Sauļošanās

 
Reitings 228
Reģ: 28.02.2023
Sveikas! Ar vienu kāju jau vasarā, saulīte mūs ļoti lutina un sauļošanās sezona arī sākusies. Pēdējo 2 gadu laikā ļoti daudz tiek runāts par jaunības saglabāšanu un izvairīšanos no saules. Man personīgi patīk sauļoties, bet apzinos arī kaitīgās sekas. Pagājušajā vasarā nesauļojos un maksimāli no saules izvairījos, rudenī un ziemā sāku lietot paštonoējošos krēmus. It kā jau viss labi, tomēr šobrīd karstumā, ādai svīstot, tas galīgi neizskatās estētiski, apģērbs arī paliek netīrs.
Kā ir ar Jums? Jūs sauļojoties? Kādus produktus lietojiet? Varbūt zināt ļoti labus paštonējošos karstam laikam?
21.05.2024 11:27 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
Lola Lō @ 22.05.2024 08:56

Saules aizsargkrēms jau neaizsargā no iesauļošanās. Tas pasargā no UV negatīvās ietekmes. Iesauļošanās jau nav rādītājs tam vai krēms darbojas vai nedarbojas.
Saku, tās 8h izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, bet ticu, ka aizsardzība ir lielāka par 2h. Katrā ziņā spf50 noteikti.
Par to smērēšanos uz sviedriem- tas mani arī mulsina. visu dienu vasarā taču svīstam, vairāk vai mazāk.. Tie paši ikdienas putekļi no ielām un kosmētika.. un tad dienā ntās reizes vēl smērē tam visam pa virsu kaut ko.

SPF neaizargā no visa saules starojuma, ar 50+ SPF teorētiski, tā kā vari iesauļoties, bet krietni mazāk kā bez un tā intesīvāk tas sāk notikt, takad SPF sāk zaudēt savu iedarbību. Tur kur man ir bijis uzklāts SPF tur iedegums ir 0, tur kur nav SPF tur ir iedegums, mans ādas tips neapdeg vispār, diezgan tumsnējs, man nav tās "sarkanās" fāzes, man uzreiz ir iedegums.
Ikdienā, kad esmu ofisā es principā nesvīstu, lai cik karsti būtu, ja vajag attīru seju ar mitro salveti un uzpūšu virsū jaunu kārtu, man ir līdz vnm spf, kas iet pa virsu arī kosmētikai, ja vajag.
22.05.2024 09:56 |
 
Reitings 426
Reģ: 19.07.2017
Jūrmalā agrāk speciāli gāju sauļoties līdz ar pirmo silto sauli. Bet, tagad vairs nevaru nogulēt. Šķiet, lieki izmests laiks guļot. Uz solāriju neeju, jo bail. Nevis no tā, ka apdegšu, bet kā durvis nedabūšu vaļā. 😀😀 nepatīk šauras vietas un final destination ir iesēdies atmiņā par dziļu 😀😀 tagad esot BKA eju ar ratiem un braucu uz laukiem. Ravējot un čubinoties pa dārzu iesauļojos. Lietoju SPF 50 no eucerin. Bērniem arī to pašu izmantoju tikai kids variantu. Tagad pavasarī pamēģināju St.Moriz tonējošās putas. Arī foršs iedegums sanāca. Vienīgi tā smērēšanās vesels rituāls.
22.05.2024 10:22 |
 
Reitings 1198
Reģ: 13.03.2024
Andie @ 22.05.2024 09:56

SPF neaizargā no visa saules starojuma, ar 50+ SPF teorētiski, tā kā vari iesauļoties, bet krietni mazāk kā bez un tā intesīvāk tas sāk notikt, takad SPF sāk zaudēt savu iedarbību. Tur kur man ir bijis uzklāts SPF tur iedegums ir 0, tur kur nav SPF tur ir iedegums, mans ādas tips neapdeg vispār, diezgan tumsnējs, man nav tās "sarkanās" fāzes, man uzreiz ir iedegums.
Ikdienā, kad esmu ofisā es principā nesvīstu, lai cik karsti būtu, ja vajag attīru seju ar mitro salveti un uzpūšu virsū jaunu kārtu, man ir līdz vnm spf, kas iet pa virsu arī kosmētikai, ja vajag.

Tu uzskati, ka cilvēks iesauļojas tikai tad, kad spf beidzas iedarbība? 😀😀
22.05.2024 10:37 |
 
Reitings 737
Reģ: 28.01.2023
Nekad neesmu sapratusi to speciālo gulēšanu saulē, lai iegūtu kaut kādu iedegumu pat ar visiem spf. Man tā šķiet mērķtiecīga ādas bojāšana un pakļaušana riskam. Agrāk vai vēlāk uz ādas parādīsies saules iedarbības radītās sekas, nerunājot par risku uz melanomu.
Par to tagad tik plaši tiek runāts un vēl redzams kā speciāli sauļojas īpaši no rītiem un dienas vidu, kad uv indekss ir ļoti augsts. Zieķējas tik ar tiem spf un turpina ādu cepināt , bet nu katram savs.
Ir zināmas paziņas, kas ir sauļojušās speciāli pat ar spf, tagad 35 gadi un āda izskatās briesmīga, protams tagad jau sekas apzinātas un iet pie kosmetalogiem un dermatologiem lai tiktu vaļā no visādiem pleķiem un saglābtu kaut cik to ādu
22.05.2024 15:57 |
 
Reitings 12
Reģ: 28.09.2018
Nesauļojos, izvairos no saules. Tā kā darba šad tad kaut ko jāpadara ārā, pēdējā laikā gandrīz katru dienu jo nav vairs tāds apgrozījums, tad nu es izvairos tik cik var. Garajām rokām., garajām biksēm. Naģene un uz sejas un kakla SPF 50 . Atjaunoju ik pēc 2h vai ja traki svīst tad reizi stundā
22.05.2024 22:05 |
 
Reitings 177
Reģ: 14.07.2020
Melanotan 2 labi palīdz. Dabīgā saulē ar Melanotan 2 rezultāts ir 10/10, solārijā - 7,5/10.
23.05.2024 01:17 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
Lola Lō @ 22.05.2024 10:37

Tu uzskati, ka cilvēks iesauļojas tikai tad, kad spf beidzas iedarbība? ??

Cmon, tomēr SPF mērķis ir ādas aizsardzībai no apdegšanas, līdz ar to ādas bojājuma, kā dēļ, tad tu viņu lieto, ja ne lai neapdegt....duh. Ar visu spf vair iesauļoties, tas tiesa, bet tas notiek tomēr lēnāk. Pati uz sevis redzu,kad spf ir svaigi uzklāts un kad SPF jau ir pabijis pāris stundas vai neesmu uzklājusi vispār.
24.05.2024 09:53 |
 
Reitings 1198
Reģ: 13.03.2024
Andie @ 24.05.2024 09:53

Cmon, tomēr SPF mērķis ir ādas aizsardzībai no apdegšanas, līdz ar to ādas bojājuma, kā dēļ, tad tu viņu lieto, ja ne lai neapdegt....duh. Ar visu spf vair iesauļoties, tas tiesa, bet tas notiek tomēr lēnāk. Pati uz sevis redzu,kad spf ir svaigi uzklāts un kad SPF jau ir pabijis pāris stundas vai neesmu uzklājusi vispār.

Te bija runa par ādas sarkanumu, kas nozīmējot,ka spf nedarbojas vairs...nu ja tu esi 10 minūtes pludmalē, tad protams, tu nebūsi sarkans, bet ja sēdi 3h saulē, būsi rozīgāks arī bez visiem spf.
Tā, ka kā te iepriekš tika teiks - nu nav sārtums uz ādas rādītājs spf darbībai vai nedarbībai.
Uz aci to darbību un nedarbību nevar noteikti.
24.05.2024 10:22 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
Lola Lō @ 24.05.2024 10:22

Te bija runa par ādas sarkanumu, kas nozīmējot,ka spf nedarbojas vairs...nu ja tu esi 10 minūtes pludmalē, tad protams, tu nebūsi sarkans, bet ja sēdi 3h saulē, būsi rozīgāks arī bez visiem spf.
Tā, ka kā te iepriekš tika teiks - nu nav sārtums uz ādas rādītājs spf darbībai vai nedarbībai.
Uz aci to darbību un nedarbību nevar noteikti.

Reāli, ja tev SPF nestrādā kā nākas, jo ir par maz vai nav vispār tu aziesi pēc tām 3h no saules sarkans kā vēzis, nevis viegli rozā kā ar SPF. SPF aizsargā no tās apdegšanas (vārīta vēža stadijas), kad SPF sāk zaudēt iedarbību, loģiski, ka tu sāc vairāk iedegt/apdegt, jo tavam iedegumam ir vistiešākā kolerācija ar saules staru negatīvo ietekmi....džiiiizas.
24.05.2024 11:41 |
 
10 gadi
Reitings 1648
Reģ: 29.01.2009
Man ir gaišā āda un visu mūžu esmu saņēmusi komentārus, ka bāla, vajadzētu mazliet parādīties saulītē, pasauļoties, nāc, pasauļosimies utt. Uz kājām ziekjēju pašiedeguma krēmu, uz sejas tonālo Vai pūderi, Lai maskētu bālumu. Jā, man ir kompleksi un apriebies taisnoties, it kā tā būtu mana vaina un skaisti ir būt tikai iesauļotas ādas īpašniekam. Vasari tāpēc nav mans mīļākais gada laiks.
28.05.2024 13:06 |
 
Reitings 98
Reģ: 31.10.2022
Man pret SPF krēmiem tagad radusies liela skepse.
VISI ŠAUSMĪGI PĀRKRĀSO APĢĒRBU ar dzelteni-zaļu toni, ka to vispār nevar izmazgāt!!! 😟
HELP!!! Ir kāds krēms, kurš nav ar to dzelten-zaļo pretīgo pigmentu?!
Vasarā nēsāju baltas un gaišas drēbes, bet dēļ tā stulbā krēma, viss tiek sabojāts. Es nesaprotu, kā ir citām, es taču redzu, ka arī nēsā gaišas drēbes, jo sevišķi vasarā, pludmalē, kā citas cīnās ar to?
Esmu iztestējusi jau vairākus krēmus, man bija ieteikuši La Roche Posay, ka tas it kā mazāk smērē, bet nē, tāpat sasmērēts! :(
28.05.2024 15:49 |
 
Reitings 4883
Reģ: 19.09.2016
Ieejiet dr_linova IG profilā, tieši šobrīd storijos viņa atbild uz jautājumiem, tajā skaitā par SPF līdzekļiem - ka pūšamie nav tik efektīvi un apstiprina, ka patiešām jāatjauno katras 2 h.
29.05.2024 14:29 |
 
Reitings 2485
Reģ: 22.02.2023
cacaolatte @ 28.05.2024 15:49
Man pret SPF krēmiem tagad radusies liela skepse.
VISI ŠAUSMĪGI PĀRKRĀSO APĢĒRBU ar dzelteni-zaļu toni, ka to vispār nevar izmazgāt!!! ?
HELP!!! Ir kāds krēms, kurš nav ar to dzelten-zaļo pretīgo pigmentu?!
Vasarā nēsāju baltas un gaišas drēbes, bet dēļ tā stulbā krēma, viss tiek sabojāts. Es nesaprotu, kā ir citām, es taču redzu, ka arī nēsā gaišas drēbes, jo sevišķi vasarā, pludmalē, kā citas cīnās ar to?
Esmu iztestējusi jau vairākus krēmus, man bija ieteikuši La Roche Posay, ka tas it kā mazāk smērē, bet nē, tāpat sasmērēts! :(
Biodroga reāli sabeidza manu balto pludmales topiņu. Vai nu jāvelk drēbes, ko nav žēl izmest, vai jāiztiek bez krēma.
29.05.2024 20:55 |
 
Reitings 12335
Reģ: 06.07.2022
mangos @ 21.05.2024 23:33

Kādas tev ir tās sekas?

Savecējusi āda tajās vietās, kur nav taukaudu. Elkoņi, ceļi, cirkšņi pie ciskām, ja kājas saliec leņķī... Uz sejas nav traki, jo man tumīgi vaidziņi. Bet ar visu to es jau atkal esmu šajās karstajās dienās pagulējusi pludmalē :(
29.05.2024 22:36 |
 
10 gadi
Reitings 1601
Reģ: 17.01.2013
Visas šeit tik pareizas ar SPF izmantošanu! Es izmantoju tikai ceļojumos, lai neapdegtu, esmu gaišais ādas tips un vienmēr atvaļinājumi beidzas ar apdegumiem, lai cik intensīvi smērētu SPF50, šeit Latvijā neizmantoju neko, speciāli arī nesauļojos, tikai tik cik saulīte pieķer laivā makšķerējot, kopā ar vīru. Vecāka par saviem gadiem, dēļ tā neizskatos ir jau pāri 30, bet mīmikas krunciņu man nav.
29.05.2024 22:51 |
 
Reitings 1198
Reģ: 13.03.2024
Man liekas, ka galvenais ir uzmērēt to spf krēmu, kad ir tā trakā saule. Nu nenāks par sliktu, bet vai vajag katru dienu pakārtot spf krēma smērēšanai? Man pārliecība saka, ka ne. Tas jau arī ir kaut kāds pārspīlēts bums tagad.
30.05.2024 09:25 |
 
Reitings 18
Reģ: 13.10.2023
Mana mamma visu mūžu sauļojas pilnīgi kā maniaks. Un tiešām neizskatas ne krunkaināka, ne sliktāk par sava vecuma citām sievietēm . Pati lietoju spf pavasari un vasaras sākumā.
30.05.2024 18:57 |
 
Reitings 1467
Reģ: 03.11.2023
Varava @ 30.05.2024 18:57
Mana mamma visu mūžu sauļojas pilnīgi kā maniaks. Un tiešām neizskatas ne krunkaināka, ne sliktāk par sava vecuma citām sievietēm . Pati lietoju spf pavasari un vasaras sākumā.

Pa lielam jau gēni visu nosaka, kādu saule vairāk ietekmē, kādu mazāk
30.05.2024 20:34 |
 
Reitings 791
Reģ: 14.03.2014
Andie @ 22.05.2024 09:56

SPF neaizargā no visa saules starojuma, ar 50+ SPF teorētiski, tā kā vari iesauļoties, bet krietni mazāk kā bez un tā intesīvāk tas sāk notikt, takad SPF sāk zaudēt savu iedarbību. Tur kur man ir bijis uzklāts SPF tur iedegums ir 0, tur kur nav SPF tur ir iedegums, mans ādas tips neapdeg vispār, diezgan tumsnējs, man nav tās "sarkanās" fāzes, man uzreiz ir iedegums.
Ikdienā, kad esmu ofisā es principā nesvīstu, lai cik karsti būtu, ja vajag attīru seju ar mitro salveti un uzpūšu virsū jaunu kārtu, man ir līdz vnm spf, kas iet pa virsu arī kosmētikai, ja vajag.

Iedegums ir ādas aizsargreakcija uz sauli, tāpēc vietās, kur nav SPF krēms, iedegums veidojas(kas patiesībā ir ādas apdegums. :) Tur kur SPF ir uzklāts āda tiek pasargāta no saules stariem, bet tas nenozīmē ka viņa pavisam neiesauļojas - iesauļojas, tikai samērīgi, ja salīdzina ar to ķermeņa vietu kur SPF nav bijis uzklāts, protams, ka liksies, ka iedeguma vispār nav.
30.05.2024 20:58 |
 
Reitings 791
Reģ: 14.03.2014
Lola Lō @ 30.05.2024 09:25
Man liekas, ka galvenais ir uzmērēt to spf krēmu, kad ir tā trakā saule. Nu nenāks par sliktu, bet vai vajag katru dienu pakārtot spf krēma smērēšanai? Man pārliecība saka, ka ne. Tas jau arī ir kaut kāds pārspīlēts bums tagad.

https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/sunscreen-and-your-morning-routine
https://www.skincancer.org/blog/ask-the-expert-how-often-do-i-need-to-reapply-sunscreen-if-im-indoors-all-day/
https://www.cancer.org.au/cancer-information/causes-and-prevention/sun-safety/about-sunscreen/sunscreen-faqs
Te būs pāris raksti par SPF un tā nepieciešamību. Teikt, ka SPF ir mārketings un to nav nepieciešams uzklāt, jo tas ir kaut kāds bums ir tāpat kā teikt, ka debesīs no lidmašīnām paliekošās svītras ir inde ar ko mūs mēģina noindēt. :) Bet nu visam jābūt līdzsvarā - arī dermatologiem un kosmetologiem ir nepieciešams darbs.
30.05.2024 21:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits