Kā izdzīvot

 
Reitings 546
Reģ: 24.05.2014
Pēdējā laikā liekas, ka nevienam citam nav šādas problemas.😀 Dzīvoju viena, par dzīvokli īre + komunālie aiziet pus alga, ir citi rēķini ko nomaksāt, beigās paliek kādi 300€ par ko dzīvot atlikušo mēnesi. Neko priekš sevis nopirkt nevaru. Principā nevis dzīvoju, bet izdzīvoju. Lūdzu padalieties, vai kādai ir tāda pati sape un ko jūs varat ieteikt, lai neiekristu depresijā😀
18.12.2022 00:01 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
.Eksperte. @ 18.12.2022 16:23

Jākļūst par m@uku, lai varētu dzīvot? Nav tā kā citi varianti arī?

Ir, ir citi varianti arī, tas bija tikai sarkasms.
Es vairāk pieturos pie teiciena - nav jāuztraucas par lieliem izdevumiem, jāuztraucas ir par maziem ienākumiem. Tā teikt, var jau optimizēt visādus tēriņus, bet šaubos, ka lielos vilcienos tie ieekonomētie 30 eur kaut ko dos. Piemērotākais risinājums būtu meklēt labāk apmaksātu darbu vai vismaz papildus piepelnīties brīvdienās.
18.12.2022 20:32 |
 
10 gadi
Reitings 2655
Reģ: 29.01.2009
Šodien iegāju veikalā un WC papīrs jau tuvojas 3 EUR par 12 ruļļiem. Vāks vnk.
18.12.2022 20:34 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Aldis15 @ 18.12.2022 20:27
Kas tas par lupatu kas nevar to meiteni izlikt aiz durvīm ?
Piekrītu - tik tiešām dīvaini.

Cilvēki vispār mēdz arī civilizēti izšķirties,bez skandāliem un naida. Ja attiecības bija labas,tad arī ir vēlme otram kā palīdzēt,bet dzīvot kopā pēc šķiršanās nav tas labākais variants.
18.12.2022 20:38 |
 
Reitings 546
Reģ: 24.05.2014
Esmu pabeigusi bakalauru, par kuru šobrīd maksāju nolāpīto studiju kredītu😀Par ārzemem esmu domājusi, bet par domāšanu tālak netieku. Bernu un dzivnieku man nav, bet neizturētu bez savas ģimenes, vecākiem, vecvecākiem.
18.12.2022 20:43 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Stefania @ 18.12.2022 20:22

Bet, ja cilvēkam jāpārtiek no lētām aknām, kas pašam pat negaršo - tā tieši arī ir izdzīvošana, ne dzīvošana. Man mēnesī pārtikā aiziet 300eur kā minimums un nekādus saldumus, našķus es neēdu vispār. Es dzīvoju Somijā, nesen padzīvoju Latvijā un pārtikā man aizgāja tikpat, cik Somijā! Es vispār biju šokā, ka Latvijā pārtika tagad maksā tikpat, cik ziemeļvalstīs, kur alga 3x lielāka

Ja obligāti vajag dārgas aknas - foie gras.
Runa bija par to, ka obligāti ir jāizdod daudz naudas, lai ēstu veselīgi, kas tā nebūt nav. Un jā, veselīgi ne vienmēr nozīmēs super satriecoši garšīgi, tāpat kā arī iet uz sporta zāli ne vienmēr ir ārkārtīgi patīkami. Pārtikt no aknām gan nevajag, var ātri dabūt hipervitaminozi.
Par ārzemēm - tur arī jāizsver plusi un mīnusi, jo ja aizbrauksi strādāt, piemēram, par pārdevēju, dzīvoklim varbūt arī sakrāsi ātri, bet Latvijā atgriezīsies ar 0 pieredzes savā sfērā un atkal sāksi no tās pašas vietas, kur esi tagad. Turklāt, manuprāt, ja atgriezies pie tās pašas zemās algas, banka kredītu diez vai iedos. Bet arī skatoties kāds dzīvoklis padomā.
18.12.2022 20:50 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Annija35 @ 18.12.2022 20:38

Cilvēki vispār mēdz arī civilizēti izšķirties,bez skandāliem un naida. Ja attiecības bija labas,tad arī ir vēlme otram kā palīdzēt,bet dzīvot kopā pēc šķiršanās nav tas labākais variants.
Es vienmēr izšķiros bez skandāla un naida, bet nekad nepalieku dzīvot kopā :o
18.12.2022 21:06 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lycia @ 18.12.2022 20:43
Esmu pabeigusi bakalauru, par kuru šobrīd maksāju nolāpīto studiju kredītu?Par ārzemem esmu domājusi, bet par domāšanu tālak netieku. Bernu un dzivnieku man nav, bet neizturētu bez savas ģimenes, vecākiem, vecvecākiem.

Nu lūk. Tur arī ir tā problēma. Neviens netur, izņemot pašas pieķeršanos. Tad nu jaizlemj, vai nu dzīvo bez desas uz maizes un nekunkstēt, vai arī mazliet upurēt to būšanu līdzās un sakrāt vismaz tam nolāpītajam kredītam.
18.12.2022 21:14 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
ilze01 @ 18.12.2022 20:50

Ja obligāti vajag dārgas aknas - foie gras.
Runa bija par to, ka obligāti ir jāizdod daudz naudas, lai ēstu veselīgi, kas tā nebūt nav. Un jā, veselīgi ne vienmēr nozīmēs super satriecoši garšīgi, tāpat kā arī iet uz sporta zāli ne vienmēr ir ārkārtīgi patīkami. Pārtikt no aknām gan nevajag, var ātri dabūt hipervitaminozi.
Par ārzemēm - tur arī jāizsver plusi un mīnusi, jo ja aizbrauksi strādāt, piemēram, par pārdevēju, dzīvoklim varbūt arī sakrāsi ātri, bet Latvijā atgriezīsies ar 0 pieredzes savā sfērā un atkal sāksi no tās pašas vietas, kur esi tagad. Turklāt, manuprāt, ja atgriezies pie tās pašas zemās algas, banka kredītu diez vai iedos. Bet arī skatoties kāds dzīvoklis padomā.

Tieši tā. Skatoties kur gribi un pa kādam summām. Mans piemērs ir pie 30k. Pieļauju, ka lielāki cipari prasa vairāk laika un tas tad arī būs jākrāj pilnā apmērā, jo pareizi tu saki par kredītu.
18.12.2022 21:16 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Aleksandrs @ 18.12.2022 20:32

Ir, ir citi varianti arī, tas bija tikai sarkasms.
Es vairāk pieturos pie teiciena - nav jāuztraucas par lieliem izdevumiem, jāuztraucas ir par maziem ienākumiem. Tā teikt, var jau optimizēt visādus tēriņus, bet šaubos, ka lielos vilcienos tie ieekonomētie 30 eur kaut ko dos. Piemērotākais risinājums būtu meklēt labāk apmaksātu darbu vai vismaz papildus piepelnīties brīvdienās.

Vārds vietā, ilgtermiņam jāmeklē cita opcija.
18.12.2022 21:19 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Lycia @ 18.12.2022 20:43
Esmu pabeigusi bakalauru, par kuru šobrīd maksāju nolāpīto studiju kredītu?Par ārzemem esmu domājusi, bet par domāšanu tālak netieku. Bernu un dzivnieku man nav, bet neizturētu bez savas ģimenes, vecākiem, vecvecākiem.

Nu tad varbūt apsver ārzemes, lai tiktu no kredīta vałā. Bet uz sezonu un tur, kur ir virsstundas un vīkendu darbs, ātri iekrāt un atpakał uz savu profesiju.
18.12.2022 21:22 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Lycia @ 18.12.2022 20:43
Esmu pabeigusi bakalauru, par kuru šobrīd maksāju nolāpīto studiju kredītu?Par ārzemem esmu domājusi, bet par domāšanu tālak netieku. Bernu un dzivnieku man nav, bet neizturētu bez savas ģimenes, vecākiem, vecvecākiem.

Tas jau ir ļoti labi! Malacis!
Vari strādāt par advokāta palīgu, prokurora palīgu u.tml., bet algas tur mazas. Maģistrs+jurista kvalifikācija būtu vēl labāk.
Ārzemēs varētu sakrāt ikdienas tēriņiem un studiju maksai (bet, ja kārtosi eksāmenu, vari tikt budžetā maģistros).
Šobrīd varētu rakstīt kaut vai vienkāršākus līgumus. Līgumus iemācās rakstīt jau 1. kursā. Vienkāršos noteikti proti uzrakstīt un varbūt pat ne tikai vienkāršos. Var sagatavot dokumentus uzņēmumu dibināšanai - tas nav sarežģīti. Tādus darbus varētu darīt paralēli pašreizējam darbam, bet nav garantijas, ka katru mēnesi būs pietiekami daudz ienākumu.
Ja ir labas svešvalodu zināšanas, maģistru varētu pabeigt ārzemēs. Paralēli darbs kādā birojā. Un tad jau Latvijā būs daudz vairāk iespēju.
18.12.2022 21:54 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Man pietiek ar 300 mēnesī, ja neskaita komunālos. Pārtikai iziet ap 100. Vispār darbā tā pārgurstu, ka neko vairs negribas, ne izklaides, ne interesē skaistumkopšana.
18.12.2022 22:29 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
eveIina @ 18.12.2022 22:29
Man pietiek ar 300 mēnesī, ja neskaita komunālos. Pārtikai iziet ap 100. Vispār darbā tā pārgurstu, ka neko vairs negribas, ne izklaides, ne interesē skaistumkopšana.

Izklausās pēc verdzības, kāda jēga tad dzīvei, ja pašai neko nevajag, savu dzīvi notērēsi, lai priekšnieks var nopirkt sev jaunu džipu?
18.12.2022 23:52 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
YaeMiko @ 18.12.2022 07:52
300 eiro aiziet pārtikai vienam cilvēkam? Hmm diezgan daudz.
Ieteiktu skatīties kā ietaupīt uz ēdienu. Varbūt ir lielāka saldētava un var aizbraukt kad ir akcijas nopirkt gaļu/dārzeņu/citas saldējumas lietas sadalīt pa dienām un sasaldēt.
Varbūt tev ir liels telefona vai internāta rēķins un ir vērts paskatīties kur lētāk un pāriet.
Nu tā meitene raksta atliek 300 eur, nesaka, ka viss uz ēdienu aiziet! Vai tad elementāras lietas nav vajadzīgas tamponi, paketes, veļas pulveris, ceļa izdevumi utt. Kādreiz kāds apģērba gabals, veselības aprūpe.
19.12.2022 00:13 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Miuce @ 18.12.2022 11:38
Nu bet, ja esi viena, ej uz randiņiem kaut katru vakaru, lai vīrietis izmaksā teātri, restorānu, kafiju, da jebko. Tas nenozīmē, ka tev ar viņu jāliekas gultā, ja pati to nevēlies. Ir arī normāli cilvēki satiekami Tinderī un Otrā pusē.
Tu tos 300 eiro apēd? Vai arī ir veselības problēmas un aiziet ārstiem nauda? Iepērc pārtiku tirgū un uz akcijām, gatavo pati, iekļausies 100 eiro.
Un sestdiena, svētdiena brīvas? Ja tiešām naudas nav, tad jāmeklē kāda nodarbe vīkendos, piestrādā restorānā vai kādā lielveikalā.
Jā iepazīšanās portāls daļēji ir risinājums vakariņām👍
19.12.2022 00:19 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Mas ietekums kurš Tev nav jāņem vērā! Ieliec ss. Lv sludinājumus, ka vari sakārtut dokumentus uzņēmumu reģistram vai vienkāršus līgum, ja Tev ir specialitāte. Otrs brīvdienās vai pēc darba var tīrīt dzīvokļus vai mājas zinu sievietes vismaz 3 kuras tā dzīvo par stundām 4-6 nopelna 50-80 eur. Olga Kambala vispār teica, ka par viņas dzīvokļa tīrīšanu jāmaksā 120 eur. Tas jau protams nav jāņem par pilnu ko saka čuhanka. Uz ārzemēm ar augstāko izglītību nedomāju vai vērts braukt, izkritīsi no aprites LV. Ja vien nedomā teiksim strādāt Anglijā un turpināt mācības. Lai Tev veicās.
19.12.2022 00:52 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Gardenia @ 19.12.2022 00:52
Mas ietekums kurš Tev nav jāņem vērā! Ieliec ss. Lv sludinājumus, ka vari sakārtut dokumentus uzņēmumu reģistram vai vienkāršus līgum, ja Tev ir specialitāte. Otrs brīvdienās vai pēc darba var tīrīt dzīvokļus vai mājas zinu sievietes vismaz 3 kuras tā dzīvo par stundām 4-6 nopelna 50-80 eur. Olga Kambala vispār teica, ka par viņas dzīvokļa tīrīšanu jāmaksā 120 eur. Tas jau protams nav jāņem par pilnu ko saka čuhanka. Uz ārzemēm ar augstāko izglītību nedomāju vai vērts braukt, izkritīsi no aprites LV. Ja vien nedomā teiksim strādāt Anglijā un turpināt mācības. Lai Tev veicās.

Tas ir ideālais variants - atrisināt situāciju bez prombraukšanas. Ja Autore jau tagad saka, ka būtu grūti iztikt bez savas ģimenes, tad aizbraucot visticamāk būtu vēl trakāk nekā iedomājas.
Vēl var ņemt kādus mazus darbiņus - teksta ievadīšana un noformēšana. Vecāki mēdz meklēt saviem bērniem mājskolotājus, nereti - studentus. Tad vajag izskaidrot mācību vielu kādam mazam ķiparam. Var palīdzēt studentiem uzrakstīt referātus u.c. (nesaku, ka jāuzraksta viss viņu vietā; var palīdzēt noformulēt domas saprotamā tekstā), var patulkot tekstus.
19.12.2022 01:27 |
 
Reitings 18
Reģ: 06.11.2018
Ieteiktu mainīt darbu. Saņemties un nomainīt uz lielāku algu.
Es arī šādu domu apsveru, jo pēc pēdējā komunālo rēķina man vispār zūd motivācija.
Vienīgi, ka paskatās sludinājumus tad Algas ir mazakas kā patreiz saņemu.
Uz ārzemēm vienam braukt būtu bailīgi. Es nevarētu. Ja ar kādu kopā tad vēl varētu gadu aizbraukt pastrādāt
19.12.2022 06:32 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Globuss @ 19.12.2022 01:27

Tas ir ideālais variants - atrisināt situāciju bez prombraukšanas. Ja Autore jau tagad saka, ka būtu grūti iztikt bez savas ģimenes, tad aizbraucot visticamāk būtu vēl trakāk nekā iedomājas.
Vēl var ņemt kādus mazus darbiņus - teksta ievadīšana un noformēšana. Vecāki mēdz meklēt saviem bērniem mājskolotājus, nereti - studentus. Tad vajag izskaidrot mācību vielu kādam mazam ķiparam. Var palīdzēt studentiem uzrakstīt referātus u.c. (nesaku, ka jāuzraksta viss viņu vietā; var palīdzēt noformulēt domas saprotamā tekstā), var patulkot tekstus.

Ja es šobrīd būtu viena un bez bērna, tad arī vispirms skatītos haltūriņas, kaut vai getapro.lv vai workis.lv brīvdienām, lai nomainītu fokusu no juridiskajām lietām un atpūtinātu prātu.
19.12.2022 09:42 |
 
Reitings 642
Reģ: 26.07.2022
Lycia @ 18.12.2022 20:43
Esmu pabeigusi bakalauru, par kuru šobrīd maksāju nolāpīto studiju kredītu?Par ārzemem esmu domājusi, bet par domāšanu tālak netieku. Bernu un dzivnieku man nav, bet neizturētu bez savas ģimenes, vecākiem, vecvecākiem.

Megini ievakties pie vecakiem varbut? Un megini iekrat / atrast otru pusiti?
19.12.2022 11:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits