurieni, kādēļ uzreiz uz Īriju sēnes lasīt? Man šie aprobežotie cilvēki jau besī ārā, paši nekur nav strādājuši - ārzemēs, neko nav mēģinājuši un tad tik apkārt saklausās fufeli un gvelž tālāk, skaties, ka agrāk vai vēlāk pašai neiznāk doties!
Ja cilvēkam ir gribasspēks un ir arī tajās ārvalstis, tad tur ar to visu ir iespēja uzcelt sev daudz lielākas pilis, nekā te Latvijā raujoties un sitoties, ne mazāk kā tur.
Un par to darbu, tas ir katram individuāli, Tev zināmi sliņķi, kas tur dodas, man atkal gluži pretēji, mērķtiecīgi cilvēki, kas savos 22 gados pelna 5ciparu algu, mēnesī, un nevarētu sūdzēties. Okay, tādi ir daži, man zināmi, bet ir, LV man personīgi , gados līdz 25 nav zināms neviens, kas pelnītu kaut 4 ciparu algu, nerunāsim par algu uz papīra eiro, bet reāli vēl pieturoties pie latiem...
bet, arī, ir tādi, kas pelna ļoti labi, sēž birojos un "kasa kuli", par lielu naudu, nekā te Latvijā norukājies kā melnais (neesmu rasiste, vnk. teiciens :D) kaut kādā lielveikalā pa kapeikām, par kurām knapi ēst sanāk.

Vnk. kāda jēga būt patriotam, ja valsts nenāk cilvēkiem pretī vismaz ar mazumiņu, kaut tik daudz, lai te var dzīvot, nevis izdzīvot kā kaut kādam bomāram!
13.02.2014 11:24 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
Protams ka nesakrāšu, taču man ir citas lietas ko vēls sasniegt, visu šeit forumā netaisos stāstīt publiski.. taču labak kautkas neka vispar nekas!
13.02.2014 11:05 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
8 mēnešu laikā Tu ārzemēs nesakrāsi naudu dzīvoklim.
13.02.2014 10:55 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
Par ārzemem - ja es brauktu tad es brauku uz kaadiem 8 menesiem tikai iekrat naudu lai varu sasniegt savus mērķus un pec tam atpakal turpinat te darboties! Nevelos braukt pa visam prom noteikti nee! Vnk uzskatu ka ja paveiksies butu iespeja aizbraukt sapelnit un braukt majas - kapec to neizmantot, labak sedet te un domat kaa letak est par zupu lido? Man ir merki kurus seit ar sadu algu var nesasniegt krajot visu muzu!
13.02.2014 10:51 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
nē, maniem vecākiem nav nekādu kontaktu un sakaru, bet mani ļoti sarūgtina patriotisma trūkums mūsdienu jauniešos! un savā ziņā arī neuzņēmība, jo aizbraukt uz īriju šampinjonus lasīt ir vieglāk nekā izdomāt, kā dzimtenē izkulties. Negribu nevienu aizvainot, bet manā paziņu lokā uz ārzemēm brauc tikai nespējīgākie, dumjākie un slinkākie, tie, kas patiesi ir censoņi, gudri un mērķtiecīgi, daudz sasnieguši tepat!
13.02.2014 10:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits