Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvo uz citu rēķina, atsakās izrādīt pateicību

 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
Pirms neilga laiciņa ievācāmies četri cilvēki dzīvoklī - es ar savu draugu un mana labākā draudzene ar savu draugi. Visi savā starpā esam pazīstami, labi draugi. Sākumā mana labākā draudzene bija forša meitene, bet ar viņu ir grūti uzturēt labu kontaktu. Man tas kaut kā ir izdevies. Kad ievācāmies, pirmo nedēļu viss bija kārtībā. Atļaušos pieminēt, ka mans draugs maksā par visu (ēdiens, dzīvoklis, komunālie) un draudzene ar savu puisi ievācās, jo viņai mājās iet grūti. Tad nu tā, viss bija labi sākumā, bet tagad, kad mēnesis ir pagājis, iet jau daudz grūtāk. Es jūtos kā mājkalpotāja - drēbes mazgāju, ēst taisu, dzīvokli slauku, tīru, par dzīvnieciņiem rūpējos es, bet draudzene neko nedara. Sēž no rīta līdz vakaram dīvānā, skatās TV. Ir vairākas reizes lūgts palīdzēt kādos mājasdarbos. Pirmās 5 minūtes viss kārtībā, pēc tam jau sākas atrunas “Es piekusu, es vēlāk savākšu” un tā tās lietas arī netiek vāktas. Pa šo mēnesi, viņa ir 1 reizi ielikusi mazgāties drēbes, 0 reizes uztaisījusi paēst pārējiem, 1 reizi izslaucījusi SAVU istabu. Pēc sevis arī nenovāc - uz kafijas galdiņa katru dienu tiek atstāti ēdienu papīrīši, trauki, dīvāns drupačās, pat nepiepūlās izslēgt TV, kad beidz skatīties. Visu aiz viņas savāc viņas puisis, kurš ir ļoti jauks. Bet ar to tas trakums nebeidzās. Manam draugam katru bieži ir jautājumi par naudu, tiek prasītas pirkt lietas, kas galīgi nav vajadzīgas. Manam draugam tas arī sāk apnikt, bet viņš arī ir viens no jaukajiem tipiem, kas nemāk pateikt neko pretī skarbāku. Protams, ka viņš nepakļaujās viņas iegribām un tad sākās lielie strīdi. Zinot to, ka mans draugs par visu maksā, viņa atļaujās viņam vēl braukt augumā par lietām, kas neiet pēc viņas prāta. Nopirka ne to gaļu? Sākās braukšana augumā “es šito gaļu neēdu, kāpēc nepaņēmi citu?”. Un tā uz riņķi. Mums abiem tas jau sāk apnikt, mēs esam teikuši viskautko viņai, lūguši izdarīt kaut pašus vienkāršākos mājasdarbus, bet pat tos nevar, visu prasa izdarīt viņas vietā savam draugam. No dzīvokļa mest ārā negribās, jo viņai iet grūti ar vecākiem. Mēs ar savu draugu pat ikdienā nevaram iziet ārā no savas istabas uz viesistabu, jo viņa tur sēž pie TV, met noraidošus acu skatienus virsū, utt. Tas ir ļoti bēdīgi, ka mēs mūsu dzīvoklī nejūtamies gaidīti. Izmisums. Katru dienu domājam, ko ar viņu darīt, bet nenāk nekas prātā, kā piespiest darīt mājasdarbus vai kaut drusciņ piemest komunālajiem, jo tērē elektrību un ūdeni uz nebēdu…
07.08.2022 21:36 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Jau otrā diskusija vienā dienā, kur cilvēkiem ar mīkstu sirdi kāds kāpj uz galvas.
Nu klau, te tiešām izklausās, ka ir jānovelk stingras robežas, vai nu lai sāk ieguldīt savu artavu, maksāt maksājumus, vai arī tad jāvācas ārā no dzīvokļa.
Nav normālas šādas situācijas.
07.08.2022 21:44 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Kāpēc ir jāvāc aiz viņas viss? Viņa redz,ka citi izdara viņas vietā un turpinās neko nedarīt un slinkot,jo zin,ka citi visu tāpat izdarīs.
Un pārtiku pērkat tikai sev,viņai taču ir draugs,lai rūpējas par viņu viņš.
Vai ievācoties Jūs visi neizrunājāt,cik kurš maksās? Kā var sanākt situācija,ka viens maksā,viens dzīvo uz citu rēķina?
07.08.2022 21:50 |
 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
Annija35 @ 07.08.2022 21:50
Kāpēc ir jāvāc aiz viņas viss? Viņa redz,ka citi izdara viņas vietā un turpinās neko nedarīt un slinkot,jo zin,ka citi visu tāpat izdarīs.
Un pārtiku pērkat tikai sev,viņai taču ir draugs,lai rūpējas par viņu viņš.
Vai ievācoties Jūs visi neizrunājāt,cik kurš maksās? Kā var sanākt situācija,ka viens maksā,viens dzīvo uz citu rēķina?

Tika izrunāts, ka mans draugs apmaksās sākumā dzīvošanu, bet ar norunu, ka mēs vēlāk palīdzēsim ar to. Un līdz ar to tiek arī izmantota šī iespēja tērēt visu uz nebēdu, jo nav jāmaksā. Pati es esmu dabūjusi darbu, varu palīdzēt nomaksāt, viņas draugs arī strādā, bet viņa negrib iet strādāt.
Esam jau beiguši vākt aiz viņas, nedaudz nepatīkami dzīvot nekārtīgā dzīvoklī, jo aiz sevis savācam, bet viņa lūdz visu izdarīt viņas draugam viņas vietā, kas bēdīgi no malas izskatās. Viņas draugs ir ļoti jauks - palīdz mājasdarbos, ir saprotošs, tāpēc par to neko nesakam
07.08.2022 21:53 |
 
Reitings 984
Reģ: 09.08.2014
Cik jums visiem ir gadu?
Krāties vaļā no tās draudzenes, viņa bezkaunigi jūs izmanto, neesi nekāda labdarības organizācija.
07.08.2022 22:15 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Izklausās, ka nevis dzīvojat ar draudzeni, bet savu pusaudžu meitu. Nu i nafig tādus dzīvokļa biedrus. Lai kā gribētu palīdzēt citiem, nevajag atļaut kāpt uz galvas. Ja negrib mainīties, lai iet atpakaļ pie vecākiem un miers. Un nevajag šitos "viņai tur bija grūti" - labāk tagad pašiem mocīties?
07.08.2022 22:21 |
 
Reitings 984
Reģ: 09.08.2014
L.. @ 07.08.2022 22:21
Izklausās, ka nevis dzīvojat ar draudzeni, bet savu pusaudžu meitu. Nu i nafig tādus dzīvokļa biedrus. Lai kā gribētu palīdzēt citiem, nevajag atļaut kāpt uz galvas. Ja negrib mainīties, lai iet atpakaļ pie vecākiem un miers. Un nevajag šitos "viņai tur bija grūti" - labāk tagad pašiem mocīties?

Varbūt tāpēc ar bija grūti, ka negribēja neko darīt un vecākiem jau zb bija. Tagad viņai nav grūti, bet jums ar draugu gan ir grūti.
07.08.2022 22:23 |
 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
L.. @ 07.08.2022 22:21
Izklausās, ka nevis dzīvojat ar draudzeni, bet savu pusaudžu meitu. Nu i nafig tādus dzīvokļa biedrus. Lai kā gribētu palīdzēt citiem, nevajag atļaut kāpt uz galvas. Ja negrib mainīties, lai iet atpakaļ pie vecākiem un miers. Un nevajag šitos "viņai tur bija grūti" - labāk tagad pašiem mocīties?

Nav forši mocīties, tur es Tev piekrītu. Tagad domājam kā lai pasaka, ka vēlamies, lai izvācas ārā.
07.08.2022 23:39 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Gan jau vecāki visu darīja viņas vietā. Pie tā pierada un tagad gaida, lai citi visu dara viņas vietā.
Ja neko negrib darīt nav brīnums, ja vecāki mēdz izturēties arī nejaukāk. Tev jau viņa apnika ar savu uzvedību neilgu laiku, bet vecāki viņu pacieta visu mūžu.
Kāpēc viņas vīrietis nepērk viņai gaļu? Kāpēc neapmaksā vismaz kom.savu daļu. Vasarā jau tie nav lieli. Tāds jauks vīrietis, kurš pat pilnībā abus ar pārtiku nenodrošina.
Viņa vēl nav izaugusi līdz pastāvīgai dzīvei. Būs viņai jāatgriežas vecāku ligzdiņā, vai arī viņas vīrietim jāsameklē istaba, dzīvoklis, ko varēs atļauties un varēs vākt aiz viņas, kamēr viņam tas apniks.
08.08.2022 00:26 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Tad jūs jau startā noīrējat dzīvokli prieks viņiem? Jo nu tā vismaz izskatas.
No dzīvokļa izvāktos, meklētu citu sev un draugam.
08.08.2022 00:29 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Klau, man tev ir lielisks piedāvājums - ievācieties pie manis! Īre nav jāmaksā, tikai komunālie, vēl visādi sīkumi - ikdienas uzkopšana, pārtikas iegāde, ēst gatavošana, drēbju mazgāšana, dzīvnieku kopšana - mums ir 2 lieliski dzīvnieki suns un kaķis. Tas būtu viss. Mēs esam jauki cilvēki, tiesa nedaudz slinki un izvēlīgi, bet izskatās ka jums patīk būt lohiem un ļaut svešiem sēdēt sev uz kakla, pie mums noteikti būs foršāk!
08.08.2022 08:35 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
sonoff @ 07.08.2022 23:39

Nav forši mocīties, tur es Tev piekrītu. Tagad domājam kā lai pasaka, ka vēlamies, lai izvācas ārā.

Izvācieties paši.
08.08.2022 09:40 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
A tā varēja? :D :D :D
Te jums jārisina nevis kā likt draudzenei kaut ko darīt, bet kā maksimāli ātri tikt no tās kopdzīvošanas telpas prom. Es saprotu, ka teorētiski varētu paziņu ielaist brīvā istabā padzīvot maksimāli mēnesi, kamēr sakārto savu krīzi/dzīvi, bet nekas kur nav atrunāti deadlaini un summas - neskaitās. Ja plānots, ka "vēlāk" viņi palīdz, tad tam jābūt nevis vēlāk, bet sākot ar konkrētu datumu, jūs piedalāties piem. pusi komunālā rēķina apmaksā un gādājat par savu pārtiku.
Labi, man šis vispār laikam izklausās nereāli, lai pat spētu, kā jēdzīgi analizēt. Tādā situācijā vnk normālā variantā nebūtu jānonāk.
08.08.2022 10:22 |
 
Reitings 126
Reģ: 02.04.2022
Man liekas, ka jums vienkārši kāpj uz galvas. Ja draugs maksā par dzīvokli un visu pārējie, tad tikai saprotami būtu, ka tiem, kuri ievācas, ir kādi noteikumi, kas jāievēro, kaut vai tas, ka aiz sevis savāc un satīra.
Domāju, ka jums jāapsēžas un jāizrunā sadzīvošanas kārtība. Ja otra puse nepiekrīt, tad nav spiesta lieta dzīvot jūsu dzīvoklī.
08.08.2022 10:39 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Ar šitādiem tak neko jau nevar sarunāt, sarunāšanas posms jau seeen ir garām 😄 tādus tikai dzīt ar sūdainu mietu, ar skandāliem un atslēgu nomaiņu, jo kurš gan brīvprātīgi noleks no pilnas pansijas ar iespēju pasūtīt sev noteikta veida ēdienu uz citu rēķina 😄 vai izvākties pašiem, pārtraucot īres līgumu ar saimnieku un atstāt risināt šo apakšīrnieku jautājumu viņam un policijai 🙈
Ja kas, mans piedāvājums joprojām ir spēkā 😄 es arī gribētu sev kalpus, kas maksā par iespēju man kalpot bez tiesībām pat iziet pačilot uz viesistabu 😄
08.08.2022 11:06 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Kāpēc viņas draugs neko nemaksā, ja reiz strādā, bet tavam draugam vienam pašam ir jāvelk viss kā zirgam, kamēr viņi savu naudu tērē tikai saviem izdevumiem?
Un ko nozīmē "ar vecākiem ir grūti"? Nav jau jāatgriežas tur, var īrēt savu dzīvokli. Ja gribēs labāk dzīvot, ies strādāt.
Tādus tikai švunkāt ārā ar visām parpalām. Bet mierīgāk būtu izvākties pašiem.
Bet situācija dikti dīvaina, atgādina troļļošanu, lai pakacinātu tautu, iedvesmojoties no diskusijas, kura ir līdzīga.
08.08.2022 12:19 |
 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
Es saprotu, ka šī situācija varbūt izklausās pēc troļļošanas un mēs pēc lohiem izklausamies, bet tomēr savā ziņā šis viss ir grūti, jo tomēr pazinām šos cilvēkus kādu laiku, daudz laika pavadīts kopā, vēlējāmies palīdzēt, bet, dzīvojot kopā, viss notika ne tā, kā bija gaidīts, jo pašiem grūti apjēgt, ka tiekam izmantoti no tik “laba” drauga puses.
Viņas draugs piemet komunālajiem, tomēr viņš nepelna pietiekami, lai spētu sev un draudzenei apmaksāt dzīvošanu citā dzīvoklī, ēdienu vēl apmaksāt visu mēnesi. Pati viņa neparko neies strādāt, kas ir bēdīgi.
No dzīvokļa vākties ārā negribās, jo saprotam, ka viņi pat mēnesi nepavilks ar šo īres cenu. Mēģināsim likt viņiem vākt mantas, ja pēc kopīgas sarunas nekas nemainīsies.
08.08.2022 13:00 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Viņas draugs piemet komunālajiem, tomēr viņš nepelna pietiekami, lai spētu sev un draudzenei apmaksāt dzīvošanu citā dzīvoklī, ēdienu vēl apmaksāt visu mēnesi. Pati viņa neparko neies strādāt, kas ir bēdīgi.

Pēc šī un visa pārējā te rakstītā jājautā, priekš kam viņam vispār tāda draudzene?
08.08.2022 13:17 |
 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
29090 @ 08.08.2022 13:17

Pēc šī un visa pārējā te rakstītā jājautā, priekš kam viņam vispār tāda draudzene?

Es arī nesaprotu, bet varbūt viņš šo visu neredz vai nevēlas redzēt
08.08.2022 13:25 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
sonoff @ 08.08.2022 13:25

Es arī nesaprotu, bet varbūt viņš šo visu neredz vai nevēlas redzēt

Parunājat ar to puisi,atverat viņam acis,ka tā dāma dzīvo uz viņa rēķina.
Jums nav jāuztur tā draudzene,kas taisa vienas galvassāpes un dzīvo citiem uz kakla.
08.08.2022 13:45 |
 
10 gadi
Reitings 2601
Reģ: 21.06.2011
Šī situācija izklausās pārāk nereāla.
Cik jums gadi?
08.08.2022 13:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits