Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselīgs dzīvesveids & apkārtējie

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Sveikas! Pēdējās dienās esmu bijusi pie varen daudz ārstiem, uz analīzēm, uz pārbaudēm...un cik esmu lasījusi internetā, tad vienīgais veids, kā izvairīties no trako antibiotiku lietošanas kursa būtu mainīt uzturu (šobrīd ēdu veselīgi, bet tomēr ir daži produkti, kurus vajadzētu izskaust)! Iepriekš esmu izmēģinājusi dažādus alternatīvos dzīvesveidus un jau pāris dienu laikā vien jutos ievērojami labāk! Vienīgā problēma - sociālā dzīve!

Labi, jaunieši, draugi sapratīs, kapēc kaut ko neēdu ballītēs, pasākumos, svinībās, bet, piemēram, drauga vecmamma ir ļoti konservatīva un domāju, ka viņa nesapratīs...kā paskaidrot, kā uzvesties un .. ko ēst svinībās? Man nekad nav paticis pārlieku izcelties uz citu fona, taču, ja visi stumj iekšā kartupeļus ar karbonādēm, kamēr es - kaudzēm augļu no svētku galda, tad gribot negribot sanāks izcelties un atbildēt uz jautājumiem! Varbūt jums, meitenes, ir padomi no savas/citu pieredzes?
07.11.2013 08:35 |
 
Reitings 992
Reģ: 01.10.2013
ne visi augli ir veseligi daudzos ir daudz cukura,kas tomer visada zina nav veseligi, arii ieteiktu pa prieksu noskaidrot,kas ir veseligs uzturs un padomat velreiz vai ir labi neest kabonadi,kartupeljus, bet tikai auglus vai vel ko.
09.11.2013 17:30 |
 
Reitings 971
Reģ: 23.01.2011
Man šobrīd ir grūti, jo esmu veselīga uztura "starta punktā'' . Ir grūti,ja draugs,kurš ēd ļoti neveselīgi, mani burtiski kārdina ar visu,ko viņš ēd.
Viņš ēd čipsus, picas, šokolādes batoniņus, burgerus u.c. mēslus, kuri pie velna garšo arī man :D BET, es cenšos un atsakos no tā visa.
Šodien braucot ciemos bija grūtāk, jo bija kūciņas un bulciņas, kuras kārojas, bet stāvēju pretī un ne pa kam sevī nevicoju iekšā to visu. Apkārtējo skatieni un komentāri mani galīgi neinteresē, jo TAS IR MANS ĶERMENIS, MANS ORGANISMS, MANS UZTURS, kāda viņiem tur daļa,ko es ēdu un ,ko nē.
Drauga ome- jā, tas ir smagi :D es vienkārši pasaku, ka šobrīd nevēlos, varbūt vēlāk apēdīšu. Kamēr neredz, draugs apēd vai arī tas paliek aizmirsts :D
09.11.2013 14:38 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Šo to esmu lasījusi gan, bet konkrētie avoti nešķita pārliecinoši. Būs jāpapēta vēl.
09.11.2013 14:18 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
China study jau sen ir apgāzts neskaitāmas reizes, tak vajag kaut nedaudz vairāk papētīt. :D
09.11.2013 14:15 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Par to vēzi tas bija tikai piemērs, palasi kaut vai to pašu The China Study. Jā, katrs pats var izvēlēties, ko ēst un ko ne, mana iepr. komentāra doma bija tikai tāda, ka glutēna nelietošanai uzturā, atšķirībā no gaļas, nav pamatojuma, ja cilvēkam nav celiakija, jūtīgums pret glutēnu utml.
09.11.2013 14:09 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ja, un kas sponsoreja tos petijumus, vegaani? Veezi piesauc prieksha/pakalja musdienas, ir pieraditas un apgaztas miljons lietas, par vienu un to pashu produktu ir tik daudz petijumu un katrs apgazh iepriekshejo. Ok, palielina iespeju saslimt, taja pasa laika samazina iespeju, ka tev truks B12-nu stulbs piemers, bet doma skaidra. Ka tu doma, est tomatus ziema padara tevi veselu? Nu diez vai, dez vai tas banans audzets gaazee neizraisa veezi. Ne jau galja izraisa veezi, bet drizak tas, ko pievieno pec tam, piem, musu miljais E 621-Kjekavas marinetajam vistam, teiksim. Varbut jaskatas un jaanalize savs shkivis, nevis jaspriezh, kas kuram ir,nav modes lieta? Jo kaa mes to varam zinat? Un pat, ja ta ir, kaa tas mus ietekme?
09.11.2013 13:54 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Ir atrasti pierādījumi, ka gaļas lietošana uzturā palielina iespēju saslimt ar vēzi, tāpat to izvēlas nelietot ētisku apsvērumu dēļ. Izvairīšanās no glutēna gan ir modes lieta.
09.11.2013 11:23 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ella, vai tev nešķiet, ka katrs tomēr pats ir tiesīgs izvēlēties, ko ēst un, ja tu to neatiecini uz konkrēto komentāra autori, tad kāpēc vispār veltīji tādu komentāru? Mani tā tracina cilvēki, kas bāž degunu citu šķīvjos - nu PAT, ja nav glutēna nepanesība cilvēkam, bet viņš neēd tos produktus, nu KAS tur tāds ir? Lai neēd, katrs pats sevī ieklausās un nav tikai faktori, kurus apstiprina analīzes, ir ari iekšējā pašsajūta pēc kā mēs izvēlamies savu ēdienakrti. Tu ēd to, kas tev garšo un ir vēŗtīgs, otrs ēd, ko citu. Tieši tik vienkārši. Par ko jāsmejās vispār nav skaidrs. Kāda jēga? Tāda pati kā neēst gaļu - nekāda, jēgu radām mēs paši.
09.11.2013 10:51 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Es izvairos no glutēna produktiem un pie drauga omītes 99% parasti ir kaut kur klāt milti Es, protams, neesmu sajūsmā, ka man visu laiku piedāvā, bet viņa jau ir pieradusi, ka lielākoties atsakos. Ok, pa retam apēdu kādu pankūku vai lašmaizi, bet nu kūkas un kliņģerus neēdu tur un man ne par ko vainīgai nav jājūtas. Kartupelī gan es baigo vainu neredzu priekš sevis.


Man liekas smieklīgi, kad cilvēki, kuriem NAV glutēna nepanesība, izvairās no glutēna. Tas ir stulbi un bezjēdzīgi. Un smieklīgi. Kād ajēga? Glutēnā nav nekas slikts, ja nav nepanesamība.

P.S. es to neattiecinu uz Parfait, ja tev ir glutēna nepanesamība.
08.11.2013 18:23 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Pamazām sāk šķist, ka arī šis forums sāk pārvērsties par vietu, kur cilvēki anonīmi izliek žulti (izņemot dažas, kas vismaz cenšas būt saprotošas un palīdzēt kā spēj - paldies jums, meitenes!)! Līdz šim šī bija vieta, kur patiesi varēja izkratīt sirdi un forši papļāpāt par dažādiem tematiem, bet tas, kādas negācijas pēdējā laikā redzu šajā forumā pie dažādiem tematiem - trūkst vārdu.
08.11.2013 18:14 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Sorry par to proteīnu - gribēju rakstīt "taukiem".

Tā Helikobaktērija traucē, ja ir pārāk lielos daudzumos, man ir. Man šobrīd viss organisms vienkārši brūk kopā (kā zināms, kunģa un vēdera darbības traucējumi ietekmē arī imunitāti). Man ir problemātiska sejas āda, sāpes vēderā, ginekoloģiskas problēmas un visādi citi brīnumi par kuriem nevēlos izplūst garās runās...

Līga, ja man šie untumi būtu tikai figūras vārdā - arī man tas šķistu stulbi, jo atbalstu nostāju, ka, ja nepieciešams nomest liekos KG, tad tāpat jāēd visu (es nerunāju par fast food) un vienkārši jāizvērtē kādos daudzumos, citādi agri vai vēlu svars atnāks atpakaļ. Šis viss nav nekādā mērā saistīts ar figūru... ja nu vienīgi tādā ziņā, ka dēļ vēdera problēmām vispār nav apetītes un sāku pamazām izdilt...

UN vispār, tēma nebija par to, KĀPĒC man to vajag, bet KĀ tikt galā ar skaidrošanos..
08.11.2013 18:11 |
 
10 gadi
Reitings 828
Reģ: 02.10.2010
Ja tev ir veselības problēmas, tad es vispār neredzu problēmu, lai nevarētu paskaidrot, kāpēc tu neēd tieši to un to.
Paņem līdzi cienastu, kuru tu arī varētu ēst un, ja kāds jautā, atbildi, nosaucot tieši tos produktus, kurus ārsts tev aizliedzis lietot.
08.11.2013 09:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kādu ļaunumu Tev tieši helicobacter pylori nodara? Vai Tev ir peptiskā čūlas slimība?

Šī radība mitinās daudzu cilvēku vēderos :) Ne vienmēr viņa traucē.. un ne vienmēr ir nepieciešams to iznīdēt.

Helikobaktērijas lomas atklāšana relatīvi ir notikusi nesen, tāpēc daudzi viņas pēta. Mediķiem patīk meklēt dažādas likumsakarības... vai šajā procesā varētu helikobaktērija būt vaininiece..

Bet, ja baktērija visticamāk rada kaut kādu diskomfortu, pasliktina dzīves kvalitāti.. varbūt ir vērts to slikto antibiotiku kursu izdzert..? Galu galā H.pylori eksistence palielina risku saslimt ar kuņģa vēzi..

Par helikobaktēriju un uzturu.. ir internets pilns ar dažādu informāciju. Vai tur viss ir aprakstīts pareizi un skaidri kā ''melns uz balta''? Domāju, ka nē.. man pat google.com reiz izmeta rakstu ''ko ēst, ja ir helikobaktērijas vīruss'' :D (Zem katras kritikas..)
Ja patīk izglītoties, lasi publikācijas, nevis žurnālistu ''tamborējumus'' :)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3703212/

Šeit būs mazs citāts no Indijā veiktā pētījuma..
Consumption of snacks by the participants while drinking alcohol was not associated with H. pylori status (P value = 0.10)

Un tas ir tāds viens piemērs.. ja Tu palasīsi citu publikāciju par šo tēmu.. droši vien atradīsi citādus rezultātus.. iespējams cituviet gaļas lietošanai uzturā nebūs nekāda sakarība vai arī smēķēšanai nebūs liela nozīme.. :) Nav tādas viennozīmīgas atbildes uz jautājumu ''kā man dzīvot vispareizāk?''

Es zinu visu par olbaltumvielām, OH, proteīnu

Šeit es arī piekrītu kabans rakstītajam..

Radu attieksme un diēta.. tā ir klasiska problēma. Es Tavā vietā pie omēm ierastos ļoti savlaicīgi un palīdzētu viņām rosīties virtuvē. Tur Tu vari piemeistarot salātus savā gaumē UN pie reizes izglītotu omi par to, kāpēc šis uzturs Tev ir tik nozīmīgs.. :)
08.11.2013 09:30 |
 
Reitings 271
Reģ: 28.06.2013
Varu iedomāties, kā tāda 21.gs. meiča, pārstudējusies internetu un apmeklējus ārstus, atbrauc ciemos, pārgriezusi acis sēž pie galda un pinkšķ kaut ko par veselīgu dzīvesveidu :D

Pašai smiekli nenāk?
08.11.2013 08:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es jau no bērnības neēdu rozīnes (visos vecmammu kliņģeros ir), zaļos zirnīšus (vairumā salātu ir) un vēl šo to. Neēdu, jo negaršo. Visi ir pieraduši, ne ar ko man neuzbāžas. Ģimenē man vēl ir veģetārieši, diabētiķi, nedzērāji un citādi ēdienu "frīki". Un zini, nekad nav bijis tā, ka kaut kas tiek viņiem uzspiests. Nevaru, negribu, negaršo - visas šis frāzes strādā, tāpat kā arī vienkāršs "nē paldies".

Omes taču arī nav stulbas.
08.11.2013 08:48 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
P.s. - vienkarsi stradaju saja nozaree un no pieredzes varu teikt ka daudzi saka ka itka visu zin bet kad pajauta tiesaak un sikaak ko ed, kadel tiesi to eed, cik eed, kad eed, kada ikdienas uzturvielu bilance ko uznem ... ta aizradaas ka neko daudz tomer nezin..
veilreiz teiksu - tas nav tiesaja domats raksta autorei bet vispariigi..
08.11.2013 08:39 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
neviens Tev negrasas uzbraukt.. vienkarsi nomierinat jo manuprat daudziem liekas ka mazas problemas uzput parak lielu probleemu ...
"Es zinu visu par olbaltumvielām, OH, proteīnu" - proteins ir olbaltumvielas - tikai anglu valodaa .... sis teikums nedaudz liek domat ka visu tomer nezini.. varbut kluudos... varbuutt... sorry ja kludos
08.11.2013 08:34 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sinsp-kur probleema?Panem to karbonaades gabalinu-apeed kaut pusi,panem kaut ko no "marineetiem briinumiem"nedaudz.Nav jau jaanem pilniigi viss ,kas uz galda!
Tas ir loti apsveicami,ka zini,ko noziimee pareiza,veseliiga eesana-tad auglus needisiisi veselu blodu...
07.11.2013 19:49 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
tb rasols
07.11.2013 19:44 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Pietiek ar uzbraucieniem par to, ka nezinu, kas ir veselīgs uzturs. Par to nav runa. Runa ir par to, ka pie omēm parasti uz galda NAV salātu bez krējuma/majonēzes vai augļu. Ir tikai karbonādes, kartupeļi, radols, kūka, marinēti brīnumi un krējuma mērces....

Es nakts laikā varētu noskaitīt visus eksistējošos cukuru veidus un to ietekmi uz organismu. Nav noslēpums, ka fruktozi (augļu cukuru) var mazos daudzumos lietot arī diabētiķi (runa ir par ne-saldajiem augļiem, piemēram, citrusaugļiem).

Es zinu visu par olbaltumvielām, OH, proteīnu, kā tie uzsūcas, kurā dienas daļā ko vajadzētu ēst, kas jāēd pirms/pēc treniņa, produktus ar kuriem aizstāt gaļu (dzelzi, B12 vitamīnu). Par to kā produkti ietekmē cukura līmeni asinīs; par svaigēšanu un citiem alternatīvajiem uzturiem.
07.11.2013 19:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits