Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvo uz citu rēķina, atsakās izrādīt pateicību

 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
Pirms neilga laiciņa ievācāmies četri cilvēki dzīvoklī - es ar savu draugu un mana labākā draudzene ar savu draugi. Visi savā starpā esam pazīstami, labi draugi. Sākumā mana labākā draudzene bija forša meitene, bet ar viņu ir grūti uzturēt labu kontaktu. Man tas kaut kā ir izdevies. Kad ievācāmies, pirmo nedēļu viss bija kārtībā. Atļaušos pieminēt, ka mans draugs maksā par visu (ēdiens, dzīvoklis, komunālie) un draudzene ar savu puisi ievācās, jo viņai mājās iet grūti. Tad nu tā, viss bija labi sākumā, bet tagad, kad mēnesis ir pagājis, iet jau daudz grūtāk. Es jūtos kā mājkalpotāja - drēbes mazgāju, ēst taisu, dzīvokli slauku, tīru, par dzīvnieciņiem rūpējos es, bet draudzene neko nedara. Sēž no rīta līdz vakaram dīvānā, skatās TV. Ir vairākas reizes lūgts palīdzēt kādos mājasdarbos. Pirmās 5 minūtes viss kārtībā, pēc tam jau sākas atrunas “Es piekusu, es vēlāk savākšu” un tā tās lietas arī netiek vāktas. Pa šo mēnesi, viņa ir 1 reizi ielikusi mazgāties drēbes, 0 reizes uztaisījusi paēst pārējiem, 1 reizi izslaucījusi SAVU istabu. Pēc sevis arī nenovāc - uz kafijas galdiņa katru dienu tiek atstāti ēdienu papīrīši, trauki, dīvāns drupačās, pat nepiepūlās izslēgt TV, kad beidz skatīties. Visu aiz viņas savāc viņas puisis, kurš ir ļoti jauks. Bet ar to tas trakums nebeidzās. Manam draugam katru bieži ir jautājumi par naudu, tiek prasītas pirkt lietas, kas galīgi nav vajadzīgas. Manam draugam tas arī sāk apnikt, bet viņš arī ir viens no jaukajiem tipiem, kas nemāk pateikt neko pretī skarbāku. Protams, ka viņš nepakļaujās viņas iegribām un tad sākās lielie strīdi. Zinot to, ka mans draugs par visu maksā, viņa atļaujās viņam vēl braukt augumā par lietām, kas neiet pēc viņas prāta. Nopirka ne to gaļu? Sākās braukšana augumā “es šito gaļu neēdu, kāpēc nepaņēmi citu?”. Un tā uz riņķi. Mums abiem tas jau sāk apnikt, mēs esam teikuši viskautko viņai, lūguši izdarīt kaut pašus vienkāršākos mājasdarbus, bet pat tos nevar, visu prasa izdarīt viņas vietā savam draugam. No dzīvokļa mest ārā negribās, jo viņai iet grūti ar vecākiem. Mēs ar savu draugu pat ikdienā nevaram iziet ārā no savas istabas uz viesistabu, jo viņa tur sēž pie TV, met noraidošus acu skatienus virsū, utt. Tas ir ļoti bēdīgi, ka mēs mūsu dzīvoklī nejūtamies gaidīti. Izmisums. Katru dienu domājam, ko ar viņu darīt, bet nenāk nekas prātā, kā piespiest darīt mājasdarbus vai kaut drusciņ piemest komunālajiem, jo tērē elektrību un ūdeni uz nebēdu…
07.08.2022 21:36 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Kāds varētu kādreiz pastāstīt kā visas šitās foruma drāmas atrisinās, man interesē
10.08.2022 19:26 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Man ir zināmas sievietes, kuras nekad nav strādājušas.
Un uztur vīrs. Vīri peļņa minimālo.
10.08.2022 13:58 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Pag, es pareizi saprotu? Pieaugusi sieviete, kura vienkārši negrib strādāt, visu laiku sēž mājās, ir egoistiska, patmīlīga izmantotāja un viņai ir draugs - pieaudzis vīrietis, kurš strādā, bet nevar nopelnīt pietiekami, lai kopā ar savu draudzeni noīrētu kaut vai istabu komunālajā dzīvoklī, ir tie cilvēki, kurus burtiskā nozīmē uztur cits, pie tam, viņu vecuma vīrietis, kurš viņu vietā maksā par komunālajiem, īri, pērk viņiem ēdienu un vēl nez ko, un visiem stāstā iesaistītajiem tāda situācija tiešām liekas normāla? Piedodiet, bet mans prāts nespēj aptvert kā var uz kaut ko tādu parakstīties un labprātīgi uzturēt totālus dīkdieņus, sakot, ka, ai, tie jau ir draugi, viņiem dzīvē grūta situācija. Lai beidz, atvainojos, d***t. Ja dzīvē grūti iet, tad tu piecel savu pakaļu no dīvāna un ej strādāt kaut vai par sētnieku. Šajā gadījumā tā ir prasta citu labās sirds izmantošana un parazitēšana uz citu rēķina. Ja tēmas autori un viņas draugam patiešām tāda situācija liekas normāla un abiem ir pārāk mīkstas sirdis, lai šos divus izmestu uz ielas ar visām viņu parpalām, tad jāsaka, ka tie ir tikpat stulbi kā sušķīgā draudzene ar savu čali.
09.08.2022 23:18 |
 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Dīvaini. Mest ārā negribas bet atļaujat kāpt uz galvas
Mani no visa šitā stāsta interesē ko dara tavas draudzenes puisis. Vai viņš arī sēž uz kakla jums tāpat kā tava draudzene ?
Ja jā tad ļoti skumji ka vīrietis spēka gados nevar atrast darbu un nodrošināt sevi un savu draudzeni.
Ja nē, tad kāpēc neprasat naudu no puiša ?
Dīvaina situācija. Par daudz atļaujat kāpt uz galvas
09.08.2022 17:14 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Vispār nav žēl tādu nabadziņu, kas atļauj sev kāpt uz galvas un pēc tam sūdzas. Kā tu pieļauj citiem pret tevi izturēties, tā arī citi pret tevi izturas. Tā ka paši vien esat vainīgi. Ja jums 18 gadi, tātad vēl īsti pieauguši neesat, tad vēl var saprast, bet citādi tēma dikti trollīga izklausās.
09.08.2022 15:10 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Cmon! tak izmet viņu ārā, tādus "negribu" dzīve pati piespiež strādāt! Tev tagad viņas vietā jāstrādā vai kas? Sorry, bet muļķe!
09.08.2022 13:35 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Tagad aizdomājos, kā viens cilvēks to visu pavelk. Ok, vēl tas otrs puisis kaut cik piemet. Pieņemu, ka viņi nedzīvo vienā istabā, bet 2-3 istabu dzīvoklī. Tas nozīmē, ka par to jāmaksā ne maza summa. Plus vēl ir jāuztur 4 cilvēki, kas nozīmē, ka ir jāpērk ēdiens, plus lietas higiēnai, tīrīšanas līdzekļi utt., ņemot vērā, ka vēl tur dažiem ir kaprīzes. Puisim tikai 21 gads, bet padomāsim, cik daudzi cilvēki 21 gadā peļņa tādu naudu, lai uzturētu 4 cilvēkus. Vairumam nav tik diža pieredze, lai atrastu darbu, kur pelnīt kaudzi naudas.
Palieku pie sava, ka situācija nav patiesa.
09.08.2022 13:24 |
 
10 gadi
Reitings 66
Reģ: 29.01.2009
Tev tikai izliekas, ka viņa tev ir labākā draudzene.
Saproti, tu viņai esi izdevīga draudzenīte ar maciņu. Iespējams, tāpēc citi nevar viņu paciest un uzturēt normālas attiecības...
Kāpēc viņa nevar strādāt? Nav 18 gadu, atpalicība, izglītība, gēla nagus aplauzīs?
Un lūdzu pārstāj aiz viņas vākt un visu pasniegt gatavu, pasaki, ka paši ar draugu pēc darba esat noguruši :D
09.08.2022 10:45 |
 
10 gadi
Reitings 2760
Reģ: 25.05.2009
Kas jums tā par tādu kopā dzīvošanu kur izklausās, ka tu esi māte bet viņa ir tava meita? Vai Jums šī ir pirmā pieredze ar dzīvokļa biedriem? Vai viņi sevi uzskata par dzīvokļa biedriem vai viesiem jūsu dzīvoklī?
Ir jāsaprot, ka jūs neesat ģimene, jūs esat dzīvokļa biedri un manā pieredzē, kad kādreiz kāds īrēja dzīvokli kopā ar draugiem, mēs katrs pirkām savu pārtiku, gatavojām pats sev ēst (pa retai reizei bija kopīgas "ģimenes" vakariņas un ballītes izklaides nolūkos), katrs uzkopām savu istabu, kā uzskatījām par pareizu un man bija vienalga cik reizes mani dzīvokļa biedri tur dienā slauka grīdu vai cik reizes mēnesī viņi mazgā savas drēbes. Kopīgās izmaksas (īre, komunālie, internets utt) vienmēr tika dalīti uz galviņām/istabu skaitu, visi ieskaitīja kontā savu daļu un viens no mums veica maksājumus, nevis APMAKSĀJA visus dzīvokļa izdevumus.
Esot dzīvokļa biedriem ir jāievēro šādi tādi noteikumi vienam pret otru un kopīgajām telpām, kā arī ir jādod privātā telpa vienam no otra (ar to es domāju neskaitīt cik reizes dzīvokļa biedrs izslauka SAVU istabu vai izmazgā SAVAS drēbes). Ja neesat sākumā izrunājuši ka esat dzīvokļa biedri, kur katram ir sava atbildība un sava dzīve, ieviesuši noteikumus, tad nav ko sūdzēties, ka nesaņem par to pateicību. Ja neesat dzīvokļa biedri, bet tava draudzene ar savu draugu ir tikai viesu statusā jūsu dzīvoklī, tad varbūt gan derētu viņai atgādināt, ka vajadzētu tev pateikties par viesmīlību.
08.08.2022 20:07 |
 
Reitings 437
Reģ: 03.02.2022
Es nesaprotu, ko te gaidīt! Kā var atļaut sev tā kāpt uz galvas? Jūs visu nodrošināt un viņa ņem un vēl neko nedara un “dirš” virsū? Nopietni? Labi nedaudz žēl tās meitenes puiša, bet tāpat Jums nav jācieš! Ar steigu, mestu ārā no dzīvokļa vai arī meklētu jaunu dzīvojamo platību, un ātri no turienes izvāktos! Lai domā paši! Varbūt tam puisim tajā brīdī acis atvērtos un saprastu ar kādu meiteni dzīvo kopā, kas gremdē viņu!
Nu ja negribat tā, tad brutāli paņēmat un uzliekat atslegas viesistabai, vannasistabai un virtuvei! Vai arī tieši tajā brīdī, kad nav mājās paņemat un nomainīt durvīm slēdzeni!(iepriekš sarunājot/pasakot dzīvokļa īpašniekam!)
Pēdējais- ja nav spēka Jums neko pateikt, nu tad turpināt dzīvot tā kā dzīvojat! Paši jau vainīgi, ka mocaties!
Man citu padomu nav ko dot!
08.08.2022 19:08 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Parunājat ar to puisi,atverat viņam acis,ka tā dāma dzīvo uz viņa rēķina.

Domā, ka viņš nesaprot? Rozā brilles un viss. Kamēr pašam neapniks, sarunas nepalīdzēs.
Pati viņa neparko neies strādāt, kas ir bēdīgi.

Kad nebūs ko ēst, tad ies. Nekad neesmu sapratusi šīs princeses, kuras sēž savam vīrietim uz kakla, laistās zelta krāsās, bet strādāt neies, jo "es taču esmu sieviete", bet vīrietis kā ēzelis tik visu velk. Bet nu abi vainīgi - vīrietis arī tāpēc, ka ko tādu pieļauj. Ja abi par to vienojas, tad viss forši.
Pasakiet visu acīs un miers. Ar tādiem cilvēkiem nav jāauklējas.
08.08.2022 15:57 |
 
Reitings 532
Reģ: 02.03.2022
Neticu, ka stāsts ir reāls, bet nu, prātojot.
Paši pieļāvāt to, ka divi citi darbspējīgie cilvēki pie jums ievācas par paldies un ne tikai uzsēšas uz galvas, bet arī kājiņas šūpo.
Un arī tagad, kad ir pēdējais mirklis atkarot savas robēzas jūs čīkstat.
Nostādīt fakta priekšā:
1. Maksājumu sadale
2. Pienākumu sadale
3. Visa cita sadale, tai skaitā kopgalda.
Konkrēts termiņš līdz kuram jāizvācas, ja nepiekrīt.
08.08.2022 14:18 |
 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
kristiana_i @ 08.08.2022 13:48
Šī situācija izklausās pārāk nereāla.
Cik jums gadi?
Mums abām 19, draugam 20 un manam 21
08.08.2022 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 2607
Reģ: 21.06.2011
Šī situācija izklausās pārāk nereāla.
Cik jums gadi?
08.08.2022 13:48 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
sonoff @ 08.08.2022 13:25

Es arī nesaprotu, bet varbūt viņš šo visu neredz vai nevēlas redzēt

Parunājat ar to puisi,atverat viņam acis,ka tā dāma dzīvo uz viņa rēķina.
Jums nav jāuztur tā draudzene,kas taisa vienas galvassāpes un dzīvo citiem uz kakla.
08.08.2022 13:45 |
 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
29090 @ 08.08.2022 13:17

Pēc šī un visa pārējā te rakstītā jājautā, priekš kam viņam vispār tāda draudzene?

Es arī nesaprotu, bet varbūt viņš šo visu neredz vai nevēlas redzēt
08.08.2022 13:25 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Viņas draugs piemet komunālajiem, tomēr viņš nepelna pietiekami, lai spētu sev un draudzenei apmaksāt dzīvošanu citā dzīvoklī, ēdienu vēl apmaksāt visu mēnesi. Pati viņa neparko neies strādāt, kas ir bēdīgi.

Pēc šī un visa pārējā te rakstītā jājautā, priekš kam viņam vispār tāda draudzene?
08.08.2022 13:17 |
 
Reitings 6
Reģ: 07.08.2022
Es saprotu, ka šī situācija varbūt izklausās pēc troļļošanas un mēs pēc lohiem izklausamies, bet tomēr savā ziņā šis viss ir grūti, jo tomēr pazinām šos cilvēkus kādu laiku, daudz laika pavadīts kopā, vēlējāmies palīdzēt, bet, dzīvojot kopā, viss notika ne tā, kā bija gaidīts, jo pašiem grūti apjēgt, ka tiekam izmantoti no tik “laba” drauga puses.
Viņas draugs piemet komunālajiem, tomēr viņš nepelna pietiekami, lai spētu sev un draudzenei apmaksāt dzīvošanu citā dzīvoklī, ēdienu vēl apmaksāt visu mēnesi. Pati viņa neparko neies strādāt, kas ir bēdīgi.
No dzīvokļa vākties ārā negribās, jo saprotam, ka viņi pat mēnesi nepavilks ar šo īres cenu. Mēģināsim likt viņiem vākt mantas, ja pēc kopīgas sarunas nekas nemainīsies.
08.08.2022 13:00 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Kāpēc viņas draugs neko nemaksā, ja reiz strādā, bet tavam draugam vienam pašam ir jāvelk viss kā zirgam, kamēr viņi savu naudu tērē tikai saviem izdevumiem?
Un ko nozīmē "ar vecākiem ir grūti"? Nav jau jāatgriežas tur, var īrēt savu dzīvokli. Ja gribēs labāk dzīvot, ies strādāt.
Tādus tikai švunkāt ārā ar visām parpalām. Bet mierīgāk būtu izvākties pašiem.
Bet situācija dikti dīvaina, atgādina troļļošanu, lai pakacinātu tautu, iedvesmojoties no diskusijas, kura ir līdzīga.
08.08.2022 12:19 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Ar šitādiem tak neko jau nevar sarunāt, sarunāšanas posms jau seeen ir garām 😄 tādus tikai dzīt ar sūdainu mietu, ar skandāliem un atslēgu nomaiņu, jo kurš gan brīvprātīgi noleks no pilnas pansijas ar iespēju pasūtīt sev noteikta veida ēdienu uz citu rēķina 😄 vai izvākties pašiem, pārtraucot īres līgumu ar saimnieku un atstāt risināt šo apakšīrnieku jautājumu viņam un policijai 🙈
Ja kas, mans piedāvājums joprojām ir spēkā 😄 es arī gribētu sev kalpus, kas maksā par iespēju man kalpot bez tiesībām pat iziet pačilot uz viesistabu 😄
08.08.2022 11:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!