Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā meditēt vienatnē?

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Sveikas! Biju itkā mēģinājusi ,kad jutos uzvilkta meditēt. Bet nezinu kā to pareizāk darīt ,mājās ja gribu viena to darīt? Uzslēdzu itkā nomierinošu mūziku, apsēdos lotosa pozā un aizvēru acis ,bet nekādi nevarēju atbrīvoties ,te neērti ,te 101 nevajadzīga doma traucē :@ Ehh.. :D

Var kāda pastāstīt ,kas ir svarīgi vienatnē meditējot? Ideāli sakārtota vide apkārt? Vai tējas pirms tam vēlams dzert?
10.11.2013 13:54 |
 
Reitings 242
Reģ: 02.03.2014
18.03.2014 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Es kādu laiku piestaigāju uz jogu un varu teikt, ka vēl joprojām neprotu meditēt. Lai gan tie mazie brīsniņi, kuros spēju atslēgt prātu, paildzinās, domas tik un tā sit laukā. Dziļā relaksācija gan man padodas labi, tas starpposms starp miegu un nomodu. Nu jā, vienreiz aizmigu. :D Atbilstoša mūzika vai, vislabāk, klusums, var netā pameklēt info par mudrām - tās arī nedaudz palīdz stabilizēt domu plūsmas, vismaz man (īsti vai šķietami).
18.03.2014 15:58 |
 
Reitings 242
Reģ: 02.03.2014
Kāds varbūt zin kādu labu grāmatu vai kādu citu literatūru, kas palīdz vieglāk šo procesu izprast un iegūt arī kādus panākumus? :)
18.03.2014 15:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Aizmirsu pateikt ,ka biezi mediteesana cilvekiem ir saprotama ar klusumu vai iipasu muuziku-man noteiktivajag kaadu no manaam iipasaam filmaam "aizmuguree".Tas noziimee -es klausos,bet neskatos...
12.11.2013 16:53 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man loti patiik mediteet .To var dariit grupa un arii viens,kaa te mineets,bet es teiksu,ka katram var buut savs veids.Es mediteesanu saprotu ,ar ieiesanu citaa pasaulee...Man taa ir tiesi tad ,kad gleznoju, adu stundaam ,izsuuju .Mediteesana sajos momentos man ir loti interesanta,jo es piemeeram izsuju kaut ko ,ko redzu tikai savaa galvaa...arii gleznojot taa ir.Man nekad nav nekaadu uzmetumu,ziimeejumu utt.
Ko man dod mediteesana?Esmu "pasaulee",kuraa juutos loti labi.
12.11.2013 16:51 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Laikam atvēru acis ,jo gribēju pārbaudīt vai reālā pasaule nav pazudusi :D Bet gribas jau mēģināt vēl, tagad interese uzradās... a kā būtu ja ilgāk tā paliktu? gribas izzināt -kas un kā mainās ,notiek ar mani... Galvenais centos nedomāt par bailēm ,bet ļauties tajā brīdī notiekošajam brīvi! :)
12.11.2013 16:18 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Kosmiete

Super. Kas tev lika ''pamosties'' no tā stāvokļa? :)

Jā, gribu vairāk izzināt, saprast, lai būtu droša. Viens gan, pat pēc tādas negatīvas pieredzes ticu, ka ''there's a lot more than what we see and know''.
12.11.2013 16:04 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Krītiņš 007 Tātad sapratu ,ka tu gribi vairāk izzināt to visu ,lai saprastu vairāk un nebaidītos turpināt meditēt?

+Mana šodienas iesākuma pieredze! Izmēģināju cik vien varu atbrīvoties guļus. Liekas ilgs laiks nepagāja,diez vai vairāk par 15 min. Sākumā gan pagrozījos, kamēr pārliecinājos ,ka ērti iekārtojos. Tad centos skatīties "starp acīm" aizvērtām acīm un tā kādu laiku ,kamēr pilnīgi nomierinājos. Un pirmo reizi es sajutu tādu tukšumu ,jutu tikai ,ka acis raustās :D varbūt par gaišu telpā bija, bet redzēju tumsu un nesajutu apkārt reālo pasauli. Tiešām mazliet savādāka sajūta uzradās! :) Bet relaksējošs tukšums bija. Patika tā sajūta līdz kurai nonācu.
12.11.2013 15:43 |
 
Reitings 99
Reģ: 12.11.2013
kas tas ir meditēt?ko var iegūt?
12.11.2013 14:46 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Nedomāju, ka tas bija lucid dreaming. Vairāk sliecos oz astral projection, out of body experience, vai arī kaut ko tam pa vidu. HZ.

Ehh, negribēju, lai visas tagad nobīstās no šī :D Meditācija un vsp out of body experiences IR labas lietas, ja esi tam GATAVS. Problēma tā, ka lielākā daļā cilvēku nav gatavi.

Domāju, ka jāsāk jau vispirms būtu ar teorijas izzināšanu un galvenais - pieņemšanu. Zem visām šīm aktivitātēm slēpjas ui kāda teorija, ko pat varētu savā ziņā saukt par zinātnisku reliģiju. Esmu daudz interesējusies, bet tāpat vēl gana nesaprotu un neesmu pieņēmusi, lai tajā mestos pilnībā iekšā.
Lai sāktu tā kārtīgi meditēt, ir jāiedziļinās ''spiritual science'', fizikā, tādās lietās. Ir jāsaprot, kas ķīmiski, fiziski ar tevi notiek, kad meditē izej no sava ķermeņa un KĀPĒC tā notiek.

Es personīgi neesmu reliģiska. Tas, kam es ticu tomēŗ, ir zinātne un ticu, ka zinātniski izskaidrojami ir arī mistiski gadījumi, kas tikai tāpēc, ka ir zinātniski, nemaz nezaudē savu burvību un brīnumainumu (inventing words, yeah). Visloģiskākais in ticamākais izskaidrojums cilvēku, pasaules eksistencei man šķiet ''the science of spirit''. Šī zinātne arī ļoti daudz runā un izskaidro šīs tēmas.

Galvenais iemesls tam, ka šis meditēšanas pasākums var izvērsties visai baiss, ir tas ''unexpected'' moments, tas nezināmais, kurā mēs nonākam. Cilvēkiem patīk būt vidē, kuru viņi pazīst, kurājūtas droši, bet vieta, kurā nonāc meditējot, ir galīgi nezināma.
12.11.2013 14:16 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
zini kā ir ar to nemācēšanu, dažiem cilvēkiem netīšām sanāk (kā man) daži ļoti ar sevi strādā, lai to panāktu. bet es gribetu iemācīties vai nu meditēt softcorīgāk :D vai kontrolēt sevi, savādāk bail un dīvaini.
un vispār, kad šo uzrakstīju, sapratu, ka sviests kaut kāds. kaut kas racionāli neizskaidrojams, droši vien lasot no malas var šķist, ka man nav visi 100 :D
12.11.2013 13:53 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Man līdz šim šķita, ka meditācija ir miera atgūšana ..sevis sakārotošana /pārdomas/izlāde, bet tas , ko raksta nifnif sasaucās ar kaut ko nopietnāku.
Negribētu ( patiesībā domāju, ka arī nemācētu)un pavisam godīgi paliktu arī baisi, a ja nu paliek tā ...kaut kur pa vidu karājoties...
12.11.2013 12:50 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
luicid dreaming es apzinos, kas esmu un kur esmu, kontrolēju, ko daru, bet esmu sapnī un viss ir tik neloģiski kā sapnī, bet es varu pamodināties.
astrāli ceļojot es izeju no ķermeņa un nemāku atgriezties un tad panikoju. bet palieku reālajā telpā, lai gan tur ir visādas lietas (lietas nav pareizi, kaut kas, ko var sajust, ne redzēt un taustīt), kas tur nav kamēr viss ir normāli un prātiņš mājās :D es zinu, ka ir cilvēki, kas staigā astrāli, plivinās apkārt un sasniedz nez ko tur, ko es nesaprotu, bet man parasti tas aprobežojas ar lielām bailēm un centieniem iekustināt ķermeni.
12.11.2013 11:14 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
man ir mistiksi sanācis gan astrāls ceļojums, gan lucid dreaming


un kāda atšķirība starp abiem?
Tagad es vairs nesaprotu meditēšanas jēgu. Agrāk domāju ,ka tas nomierina, izrādās iebaida beigās? :D :D
12.11.2013 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
es eju uz meditaaciju nodarbiibaam. mees parasti guljam uz muguras, bet tas kaa pasham eertaak. skolotaaja teica, ja praataa naakvisaadas ikdienishkjas domas,tad vajag koncentreeties uz elposhanu, tad domas novirzaas un var turpinaat mediteet. es nodarbojos ar guided meditation, kur mums saka, ko mums vajadzeetu izteeloties, bet tavaa gadiijumaa tas nederees :D
12.11.2013 10:53 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
Kosmiete
man ir mistiksi sanācis gan astrāls ceļojums, gan lucid dreaming un ir baisi, es gribētu iemācīties meditēt bez tā vai arī iemācīties sevi noturēt mierā un nebīties (visas emocijas saasinās, ja bail, tad ārprātīgi bail :D )
12.11.2013 10:46 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Astrālo pārveidošanos ,vai kā to saukt...es gan negribētu piedzīvot. :D

Bet var taču meditēt vienkārši atbrīvojoties vai ne? :) Vai tomēr tas tā nekontrolējami, ja sāc meditēt un praktizē ,tad nevar zināt ,kurā brīdī vari ieiet jau citā dimensijā?

Krītiņš 007 -
12.11.2013 10:44 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Krītiņš 007 Izklausās pēc "lucid dreaming"

To gan es negribētu piedzīvot ,izklausās tiešām bailīgi.Dzirdēts ,ka cilvēks sevi nekontrolē tad un brīdī kad "izej no ķermeņa" ar tevi jebkas var notikt un citiem ,kuri nonākot līdz šādam stāvoklim citreiz pirms miega tas negribot jau var iestāties vienkārši uz muguras guļot. Kā sava veida halucionācijas. Brr...
12.11.2013 10:41 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Sac pamazitem. Man ar ilgu laiku nesanaca. Tdd vienreiz sanaca pārāk ļoti, psc cik tālu aizlidoju. Bija sajūta, ka reāli lidinos kosmosā, jutu enerģijas vibrācijas, domu var teikt vispār nebija, vnk pazudu kaut kur. Tad, kad it kā attapos atvēru acis, bet īsti vēl realitātē nebiju. Pārņēma ļoti biedējošā sajūta. Tāda kā nespēja kontrolē ne savu prātu, ne ķermeni. Lasīu, un arī citi man teica, ka tur jau sākās tā saucamā astrālā projekcija.... Vispār man šīs lietas ļoti interesē, jo esmu miera mika, tikai domas gan nevaldāmas, gribu iemācīties tās kontrolēt, bet tas viss ir jāara pamazām, savādāk pēkšņie rezultāti var izbiedē. Pēc tās reizes neesmu meditējusi, jo vienkārši baidos.

Es to darīju guļus, pirms miega, kas arī bija sava veida kļūda. Man ieteica to darīt sākumā sēdus, uz neilgu laiku.
Man pašai tīkamākā ir zen meditācijas mūzika vai arī celtic relaxing sounds.
11.11.2013 23:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits