Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
.Eksperte. @ 07.07.2022 16:01

Man šķiet, ka pat feministes šo vārdu nepiemin vairāk kā tu vienas dienas laikā. Katrā tekstā pa kādam "feministes".

Būtu labāk pateikusies, ka es tik bieži pieminu Tavu dzīves ideoloģiju!
07.07.2022 16:11 |
 
Reitings 853
Reģ: 24.02.2021
BlackPill @ 07.07.2022 15:58

Kāda starpība, kas tur tika pateikts. V@ldība ir devusi tikai pagaidu simulācijas variantu, kas, ļoti iespējams, tiks grozīts daudzas reizes, līdz visus līdz 60 g.v. brīvprātīgā piespiedu kārtā sūtīs mirт par godu fэministēm.
Par v@kcīnām arī sākumā teica, ka cilvēkiem būs iespēja izvēlēties. Realitātē, nedurtajiem uzlika tādas sankcijas, ka vai nu nācās durties, vai pastāvīgi testēties.

piekrītu, sāk ar mazumiņu, pēc tam vairāk, vairāk un būs tāpat, kā ar potēm.
07.07.2022 16:16 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
.Eksperte. @ 07.07.2022 16:01

Man šķiet, ka pat feministes šo vārdu nepiemin vairāk kā tu vienas dienas laikā. Katrā tekstā pa kādam "feministes".

Par to pašu iedomājos 😆
Bet ja lienam dziļāk par feministēm, tad teorētiski feministi ir tie kas iestājas par dzimumu vienlīdzību. Bet šeit es jūtu, ka tiek uzskatīts tieši pretēji. Ķipa es esmu feministe, kas domā, ka sievietes krutas, bet veči lai karā sprāgst. Tā galīgi nav feministu ideoloģija. 😅
07.07.2022 16:18 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
mazaskudra @ 07.07.2022 16:18

Par to pašu iedomājos ?
Bet ja lienam dziļāk par feministēm, tad teorētiski feministi ir tie kas iestājas par dzimumu vienlīdzību. Bet šeit es jūtu, ka tiek uzskatīts tieši pretēji. Ķipa es esmu feministe, kas domā, ka sievietes krutas, bet veči lai karā sprāgst. Tā galīgi nav feministu ideoloģija. ?

Varbūt viņi arī apgalvo, ka iestājas par kaut kādu utopisku vienlīdzību, bet realitātē, protams, runā ir tikai un vienīgi par pārākumu un privilēģijām.
07.07.2022 16:23 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Satelle @ 07.07.2022 16:02

Pārāk lielos steriotipos domā - man kursā un pēc tam pašpārvaldē augstskolā bija vairāki studenti, kuri kā par pamatnodarbošanos ir izvēlējušies pēc vidusskolas armiju. Nu no šiem paziņām armijniekiem divi tikko pabeidza komunikācijas studijas, viens mārketingu, viens biznesu un viens IT. Ar bakalaura diplomu kabatā un jau no diviem esmu dzirdējusi, ka raksta biznesa plānu, ko sāks īstenot pēc tam kad līgums ar armiju beigsies, vai ātrāk (jo vienam biznesā būs partneris ne armijnieks). Mazliet cītīgāk bija jāmæcās un vienam nācās paņemt uz gadu akadēmisko, jo bija armijas vajadzībām mācības citā valstī vairākuus mēnešus, bet citādæk pat nepateiksi, ja vein nepajautāsi, ka viņi dienē armijā...
Bet ja par diskusijas tēmu - atbalstu, bet tikai svaigi vidusskolu pabeigušajiem vai brīvprātīgi, jo tie kas tikko no vidusskolas daļa tāpat nezina vēl ko no dzīves grib un daļa iestāsies uzrei, augstskolā un pēc pāris mēnešiem izstāsies... Nu nesabojās karjeru/ģimeni/dzīvi viens gads pēc augstskolas militārās mācības. Uzsvars uz mācības jo ja tos 11 mēnešus atļauj pa nedēļas nogalēm braukt mājās nekur tos puišus nesūtīs. Iemācīs ar ieročiem apieties kaut ko no armijas disciplīnas un kā būt prom no vecākiem. Nu būs kazarmas kas principā ir ekvavilents kojām jebkurā gadījumā... Un augstskolā oestāties pēc tam tas netraucēs ja vien ir vēlēšanās studēt.
Vienīgi piekrītu tām kas te jau minēja - ja piespiedu kārtæ iesauc 20 +, kuri jau dzīvi ir izveidojuši arr karjeru, labi atmaksātu darbu, ģimeni u.c. Tad gan tās būs drausmas! Jo Somiju, ko tagaf ņem kā piemēru tā sistēma pastāv gadiem, kas nozīmē (mans minējums tikai) tie kas nepamanās no obligātās armijas apmācības izvairīties legālā vai nelegālā ceļā, visticamāk pabeidz to maksimāli jaunā vecumā, lai tas tālāk dzīvi nečakarē...
Tieši tā.
Un Somiem tas arī ir goda jautājums, jo viņiem ja uzzina ka kāds nav dienējis uzreiz tāds - jo? Kas par problēmu?🤔😁
Viņiem tā ir normāla prakse.
Un nav tā ka tagad neviens nemācas vai dzīves sačakarētas. Domāju ka augstākā izglītība procentuāli Somijā ir vairāk cilvēkiem kā Latvijā, ņemot vērā vēl to ka viņa ir bezmaksas.
Bet jā, vienīgais, kas arī mani mulsina ir tie 400€, tikko beigušam vidusskolniekam vēl ok, uz gadu. Bet ja vēlas jau strādājošus pieaugušus cilvēkus, tad šis ir jāpārdomā.
07.07.2022 16:26 |
 
Reitings 10663
Reģ: 18.08.2014
Vienīgi piekrītu tām kas te jau minēja - ja piespiedu kārtæ iesauc 20 +, kuri jau dzīvi ir izveidojuši arr karjeru, labi atmaksātu darbu, ģimeni u.c. Tad gan tās būs drausmas! Jo Somiju, ko tagaf ņem kā piemēru tā sistēma pastāv gadiem, kas nozīmē (mans minējums tikai) tie kas nepamanās no obligātās armijas apmācības izvairīties legālā vai nelegālā ceļā, visticamāk pabeidz to maksimāli jaunā vecumā, lai tas tālāk dzīvi nečakarē.

Piekrītu!!!!
07.07.2022 16:32 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
BlackPill @ 07.07.2022 15:58

Kāda starpība, kas tur tika pateikts. V@ldība ir devusi tikai pagaidu simulācijas variantu, kas, ļoti iespējams, tiks grozīts daudzas reizes, līdz visus līdz 60 g.v. brīvprātīgā piespiedu kārtā sūtīs mirт par godu fэministēm.
Par v@kcīnām arī sākumā teica, ka cilvēkiem būs iespēja izvēlēties. Realitātē, nedurtajiem uzlika tādas sankcijas, ka vai nu nācās durties, vai pastāvīgi testēties.
Kāds sakars feministēm?😁 un kur tad sūtīs karot?😁
07.07.2022 16:32 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Zuzuu10 @ 07.07.2022 16:32
Kāds sakars feministēm?? un kur tad sūtīs karot??

Sakars tāds, ka viņas nav pelnījušas, lai vīrieši par viņām atdotu savu dzīvību.
K@rot ar ko? Tu vēl neesi sapratusi, ka mūsu "k@rošana" būtu pielīdzināma skudras cīņai ar ziloni? Kā jau teicu, mūsu donoram, GhostGG, labprāt uzdāvināšu pastalas, lai viņam būtu 0,01% varbūtība, ka kāds padosies no smieklu lēkmes.
07.07.2022 17:52 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Man sāk likties, ka Blackpill manī ir ieķēries.... weird as fuck 😬
07.07.2022 17:59 |
 
Reitings 291
Reģ: 29.03.2021
Mans draugs dienēja Singapūrā, tur arī tas ir obligāti, bet viņam tur mācīja tikai administratora lietas. Katram tiek piešķirtas savas lomas - kāds karo, kāds nodarbojas ar dokumentiem, kāds ir tehniķis u.c. Ne ar kādiem ieročiem viņš nešāva un mežā nedzīvoja.
07.07.2022 18:08 |
 
Reitings 853
Reģ: 24.02.2021
Jacqueline @ 07.07.2022 17:59
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/aizsardzibas-dienesta-plano-iesaukt-ari-pilsonus-no-arvalstim-varetu-but-obligats-ari-sievietem.a464466/?fbclid=IwAR29BTOdSALDVO-nT9suBBk-d9E-B6UQEPDxaPJd848OIcWOldy2lo3y1tQ

"Plānotajā obligātajā valsts aizsardzības dienestā iecerēts iesaukt arī ārvalstīs mītošos pilsoņus, un pie atbilstoša finansējuma piešķiršanas dienests varētu būt obligāts arī sievietēm, pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) runasvīrs Kaspars Galkins."
Vāks!!!
07.07.2022 18:16 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
GhostGG @ 07.07.2022 17:59
Man sāk likties, ka Blackpill manī ir ieķēries.... weird as fuck ?

Tev par nelaimi, neesmu ieinteresēts tavās eir0peiskajās "vērtībās"..., bet nu veiksmi tev atrast tavu savu sapņu vīrieti!
07.07.2022 18:23 |
 
Reitings 1822
Reģ: 09.12.2021
Es gan atbalstu
Sevišķi tiem jauniešiem,kuri nespēj sevi nodefinēt, kas par starpdzimumu viņš ir. Vismaz kaut kāda disciplīna. Savādāk to tik māk,kā krāsoties ( jā,čaļi) vai sēdēt vecākiem uz kakla.

Es arī atbalstu!
Bla, kādi tie jaunieši tagad ir. Vienkārši apkaunojuns. Staigā telefonos ieurbušies, Tik Tokos utt. Fuj.
Zeķes līdz ceļiem savilktas, pilnīgi pretīgi skatīties.
Ne naglu māk iedzīt, ne malku saskaldīt.
No darba mūk kā no mēra. Prasa naudu mammītēm.
Es nesaku, ka VISI tādi ir, bet nu daudz.
Lai tik iet dienēt!
07.07.2022 18:42 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
"Plānotajā obligātajā valsts aizsardzības dienestā iecerēts iesaukt arī ārvalstīs mītošos pilsoņus, un pie atbilstoša finansējuma piešķiršanas dienests varētu būt obligāts arī sievietēm, pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) runasvīrs Kaspars Galkins."

Gribētu redzēt, kā piespiedīs, piemēram, visu mūžu ASV dzīvojošu dubultpilsonu dienēt Latvijā 😁😁😁. Man aktuāls jautājums, īstenībā. Bet interesanti.
Kā domā noķert visus ārzemju latviešus, un ko ar viņiem iesāks? Galīgi ne visi ārzemēs dzīvojošie zēni ar latviešu pasēm pazīst valodu. Vai arestēs uz Latvijas robežas, ja iebrauks nedienējis valstī pēc 18 gadu vecuma?
Tikai skaļi domāju cik praktiski ieviešams un kādas sekas būtu šādam lēmumam.
07.07.2022 20:47 |
 
Reitings 1394
Reģ: 26.06.2019
Vispār nesaprotu cepienu - visiem tiks dota izvēle. Zemessardze ir nedēļas nogalēs, nekas absolūti nemainīsies, vīrieši kā strādāja, tā strādās un paralēli apgūs Zemessarga pienākumus. Tie, kas gribēs iet uz NBS- laipni lūgti, arī atalgojums pilnīgi cits, neviens nesaņems 400€. Un galu galā - attaisnojums, ka žēl dēlu un vīru. Mīļie, kara apstākļos iesauks tā vai tā. Tur nešķiros, vajadzēs cilvēkus, ies un karos. Labāk lai to dara cilvēki, kuri tam ir kaut mazliet sagatavoti. Militārā apmācība nav tikai par šaušanu, nepieciešama arī stratēģiskā domāšana un kaut elementāras fiziskās prasmes. Sevišķi noderīgi tiem, kuri “nezinu kas es esmu, es neesmu ne Jānis, ne Līga” un kuru vienīgā dzīves sastāvdaļa ir sēdēt uz kakla mammām un uzņemt tiktokus. Atbalstu šo iniciatīvu.
07.07.2022 20:58 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
BlackPill @ 07.07.2022 17:52

Sakars tāds, ka viņas nav pelnījušas, lai vīrieši par viņām atdotu savu dzīvību.
K@rot ar ko? Tu vēl neesi sapratusi, ka mūsu "k@rošana" būtu pielīdzināma skudras cīņai ar ziloni? Kā jau teicu, mūsu donoram, GhostGG, labprāt uzdāvināšu pastalas, lai viņam būtu 0,01% varbūtība, ka kāds padosies no smieklu lēkmes.
Te kāds ļoti apbižojies puišelis😁
Nezināju ka kari notiek dēļ sievietēm un viņu tiesībām, es vēl biju nikna uz Putinu, izrādās tomēr cēlu mērķu vadīts - par sievietēm💪🏼😁 (šis ar ironiju)
Jautājums “karot par ko?” neviens Jums tagad neliek kaut kur karot, par ko Jūs stresojat? Jums kāds liek tagad karā iet?
07.07.2022 22:12 |
 
Reitings 996
Reģ: 08.05.2014
Esmu par, bet 400 eiro nav adekvāta summa!
07.07.2022 22:19 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Lai gan ko tur daudz ņemties, ja no 18-27 gadiem, es, par laimi, esmu jau sen garām tam vecumam. Var neuztraukties.
07.07.2022 22:54 |
 
Reitings 2540
Reģ: 05.12.2021
Es tikai par. Protams, tur daudz darba priekšā, ka visu sakārtot lai netiktu zaudēti darbi, karjeras utt. Bet kopumā - tikai par. Savādāk tiešām reizēm pretīgi skatīties kā pa ielu iet nevis vīrietis, bet memļaks nenosakāmas formas drēbes, ar make up un visu ko citu. T
TIEŠĀM, ne naglu māk iesist, ne malku skaldīt. Pie skabargas pirkstā gan jau paģībtu.
Vismaz vīrieti par vīrieti pataisīs.
07.07.2022 23:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!