Svara zaudēšana ar Ozempic - pieredze?

 
Reitings 6742
Reģ: 28.08.2022
Labvakar, foruma lietotājas,
Lūdzu, padalieties pieredzē par Ozempic injekcijām (diabēta zāles, ko špricē vēderā) un diezgan strauji var notievēt un arī saraujas kuņģis.
Aizvien vairāk paziņu lokā pamanu šo tendenci, vai kāda var padalīties savā pieredzē? Kādas izmaksas, sajūtas un pie kādiem ārstiem gājāt?
28.08.2022 20:34 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Mušpapīrs @ 08.04.2023 11:26
Mani acis neviļ? Šo medikamentu raksta arī, ja nav cukuru diabēta, bet gan ne pārāk liels liekais svars?

Manuprāt, tā dara tikai ASV cik esmu lasījusi, LV tikai diabētiķiem izraksta.
08.04.2023 12:12 |
 
Reitings 4922
Reģ: 11.08.2022
pradacandy @ 08.04.2023 12:12

Manuprāt, tā dara tikai ASV cik esmu lasījusi, LV tikai diabētiķiem izraksta.

Man arī tā likās, taču te, lasot lasot dažus komentārus, rodas jautājumi
08.04.2023 13:23 |
 
Reitings 40
Reģ: 28.09.2022
Sarma1986 @ 07.04.2023 22:41
Vēlreiz jautāju - tāpar pārstāt rīt nevar? Vajag medikamentu, kurš izraisa sliktu dūšu no trekna vai salda ēdiena? Porcijas arī nevar mazākas ēst-medikamentu vajag ??? Vot stulbenes. Rijīgās cūkas, lopiñi kas lopiñi, jo cūkas toč rij, kamēr plīst. Cilvēkiem it kā smadzenes ir, lai nerītu kā uz Ziemassvētkiem kaujami sivēni.

Ir tāda lieta kā insulīna rezistence un citas problēmas kādēļ šo medikamentu izraksta. Neviens ārsts deel “riiishanas” tāpat vien neizrakstīs tādus medikametus. Bet tev laikam smadzenes par īsu lai saprastu.
08.04.2023 14:39 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Mušpapīrs @ 08.04.2023 11:26
Mani acis neviļ? Šo medikamentu raksta arī, ja nav cukuru diabēta, bet gan ne pārāk liels liekais svars?

Pēdējā laikā paliek populārs,jo TikTok popularizēja. Latvijā tas nav pirmās izvēles medikaments un noteikti jābūt diagnozei lai ārsts to izrakstītu. Daudzi pat neraksta,jo maksā pie 100 eiro un reti kurais to var maksāt. Bet kā jau minēja - tikai svara zaudēsanai to nerakstīs.
08.04.2023 16:59 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Sarma1986 @ 07.04.2023 22:41
Vēlreiz jautāju - tāpar pārstāt rīt nevar? Vajag medikamentu, kurš izraisa sliktu dūšu no trekna vai salda ēdiena? Porcijas arī nevar mazākas ēst-medikamentu vajag ??? Vot stulbenes. Rijīgās cūkas, lopiñi kas lopiñi, jo cūkas toč rij, kamēr plīst. Cilvēkiem it kā smadzenes ir, lai nerītu kā uz Ziemassvētkiem kaujami sivēni.

Iesaku palasīt kas ir semaglutīds un kā tas strādā. Medikamenta pamatprincips nav izraisīt sliktu dūšu, tā ir medikamenta blakne.
08.04.2023 17:03 |
 
Patīk
Reitings 2874
Reģ: 30.04.2020
Ir cilvēki, kuriem šis medikaments ir vajadzīgs, lai izdzīvotu, bet te jautā par svara mešanu. Sāc ar to, ka dienā noej tos 12k soļus, sakārto ēšanu, nevis interesējies par zālēm, kurām tā jau ir milzu deficīts!!
Twitterī arī viena zoss dalās, kā viņa svaru nometusi ar šo medikamentu un pēc tam apvainojās, kad viņai to acīs iebāza Krištopāna meita.
08.04.2023 21:54 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Man arī izrakstīja ozempic, nenolieģsu, ka man ir dalītas jūtas, taču man ir ļoti augsta insulīna rezistence, kas man atņem visu labo. Es nekad nejūtos paēdusi, bet nekad nejūtu arī bada sajūtu, līdz nesāk visas iekšas trīcēt. Pēdējo 6 gadu laikā, mans svars ir pieaudzis par 50kg +-, esmu mēģinājusi visu - IT, diētas, kaloriju skaitīšana, aktīvs dzīvesveids, soļi, daudz ūdens, visu ko. Viss beidzas ar to, ka nokāpjot piemēram no trenažiera man visas malas trīc, atlikušo dienu nespēju piecelties no gultas kā man reibst galva vai vnk nenormāls bezspēks. Problēmas ar hormoniem, cikls neregulārs, endometrioze, svars nekrīt - tikai kāpj un kāpj. Tā arī ārsts pateica, ja Tev ir PCOS un insulīna rezistence kā manā gadījumā, vari rīt kaut vai tikai salātlapas un sēdēt gym 5x nedēļā un Tu būsi nekāda, svars arī nāks tikai klāt, jo insulīns strādā nepareizi, ķermenis nesaprot ko darīt un veido taukus no insulīna rezistences, "glabā" ja nu kas un tā visu laiku un uz riņķi, līdz attopies, ka viss ķermenis vairs vnk nespēj pavilkt, pats esi emocionāli un fiziski izsīcis. Diemžēl, ja metformīnu nepanes un nav arī nekādu rezultātu, ozempic paliek kā vienīgā opcija. Ja nedari neko lietas labā, gadu laikā attīstās 2 tipa cukura diabēts.
17.06.2023 16:34 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
KKourtney @ 17.06.2023 16:34
Man arī izrakstīja ozempic, nenolieģsu, ka man ir dalītas jūtas, taču man ir ļoti augsta insulīna rezistence, kas man atņem visu labo. Es nekad nejūtos paēdusi, bet nekad nejūtu arī bada sajūtu, līdz nesāk visas iekšas trīcēt. Pēdējo 6 gadu laikā, mans svars ir pieaudzis par 50kg +-, esmu mēģinājusi visu - IT, diētas, kaloriju skaitīšana, aktīvs dzīvesveids, soļi, daudz ūdens, visu ko. Viss beidzas ar to, ka nokāpjot piemēram no trenažiera man visas malas trīc, atlikušo dienu nespēju piecelties no gultas kā man reibst galva vai vnk nenormāls bezspēks. Problēmas ar hormoniem, cikls neregulārs, endometrioze, svars nekrīt - tikai kāpj un kāpj. Tā arī ārsts pateica, ja Tev ir PCOS un insulīna rezistence kā manā gadījumā, vari rīt kaut vai tikai salātlapas un sēdēt gym 5x nedēļā un Tu būsi nekāda, svars arī nāks tikai klāt, jo insulīns strādā nepareizi, ķermenis nesaprot ko darīt un veido taukus no insulīna rezistences, "glabā" ja nu kas un tā visu laiku un uz riņķi, līdz attopies, ka viss ķermenis vairs vnk nespēj pavilkt, pats esi emocionāli un fiziski izsīcis. Diemžēl, ja metformīnu nepanes un nav arī nekādu rezultātu, ozempic paliek kā vienīgā opcija. Ja nedari neko lietas labā, gadu laikā attīstās 2 tipa cukura diabēts.

Man ļoti līdzīgi kā Tev. Man bija pat privātais treneris,gāju pie dietologa. Kad neredzu rezultātus pēc tā, cik daudz ieguldīju - ir ļoti sāpīgi. Pat negāju uz ballītēm un svētkiem, lai tikai izvairītos no saldumiem. Kā Tev tagad ar pieejamību Ozempicam? Cik es meklēju nekur nav, vai rindas kārtībā.
17.06.2023 16:58 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Hermia @ 17.06.2023 16:58

Man ļoti līdzīgi kā Tev. Man bija pat privātais treneris,gāju pie dietologa. Kad neredzu rezultātus pēc tā, cik daudz ieguldīju - ir ļoti sāpīgi. Pat negāju uz ballītēm un svētkiem, lai tikai izvairītos no saldumiem. Kā Tev tagad ar pieejamību Ozempicam? Cik es meklēju nekur nav, vai rindas kārtībā.

Kur Tu meklē un kāda Tev deva? Man ir izrakstīts, bet neesmu vēl nopirkusi, pirms tam sazinos ar aptiekām, kur tas pieejams, lai nav jāizbraukā visa Rīga.
17.06.2023 17:11 |
 
Reitings 3727
Reģ: 10.01.2023
Greetaa @ 28.08.2022 20:34
Labvakar, foruma lietotājas,
Lūdzu, padalieties pieredzē par Ozempic injekcijām (diabēta zāles, ko špricē vēderā) un diezgan strauji var notievēt un arī saraujas kuņģis.
Aizvien vairāk paziņu lokā pamanu šo tendenci, vai kāda var padalīties savā pieredzē? Kādas izmaksas, sajūtas un pie kādiem ārstiem gājāt?
saņemšu čupu mīnusus, bet pateikšu.
Tas ir medikaments sliņķiem un mazliet pastulbiem cilvēkiem. Ja sievietei ir 100kg, varbūt tad varētu izskatīt tādu variantu, jo blakusslimības ir bīstamākas par to medikamentu, bet nu…..
17.06.2023 17:25 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Vārdotāja @ 17.06.2023 17:25
saņemšu čupu mīnusus, bet pateikšu.
Tas ir medikaments sliņķiem un mazliet pastulbiem cilvēkiem. Ja sievietei ir 100kg, varbūt tad varētu izskatīt tādu variantu, jo blakusslimības ir bīstamākas par to medikamentu, bet nu…..

tikai lai nomestu svaru (bez veselības problēmām), piekritīšu, ka tas ir vienkārši insanity.
17.06.2023 18:19 |
 
Reitings 1751
Reģ: 01.02.2023
Šo medikamentu būtu jālieto tikai tad, ja viss cits ir izmēģināts, un svars nekust no vietas, vai arī turpina kāpt. Un arī vislabāk konsultāciju prasīt labam endokrinologam nevis meitenēm forumā.
17.06.2023 18:42 |
 
Reitings 3508
Reģ: 10.12.2022
Tieši tievēšanas sakarā esmu dzirdējusi, ka ar laiku sāk krist mati pamatīgi ārā. Neuzskatu, ka zāles, kas paredzētas kam citam vajadzētu lietot vienkārši ''vieglai'' notievēšanai. Vēlāk iedzīvosies tādās problēmās, ka maz neliekas.
17.06.2023 20:05 |
 
Reitings 3508
Reģ: 10.12.2022
Mušpapīrs @ 08.04.2023 13:23

Man arī tā likās, taču te, lasot lasot dažus komentārus, rodas jautājumi

Jā, raksta un kā vēl, mēs gan aptiekā šobrīd apkalpojam cilvēkus kuriem diagnoze ir diabēts, jo viņi cieta no šiem ''tievētājiem'' nevarot pēkšņi vairs dabūt savu medikamentu, jo viss bija izpirkts, ja kas paliek pāri nu tad tiek arī tiem tievētājiem.
17.06.2023 20:09 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiModerators
Reitings 1262
Reģ: 29.01.2009
Piemēram, par šo tēmu un diskusiju šeit saņēmām Valsts Veselības inspekcijas farmācijas departamenta pārmetumus likuma pārkāpšanā, jo viņu darbinieki šo atzīst kā reklāmu!!
Protams, mums būtu daudz vieglāk šo tēmu dzēst. Bet vai pareizāk būtu tomēr skaidrot nevis vienkārši dzēst?
Ejam grūtāko ceļu, kas arī ir dārgākais, jo uzskatām sabiedrības intereses svarīgākas par ierēdņu interpretāciju attiecībā uz recepšu zālēm, reklāmu un viedokli.
19.06.2023 13:36 |
 
Reitings 7390
Reģ: 09.09.2021
Tādā gadījumā, lai Veselības Inspekcija ņem priekšā ārstus, kas izraksta šo medikamentu pilnīgi nepamatoti cilvēkiem bez endokrinoloģiskām un hormonālām problēmām.
19.06.2023 13:54 |
 
Reitings 3727
Reģ: 10.01.2023
Danuta @ 19.06.2023 13:54
Tādā gadījumā, lai Veselības Inspekcija ņem priekšā ārstus, kas izraksta šo medikamentu pilnīgi nepamatoti cilvēkiem bez endokrinoloģiskām un hormonālām problēmām.
pilnīgi piekrītu! Tikai inspekcijai nav resursu…
19.06.2023 14:37 |
 
Reitings 3508
Reģ: 10.12.2022
Danuta @ 19.06.2023 13:54
Tādā gadījumā, lai Veselības Inspekcija ņem priekšā ārstus, kas izraksta šo medikamentu pilnīgi nepamatoti cilvēkiem bez endokrinoloģiskām un hormonālām problēmām.

Domājams, ka ''diabētiķu'', kuriem izraksta tieši šo medikamentu tagad arī ir krietni vairāk kā bija,tās diagnozes ar varētu pie reizes pārbaudīt jaunajiem diabētiķiem, bet nē, tam laika nav, kaut kādam forumam gan, valstī viss kārtībā
19.06.2023 18:38 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
MelnāVārnaKrā @ 19.06.2023 18:38

Domājams, ka ''diabētiķu'', kuriem izraksta tieši šo medikamentu tagad arī ir krietni vairāk kā bija,tās diagnozes ar varētu pie reizes pārbaudīt jaunajiem diabētiķiem, bet nē, tam laika nav, kaut kādam forumam gan, valstī viss kārtībā

Tu domā cilvēki sev feiko analīžu rezultātus, aizsūta uz klīniku kāda diabētiķa asins paraugu?
Nevar taču ārstam pateikt, čau, man ir diabēts, iedod to un šito.
19.06.2023 18:41 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Atbalsts @ 19.06.2023 13:36
Piemēram, par šo tēmu un diskusiju šeit saņēmām Valsts Veselības inspekcijas farmācijas departamenta pārmetumus likuma pārkāpšanā, jo viņu darbinieki šo atzīst kā reklāmu!!
Protams, mums būtu daudz vieglāk šo tēmu dzēst. Bet vai pareizāk būtu tomēr skaidrot nevis vienkārši dzēst?
Ejam grūtāko ceļu, kas arī ir dārgākais, jo uzskatām sabiedrības intereses svarīgākas par ierēdņu interpretāciju attiecībā uz recepšu zālēm, reklāmu un viedokli.

Kas tiek definēts kā reklāma? Cilvēki dalās ar reālu pieredzi, tādu ko ārsta kabinetā neuzzināsi. Man,piemēram, ir jauni paziņas ar tādu diagnozi kā man, pateicoties forumam un man reāli interesē citu cilvēku pieredze. Tas,ka medikamentu kuru cilvēkiem reāli vajag nevar dabūt, nav foruma problēma, bet kādu taču ir jāvaino? Lai skatās mediķus kas to recepti raksta, kur ir viņu atbildība? Tas ir recepsu medikaments, tas nav ibumetīns ko bez receptes var nopirkt!
19.06.2023 18:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits