Rakstu sērija par K.I.D nometni

 
Reitings 14342
Reģ: 29.08.2022
Gan jau daudzi pamanījuši, ka viss internets mutuļo par minēto rakstu sēriju.
Cik var izlasīt, tas viss liekas šokējoši.
05.12.2023 14:58 |
 
Reitings 139
Reģ: 04.08.2023
Bjork @ 06.12.2023 17:06
2017.g. https://at.gov.lv/files/uploads/files/6_Judikatura/Tiesu_prakses_apkopojumi/2017/Tiesu%20prakse%20par%20nn%20pret%20nepilngadiga%20tikumibu%20un%20dzimumneaizskaramibu.docx
2007. G. https://at.gov.lv/files/uploads/files/6_Judikatura/Tiesu_prakses_apkopojumi/kriminallietas%20pec%20kl%20160.%20un%20162.p..doc
Šeit ir seksuālo noziegumu tiesu prakses apkopojumi, man pašai liekas vienkāršāk uztverams šokējošāks ir 2007.g. apkopojums, jo tur ir norādīti kādos vecumos, cik cietušie un jā tie ir sākot no zīdaiņiem, norādīts notiesātā attiecību statuss pret cietušo un nedaudz atskurbina, ka nedzīvojam poniju pasaulē un pedofīlu nav. To ir daudz. Kā arī norādīti soda mēri, var redzēt, cik daudziem ir tikai piespiedu darbi pieminekļus pamazgā vai lapas pagrābt.
Kad bija tas skandāls par to gramatu "Tur lejā" vai kaut kā tā sauca, tika intervēti cilvēki, no cik gadiem jāmāca, jāstāsta par dzimumu, ķermeni, dzimumdzīvi utt. Un ļoti daudzi pieauguši cilveki teica, ka nevajag mācīt, tas jāzinot no 18 gadiem tikai. Nopietni?
Tā ir nepatīkama, smaga tēma, ko lielākā daļa izliekas neredzam, jo vieglāk ignorēt. Un vēl mazāk mēdz runāt par puiku izmantošanu, kas ir ne mazākā mērā, bet to vēl mazāk kādam gribās aiztikt.

Jā, un ja vēl padomājam, ka šie ir latentie jeb redzamie dati, tad paliek vēl bēdīgāk, jo ir milzīga daļa gadījumu, kas nekad nav ziņoti... Nu 18 gadi jau ir stipri par vēlu, lai runātu - robežas un citi līdzīgi temati ir jāpārrunā visu laiku, bērnam augot. Tāpat arī piekrītu, ka ir daudz gadījumu, kad zēni tiek izmantoti. Ar puišiem arī ir jārunā - gan par to, kā savas robežas nosargāt un ko darīt tādās situācijās, gan par to, ka nedrīkst pārkāptu citu robežas. Nu kaut kādā veidā ir jāievieš sistemātiska izpratne un seksuālā izglītība, lai mazinātu šādu gadījumu skaitu.
06.12.2023 17:32 |
 
Reitings 1286
Reģ: 13.11.2023
Apple of my eye @ 06.12.2023 17:26

Es arī uzskatu, ka ģimenē ir jābūt stingrai kontrolei.
Te nevis par nometnēm, bet kopumā par jauniešu drošību - kāpēc, piemēram, 13-gadīga meitene vazājas pa ielu (un ne jau ar mērķi iet pārgājienā) un koķetē ar piestājošiem puišiem? Savos laukos to ļoti labi redzu. Kāpēc ir atļauti tusiņi ar alkoholu?
Es tajā vecumā (līdz 18 gadiem) biju stingri fokusēta uz mācībām un pulciņiem. Tai pašā laikā man bija draudzenes, kas tusējās un vienmēr bija “uz ielas”. Tā ir sākumā vecāku atbildība, kas pāriet uz paša atbildību.
Ģimenē jau no paša sākuma ir jāierobežo riski notikt kaut kam sliktam. Jā, vardarbība ir uzbrucēja vaina, bet ir jāsargā arī sevi. Meitenes tajā vecumā nav nobriedušas, tāpēc jāsargā vecākiem/aizbildņiem.
P.S. Man arī nenormāli besī tā pieskaršanās no svešiem cilvēkiem, savas telpas pārkāpšana. Šīs nometnes izklausās aizdomīgas un patiešām pedofīlijas perēkļi/sektas

Ne visām meitenēm ir viņu dzīvēs klātesoši vecāki - tādu vispār nav vai ir, bet neieinteresēti sava bērna dzīvē. Vai vecāki paši nākuši no nelabvēlīgas ģimenes un uzskata to par normu. Varbūt pat tie vecāki ir varmācīgi un tieši ar to panāk, ka bērns labāk uzturas uz ielas utt.
06.12.2023 17:34 |
 
Patīk
Reitings 10358
Reģ: 18.09.2021
chihiro @ 06.12.2023 17:34

Ne visām meitenēm ir viņu dzīvēs klātesoši vecāki - tādu vispār nav vai ir, bet neieinteresēti sava bērna dzīvē. Vai vecāki paši nākuši no nelabvēlīgas ģimenes un uzskata to par normu. Varbūt pat tie vecāki ir varmācīgi un tieši ar to panāk, ka bērns labāk uzturas uz ielas utt.

Protams, šo saprotu. Man vispār liekas, ka daudziem cilvēkiem nevajag taisīt bērnus. Cilvēce nav uz iznīcības robežas, ka katram vajag atražoties.
Pie tam nelabvēlīgajās ģimenēs bieži vien tieši ir pat vairāk bērnu... Bet labi, tas ir cits temats, un sarežģīts.
06.12.2023 17:49 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
Minelūše @ 06.12.2023 17:17
Vissliktākais šādos gadījumos ir victim blaming, ko diemžēl piekopj daudzi - meitenei/sievietei nevajadzēja to vilkt mugurā, tā uzvesties, tur iet, utt. Sen ir laiks visiem saprast, ka seksuāla vardarbība vienmēr ir uzbrucēja, nevis upura vaina. Nē nozīmē nē. Un ja vairāk cilvēku to mācītu saviem dēliem, tad varbūt mūsu vidū būtu mazāk izvarotāju.

Palasīju fb komentārus un tur ir šausmas - "meitenes pašas uzbāžās un tad sūdzās", "meitenes pašas karās kaklā", protams vieglāk vainot pusaudžu meiteni, nekā pieaugušu vepri, kas savu krānu un tieksmes neprot savaldīt.🤮 Un to raksta sievietes gados.
06.12.2023 18:14 |
 
10 gadi
Reitings 1183
Reģ: 09.11.2009
Noklausījos un tas ir tik briesmīgi. Un tas viens vecais perversulis vēl: nu, toreiz tas bija pieņemami, tas bija pirms visiem tiem me too...
Dude, tas nekad nav bijis ok, vnk toreiz par to nerunāja skaļi un tāpēc sabiedrība nezināja, ka tas notiek tādos apjomos. Pēc me too upuri vnk sāka to celt gaismā un runāt par to.
Ģimenēs arī par šo ir jārunā, lai bērni zin, kas nav pieņemami un ja kāds citās nometnēs mēģinātu viņus apčamdīt, viņi zinātu, ka nav ok un teiktu vecākiem utt. Tās meitenes jau arī daļa liekas toreiz bija tik naivas, nepieredzejušas, par seksu vai uzmācību neko nezinošas(nevainoju viņas, vnk konstatēju faktu), ka tikai tagad atskatoties saprot, ka tika izmantotas. Tie veči labi zināja, ko dara. Par šīm tēmām ir jārunā, lai pasargātu. Jo zināšana pasargā.
Bet atkāpjoties no vecajiem perversuļiem, pat ja viņi tur nebūtu, es pirmo reizi dzirdēju par nometni, kur ir tāda bezrobežu ikdiena, kur citus aiztikt, jo vnk gribas, ir norma. Jau bez perversuļiem tas liekas maksimāli dīvaini un man nebūtu pieņemami. Bet zinot, kas tur notika + tā gramstīšanās kultūra... vienkārši drausmīgi.
06.12.2023 18:59 |
 
Reitings 1215
Reģ: 19.10.2023
chihiro @ 06.12.2023 17:34

Ne visām meitenēm ir viņu dzīvēs klātesoši vecāki - tādu vispār nav vai ir, bet neieinteresēti sava bērna dzīvē. Vai vecāki paši nākuši no nelabvēlīgas ģimenes un uzskata to par normu. Varbūt pat tie vecāki ir varmācīgi un tieši ar to panāk, ka bērns labāk uzturas uz ielas utt.

Visbiežāk jau tieši no šīm nelabvēlīgajām, vienaldzīgajām ģimenēm arī rodas vardarbības upuri, jo viņus mazāk pieskata vai nepieskata vispār, vecāki nepainteresējas, kādā tad viņu apmaksātā nometnē uzturas pusaudze utt. utml. Kā jau te rakstīja - konkrēta dzīves modeļa meitenes kļuva par nometņu organizatoru upuriem. Sanāk tā, ja vecāki primāri nenodrošina savu bērnu drošību, pieskatīšanu, tad risks, ka viņi uzrausies uz seksuāliem varmākām, ir ĻOTI, ĻOTI liels.
Ir, protams, izņēmumi, kad pieaugušas, adekvātas sievietes cieš no uzbrukumiem negaidītās vietās. Manai draudzenei izvarotājs mēģināja uzbrukt Ģertrūdes ielas, Rīgā, kāpņu telpā pie viņas dzīvokļa. Izsekoja vakarā un metās virsū. Viņa izrāvās, izbēga, kurpi pazaudēja. Tajā vakarā aizgāja uz policijas iecirkni, kur viņas iesniegumu nepaņēma, policisti atklāti paņirgājās, ka "uzbrucējs jau bija tavs draudziņš". Tā kā viņa bija žurnāliste, tad tā lieta aizgāja tālāk, ierosināja dienesta izmeklēšanu... Būtu bijusi bez sakariem, vispār nekāda soda policistiem nebūtu...
06.12.2023 19:26 |
 
Moderators
Reitings 3724
Reģ: 13.11.2016
https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kino-foto-un-tv/28.11.2023-kad-draudziba-ir-aizsegs-noziegumam-pirmizradi-piedzivo-filma-mana-bernibas-kermena-atzisanas.a533318/
Šī filma esot par tām pašām nometnēm.
Starp citu, kolēģe krieviete nesen sūdzējās, ka pie mums latviešiem nevarot tā pieiet un sirsnīgi apķert, mums redz tā personīgā telpa tāda. Iepazīstoties ar šiem rakstiem, aizdomājos, ka iespējams tas gāja cauri tieši tādēļ, ka tie bija krievu jaunieši. Iespējams, ka, ja viss bars būtu etniskie latvieši, paši jaunieši instinktīvi nepieļautu tādu visaptverošu apķeršanās uzvedību, kā bija tajās nometnēs.
06.12.2023 21:19 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Šīs diskusijas iespaidā esmu sākusi klausīties podkāstu, esmu trešajā sērijā un man jau paliek slikta dūša klausoties. Nespēju noticēt, ka kāds atļaujas vainot nepilngadīgas meitenes, nevis pieaugušus tēviņus.
06.12.2023 21:49 |
 
Moderators
Reitings 3724
Reģ: 13.11.2016
Elizabeteputnos @ 06.12.2023 21:49
Šīs diskusijas iespaidā esmu sākusi klausīties podkāstu, esmu trešajā sērijā un man jau paliek slikta dūša klausoties. Nespēju noticēt, ka kāds atļaujas vainot nepilngadīgas meitenes, nevis pieaugušus tēviņus.

Vai tad kāds vaino?
06.12.2023 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 3084
Reģ: 09.10.2009
Es ļoti atvainojos,bet kurš pipele liek tos negatīvos īkšķus normāliem komentāriem? Viens no pediņiem?!
Arī noklausījos podkāstus. Pretīgi. Fiziski slikti palika. Un tas komentārs par to,ka jaunākais seksuāli izmantots ir zīdainis… bet tādi ir jāšauj nost!! Priekš kam tāds sabiedrībai ir vajadzīgs?!
Kā var piespriest sodu “pamazgāt pieminekli un sagrābt lapas”?! KĀ?!?!
06.12.2023 22:33 |
 
Reitings 1171
Reģ: 15.07.2023
Ko Jūs visas ņematies? Tak nesen ratificēja Stambulas konvenciju, kas pilnībā novērsīs jebkāda veida vardarbību pret sievietēm.
06.12.2023 22:49 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Vilmara @ 06.12.2023 19:26

Visbiežāk jau tieši no šīm nelabvēlīgajām, vienaldzīgajām ģimenēm arī rodas vardarbības upuri, jo viņus mazāk pieskata vai nepieskata vispār, vecāki nepainteresējas, kādā tad viņu apmaksātā nometnē uzturas pusaudze utt. utml. Kā jau te rakstīja - konkrēta dzīves modeļa meitenes kļuva par nometņu organizatoru upuriem. Sanāk tā, ja vecāki primāri nenodrošina savu bērnu drošību, pieskatīšanu, tad risks, ka viņi uzrausies uz seksuāliem varmākām, ir ĻOTI, ĻOTI liels.
Ir, protams, izņēmumi, kad pieaugušas, adekvātas sievietes cieš no uzbrukumiem negaidītās vietās. Manai draudzenei izvarotājs mēģināja uzbrukt Ģertrūdes ielas, Rīgā, kāpņu telpā pie viņas dzīvokļa. Izsekoja vakarā un metās virsū. Viņa izrāvās, izbēga, kurpi pazaudēja. Tajā vakarā aizgāja uz policijas iecirkni, kur viņas iesniegumu nepaņēma, policisti atklāti paņirgājās, ka "uzbrucējs jau bija tavs draudziņš". Tā kā viņa bija žurnāliste, tad tā lieta aizgāja tālāk, ierosināja dienesta izmeklēšanu... Būtu bijusi bez sakariem, vispār nekāda soda policistiem nebūtu...

Kaut kad lasīju par pedofīliem, ka viņi arī izvēlas bērnus pēc tā, kuriem ir distancētas/sliktas attiecības ar vecākiem. Jo šādi bērni vecākiem visdrīzāk neko nekad nepateiks, lai vai kas arī notiktu. Plus šādi bērni var arī meklēt kaut kādu emocionālu kontaktu ar citiem cilvēkiem, ko ģimenē nesaņem, tāpēc paši būs pretīmnākošāki pret svešu ''onkuli'' nekā bērns ar sakarīgiem vecākiem. Kad ar maziem bērniem vai jauniešiem notiek tādas lietas, tas viss met lielu ēnu uz vecākiem.
06.12.2023 22:52 |
 
Moderators
Reitings 3724
Reģ: 13.11.2016
usgburhgbnrth @ 06.12.2023 22:52

Kaut kad lasīju par pedofīliem, ka viņi arī izvēlas bērnus pēc tā, kuriem ir distancētas/sliktas attiecības ar vecākiem. Jo šādi bērni vecākiem visdrīzāk neko nekad nepateiks, lai vai kas arī notiktu. Plus šādi bērni var arī meklēt kaut kādu emocionālu kontaktu ar citiem cilvēkiem, ko ģimenē nesaņem, tāpēc paši būs pretīmnākošāki pret svešu ''onkuli'' nekā bērns ar sakarīgiem vecākiem. Kad ar maziem bērniem vai jauniešiem notiek tādas lietas, tas viss met lielu ēnu uz vecākiem.

Vairākos man zināmos piemēros no dzīves izmantotāji bija patēvi, kuri bija iepriekš sodīti, taču ne obligāti par seksuālajiem noziegumiem. Mammām ar maziem bērniem attiecību veidošanai nešķita šķērslis, ka mīlniekam ir problēmas ar likumu...
Dzīvojot ģimenē, protams, patēvam dažkārt sanāk palikt vienatnē ar dzīvesbiedres bērnu...
06.12.2023 23:06 |
 
10 gadi
Reitings 399
Reģ: 29.01.2009
RRebekkka @ 06.12.2023 18:14

Palasīju fb komentārus un tur ir šausmas - "meitenes pašas uzbāžās un tad sūdzās", "meitenes pašas karās kaklā", protams vieglāk vainot pusaudžu meiteni, nekā pieaugušu vepri, kas savu krānu un tieksmes neprot savaldīt.? Un to raksta sievietes gados.

Ieliec linku. 🙏
06.12.2023 23:10 |
 
Moderators
Reitings 3724
Reģ: 13.11.2016
Es FB komentārus pie sociālpolitiskām tēmām parasti nelasu, jo dažreiz, kad esmu palasījusi, konstatēju, ka tur ir tik liels totālu muļķu daudzums, ka vienkārši vērts tērēt laiku. Jā, tās var būt arī sievietes gados. Taču ne cilvēka gadu daudzums, ne piederība jebkuram no dzimumiem negarantē kaut cik normāla intelekta līmeni.
06.12.2023 23:22 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
law7 @ 06.12.2023 22:09

Vai tad kāds vaino?
es to vainošanu domāju te meitenes komentāros apsprieda, ka bieži vaino ka meitenes ne tā ğērbjas, ne tā uzvedas un tā pašas it kā vainojamas pie seksuālas uzmākšanās - tas nav no paša podkāsta (tik cik tālu esmu tikusi)
07.12.2023 00:25 |
 
Reitings 291
Reģ: 10.04.2018
law7 @ 06.12.2023 21:19
https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kino-foto-un-tv/28.11.2023-kad-draudziba-ir-aizsegs-noziegumam-pirmizradi-piedzivo-filma-mana-bernibas-kermena-atzisanas.a533318/
Šī filma esot par tām pašām nometnēm.
Starp citu, kolēģe krieviete nesen sūdzējās, ka pie mums latviešiem nevarot tā pieiet un sirsnīgi apķert, mums redz tā personīgā telpa tāda. Iepazīstoties ar šiem rakstiem, aizdomājos, ka iespējams tas gāja cauri tieši tādēļ, ka tie bija krievu jaunieši. Iespējams, ka, ja viss bars būtu etniskie latvieši, paši jaunieši instinktīvi nepieļautu tādu visaptverošu apķeršanās uzvedību, kā bija tajās nometnēs.

Tā var būt. Latvieši ir ekstremāli introverti, auksti un sociāli nemākulīgi. Cits citam grib ieriebt un ir savstarpēji slēpts naids. Ir konstanta baumošana un paranoja, ka kāds grib visu laiku ieriebt.
No personīgās pieredzes vairāku gadu garumā redzu kā krievi kopojās un kā latvieši. Krievi kopojās grupās pa 5 un 5, savstarpēji sadarbojas. Latvieši grupās pa 2 un tās grupas pa 2 nemaz savstarpēji nekontaktējas savā starpā. Rezultātā krievi ir veiksmīgāki jo viņi ir kolektīvisti.
07.12.2023 01:52 |
 
Reitings 291
Reģ: 10.04.2018
Vilmara @ 05.12.2023 17:55

Skumji tas ir, bet mūsu sabiedrībā pret vardarbību visos laikos ir bijusi un ir tolerance.
Vairākas manas klasesbiedrenes vidusskolas laikā tika izvarotas tusiņos no skolasbiedru puses. Vienai pat bija piespiedu sekss ar diviem pēc kārtas... Vai kāda policijā vērsās? - Neviena! Visi varmākas joprojām uz brīvām kājām. Nevērsās, jo mūžsenais "pati vainīga, pati gāji ar viņiem vienā kompānijā tusēt" attur no iespējas sevi aizstāvēt. Ā, un viens Saeimā slavens fotogrāfs fočēja nepilngadīgas meitenes toplesā. Pierunāja, pielauza, ka nav ko niekoties, jāfotogrāfējas kailām vismaz līdz pusei. Nekas viņam par to nav, nebūs un nebija, jo visi zinātāji klusē...

Ja ģērbjās un izrāda sevi tīri kā seksa objektus, tad nav ko brīnīties, ka tādā veidā piesaista gribošus vīriešus uz vairošanos. Tas ir evolucionāri pilnīgi normāli.
50 gadus atpakaļ sievietes nevilka crop topus un ekstremāli īsus šortus publiskās vietās lai pievērstu visādu vecu vīriešu uzmanību, tad šādu problēmu bija daudz mazāk..

Pamēģināt tagad tā pastaigāt Londonā vai Parīzē Islamiskajos reģionos.. kad Latvijā būs vairāk Islāma un vēl vairāk indiešu, tā būs ikdienišķa parādība un vajadzēs valkāt burku.
07.12.2023 02:01 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
lietotājs @ 07.12.2023 01:52

Tā var būt. Latvieši ir ekstremāli introverti, auksti un sociāli nemākulīgi. Cits citam grib ieriebt un ir savstarpēji slēpts naids. Ir konstanta baumošana un paranoja, ka kāds grib visu laiku ieriebt.
No personīgās pieredzes vairāku gadu garumā redzu kā krievi kopojās un kā latvieši. Krievi kopojās grupās pa 5 un 5, savstarpēji sadarbojas. Latvieši grupās pa 2 un tās grupas pa 2 nemaz savstarpēji nekontaktējas savā starpā. Rezultātā krievi ir veiksmīgāki jo viņi ir kolektīvisti.

Krievi kopojas grupās pa 5? 😳😂
P.S.: vai Tu zini vārda “kopoties” nozīmi? 😀
07.12.2023 02:16 |
 
Reitings 1953
Reģ: 16.06.2022
lietotājs @ 07.12.2023 02:01

Ja ģērbjās un izrāda sevi tīri kā seksa objektus, tad nav ko brīnīties, ka tādā veidā piesaista gribošus vīriešus uz vairošanos. Tas ir evolucionāri pilnīgi normāli.
50 gadus atpakaļ sievietes nevilka crop topus un ekstremāli īsus šortus publiskās vietās lai pievērstu visādu vecu vīriešu uzmanību, tad šādu problēmu bija daudz mazāk..
Pamēģināt tagad tā pastaigāt Londonā vai Parīzē Islamiskajos reģionos.. kad Latvijā būs vairāk Islāma un vēl vairāk indiešu, tā būs ikdienišķa parādība un vajadzēs valkāt burku.

Ko Tu te vispār… kādā no šīm valstīm vispār esi padzīvojis ilgāk pa pāris dienām, vai pārlasījies X esi? Ņirga nāk.
07.12.2023 02:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits