Saeimas vēlēšanas 2022, par ko balsot?

 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Esat izdomājušas par ko balsot? Ja jā, tad par ko un dažos vārdos, kāpēc tāda izvēle. Es vēl īsti nezinu, neviens no tuviniekiem arī nezin (vai nesaka), tāpēc labprāt uzklausītu viedokļus. Ceru, ka ir iespējams par to runāt bez savstarpējiem kašķiem un uzbraucieniem.
10.09.2022 12:45 |
 
Reitings 11
Reģ: 30.05.2016
Mušpapīrs @ 12.09.2022 22:56

Gan jau manā kasē domāts. Sēdēt biksēs vairs vienkārši nav iespējams, jo presēšana ir un skars arvien vairāk cilvēku, arī tos, kuri tā nedomā

Un tad risinājums Tavam izmisumam ir censties apgāzt citādus viedokļus? Lielākajai daļai Tevis rakstītā spiežas cauri "man ir taisnība, pārējie nezina tik labi kā es" pieskaņa. Katram tiesības uz savu taisnību. :)
12.09.2022 23:06 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
nitaa @ 12.09.2022 23:06

Un tad risinājums Tavam izmisumam ir censties apgāzt citādus viedokļus? Lielākajai daļai Tevis rakstītā spiežas cauri "man ir taisnība, pārējie nezina tik labi kā es" pieskaņa. Katram tiesības uz savu taisnību. :)

Pieļauju, ka izsakos agresīvi, taču jautājumi, ko uzdodu, ir tīri intereses pēc
12.09.2022 23:18 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
nitaa @ 12.09.2022 22:36
Šajā diskusijā tik ļoti izteikti redzams, ka kāds cenšas uzbāzt savu viedokli. Nu cmon, nepatīk Tev tā partija, par ko es gribu balsot, fine, balso par citu! Nepatīk Tev vakcīnas, nevakcinējies! Neesi par zaļo ekonomiku, droši patērē industriālās Ķīnas preci! Kāda velna pēc jāapgāž cita izvēles un viedokļi? Sēžat taču mierīgi savās biksēs :D

Ir lietas, kur var būt dažādi viedokļi un nav vienas pareizās atbildes, bet ir daudz lietu, kur atbilde ir tikai viena un jābūt ar prātu apdalītam lai to neredzētu, tāpēc labāk ir norādīt ar reāliem piemēriem, ja nu tomēr cilvēkam acis atveras.
Bet nu tagad jau moderni uzskatīt, ka 2+2=5 nav nepareizi, bet gan esi malacis ka tā domā, tā vietā, lai pateiktu, ka esi vienkārši stulbs un tas nav pareizi.
12.09.2022 23:24 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Visās diskusijās, kur visi argumenti ir tikai vienā pusē, kāds drīz vien sāk rakstīt - ko jūs uzspiežat savu viedokli! Ja pretējai pusei būtu argumenti, ta jau nekas netiktu uzspiests, bet veidotos diskusija. Bet tā, Mušpapīrs raksta informatīvus komentārus, pretī saņem neko, un tā arī piecās lapās nedabūja atbildi uz jautājumu - kur paliek ūdens, kad gotiņa padzeras? :D
12.09.2022 23:30 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Šeit izglītojošs video jums abām:

Ja pareizi sapratu, daļa no uzņemtā ūdens govs organisms izmanto piena ražošanai, un daļa pasaules veikalu plauktu piens tiek izmests.
Bet lielajā govs water footprint iekļaujas arī to barošanai audzētie labības lauki, govs labības lauku piesārņojums, kaut kādā pasaules daļā govis gana vienā vietā tik bieži, ka zemes tiek noplicinātas. Kā arī govs audzēšana ir viens no galvenajiem Amazones lietusmežu izciršanas iemesliem. Latvijas fermās varbūt viss ir ok, bet runa vispār nav par to.
https://www.bloomberg.com/graphics/2022-beef-industry-fueling-amazon-rainforest-destruction-deforestation/
Par gaļas patēriņa samazināšanu nav mans individuālais viedoklis, bet globāli tiek plānots, ka gaļas patēriņš tiešām būs jāsamazina. Piemēram šeit rakstīts, ka bagātajās valstīs gaļas patēriņš būs jāsamazina par 75% (ne jāizslēdz pavisam). https://www.sciencedaily.com/releases/2022/04/220425135937.htm
Vai samazinājuma vietā plānota laboratorijā radīta gaļa vai kā, īsti nezinu, jo manas zināšanas tiešām ir mazākas nekā veģetāriešiem un vegāniem, kuri ir vairāk par to interesējas. Es tikai sekoju mainstream rietumu ziņu informācijai.
12.09.2022 23:35 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Mao @ 12.09.2022 23:30
Visās diskusijās, kur visi argumenti ir tikai vienā pusē, kāds drīz vien sāk rakstīt - ko jūs uzspiežat savu viedokli! Ja pretējai pusei būtu argumenti, ta jau nekas netiktu uzspiests, bet veidotos diskusija. Bet tā, Mušpapīrs raksta informatīvus komentārus, pretī saņem neko, un tā arī piecās lapās nedabūja atbildi uz jautājumu - kur paliek ūdens, kad gotiņa padzeras? :D

Jā, vairs nevaru sagaidīt atbildi 😅
12.09.2022 23:36 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Kitijaaaa @ 12.09.2022 23:35

Ja pareizi sapratu, daļa no uzņemtā ūdens govs organisms izmanto piena ražošanai, un daļa pasaules veikalu plauktu piens tiek izmests.
Bet lielajā govs water footprint iekļaujas arī to barošanai audzētie labības lauki, govs labības lauku piesārņojums, kaut kādā pasaules daļā govis gana vienā vietā tik bieži, ka zemes tiek noplicinātas. Kā arī govs audzēšana ir viens no galvenajiem Amazones lietusmežu izciršanas iemesliem. Latvijas fermās varbūt viss ir ok, bet runa vispār nav par to.
https://www.bloomberg.com/graphics/2022-beef-industry-fueling-amazon-rainforest-destruction-deforestation/
Par gaļas patēriņa samazināšanu nav mans individuālais viedoklis, bet globāli tiek plānots, ka gaļas patēriņš tiešām būs jāsamazina. Piemēram šeit rakstīts, ka bagātajās valstīs gaļas patēriņš būs jāsamazina par 75% (ne jāizslēdz pavisam). https://www.sciencedaily.com/releases/2022/04/220425135937.htm
Vai samazinājuma vietā plānota laboratorijā radīta gaļa vai kā, īsti nezinu, jo manas zināšanas tiešām ir mazākas nekā veģetāriešiem un vegāniem, kuri ir vairāk par to interesējas. Es tikai sekoju mainstream rietumu ziņu informācijai.

Par gaļas patēriņa samazināšanu nevar nepiekrist, arī no tāda viedokļa, ka pārmērīgs daudzums cilvēka uzturā nav veselīgs. Pilnīga izslēgšana, tas jau būtu cits strīdu jautājums
Par Amazoni - nav īsti skaidrs, kāpēc govju un citu lopu audzēšanu vairāk nenovirza uz piemērotākiem reģioniem 🤔 it kā jau tepat, Latvijā, ierobežo zemes iegādi nelauksainieciskām vajadzībām. Tajā pašā laikā redzu daudzus desmitus hektāru, kur siens tiek savākts, lai saņemtu Eiropas subsīdijas un tad tie ruloni pūst pļavas malā. Šis ir ļoti nesakārtots jautājums. Degviela vienkārši tiek svilināta tāpat vien.
Par labības laukiem piekrītu. Tajā pat laikā saskatu ieguvumu, ja tiek audzētas gaļas lopu šķirnes un laistas ganībās. Vasaras sezonā barojas pašas, kā arī gaļas lopi aug patērējot, salīdzinoši maz pārtikas un ūdens. Nu kā tādi pončiki pūšas resnumā.
Par piena izmešanu miskastē... jā, ar lietderīgu resursu izmantošanu mūsdienu civilizācijai iet tā, kā nu iet
12.09.2022 23:48 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Par laboratorijas gaļu esmu lasījusi iepriekš. Nezinu, vai ir kaut kas mainījies, bet agrāk vēl bija daudz neskaidrību. Ideja jau interesanta. Laiks rādīs, kā būs arī ar to
12.09.2022 23:51 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
globāli tiek plānots, ka gaļas patēriņš tiešām būs jāsamazina. Piemēram šeit rakstīts, ka bagātajās valstīs gaļas patēriņš būs jāsamazina par 75%

Šādas lietas lūdzu neraksti, tevi tūlīt ierindos pie konspirāciju teorētiķiem kā BlackPill :D
Bet vispār jā, tieši šādu lietu dēļ daudziem cilvēkiem viss šis farss ir jau apnicis. Valdības kļūst arvien totalitārākas, un kā jau iepriekšējās lapās rakstīja, tieši šī iemesla dēļ es principiāli nebalsošu par partijām, kas jau šodien ir parādījušas, ka ir totalitāras, pie pirmās iespējas pārkāps visas robežas pret cilvēkiem. Tālāk šīs tendences tikai augs. Saistībā ar enerģiju Šveice jau plāno apcietināt uz 3 gadiem visus, kas māju uzsildīs virs 19C. Gadiem ilgas zaļās politikas un kovida gados iemīto taku sekas.
12.09.2022 23:51 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Antivakseri anti-zaļie globālās sasilšanas noliedzēji - kuri ir tie uzticamie informācijas avoti? Lūdzu, piemērus. Vairs neskatīšos to šaurās vegānu nišas DW kanālu, kura globālā audience ir vien daži simti neizglītoti hipiji, nelasīšu Bloomberg utt :) No alternatīvām es zinu tikai Jāni Pļaviņu, kuram ir uzņēmējdarbības izglītība, un brīvvalsts tv ezotēriķus. Kurus youtube kanālus, tv kanālus, ziņu portālus jūs patērējat? Kaut kur jūs taču to patiesību iegūstat?
12.09.2022 23:52 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Kitijaaaa @ 12.09.2022 23:52
Antivakseri anti-zaļie globālās sasilšanas noliedzēji - kuri ir tie uzticamie informācijas avoti? Lūdzu, piemērus. Vairs neskatīšos to šaurās vegānu nišas DW kanālu, kura globālā audience ir vien daži simti neizglītoti hipiji, nelasīšu Bloomberg utt :) No alternatīvām es zinu tikai Jāni Pļaviņu, kuram ir uzņēmējdarbības izglītība, un brīvvalsts tv ezotēriķus. Kurus youtube kanālus, tv kanālus, ziņu portālus jūs patērējat? Kaut kur jūs taču to patiesību iegūstat?

Ak, sarkasms. Bet atbildēšu
Globālo sasilšanu nemanīju, ka kāds noliedz. Drīzāk iemesli ir diskutabls jautājums.
Studēju ar elektrību saistītā jomā, tāpēc zaļās enerģijas trūkumi ir vairāk vai mazāk zināmi. Gan jau ar tehnoloģiju attīstību tiks novērsti. Tur vēl augt un augt
Lauksaimniecības jautājumi - no dzīves
12.09.2022 23:59 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Valdības kļūst arvien totalitārākas, un kā jau iepriekšējās lapās rakstīja, tieši šī iemesla dēļ es principiāli nebalsošu par partijām, kas jau šodien ir parādījušas, ka ir totalitāras, pie pirmās iespējas pārkāps visas robežas pret cilvēkiem. Tālāk šīs tendences tikai augs.

Īstenībā, biedējoši. Negribās nonākt līdz Ķīnas vājprātam.
13.09.2022 00:19 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Runājot par Gobzemu. Man šķiet, ka pirms Rododendra viņa partija būtu savākusi vismaz 5%. Bet pēc tā pasākuma kaut kas viņam notika un viņš sāka ļoti nicīgi runāt par cilvēkiem, kam nepatīk mācības, smēķē, nerunā vairākās valodās, dzer alu katru vakaru pēc darba, arī izņirgājās par kādu meiteni ar sliktu zobu stāvokli u.tml., tā ka šādi cilvēki par viņu noteikti nebalsos. Sanāk, ka tagad viņš mērķē uz krievu pusi orientētiem latviski runājošiem izglītotajiem antivakseriem bez kaitīgajiem ieradumiem? Bet vai tā niša nav pārāk maza? Dzīvē nevienu tādu nepazīstu, tik forumā zinu, ka tam atbilst BP 😀
13.09.2022 00:20 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Gobzemam, man šķiet, īsti nav, ko zaudēt, tāpēc arī ceļ haipu vienalga ar ko, tikai lai neaizmirstu par viņu.
Arī tik glums, nebrīnos, ka antivakseri skatās ar aizdomām
13.09.2022 00:22 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Didra netaisījās startēt vēlēšanās? 🤔 kaut kādā partijā jau bija
13.09.2022 00:25 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Mušpapīrs @ 13.09.2022 00:19

Īstenībā, biedējoši. Negribās nonākt līdz Ķīnas vājprātam.

Nu nekas traks - ēdiena taloni, rindas uz desu pievedumu veikalā, valdība, kas vienmēr visu zina labāk par idiotu-pilsoni un katru dienu izdomā 5 jaunus aizliegumus un ierobežojumus - tas viss ir post-Padomju valstīm labi pazīstams un ātri piešausimies, kad tas atnāks atpakaļ. Vecāki daudzus varēs pamācīt ar visādiem tips and tricks no dzīves.
13.09.2022 00:30 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Mao @ 13.09.2022 00:30

Nu nekas traks - ēdiena taloni, rindas uz desu pievedumu veikalā, valdība, kas vienmēr visu zina labāk par idiotu-pilsoni un katru dienu izdomā 5 jaunus aizliegumus un ierobežojumus - tas viss ir post-Padomju valstīm labi pazīstams un ātri piešausimies, kad tas atnāks atpakaļ. Vecāki daudzus varēs pamācīt ar visādiem tips and tricks no dzīves.

Ļoti nomierinoši 😅
Runājot par Ķīnu, biju dzirdējusi par durvju aizmetināšanu karantīnā esošajiem un slimo vešanu uz atsevišķiem ciematiem. Cik taisnības, nav ne jausmas
13.09.2022 00:33 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Gobzemam, man šķiet, īsti nav, ko zaudēt, tāpēc arī ceļ haipu vienalga ar ko, tikai lai neaizmirstu par viņu

Varbūt es nepareizi atceros, jo nevaru atrast rakstu, bet šķiet, ka pirms kāda laika bija viņa frāžu analīze, ka tās esot līdzīgas Krievijas populisma šablonam (bet iespējams runa bija par kādu citu, varbūt kāds atceras labāk).
Bet tas, ko viņš raksta pēdējos mēnešos - ņirgāšanās par parastajiem Latvijas cilvēkiem, viņu izskatu, paradumiem, nu jau arī parādās filozofiskas pārdomas par alfa male 😁😁 Tā vispār kāds LV politiķis publiski jebkad ir darījis? 😁
13.09.2022 00:42 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Ko var ņemties par tām govju čurām. Ir pierādīts, ka gaļas audzēšana patērē ļoti daudz ūdens. Savas čuras jūs dzerat? Un jūs domājat ka visu ko dzīvnieks izdzer viņš arī izčurā? Un fermas govju čuras sajaucas ar sūdiem un rodas virca, ko mūsdienās dēļ dažādiem piejaukumiem nevar izmantot kā mēslojumu, bet gan uzglabā vai izmanto sūdus par kurināmo.
Tieši tā pat kā ar citām lietām ir cilvēki kuri tic normāli zinātniski pamatotiem faktiem un ir tie kuri uzskata ka viss ir sazvērestības teorija vai vegānu propoganda. Sen jau par gaļas patēriņa samazināšanu nerunā tikai vegāni. Labāk parunājat pa okeānu izmiršanu un pārzveju govju, čuru speciālisti 😂
Un priekš tevis Mušpapīrs - ūdens līmenis ceļas jo ledāji kūst. To mēs dzert nevaram, vismaz pagaidām kamēr nav izdomāta lēta un efektīva attīrīšanas metode.
13.09.2022 06:30 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Kāpēc šī diskusija vispār ir par kukaiņu ēšanu un tagad par govīm?
Lidz manam 16 gadu vecumam ģimenei piederēja govis un es viņas arī kopu. Tas ūdens daudzums un ēdiena daudzums ko viņas apēd ir milzīgs. Karstos vasaras mēnešos bija problēmas, jo akā palika mazāk ūdens un nācās ar sūkni vest no tuvējā ezera. Tad arī viss ko viņas izčurā jūs domājat ka izfiltrejas caur zemi un pārtop ūdenī? Viena no mūsu akām bija pārāk tuvu kūtij un tad nu tās čuras un kakas saindēja ūdeni un principā tas vairāk nebija lietojams. Amonjaks un viss pārējais prasa lielu dziļumu un dažādus zemes slāņus lai izfiltrētos. Un ne jau viss tiek izčurāts un izdirsts. Protams, var teikt kāpēc aka tik tuvu kūtij, bet kur ūdens avots ir tur ir. Un mēs jau savas govis audzējam daļēji pa pļavu. Lielākā daļa lielo fermu govju saules gaismu savā mūžā nav redzējušas, tikai tad kad ved nokaut.
Kāpēc mēs beidzam audzēt? Jo tas ir grūti, prasa daudz resursus un principā jāpāriet uz lielās fermas modeli.
Bet jūs zināt ka katru gadu valdība izmaksā miljonus lopkopjiem, jo viņiem ir zaudējumi tieši dēļ šī visa? Tātad jūs pērkat savu gaļu un viņi vēl saņem kompensācijas, jo redz bija grūti saražot to gaļu. Palasiet cik izmaksāja covid laikā viņiem, lai gan es nezinu kāpēc, jo fermas turpināja darboties un nebija nekāda dīkstāve.
Man poh lai katrs ēd ko grib, bet lai apzinās kādi resursi tur tiek ielikti un beidz apstrīdēt normāli pamatotus faktus, pētījumus.
13.09.2022 06:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits