Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

mazā nabadziņa sindroms.

 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010

palasīju Bifeļa diskusiju ar haltūriņas piedāvājumu un mani patiesībā šokēja daudzu meiteņu uzbrukumi par autores slinkumu, nevaļību un vēl labāk - cilvēku paverdzināšanu.

tagad iedomāsimies pāris situācijas...

1. variants. jūs esat deputāte un ieņemat augstu amatu kādā no ministrijām. kā zināms, deputāti ir muļķi, zagļi utt. viņus tas tik vien interesē, kā aptīrīt tā jau trūcīgā pilsonīša kabatas un dāļāt prēmijas sev un izdevīgiem kolēģiem.

2. variants. jūs esat uzņēmēja, jums pieder firma ar stabiliem ienākumiem un pietiekami plašu atpazīstamību. ir vajadzīgi jauni darbinieki. taču, kā zināms, Latvijā ir milzu bezdarbs, nav iespējams atrast labu darbu, ja vien nav "blats" kādā uzņēmumā. visi tie vadītāji jau "iebīda" tikai savus radus, draugus un paziņas.

3. variants. Jums gadījies piedzimt visai naudīgā ģimenē, kam turklāt ir ķēriens uz esošās naudas pavairošanu, veidojot jaunus uzņēmumus, sponsorējot dažādus pasākumus utt. taču kā zināms, bagātnieku bērniņiem pietiek vien izmācīties prestižajā skolā un pārējo laiku vadīt izklaidējoties ar draugiem un aizliegtām vielām. strādāt? priekš kam? mantojums tapat ir garntēts, un ja jāizdara kāds sīks darbiņš var taču noalgot kaut vai dzērāju, kas pērnās lapas manā pagalmā sagrābs par pudeles tiesu.

šeit mēs redzam dažādus stereotipus, kas radušies saistībā ar to, kā lielākajai daļai no mums nav - naudu lielos apmēros. taču mani interesē pavisam godīga atbilde - vai pirmajā situācijā jūs neizmantotu iepēju sev izmaksāt prēmijas, apzinoties, ka "pavalstniekiem" dzīve nav tik viegla? vai otrajā situācijā jūs rīkotu atklātu konkursu un pieņemtu svešinieku, zinot, ka kāds no jūsu paziņām ir bez darba, vai saņem mazāk, kā vēlētos? vai trešajā situācijā jūs tiešām savas lapas grābtu paši, ja kāds, kam noderētu atbalsts to varētu darīt jūsu vietā, gūstot labumu gan sev, gan jums?

29.04.2011 01:35 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
taurenīt, es nekur neesmu apgalvojusi, ka citiem jāatmet kapeikas. taču uzskatu, ka ja ir kaut kāda naudas plūsma, tā būtu maksimāli jānotur ģimenes lokā. ne jau pērkot poršus un jahtas, bet kaut vai radot iespējas bērnus sūtīt prestižās skolās.
29.04.2011 14:02 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Bet saistības ar Buļā diskūsiju tomēr īsti nav, vai es neredzu :) :) Ko autore gribēja teikt, ka ja ir iespēja visu izmāntot sev un tuvienieku labā, tas ir arī jādara -, bet citiem jāatmet kapeikas :)

Vai, ka meitenes ir devīgas tikai komentos, bet dzīvē būtu tik pat skopas un rausīgas... Pie tā, deputāti mums vispār atsevišķais "Brīnumstāsts " :)
29.04.2011 13:45 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
taurenīt, jā :D
29.04.2011 13:41 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Esmu šausmīga, mantkārīga, negodīga un tā tālāk, bet bez liekuļošanas varu pateikt, ka jā, es noteikti sev neatteiktu kādu bonusiņu. Tāpat arī, ja man būtu brīvas vakances un kāds no maniem draugiem vai tuviniekiem būtu atbilstošs tam darbam, noteikti ņemtu sev tuvos cilvēkus, jo viņi un viņu labklājība man ir svarīgāka nekā svešinieki.
Uzskatu, ka katram pašam jācīnās par vietu zem Saules. Kā tajā teicienā "dzīve ir kartupeļu lauks. kurš lielāks cūka, vairāk izrok". Neizmaksāšu es sev kādu prēmiju, to sev izmaksās kāds cits. Naivi būtu domāt, ka tā nauda aizkavētos un nonāktu, piemēram, kādā bērnu namā vai veco ļaužu pansionātā.
29.04.2011 13:33 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Cik sapratu, ka pati autore uz visu atbild:
1) Jā
2) Jā
3) Jā :D
29.04.2011 13:13 |
 
Reitings 108
Reģ: 29.01.2009
1. situācija - es noteikti tajā neatrastos (nebūtu ne deputāte, ne vienkārša ierēdne, jo nav nekā garlaicīgākā par to), bet par prēmijām - izmaksāt tās vienkārši tāpat nav nemaz tik viegli, protams, nav neiespējami. ja esi augstā amatā, priekš kam maksāt sev, ja nav par ko, jo visu smago darbu izdara pati apakša?! to es nekad neesmu sapratusi, ka cilvēkus, kuri vissmagāk strādā, nenovērtē nekad.
2. situācija - draugus un radus neņemtu, viennozīmīgi, jo negribu čakarēt attiecības. atklāts konkurss un piemērotākais kandidāts, kurš noteikti nebūs ne draugs, ne radinieks.
3. situācija - par to grūti spriest, jo neesmu dzimusi naudīgā ģimenē un kāda ir mana attieksme pret lietām, tāda tā ir (savādāku grūti iedomāties), un parasti pati esmu darījusi, bet pieņemu, ka, ja man būtu slinka pakaļa vai citas ģēlas, kādēļ nealgot kādu citu, kas izdara nepieciešamo?! (tiesa gan, labāk pašai izdarīt, jo vienmēr ir sajūta, ka citi nevar izdarīt tik labi kā es vai arī tā, kā man vajag :-D )
29.04.2011 13:07 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
nauda nevīs maina cilv;ekus, bet rāda uz āru viņu īsto būtību - tāpēc kāds tpa mainās uz labo, kāds - uz slikto pusi :)
29.04.2011 13:05 |
 
Reitings 72
Reģ: 10.06.2010
un veel, meitenes te apgalvo, ka sev preemiju neizmaksaatu un es piekriitu aptuveni 50 % cilveeku taa domaa, jo vinjiem nekad nav bijushas ssaadas iespeejas sev kaut kaadas preemijas izmaksaat, bet tad kad pienaak situaacija, kad var kaut ko panemt sev, tad puse no shiem godiigajiem tomeer nnem sev!
jo nauda maina cilveekus un vinju domaashanu!
29.04.2011 13:00 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Nelasīju visu, bet:
1) Jā, es MŪSU VALSTĪ grābtu tikai sev, jo ja mēģinātu kaut ko mainīt, mani novāktu, jo šeit ir izveidojusies sistēma, kurā kaut ko mainīt nav iespējams, gandrīz.

2) Par uzņēmēju - mēģināju strādāt pie radiniekiem, kuriem ir bizness, bet sapratu, ka labāk pakārties :) Tāpēc sev uzņēmumā varbūt pziņas vēl paņemtu, ja viņš kaut ko macēs vai arī būs spējīgs iemācīties, bet radus - NEEEE, NEEEEE< NEEEEE! Un vēl atkāpē- par jautājumu, vai es maksātu baigi daudz - nezinu, skatoties no peļņas un uzņēmuma, nevīs tikai no tā, ka esmu uzņēmējs. Man mammai, kad bija biznesiņš, viņa vienai pērdevējai maksāja vairāk nekā atstāja sev vienu laiku, tāpārdevēja gribēja vēl, vēl, vēl, uzmeta mammu, un tad vairākus gadus sedēja bez darba - tāpēc nezinu, vai būtu laba darba dēvēja - rūgtā pieredze :)
3) Kad augu, man bija vairāk naudas nekācitiem klases biedriem (tas bija 90.0 sākumā, esmu vecā, un tad īpaši mazpilsētā labi gāja tikai uzņēmējiem, kurius visi par to ienīga :)), ienāca prātā kādam no kabatas naudas samaksāt par mājas uzkopšanu, jo negribējās, palika kauns ja i bogu, kaut nauda, ko samaksāt bija, un vēl es kā ideote visiem pirku končas, atdevu savus flomasterus un aicināju mājās spēlēt "pristavkas", jo citi tādu brīnumu vispār acīs nebija redzējuši, un vēl es kategoriski atteicos ģergties uz sklolu šikāk nekā citi.

Tas par mani, bet cilvēki mēdz būt dažādi :)
29.04.2011 12:54 |
 
Reitings 72
Reģ: 10.06.2010
pārlasīju arī to diskusiju un sapratu, ka mums apkārt ir šausmīgi daudz "nīdētāju, kam naudas nav" un paši neko negrib darīt!
piemēram, es pati labāk samaksāju kādam, lai man dzīvokli iztīra, jo man to nepatīk darīt, jaa - man laiks atrastos sakopt savus 50 m2, bet es negribu, un ja varu kādam samaks, kadel ne! tadel es stradaju un pelnu, lai varetu dariit to kas man patik un nedariit to ko man absoluuti negribas! un nav ko niideet un maaciit citus, ka to var pats izdariit, ja cilveeks gribeetu pats to izdariit, tad vinjss nepiedaavaatu haltuuru! un cilveeks, kuram tieshaam to naudinju vajag un gribees nopelniit atsauksies uz sho piedaavaajumu lieki neniidot un savas negatiivaas emocijas uz piedaavaajuma autori neizgaazzot!
29.04.2011 12:53 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
nav te nekas aizstāvībai, pieaugusi sieviete to spēs izdarīt pati. katrā ziņā arī viņas nosodītāju pulciņā es neesmu.
par radu būšanu man ir diezgan interesanta pieredze. strādāju uzņēmumā, kur nesen mainījusies vadība. taču no vecās vēl ir jūtamas "pēdas" - bijušās vadītājas māsa un draudzene kā darbinieces. dāmas tādas, ka uzskata, ka var sēdēt un ļerkstēt pa telefonu visu dienu un beigās aiziet mājās jo "sāp galva" un klusi burkšķot, ka "te jau nekā nevar nopelnīt" (tiek maksāta akordalga). nu jau viņas vairs te nestrādā. ja atgriežoties no "slimības" vecā priekšniece neko neteica, tad jaunais vadītājs atrunu "man bija caureja, pie ārsta nevarēju aiziet" neuztver nopietni un iesaka rakstīt atlūgumu.
bet ja man pieder zemeņu plantācija, kāpēc lai es nenoalgotu kādu radinieku, kas man tās ogas lasa? tas, ka viņš tur uz lauka pieēdas līdz nelabumam, arī mani īpaši neuztrauktu, jo zinātu, ka visu sezonu rīt zemenes nav iespējams :D
29.04.2011 12:29 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
1) nē, neizmaksātu. Esmu laikam pārlieku godīgs cilvēks un varbūt tas pat nav nemaz tik labi, es pat špikot nemāku bez trīcošām rokām.

2) ja šis draugs/radinieks atbilstu profesijas vajadzībām, tad jā, varbūt pieņemtu viņu bez konkursa, bet ir otrs BET - ar radiniekiem un draugiem ir ļoti grūti sastrādāties, tāpēc drīzāk varbūt censtos viņiem palīdzēt tādā veidā, ka izmantotu savus labos sakarus un mēģinātu iebīdīt darbā citur.

3) domāju, ka nē, jo man patīk strādāt. Turklāt, pat, ja būtu bagātu vecāku bērns, tik un tā gribētu strādāt patstāvīgu darbu ar saviem personīgajiem ienākumiem un nepatiktu dzīvot tikai uz vecāku rēķina. Varbūt, ja piedzimtu miljonāru ģimenē, būtu savādāk. Bet pašlaik domāju šādi, jo šādi esmu audzināta.
29.04.2011 11:11 |
 
Reitings 315
Reģ: 20.04.2011
atbilde uz visiem jautājumiem-vnm un visur domātu par savu,savu tuvo un draugu labklājību vispirms. tā kā zāli nepļauju un lapas negrābju(uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt cik esmu to darījusi,jo to vnm darījuši mani brāļi,tad arī netaisos to darīt turpmāk)

ak slinkā es :-D :-D :-D
29.04.2011 04:48 |
 
Reitings 2087
Reģ: 29.01.2009
1. Sev un/vai "izdevīgiem" kolēģiem prēmijas nedalītu;
2. Es draugiem paziņotu par esošo vakanci, tas arī viss, vērtētu visus vienādi. Ja tēma domāta Bifeļa aizstāvībai, tad šis piemērs nav veiksmīgākais, ņemot vērā paša Bifeļa rakstīto cosmo par "blatu";
3. Nesaskatu neko kopīgu ar bifeļa tēmu, taču lapas grābtu pati. Daudzi cilvēki domā, ka esmu dzimusi turīgā ģimenē un tikai atpūtusies, bet man ir veicies ar vecākiem, kuri likuši strādāt.
29.04.2011 04:32 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
1. Drosi vien izmaksatu sev premijas, bet ari stradat censtos labi!
2. Saubos, ka sava uznemuma nemtu pazistamos tikai tadel,ka vinus pazistu. Tomer mans uznemums un pelnai jabut labai, protams, ja ar vienadi labak prasmem butu svess cilveks un pazistamais - nemtu pazistamo. Laigan teoretiski draugus nevajag nemt darba, tomer...gribetu jau izpalidzet ar darbinu utt.
3. Domaju, ka noteikti noligtu kadu, lai sagrabj lapas mana vieta, kadel ne? Abiem labums.
29.04.2011 03:51 |
 
10 gadi
Reitings 3180
Reģ: 29.01.2009
1. Iespējams, ka jā, bet, iespējams, ka nē.
2. Atkarīgs no amata. Ja sekretāre, kāds ne tik nozīmīgs cilvēks- nerīkotu konkursu (starpcitu, tas arī prasa laiku, naudu). Bet ja amats ir svarīgs un specifisks, tad rīkotu konkursu.
3. Loģiski, ka algotu kādu citu. Ja vien grābt lapas nebūtu mans hobijs :D Un neredzu tur neko sliktu.
29.04.2011 03:42 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es pat nezinu pie ka es piederu :-D ,bet esmu izjutusi to ,ka varu atlauties daudz ko,ko nevareju 10gadus atpakal! |-)
Es laikam esmu nevaldams darbonis-tas lapas grabt un sniegu tirit, man ir tada ,ka fizkultura!Logus man palidz nomazgat virs(tie ir tiesam 3 lieli un 3 mazaki!)-vins nenem majkalpotaju tiesi tapec ,ka es ,ienakot vina dzive, teicu-NEE!!!! :-D Varbut velkak ,kad busu vecaka ,nevarigaka utt,domasu citadi,bet tagad lecu uz darbu ar visu pussadzijuso pirkstu-viss notiekas vienalga kas!! :-)
Cilveki ir tik dazadi.Ari bagatie cilveki dzivo dazadi,doma dazadi!!! (l)
29.04.2011 02:54 |
 
Reitings 81
Reģ: 28.04.2011
Vispar jau aptiesi bagati cilveki šādi nemekle sev logu tīrītāju un citu majās darbvu veicēju.Nu neviens nez kadu svešo sava maja nelaidis.Tiem parasti gadiem ir savi cilveki.Tas no pieredzes.
29.04.2011 02:27 |
 
Reitings 81
Reģ: 28.04.2011
Es nelaistu kuru katru sava maja.Mekletu majkalpotaju uzticamu caur pazinam ar ieteikumu.Maksatu mazliet vairak,tacu zinatu ka mans cilveks un visu izdaris ka nakas.Lapas dārzā mazliet pagrābstīt ir laba atpūta.
29.04.2011 02:25 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu nav objektīvi spriest nenonākot līdz deputāta krēslam, tāpat nedzīvojot bagātnieka bērna lomā utt.
Personīgi uzskatu, ka valstī ir vispār ļoti zems atalgojuma līmenis, arī valsts pārvaldē, neadekvāti zems, taču prasības, likumdošana neadekvāti augstas. Tāpēc mani pat nesāpina fakts, ka mums ir 100 pakaļas ar štuku algu-tas ir nekas, šur tur kāda prēmija ar nekas.
Un radus,draugus ar neņemtu man darbā bija brīva vakance uzreiz teicu, ka radu būšanas nē!
29.04.2011 02:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits