Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik ilgi vēl jaunieši ies uz augstskolām?

 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Sveiki!
Paskatoties, kas notiek sabiedrība... Augstskolas diploms ir gandrīz katram traktoristam, toties labus darbus atraduši un neslikti pelna cilvēki, kas izgājuši kaut kādus mistiskos kursus nieka divu mēnešu garumā. Kas to lai zina, varbūt tāpat ir labāk, jo sēdēt 4 gadus augstskolā, mācīties kaut kādas socioloģijas, filozofijas un citas seksoloģijas, lai tikai pēdējos kursos mazliet specialitāti... Apšaubāms prieks.
Esmu vēl pietiekami jauns cilvēks, bet paskatos es, palasu, kādas profesijas izvēlas jaunieši (un to apgūst visādos online kursos)... Nereti pat nesaprotu, ar ko nodarbojas šo profesiju pārstāvji. Toties kur darbu atradīs tie tūkstoši augstskolu beidzēji, ar kuriem, būsim atklāti, ir pārprodukcija... Liela mīkla. Vismaz būs, kas Nīderlandē kastes kraus.
25.01.2024 21:57 |
 
10 gadi
Reitings 306
Reģ: 15.08.2012
Krišjānis Kariņš @ 22.03.2024 10:55

Man paziņu lokā ir dažas šādas ''grādu krājējas'', kas mūžīgi mācās tālāk. Darbi nav slikti, bet zemu atalgoti. Tad nu kuļas pa dzīvi, upurē brīvo laiku, attiecības, visu, priekš kaut kāda kārtējā bezjēdzīgā grāda, kas neko nedod.
Jautājums ir par to vai cilvēks saprot, kā viņam organizēt savu dzīvi vai nesaprot. Izglītotajiem man šķiet bieži vien ir Stokholmas sindroms, tāpēc tiek teikts - nē nu vispār lai gan es neko nepelnu, izglītībā ir vērtība tāpat! Tāpat var attaisnot arī to, ka vīrs gadiem sita - kaut ko taču no tās pieredzes iemācījies. Nav tā, ka esi nometusi zemē gadus no savas dzīves. Nē, tā bija ļoti gudra izvēle, kas nesa labumu!
100%
tā ir gan. Man pazīstami divi vīrieši, vienam 9.klases, otram 11.abi izveidojuši nopietnus uzņēmumus, kuriem peļņa mērāma jau ap simts tūkstošiem gadā, katram cita sfēra. Tā kà tas augstskolas diploms ne vienmēr ir noteicošais. Lai neapelētu, ka sludinu nemācīšanos, tad ziniet, ir man augstākā. Vai tā dzīvē kur baigi noderējusi- īsti ne, ja nu vienīgi esmu pielietojusi zināšanas no konkrētiem mācību priekšmetiem- personības attīstība, psihiatrija, bērnu aprūpe utt. Digitālā mārketinga kursi gan noderēja. Izstrādāju ģimenes firmai mārketinga plānu, kas tagad lieliski arī darbojas. Turpinu strādāt mārketinga jomā, lai gan studēju sociālo sfēru.
26.03.2024 22:35 |
 
Reitings 1222
Reģ: 15.07.2023
MelissaX @ 24.03.2024 16:28
Studeju 2 vietas ,man liekas ka līdz 23-25 nav jēgas mācīties,jo abas vietas kur studēju bija tā lieta,ka puse no grupas savos 18-20 pat negribēja studēt to izglitibu un bija piespiesti to darit tikai,dēļ vecakiem.Es domāju ka universitāte vajag iet ap 25 gados kad Tu jau zini ko gribi no dzīves .

Tu neiederies šajā portālā. Tavi secinājumi ir pārāk loģiski.
25.03.2024 17:16 |
 
Reitings 69
Reģ: 07.07.2020
Studeju 2 vietas ,man liekas ka līdz 23-25 nav jēgas mācīties,jo abas vietas kur studēju bija tā lieta,ka puse no grupas savos 18-20 pat negribēja studēt to izglitibu un bija piespiesti to darit tikai,dēļ vecakiem.Es domāju ka universitāte vajag iet ap 25 gados kad Tu jau zini ko gribi no dzīves .
24.03.2024 16:28 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Mocheato @ 21.03.2024 20:33
Piekrītu. Man ir paziņa kurai ir divas inženieru augstākās izglītības ,bet visu dzīvi stradā par kasieri pārtikas veikalā.

Nu tā ir šī cilvēka apzināta izvēle strādāt par kasieri. Tas ir tāpat kā pateikt, ka es izmācījos par ārstu vai juristu un strādāju par apkopēju. Nu, paša cilvēka izvēle, jo varēja atrast darbu savā nozarē un kāpt pa karjeras kāpnēm.
24.03.2024 10:44 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Man tieši otrādi šķiet, ka lielākajā daļā darbu tieši prasa augstāko izglītību mūsdienās. Pat tur, kur agrāk nebija būtiski. Vai vismaz priekšrocības dod tiem, kam ir izglītība.
Protams, ja tev ir ķēriens uz uzņēmējdarbību un prasme pārdot savu produktu kā Didrihsones gadījumā, tad var iztikt ar kursiniem, bet lielākajā gadījumu tā nav.
Pabeigta augstākā izglītība jau primāri liecina, ka cilvēks spēj saņemties un ir atvērts kaut ko mācīties. Man paziņu lokā ir cilvēki, kuri iesākuši bakalaurus un muļā 5 gadus, nevar pabeigt, jo slinkums mācīties, saņemties. Un ne, viņi nestrādā labi atalgotus darbus un tieši saka, ka daudz kur atsaka, jo nav izglītības. Augstākā izglītība arī iemāca domāt un paplašina redzesloku. Tas primāri nav tikai par tādu teorētisko zināšanu iegūšanu, kas ir primāri studijām izvēlētā joma.
Es nesaku, ka visiem vajag augstāko izglītību. Nebūt nē, ir daudz profesiju, kur pietiek ar vidējo vai pabeigt tehnikumu un tas nav slikti. Tāpat ir apsveicami, ka cilvēks spēj izvērst veiksmīgi uzņēmējdarbību, bet lielajam vairumam nav tādu dotību.
24.03.2024 10:41 |
 
10 gadi
Reitings 1502
Reģ: 17.01.2013
Ļoti bieži pirmais, ko skatās darba devējs- vai vispār ir iegūta augstākā izglītība, pat vienalga kādā jomā. Man vispār liekas, ka grūti ir atrast labu darbu, bez izglītības, tad ir jābūt ļoti gudram, zinošam cilvēkam, bet arī tad, lai kāptu par karjeras kāpnēm vajadzēs to diplomu.
22.03.2024 12:41 |
 
Reitings 76
Reģ: 20.02.2024
Paradokss, ka tāpēc cilvēki ar izietiem dažādiem kursiem nez kāda iemesla pēc spēj bieži nopelnīt vairāk, nekā kāds kurš ir bijis augstskolā, slēpjas tajā, ka ar to nepietiek. Pareizi Londiine atzīmēja, ka viņai ir augstāka, turpina visu laiku mācīties tālāk

Man paziņu lokā ir dažas šādas ''grādu krājējas'', kas mūžīgi mācās tālāk. Darbi nav slikti, bet zemu atalgoti. Tad nu kuļas pa dzīvi, upurē brīvo laiku, attiecības, visu, priekš kaut kāda kārtējā bezjēdzīgā grāda, kas neko nedod.
Jautājums ir par to vai cilvēks saprot, kā viņam organizēt savu dzīvi vai nesaprot. Izglītotajiem man šķiet bieži vien ir Stokholmas sindroms, tāpēc tiek teikts - nē nu vispār lai gan es neko nepelnu, izglītībā ir vērtība tāpat! Tāpat var attaisnot arī to, ka vīrs gadiem sita - kaut ko taču no tās pieredzes iemācījies. Nav tā, ka esi nometusi zemē gadus no savas dzīves. Nē, tā bija ļoti gudra izvēle, kas nesa labumu!
augstskola, diemžēl, nozīmē maz ko

100%
22.03.2024 10:55 |
 
Reitings 557
Reģ: 09.06.2023
Londine @ 21.03.2024 20:30
Protams, ka katrs gadījums ir individuāls, bet es ar savu n-to gadu un plus visu atlikušo mūžu regulāri papildus gūto izglītību strādāju un pelnu ļoti labi. Un bez šī visa es varu tikai fantazēt , kurā rimčikā vai birojā par admin.es varētu strādāt. Skaidrs, ka arī savus bērnus mudināšu uz augstāko, jo manā apkārtnē tas ir redzams pierādījums labai algai, statusam, dzīvei… (brālis, vīrs, draudzenes, kolēģes…) un es domāju, ja cilvēks ar labu izglītību tomēr nevar tikt darbā, tad tas ir kaut kas par viņu pašu.

Tā ir taisnība, ja cilvēks ar augstāko izglītību sūdzās, ka nepietiek naudas, tad tur ir problēma cilvēkam.
Ar vien vien vairāk es redzu, ka neatkarīgi, ir vai nav izglītība, ir tādi cilvēki, kuri laikam jāsaka viss traucē, ir par slinku nopelnīt naudu, tad nu pie tā ir vainīgi visi un viss - ne tā izglītība, ne tā augstskola, ne tādi kursi, nepaveicās.
Paradokss, ka tāpēc cilvēki ar izietiem dažādiem kursiem nez kāda iemesla pēc spēj bieži nopelnīt vairāk, nekā kāds kurš ir bijis augstskolā, slēpjas tajā, ka ar to nepietiek. Pareizi Londiine atzīmēja, ka viņai ir augstāka, turpina visu laiku mācīties tālāk, acīmredzot bija vēlme nestāvēt uz vietas un bija vēlme nopelnīt naudu. Jā, daudziem pat nav vēlmes nopelnīt naudu.
Neticu, ka izglītība var atnest naudu, bet ticu, ka atnest naudu var vēlēšanas darīt un īsta interese par kaut ko
Ja cilvēkam būs vēlēšanās, viņš agri vai vēlu iemācīsies un atradīs vajadzīgas zināšanas sev izvēlētā nozarē
Tīra augstskola, diemžēl, nozīmē maz ko, lai cik briesmīgi tas neizklausās…
21.03.2024 21:32 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.04.2021
Man šķiet ka ļoti daudziem ir tas spiediens no vecākiem, ka pēc vidusskolas pabeigšanas obligāti jāstājas augstskolā un nereti tās ir vecāku izvēles , kur studēs. Man šogad paliks 22 gadi un plānoju stāties vai nu augstskolā vai arī koledžā , jo tagad tiešām saprotu , kas man interesē , bet nu varu pateikt , ka ja 4 gadus atpakaļ būtu jāstājas augstskolā , tiešām nezinātu , kas man vispār interesē un ko gribu dzīvē darīt. Protams , daži iziet kursus un pelna arī ar tiem, man jau šķiet ka svarīgākais , ka atrodi , ka pašam interesē , nevis mācies tikai mācīšanās pēc .
Pēc maniem uzskatiem Niderlandē kastes krauj tie , kuriem latvijā viss ir slikti,lielie bļāvēji, pabeiguši knapi vidusskolu , daži vispār tikai pamatskolu, nav absolūti nekādu prasmju un zināšanu,atdeves , taču gaida , kad maksas tūkstošus par neko .
21.03.2024 20:43 |
 
Reitings 403
Reģ: 14.01.2020
Ar vai bez izglītības pulverīšus tirgot vai no ādas līst ārā , lai pierādītu sevi kā influenceris es pilnīgi un galīgi negribētu.
21.03.2024 20:33 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Piekrītu. Man ir paziņa kurai ir divas inženieru augstākās izglītības ,bet visu dzīvi stradā par kasieri pārtikas veikalā.
21.03.2024 20:33 |
 
Reitings 403
Reģ: 14.01.2020
Protams, ka katrs gadījums ir individuāls, bet es ar savu n-to gadu un plus visu atlikušo mūžu regulāri papildus gūto izglītību strādāju un pelnu ļoti labi. Un bez šī visa es varu tikai fantazēt , kurā rimčikā vai birojā par admin.es varētu strādāt. Skaidrs, ka arī savus bērnus mudināšu uz augstāko, jo manā apkārtnē tas ir redzams pierādījums labai algai, statusam, dzīvei… (brālis, vīrs, draudzenes, kolēģes…) un es domāju, ja cilvēks ar labu izglītību tomēr nevar tikt darbā, tad tas ir kaut kas par viņu pašu.
21.03.2024 20:30 |
 
Reitings 315
Reģ: 25.02.2024
AnaMandarina @ 25.01.2024 21:57
Sveiki!
Paskatoties, kas notiek sabiedrība... Augstskolas diploms ir gandrīz katram traktoristam, toties labus darbus atraduši un neslikti pelna cilvēki, kas izgājuši kaut kādus mistiskos kursus nieka divu mēnešu garumā. Kas to lai zina, varbūt tāpat ir labāk, jo sēdēt 4 gadus augstskolā, mācīties kaut kādas socioloģijas, filozofijas un citas seksoloģijas, lai tikai pēdējos kursos mazliet specialitāti... Apšaubāms prieks.
Esmu vēl pietiekami jauns cilvēks, bet paskatos es, palasu, kādas profesijas izvēlas jaunieši (un to apgūst visādos online kursos)... Nereti pat nesaprotu, ar ko nodarbojas šo profesiju pārstāvji. Toties kur darbu atradīs tie tūkstoši augstskolu beidzēji, ar kuriem, būsim atklāti, ir pārprodukcija... Liela mīkla. Vismaz būs, kas Nīderlandē kastes kraus.
Kādas kastes? Kastes sēņu fermā? Ja Tev ir mikrobiologa izglītība, tad Tu vari noorganizēt sēņu fermu arī Latvijā. Vienīgais klupšanas akmens te ir dārgā elektrība.
21.03.2024 19:56 |
 
Reitings 315
Reģ: 25.02.2024
Izglītība ir pielaide darbam noteiktās profesijās. Zināmā veidā izglītība arī maina domāšanu noteiktā virzienā. Bet tas kopumā ir viss. Katra situācija ir individuāla.
21.03.2024 19:53 |
 
Reitings 220
Reģ: 28.02.2023
Murka236 @ 29.01.2024 20:54
cerams tā kundze nav dakterīte :D

Nē, ne gluži.
29.01.2024 21:36 |
 
Reitings 220
Reģ: 28.02.2023
Ani23 @ 29.01.2024 20:48
Savējo bakalaura darbu rakstīju pati, bet teikšu godīgi, vispār jēgu tam neredzu. Daudz jēdzīgāk būtu iziet praksi vai spēlēt kādu simulāciju spēli, lai noskaidrotu iegūtās zināšanas. Manuprāt, tos bezjēdzīgos rakstu palagus (bakalaura darbu, maģistra darbu) jau sen laiks likvidēt.

Es arī par šo esmu domājusi. Man ir divas, ļoti dažādas augstākās izglītības un ne vienā, ne otrā rakstot kursa/bakalura darbus neredzēju tiem jēgu. Vienā studiju programmā bija prakse, kur individuāli bija nepieciešams strādāt ar klientiem kā profesionālim (reizi 2 nedēļas gan bija atbalsta grupas ar docētāju, kur varēja pārrunāt neskaidrības un problēmjautājumus) un veidot atskaiti.
Atskaite sastāvēja gan no teorijas, gan prakses. Tur es sapratu kā strādā teorija praksē un man vieglāk bija saprast kā viss noteik dzīvē.
Bet kursa/bakalaura darbi, manuprāt, ir plika teorija + neliels pētījums, kuram īsti nav nozīmes, jo respondentu skaits nekad nebūs 1000+ cilvēku, lai dati būtu vērā ņemami un patiešām attiecināmi uz visiem iedzīvotājiem.
Tajā pašā laikā, piemēram, vēstures studentiem tie plikie teorijas darbi pat ļoti labi der.
Tāds koks ar diviem galiem.
29.01.2024 21:36 |
 
Reitings 272
Reģ: 31.10.2019
Hermesmel @ 29.01.2024 20:39

Mēs mācījāmies RSU ??‍♀️
cerams tā kundze nav dakterīte :D
29.01.2024 20:54 |
 
Reitings 306
Reģ: 31.12.2022
Savējo bakalaura darbu rakstīju pati, bet teikšu godīgi, vispār jēgu tam neredzu. Daudz jēdzīgāk būtu iziet praksi vai spēlēt kādu simulāciju spēli, lai noskaidrotu iegūtās zināšanas. Manuprāt, tos bezjēdzīgos rakstu palagus (bakalaura darbu, maģistra darbu) jau sen laiks likvidēt.
29.01.2024 20:48 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Murka236 @ 29.01.2024 20:36
Zinu tādus cilvēkus, kuri pērk visus kvalifikāciju darbus, bakalaura darbus un maģistrus, bet tas laikam ziet cauri tādās ,, Turībās un BKI'', LU , LLU un RSU tas šķiet nereāli un ir 99% iespēja uzrauties un izlidot.

Nesmīdini par LU. Bēdīgi slavenā prokurora Cinkmaņa bakalaura darbu atzina par plaģiātu, bet viņš turpina strādāt kā prokurors. Noilgums, redz, esot. Tajā pat laikā citās valstīs no amata atkāpjas pat par daudz senāku plaģiātu. LU sevi ir parādījusi no sliktākās puses.
29.01.2024 20:40 |
 
Reitings 220
Reģ: 28.02.2023
Murka236 @ 29.01.2024 20:36
Zinu tādus cilvēkus, kuri pērk visus kvalifikāciju darbus, bakalaura darbus un maģistrus, bet tas laikam ziet cauri tādās ,, Turībās un BKI'', LU , LLU un RSU tas šķiet nereāli un ir 99% iespēja uzrauties un izlidot.

Mēs mācījāmies RSU 🤷🏼‍♀️
29.01.2024 20:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits