Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

mazā nabadziņa sindroms.

 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010

palasīju Bifeļa diskusiju ar haltūriņas piedāvājumu un mani patiesībā šokēja daudzu meiteņu uzbrukumi par autores slinkumu, nevaļību un vēl labāk - cilvēku paverdzināšanu.

tagad iedomāsimies pāris situācijas...

1. variants. jūs esat deputāte un ieņemat augstu amatu kādā no ministrijām. kā zināms, deputāti ir muļķi, zagļi utt. viņus tas tik vien interesē, kā aptīrīt tā jau trūcīgā pilsonīša kabatas un dāļāt prēmijas sev un izdevīgiem kolēģiem.

2. variants. jūs esat uzņēmēja, jums pieder firma ar stabiliem ienākumiem un pietiekami plašu atpazīstamību. ir vajadzīgi jauni darbinieki. taču, kā zināms, Latvijā ir milzu bezdarbs, nav iespējams atrast labu darbu, ja vien nav "blats" kādā uzņēmumā. visi tie vadītāji jau "iebīda" tikai savus radus, draugus un paziņas.

3. variants. Jums gadījies piedzimt visai naudīgā ģimenē, kam turklāt ir ķēriens uz esošās naudas pavairošanu, veidojot jaunus uzņēmumus, sponsorējot dažādus pasākumus utt. taču kā zināms, bagātnieku bērniņiem pietiek vien izmācīties prestižajā skolā un pārējo laiku vadīt izklaidējoties ar draugiem un aizliegtām vielām. strādāt? priekš kam? mantojums tapat ir garntēts, un ja jāizdara kāds sīks darbiņš var taču noalgot kaut vai dzērāju, kas pērnās lapas manā pagalmā sagrābs par pudeles tiesu.

šeit mēs redzam dažādus stereotipus, kas radušies saistībā ar to, kā lielākajai daļai no mums nav - naudu lielos apmēros. taču mani interesē pavisam godīga atbilde - vai pirmajā situācijā jūs neizmantotu iepēju sev izmaksāt prēmijas, apzinoties, ka "pavalstniekiem" dzīve nav tik viegla? vai otrajā situācijā jūs rīkotu atklātu konkursu un pieņemtu svešinieku, zinot, ka kāds no jūsu paziņām ir bez darba, vai saņem mazāk, kā vēlētos? vai trešajā situācijā jūs tiešām savas lapas grābtu paši, ja kāds, kam noderētu atbalsts to varētu darīt jūsu vietā, gūstot labumu gan sev, gan jums?

29.04.2011 01:35 |
 
Reitings 879
Reģ: 29.01.2009
1. es godīgi atbildu, ka jā - neizmantotu "izdevību". nu es tā nevarētu, pazīstot sevi, ja arī kādā prāta aptumsuma brīdī izmantotu situāciju, mani grauztu sirdsapziņa, un man nav nepieciešamības pēc šīs sajūtas.

2. ja kāds no manām paziņām būtu atbilstošs (uzsvars uz šo vārdu) kandidāts, izvēlētos viņu - ja man ir privāts uzņēmums, es tur nesaskatu neko briesmīgu, ka drīkstu izvēlēties darbinieku bez konkursa.

3. nē, negrābtu lapas pati. es pati pļautu zāli kautvai tad, ja es būtu miljonāre (man vnk ļoti patīk :-D ), bet darbus, kas man nepatīk, mierīgu sirdi par atlīdzību uzticētu citiem.
29.04.2011 01:43 |
 
Reitings 416
Reģ: 21.10.2010
1. Izmantotu izdevību izmaksāt sev prēmijas + visiem tuvākajiem radiem.
2. Nerīkotu atklātu konkursu, paņemtu kādu sev pazīstamu cilvēku.
3. Negrābtu pati, ja vien man kāds ar s*** koku blakus nestāvētu.
29.04.2011 01:43 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
Par pirmo un otro vareetu piekrist,bet par tresho- taa kaa miilu darboties un straadaat,labpraat pati,pa vidu balliiteem un aizliegtajaam vielaam,pati sagraabtu lapas,jo visvairaak patiik darboties,kad redzu reaalus ,sava darba augljus,shajaa gadiijumaa,tiirs pagalms ;-)
P.S. esmu sapratus,jo vairaak juutos finansiaali stabila,jo vairaak gribu straadaat,ja juutu naudas truukumu,nav arii noskanjojuma straadaat.Tas nav saistiits tikai ar darba algu,bet kopumaa,jo katru meenesi +|- sanjemu vienaadu algu,bet ja esmu ietaupiijusi kaadu meenesi,tad naakamajaa meenesii ir vairaak prieka un baudas no straadaashanas. :-/
29.04.2011 01:46 |
 
Reitings 696
Reģ: 03.11.2010
high-flyer + pilnīgi visos punktos domāju/darītu tāpat
29.04.2011 01:46 |
 
10 gadi
Reitings 4806
Reģ: 29.01.2009
2. ja man būtu pašai savs uzņēmums, tad draugus un radus tur nebāztu, jo tas var sabojāt ģimeniskās/draudzīgās attiecības! :-/ Labāk kad padotais ir kāds svešs cilvēks, nevis tuvs draugs vai radinieks...

a par pārējiem, jā protams, ka izmantotu :D
29.04.2011 01:47 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
negribu gari rakstīt,bet pēc bifeļa diskusijas vienkārši var redzēt,ka daudzām šeit,rupji sakot,plēš dirsu,ka kāds pelna vairāk un gribās savas negācijas projecēt uz citiem,jo galu galā laimīgam cilvēkam neinteresētu vai kāds nu pelna 5ls vai 10ls par 8h darba dienu,ja ir kas strādā,tātad viss ok.
29.04.2011 01:47 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
nu tie 10 ls par 8 h darba dienu jau ir "normāli" šiem laikiem. ja nemaldos, tad tajā pašā narvessenā pelna ap 70-80 sant. stundā. un kāda no manām paziņām strādā par viesmīli, kas nu nav tas vieglākais darbs, bet par dienu saņem 7 ls. un šādu cilvēku ir daudz, tacu viņi nesūdzas. bet vienmēr atradīsies kāds, kas bļaus un sūdzēsies, ka "visi lūk ir tādi un šitādi! kāpēc viņiem ir, bet man nav? nozaguši man visu, tāpēc arī man nav!" nesaprotu, kā var tā bļaut, ja tev nav ko zagt un nekad nav bijis.
es izmantotu visas 3 iespējas, 3. situācijā gan uzsvaru liekot uz citu cilvēku nolīgšanu, nevis vielām, kas "krāso pasauli košāku". :)
29.04.2011 02:03 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
1. Nē, esmu pārāk godīgs cilvēks.
2. Rīkotu konkursu un izvērtētu paziņu un svešinieku atbilstību amatam. Ja paziņa derētu, tad 50%, ka viņu pieņemtu.
3. Grūti pateikt. Neesmu dzimusi bagātnieku ģimenē un man dzīves laikā ir iepaticies grābt lapas pašai. Nevaru iedomāties kāda būtu mana domāšana un uzskati, esot bagātai.
29.04.2011 02:04 |
 
Reitings 81
Reģ: 28.04.2011
Vienigais ko teikšu nenemtu nedz radus ,ne ari draugus darba.Nekada gadienā.Turklat mans doma ( un tam ir pamats) darba tirgu vars nav tik liela krize.Daudzi jau atkal ir prom,un reali nav kas strada.Darbu var ātru atrast.
29.04.2011 02:07 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
1) Gribeetos jau domaat, ka esmu pietiekami godpraatiiga, lai "nezagtu" naudu, kas man nepienaakaas, bet varbuut, esot konkreetajaa situaacijaa, tomeer riikotos savaadaak. Paaraak labi gan es par to nejustos.
2) Savaa uznjeemumaa, noteikti, gribeetu redzeet talantiigaakos un perspektiivaakos darbiniekus. Noteikti nepienjemtu pazinju tikai taadeelj, ka zinu so cilveeku. Tas tikai sarezgii attieciibas. Liidz ar to, jaa - riikotu atklaatu konkursu un pienjemtu labaako iespeejamo kandidaatu.
3) Mieriigi lapas graaptu vai griidas tiiriitu pati, ja man tam buutu laiks. Neuzskatu fizisku darbu par kaut ko nosodaamu un, labpraat, savu maaju uzturu kaartiibaa pati.
29.04.2011 02:13 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu nav objektīvi spriest nenonākot līdz deputāta krēslam, tāpat nedzīvojot bagātnieka bērna lomā utt.
Personīgi uzskatu, ka valstī ir vispār ļoti zems atalgojuma līmenis, arī valsts pārvaldē, neadekvāti zems, taču prasības, likumdošana neadekvāti augstas. Tāpēc mani pat nesāpina fakts, ka mums ir 100 pakaļas ar štuku algu-tas ir nekas, šur tur kāda prēmija ar nekas.
Un radus,draugus ar neņemtu man darbā bija brīva vakance uzreiz teicu, ka radu būšanas nē!
29.04.2011 02:24 |
 
Reitings 81
Reģ: 28.04.2011
Es nelaistu kuru katru sava maja.Mekletu majkalpotaju uzticamu caur pazinam ar ieteikumu.Maksatu mazliet vairak,tacu zinatu ka mans cilveks un visu izdaris ka nakas.Lapas dārzā mazliet pagrābstīt ir laba atpūta.
29.04.2011 02:25 |
 
Reitings 81
Reģ: 28.04.2011
Vispar jau aptiesi bagati cilveki šādi nemekle sev logu tīrītāju un citu majās darbvu veicēju.Nu neviens nez kadu svešo sava maja nelaidis.Tiem parasti gadiem ir savi cilveki.Tas no pieredzes.
29.04.2011 02:27 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es pat nezinu pie ka es piederu :-D ,bet esmu izjutusi to ,ka varu atlauties daudz ko,ko nevareju 10gadus atpakal! |-)
Es laikam esmu nevaldams darbonis-tas lapas grabt un sniegu tirit, man ir tada ,ka fizkultura!Logus man palidz nomazgat virs(tie ir tiesam 3 lieli un 3 mazaki!)-vins nenem majkalpotaju tiesi tapec ,ka es ,ienakot vina dzive, teicu-NEE!!!! :-D Varbut velkak ,kad busu vecaka ,nevarigaka utt,domasu citadi,bet tagad lecu uz darbu ar visu pussadzijuso pirkstu-viss notiekas vienalga kas!! :-)
Cilveki ir tik dazadi.Ari bagatie cilveki dzivo dazadi,doma dazadi!!! (l)
29.04.2011 02:54 |
 
10 gadi
Reitings 3169
Reģ: 29.01.2009
1. Iespējams, ka jā, bet, iespējams, ka nē.
2. Atkarīgs no amata. Ja sekretāre, kāds ne tik nozīmīgs cilvēks- nerīkotu konkursu (starpcitu, tas arī prasa laiku, naudu). Bet ja amats ir svarīgs un specifisks, tad rīkotu konkursu.
3. Loģiski, ka algotu kādu citu. Ja vien grābt lapas nebūtu mans hobijs :D Un neredzu tur neko sliktu.
29.04.2011 03:42 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
1. Drosi vien izmaksatu sev premijas, bet ari stradat censtos labi!
2. Saubos, ka sava uznemuma nemtu pazistamos tikai tadel,ka vinus pazistu. Tomer mans uznemums un pelnai jabut labai, protams, ja ar vienadi labak prasmem butu svess cilveks un pazistamais - nemtu pazistamo. Laigan teoretiski draugus nevajag nemt darba, tomer...gribetu jau izpalidzet ar darbinu utt.
3. Domaju, ka noteikti noligtu kadu, lai sagrabj lapas mana vieta, kadel ne? Abiem labums.
29.04.2011 03:51 |
 
Reitings 2087
Reģ: 29.01.2009
1. Sev un/vai "izdevīgiem" kolēģiem prēmijas nedalītu;
2. Es draugiem paziņotu par esošo vakanci, tas arī viss, vērtētu visus vienādi. Ja tēma domāta Bifeļa aizstāvībai, tad šis piemērs nav veiksmīgākais, ņemot vērā paša Bifeļa rakstīto cosmo par "blatu";
3. Nesaskatu neko kopīgu ar bifeļa tēmu, taču lapas grābtu pati. Daudzi cilvēki domā, ka esmu dzimusi turīgā ģimenē un tikai atpūtusies, bet man ir veicies ar vecākiem, kuri likuši strādāt.
29.04.2011 04:32 |
 
Reitings 315
Reģ: 20.04.2011
atbilde uz visiem jautājumiem-vnm un visur domātu par savu,savu tuvo un draugu labklājību vispirms. tā kā zāli nepļauju un lapas negrābju(uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt cik esmu to darījusi,jo to vnm darījuši mani brāļi,tad arī netaisos to darīt turpmāk)

ak slinkā es :-D :-D :-D
29.04.2011 04:48 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
1) nē, neizmaksātu. Esmu laikam pārlieku godīgs cilvēks un varbūt tas pat nav nemaz tik labi, es pat špikot nemāku bez trīcošām rokām.

2) ja šis draugs/radinieks atbilstu profesijas vajadzībām, tad jā, varbūt pieņemtu viņu bez konkursa, bet ir otrs BET - ar radiniekiem un draugiem ir ļoti grūti sastrādāties, tāpēc drīzāk varbūt censtos viņiem palīdzēt tādā veidā, ka izmantotu savus labos sakarus un mēģinātu iebīdīt darbā citur.

3) domāju, ka nē, jo man patīk strādāt. Turklāt, pat, ja būtu bagātu vecāku bērns, tik un tā gribētu strādāt patstāvīgu darbu ar saviem personīgajiem ienākumiem un nepatiktu dzīvot tikai uz vecāku rēķina. Varbūt, ja piedzimtu miljonāru ģimenē, būtu savādāk. Bet pašlaik domāju šādi, jo šādi esmu audzināta.
29.04.2011 11:11 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
nav te nekas aizstāvībai, pieaugusi sieviete to spēs izdarīt pati. katrā ziņā arī viņas nosodītāju pulciņā es neesmu.
par radu būšanu man ir diezgan interesanta pieredze. strādāju uzņēmumā, kur nesen mainījusies vadība. taču no vecās vēl ir jūtamas "pēdas" - bijušās vadītājas māsa un draudzene kā darbinieces. dāmas tādas, ka uzskata, ka var sēdēt un ļerkstēt pa telefonu visu dienu un beigās aiziet mājās jo "sāp galva" un klusi burkšķot, ka "te jau nekā nevar nopelnīt" (tiek maksāta akordalga). nu jau viņas vairs te nestrādā. ja atgriežoties no "slimības" vecā priekšniece neko neteica, tad jaunais vadītājs atrunu "man bija caureja, pie ārsta nevarēju aiziet" neuztver nopietni un iesaka rakstīt atlūgumu.
bet ja man pieder zemeņu plantācija, kāpēc lai es nenoalgotu kādu radinieku, kas man tās ogas lasa? tas, ka viņš tur uz lauka pieēdas līdz nelabumam, arī mani īpaši neuztrauktu, jo zinātu, ka visu sezonu rīt zemenes nav iespējams :D
29.04.2011 12:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits