Veselīgs dzīvesveids & apkārtējie

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Sveikas! Pēdējās dienās esmu bijusi pie varen daudz ārstiem, uz analīzēm, uz pārbaudēm...un cik esmu lasījusi internetā, tad vienīgais veids, kā izvairīties no trako antibiotiku lietošanas kursa būtu mainīt uzturu (šobrīd ēdu veselīgi, bet tomēr ir daži produkti, kurus vajadzētu izskaust)! Iepriekš esmu izmēģinājusi dažādus alternatīvos dzīvesveidus un jau pāris dienu laikā vien jutos ievērojami labāk! Vienīgā problēma - sociālā dzīve!

Labi, jaunieši, draugi sapratīs, kapēc kaut ko neēdu ballītēs, pasākumos, svinībās, bet, piemēram, drauga vecmamma ir ļoti konservatīva un domāju, ka viņa nesapratīs...kā paskaidrot, kā uzvesties un .. ko ēst svinībās? Man nekad nav paticis pārlieku izcelties uz citu fona, taču, ja visi stumj iekšā kartupeļus ar karbonādēm, kamēr es - kaudzēm augļu no svētku galda, tad gribot negribot sanāks izcelties un atbildēt uz jautājumiem! Varbūt jums, meitenes, ir padomi no savas/citu pieredzes?
07.11.2013 08:35 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Nejau katras brīvienas ir svētki. :) Ja ir, tad arī labi. :D
Aiznes (ja pie kāda tuva cilvēka) kā ciemaklukuli kaut ko, ko tu arī varētu ēst, piemēram, pupiņu salātus bez majonēzēm un krējumiem. :D Lai nav pašai jāmokās un jābojā citiem apetīte ar kurkstošo vēderu.
Es gan domāju, ka vārīts kartupelis baigais ļaundaris nav. Gaļas gabals - ja nav cepts eļļas vannā ar bagātīgu miltu kārtojumu apkārt, tad ar nekas baigi sliktais nevajadzētu būt.
07.11.2013 10:42 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Nu tad, lai nav jācīnās un jāskaidrojas kapēc un ko neēd, tad dari kā es teicu - uztaisi ko tādu, ko ēdīsi un nes kā ciemaklukuli. :D Būs i šķīvi ar ko nosmērēt, i vecmāmiņu iepriecināsi, ka bēŗniņš tomēr ēd. :D Protams, kaut ko jau jāpaņem arī no vecmāmiņas pagatavotā, lai sirds nesāpētu par to, ka tieši viņas ēdienus tu atsakies ēst. :D Vai sarunāt, ka ieradīsies ātrāk un kopā virtuvē padarbosieties, tad arī vari aizvest visādas receptes, kas tev derētu un netieši noreklamēt, ka šīs dikti garšo tev. :D :D
07.11.2013 10:46 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
buuuuu, ēšana uz 1200 kcal ir diēta :P
07.11.2013 10:54 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
++Parfait(piedod, buuuu :D)
07.11.2013 11:00 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Sinsp - bet baigi traki vispār.. Ja tu nevari cukuru saturošus ēdienus, tad jau augļus arī nevar, vai tie neskaitās? Bet nu jā, cerams izveseļosies, citādi tiešām stingra diēta sanāk, pat sieru nevar ēst :(
07.11.2013 11:02 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
:D :D :D :D stulbaas :D
07.11.2013 11:04 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Vispār vārds "diēta" sevī ietver ne tikai ēdiena ierobežošanu svara zaudēšanas nolūkos :D

1. The usual food and drink of a person or animal.
2. A regulated selection of foods, as for medical reasons or cosmetic weight loss.
3. Something used, enjoyed, or provided regularly
07.11.2013 11:13 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
mazak doma jo citi padomas! pietam veseligi nenozime tikai augli un darzeni. gala ari jaed.
07.11.2013 14:00 |
 
Reitings 463
Reģ: 18.10.2013
Veselīgs uzturs jau vēl nav tas trakākais gadījums. Ko tad man teikt, kas ir veģetāriete, bet visi radi ir konservatīvi karbonāžu ēdāji? Tā arī pasaku - gaļu neēdu. Viss. Sīkākus paskaidrojumus nevienam neesmu parādā. Ja nu kāds baigi uzprasās un sāk braukt man par to virsū, varu nolasīt lekciju par līķu ēšanu, bet nu parasti jau pie pirmajiem teikumiem nožēlo, ka vispār sāka ar mani diskusiju Iesaku vienkārši neiespringt un ēst, kā pati gribi un nelikties par citiem zinis


Man ari tas pats. Drizak ir ta, ka konservativie karbonazu edaji brauc virsu vegetariesiem, neka vegetariesi kadam piesienas. Galedaji tomer pec skaita ir vairak, neka vegetariesi. Ja kadam ir atskirigi esanas paradumi vai dzives veids, tas nenozime, ka automatiski tas ir kas sliktaks. Mans viedoklis parasti ir neitrals, nepatik kaski. Parasti 90% bezjedzigie kaski ari izcelas del atskirigiem uzskatiem un interesem. Katrs ka spitigs auns turas pie savas taisnibas. Nevajag speciali provocet. Parasti vecaka paaudze ir izbrinita, megina nolasit lekciju, ka tas ir galigi garam un grib iesmeret kadu kotletiti, vistas fileju, tomer es ar vecaka gada gajuma cilvekiem nestridos. Negribas bojat atmosferu. Es parasti saku, ka uzliksu sev pati visu uz skivja. Parasti uz viesibu galda atrodas ari kautkas garsigs prieks manis.:)
07.11.2013 14:27 |
 
Reitings 463
Reģ: 18.10.2013
Sinsp, ta ari pasaki, ka tas ir pec arsta ieteikuma. Apkartejiem to vajadzetu saprast! Tas ir tavs kermenis, un tev nevienam nav jataisnojas. Vai tev arsts ir noteicis, ka nevari apest pat mazu kartupela gabalinu? Ja nu galigi neka, tad tajas reizes, kad viesojies pie omes varbut aped to mazo kartupela gabalinu vai marinetu sampinjonu mila miera labad.
07.11.2013 14:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Loti piekriitu DIO,Veejaa un Paris-no savas puses varu teikt tikai veel vienu-nekas nav jaaeed daudz ,ne gala,ne augli.
07.11.2013 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
auglos ir cukurs.. iesaku raksta autorei pastudet pasai vaui pakonsulteties pie kada zinosha cilveka par produktu sastaviem un katras uzturvielas nozimi organsima funkcijaa... tad taps skaidrak ko katra uzturviela dara un aptveni cik taas tev ikdiena velams uznemt.. jeb isak sakot - sabalanseti pareizs uzturs..
Personigi man sabalansets uzturs jau vairak ka 2 gadi ir ikdiena .. visi draigi zin kadel un ko eedu un sie jautajumi vairs neskan - pat otradaak .. ja pratigi paskaidro tad draigi piemeram rikojot tusinju pacensas ari no manas edienkartes ko pagatavot un likt galdaa..
Un ir pilniba pienemami ja uzed 1 edienreizi nedelja ko ne tik velamu.. taka nedomaju ka tusejies un viesojies pie kaad gluiz vai katru dienu un attiecigi nav tik traki jaiespringst uz sim retajam reizeem..
07.11.2013 18:12 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es daru taa,ka nekad neeju uz viesiibaam loti izsalkusi-pienemu ,ka vareetu buut vienmeer daudz saldumu,treknu eedienu ...Ja taa ir ,tad uzlieku kaut ko pavisam maz.No taas vienas reizes jau nekas nenotiks.Taa loti biezi dariju ,kad biju Riigaa-ieveeroju ,ka mani radi loti miil saldumus.Es nevaru iisaa laikaa pieraadit nevienam,ka saldumi nav tas labaakais,ja grib saglabaat labu veseliibu utt.Katrs cilveeks eed ko grib savaa maajaa,bet es loti labi izgaaju no situaacijas godiigi pasakot,ka daudz saldumus needu.Var loti pieklaigi pateikt-nee paldies!
07.11.2013 18:19 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Pietiek ar uzbraucieniem par to, ka nezinu, kas ir veselīgs uzturs. Par to nav runa. Runa ir par to, ka pie omēm parasti uz galda NAV salātu bez krējuma/majonēzes vai augļu. Ir tikai karbonādes, kartupeļi, radols, kūka, marinēti brīnumi un krējuma mērces....

Es nakts laikā varētu noskaitīt visus eksistējošos cukuru veidus un to ietekmi uz organismu. Nav noslēpums, ka fruktozi (augļu cukuru) var mazos daudzumos lietot arī diabētiķi (runa ir par ne-saldajiem augļiem, piemēram, citrusaugļiem).

Es zinu visu par olbaltumvielām, OH, proteīnu, kā tie uzsūcas, kurā dienas daļā ko vajadzētu ēst, kas jāēd pirms/pēc treniņa, produktus ar kuriem aizstāt gaļu (dzelzi, B12 vitamīnu). Par to kā produkti ietekmē cukura līmeni asinīs; par svaigēšanu un citiem alternatīvajiem uzturiem.
07.11.2013 19:43 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
tb rasols
07.11.2013 19:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sinsp-kur probleema?Panem to karbonaades gabalinu-apeed kaut pusi,panem kaut ko no "marineetiem briinumiem"nedaudz.Nav jau jaanem pilniigi viss ,kas uz galda!
Tas ir loti apsveicami,ka zini,ko noziimee pareiza,veseliiga eesana-tad auglus needisiisi veselu blodu...
07.11.2013 19:49 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
neviens Tev negrasas uzbraukt.. vienkarsi nomierinat jo manuprat daudziem liekas ka mazas problemas uzput parak lielu probleemu ...
"Es zinu visu par olbaltumvielām, OH, proteīnu" - proteins ir olbaltumvielas - tikai anglu valodaa .... sis teikums nedaudz liek domat ka visu tomer nezini.. varbut kluudos... varbuutt... sorry ja kludos
08.11.2013 08:34 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
P.s. - vienkarsi stradaju saja nozaree un no pieredzes varu teikt ka daudzi saka ka itka visu zin bet kad pajauta tiesaak un sikaak ko ed, kadel tiesi to eed, cik eed, kad eed, kada ikdienas uzturvielu bilance ko uznem ... ta aizradaas ka neko daudz tomer nezin..
veilreiz teiksu - tas nav tiesaja domats raksta autorei bet vispariigi..
08.11.2013 08:39 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es jau no bērnības neēdu rozīnes (visos vecmammu kliņģeros ir), zaļos zirnīšus (vairumā salātu ir) un vēl šo to. Neēdu, jo negaršo. Visi ir pieraduši, ne ar ko man neuzbāžas. Ģimenē man vēl ir veģetārieši, diabētiķi, nedzērāji un citādi ēdienu "frīki". Un zini, nekad nav bijis tā, ka kaut kas tiek viņiem uzspiests. Nevaru, negribu, negaršo - visas šis frāzes strādā, tāpat kā arī vienkāršs "nē paldies".

Omes taču arī nav stulbas.
08.11.2013 08:48 |
 
Reitings 271
Reģ: 28.06.2013
Varu iedomāties, kā tāda 21.gs. meiča, pārstudējusies internetu un apmeklējus ārstus, atbrauc ciemos, pārgriezusi acis sēž pie galda un pinkšķ kaut ko par veselīgu dzīvesveidu :D

Pašai smiekli nenāk?
08.11.2013 08:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits