Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
goodmorning @ 06.07.2022 13:15
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
Es uzskatu ka būtu pareizi, jo daudz ko vīriešiem iemācītu.
Jo piemēram, ja tagad Latvijā sāktos karš pilnā vārda nozīmē, tad tāpat būtu mobilizācija un sauktu visus vīriešus, un tad šie vīrieši būs tiešām kā gaļa tikai, jo būsim reāli, cik cilvēku māk kaut vai ieroci pārlādēt🤷🏻‍♀️
Bet tad vismaz būs kaut kādas zināšanas, nepieciešamības gadijumā.
Bet par finansiālo stāvokli, būtu labāk ja nodrošinātu to pašu algu ko saņem pirms.
06.07.2022 13:26 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
tu uztraucies par komunālajiem vai ko tieši? atkal kara tēmu gribi uzkurināt?
agrāk arī bija obligātais dienests un neviens nečīkstēja. puisīši mūsdienās ir pārāk izlaidušies. vīrieši, kuri paši nav izrādījuši vēlmi iziet cauri armijas gaitām mūsu laikos - ar tādiem par laimi man nav bijusi darīšana.
06.07.2022 13:32 |
 
Reitings 3438
Reģ: 01.03.2022
Tagad es nerunāju par tiem pāris zolīdajiem un labi audzinātājiem cilvēkiem, bet gan par tiem, kuri Mūsdienās ir tik trauslas sniegpārsliņas, un ir aizvainoti no mazākā nieka un piezākā pilnu internetu ar aizvainojumiem. Tik daudz brīvdomātāju, ar savām brīvo cilvēku tiesībām, bez pilnīgi jebkāda respekta pret citiem apkārtējiem cilvēkiem. Es jau nesaku, ka tas ir slikti. Es tikai nevaru iedomāties kā mūsdienu paaudzi piespiedīs kaut ko darīt pret viņu pašu gribu. Viss ko es varu iedomāties ir bardaks, dumpēšanās un protesti. Nav jau “padomju laiki”, kad cilvēki bija iebiedēti, respektēja valsti, likumus. Tagad visi dara, ko grib.
Bet ja Tu jautā man personīgi, tad jā. Es domāju, ka kārtību vajadzētu ieviest, un uzlabot valsts aizsardzību. Paskat, cik spēcīgas ir armijas citās valstīs. Kas tad mums ir? Daudz negribu un nedarīšu?
06.07.2022 13:35 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Atbalstu. Paskatoties apkārt daudziem tiešām obligātais dienasts nāktu tikai par labu, bet tajā pašā laikā ir arī sabiedrības daļa, kuriem to nevajadzētu. Bet nu pa cik mēs dzīvojam Latvijā, tad 100% būs iespēja arī no tā izvairīties.
06.07.2022 13:42 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Es arī neesmu pret, lai gan maksā tiešām pamaz. Arī pati nebūtu pret 11 mēnešus dienēt, lai gan reālistiski runājot to nedarītu, jo ar maniem 50kg no manis armijā būtu daudz vairāk problēmu nekā labuma.
Kara varbūtība Latvijā ir zema, bet jā, dienējušajiem tad būs jāiziet šis papildus pazemojums, ka valsti pamet kā dezertieri. Vienīgais, kas šajā situācijā man šķiet apšaubāmi, ir Latvijas politiķu tendence ļoti bravūrīgi izteikties par Krieviju, un viņi var provocēt agresiju pret Latviju. Un paši jau viņi nekaros, tas jau būs jādara citiem.
06.07.2022 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
tu uztraucies par komunālajiem vai ko tieši?

mani bišķi apšokēja tas kompensācijas jo mans dzīvesbiedrs saņem 3x vairāk nekā es ap 1400 uz rokas un tagad lai ietu visu pamest un pa kapeikām tupēt kazarmās? Cik zinu tagad dienestā makā 1200 uz rokas
Un tā 100 eiro kompensācija degvielai vispār ir apsmiekls. Mēnesim tur nevar nobraukāt pat no Rīgas līdz Ādažiem kur nu vēl ja dzīvo mazpilsētā 200 km no Rīgas
06.07.2022 13:47 |
 
Reitings 3438
Reģ: 01.03.2022
goodmorning @ 06.07.2022 13:47

mani bišķi apšokēja tas kompensācijas jo mans dzīvesbiedrs saņem 3x vairāk nekā es ap 1400 uz rokas un tagad lai ietu visu pamest un pa kapeikām tupēt kazarmās? Cik zinu tagad dienestā makā 1200 uz rokas
Un tā 100 eiro kompensācija degvielai vispār ir apsmiekls. Mēnesim tur nevar nobraukāt pat no Rīgas līdz Ādažiem kur nu vēl ja dzīvo mazpilsētā 200 km no Rīgas

Es Tev pilnībā piekrītu. Bet katrai situācijai ir dažādas puses. Valstij ir jāievieš kārtība pirms pieņem galējo lēmumu, lai nerastos pārpratumi un bardaks.
Iedomājies, mazajai Latvijai uzlido bumba. Taviem naudas aprēķiniem nebūs pilnīgi nekādas jēgas. Un iedomājies, ja nekas netiks darīts lietas labā, nebūs arī, kas tevi aizstāv. Puse būs izbraukusi, otra nezinās, ko darīt. Ko tad? Skaitīsim naudu priekš komunālajiem? Te tak neviens nebūs palicis.
06.07.2022 13:56 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Dalia @ 06.07.2022 13:56

Es Tev pilnībā piekrītu. Bet katrai situācijai ir dažādas puses. Valstij ir jāievieš kārtība pirms pieņem galējo lēmumu, lai nerastos pārpratumi un bardaks.
Iedomājies, mazajai Latvijai uzlido bumba. Taviem naudas aprēķiniem nebūs pilnīgi nekādas jēgas. Un iedomājies, ja nekas netiks darīts lietas labā, nebūs arī, kas tevi aizstāv. Puse būs izbraukusi, otra nezinās, ko darīt. Ko tad? Skaitīsim naudu priekš komunālajiem? Te tak neviens nebūs palicis.
tad jau arī komunālos vairs nevajadzēs maksāt😁
Humoram
06.07.2022 13:58 |
 
Reitings 1943
Reģ: 05.03.2022
Es gan atbalstu
Sevišķi tiem jauniešiem,kuri nespēj sevi nodefinēt, kas par starpdzimumu viņš ir. Vismaz kaut kāda disciplīna. Savādāk to tik māk,kā krāsoties ( jā,čaļi) vai sēdēt vecākiem uz kakla.
Bet posta autore,ja ir tik histēriski pārņemta,laicīgi braucat dzīvot uz ārzemēm.
Brīvprātīgā valsts aizstāvēšana kara laikā. Smiekli nāk. Ar tādu brīvprātību,kā LV vīriešiem,jau pirmajā stundā viss tiks ieņemts.
Pirms padsmit gadiem,varbūt vairāk,dienēšana bija obligāta. Un kāda vaina? Vai no tā kāds nomira?
06.07.2022 13:59 |
 
Reitings 169
Reģ: 20.06.2015
Domas dalās par šo.
No vienas puses, apmācības ir vajadzīgas, lai gadījumā, ja sākas pats ļaunākais, vīriešiem būtu pamatprasmes par to kā rīkoties.
No otras - uzskatu, ka ir jāizvērtē, kuru iesaukt un kuru ne. Nav forši atraut jaunieti no mācībām vai ģimenes(ja ģimenē aug mazs bērns). Šajos gadījumos pietiktu ar īsu nometni +/-2ned bez 5 gadu līguma ar zemessardzi.
Protams, karš nešķiros nevienu, bet jādomā tas labākais
06.07.2022 14:04 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Tāmi būtu jābūt pēc brīvprātības principa.
Pirmajā gadā ir paredzēts iesaukt 1000, tā kā visai maza iespējama uz nelaimīgo izlozi.
06.07.2022 14:13 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Neatbalstu. Nafig tad NATO šeit ir un viņu ir vairāk nekā mūsu vietējo, lai tad viņi aizsargā Latviju. Un vislabākais līdzeklis pret karu ir neiešana karā. Krievijā puišus aizsūtija karot, varēja viņi neiet, kaut arī draudēja sodi, bet tad varēja paslēpties kaut kur dziļi laukos, aizbraukt uz Ukrainu un nebombardēt cilvēkus, nostāties Ukrainas iedzīvotāju pusē, un neatgriezties atpakaļ uz Krieviju. Iešana karā ir tikai viena eja, un tam nav atpakaļceļa.
06.07.2022 14:21 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
100% atbalstu un atbalstītu arī, ja OMD būtu sievietēm. Autore, laikam, nav iepazinusies ar pilno informāciju, iesaku izlasīt, tad nebūs jāsatraucas par naudu.
Mēs nevaram paļauties tikai uz NATO situācijā, ja būtu apdraudēta mūsu valsts drošība, par to mums jāparūpējas arī pašiem - militārā budžeta palielināšana + OMD ir prātīgs lēmums, daudzās valstīs tāds ir un neviens no tā nav nomiris.
06.07.2022 14:30 |
 
Reitings 392
Reģ: 12.04.2018
Esmu par obligāto militāro dienestu gan vīriešiem, gan sievietēm. Mums ir jārēķinās ar to, ka kaimiņos dzīvo debila nācija, kas to vien gaida, kā kaimiņiem uzbrukt. Ir labi, ka NATO mūs sargā, bet pašiem arī jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti.
Neviens jau tagad neraus armijā cilvēkus ar stabilām profesionālajām karjerām un maziem bērniem. Pieci gadi pārejas laiks, kur nākošgad tikai tūkstoti grasās iesaukt. Reāli tas paredzēts jauniešiem uzreiz pēc videnes.
06.07.2022 14:30 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Prieks, ka Latvija beidzot domā uz priekšu, rīkojas atbilstoši dotajai situācijai, nevis domā, kad jau sen ir par vēlu.
Tu vari cept diskusijas, žēloties, ka negribi laist savu džeku uz apmācībām, bet padomā, ja reāli būtu karš un gar tavu māju dragātu tanki, lidotu raķetes virs galvas un puišus izsūtītu karot. Domā tu justos ļoti pasargāta, ja izlaistu tādus, kas ieroci rokā nekad nav turējuši?
06.07.2022 14:33 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
A ja sievietēm arī būtu jāiet obligātajā dienestā tad atbalstītu?
Domāju tad mestu kažoku uz otru pusi.
Es neatbalstu.
Ja saliek cilvēkus kuri nevēlas būt obligātajā dienestā kopā vienā lielā katlā, tad sanāks slikti.
Man ir draugi no Izraēlas kur gan sievietēm gan vīriešiem ir obligātai jāapgūst armijas apmācība. Viņam ir tikai sliktas atmiņas, jo notika mobings, izvarošanas (un to slēpa), atmosfēra bija drausmīga. Viņiem es saprotu tur ir visu laiku kašķis ar Palestīnu, jāzin kā rīkoties, ja bombardē utt. Bet Latvijā? Mūsu mazajā valstī kura tā pat ar tiem cik pāris tūkstošiem vīriešu domā aizstāvēties pret potenciālo Krieviju kurai ir miljoni? Un tad izraus tikai vīriešus no ikdienas dzīves.
Ko tad tur norūdīs? Mans patēvs pats ir armijā, bet arī nepiekrīt šim, jo ir jābūt iekšā vēlmei darīt to. Nevis tikai tāpēc ka liek. Lai gan alga ir gana normāla NBS, bet kāpēc cilvēki negrib tur strādāt?
06.07.2022 14:36 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
YaeMiko @ 06.07.2022 14:36
A ja sievietēm arī būtu jāiet obligātajā dienestā tad atbalstītu?
Domāju tad mestu kažoku uz otru pusi.
Es neatbalstu.
Ja saliek cilvēkus kuri nevēlas būt obligātajā dienestā kopā vienā lielā katlā, tad sanāks slikti.
Man ir draugi no Izraēlas kur gan sievietēm gan vīriešiem ir obligātai jāapgūst armijas apmācība. Viņam ir tikai sliktas atmiņas, jo notika mobings, izvarošanas (un to slēpa), atmosfēra bija drausmīga. Viņiem es saprotu tur ir visu laiku kašķis ar Palestīnu, jāzin kā rīkoties, ja bombardē utt. Bet Latvijā? Mūsu mazajā valstī kura tā pat ar tiem cik pāris tūkstošiem vīriešu domā aizstāvēties pret potenciālo Krieviju kurai ir miljoni? Un tad izraus tikai vīriešus no ikdienas dzīves.
Ko tad tur norūdīs? Mans patēvs pats ir armijā, bet arī nepiekrīt šim, jo ir jābūt iekšā vēlmei darīt to. Nevis tikai tāpēc ka liek. Lai gan alga ir gana normāla NBS, bet kāpēc cilvēki negrib tur strādāt?
nu nezinu gan, mums Somijā arī ir noteiks ka jādienē, sīkumos gan baigi nezinu, neesmu pētījusi, tur dienas atšķiras cik ilgi utt. Bet obligāts vīriešiem ir visiem un ja nav iziets, tad var nākties atsēdēt cietumā.
Un visiem tas ir normāli🤷🏻‍♀️
06.07.2022 14:49 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
YaeMiko @ 06.07.2022 14:36
A ja sievietēm arī būtu jāiet obligātajā dienestā tad atbalstītu?
Domāju tad mestu kažoku uz otru pusi.
Es neatbalstu.
Ja saliek cilvēkus kuri nevēlas būt obligātajā dienestā kopā vienā lielā katlā, tad sanāks slikti.
Man ir draugi no Izraēlas kur gan sievietēm gan vīriešiem ir obligātai jāapgūst armijas apmācība. Viņam ir tikai sliktas atmiņas, jo notika mobings, izvarošanas (un to slēpa), atmosfēra bija drausmīga. Viņiem es saprotu tur ir visu laiku kašķis ar Palestīnu, jāzin kā rīkoties, ja bombardē utt. Bet Latvijā? Mūsu mazajā valstī kura tā pat ar tiem cik pāris tūkstošiem vīriešu domā aizstāvēties pret potenciālo Krieviju kurai ir miljoni? Un tad izraus tikai vīriešus no ikdienas dzīves.
Ko tad tur norūdīs? Mans patēvs pats ir armijā, bet arī nepiekrīt šim, jo ir jābūt iekšā vēlmei darīt to. Nevis tikai tāpēc ka liek. Lai gan alga ir gana normāla NBS, bet kāpēc cilvēki negrib tur strādāt?

Kādi miljoni ir Krievijai - karavīru? Nav pat miljona, turklāt liela daļa no viņiem nav izgājusi nekādu kvalitatīvu apmācību, tīra lielgabala gaļa.
06.07.2022 15:33 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
No vienas puses tiem mūsdienu sīkajiem tirliņiem kādu rūdījumu vajadzētu. Bet priekš kara kopumā tas nekādu īpašu labumu nedos, ir 21. gadsimts, nebūsim naivi, tie puikas ar šautenēm ir domāti tikai tīri gaļai, nekādu vērā ņemamu pienesumu tas nedod. Kas grib brīvprātīgi piestrādāt par gaļu, lai to dara, bet kaut ko darīt piepaiedu kārtā nebūtu jēgas.
Un nav teikts, ka tā armija cilvēkam dos kādu labumu, zinu vairākus gan zemessargus, gan no NBS, lielākā daļa pa dzīvi ir atsaldeņi un pilnīgākie nejēgas, bez jebkādas loģiskas spriestspējas.
Es teiktu, ka kaut kāda pāris stundu kursu apmācība kā darboties ar ieroci un kā jārīkojas attiecīgajos gadījumos, būtu pilnīgi pietiekami, lai būtu kaut kāda jēga bez liekas laika un līdzekļu tērēšanas un cilvēku dzīves bojāšanas.
06.07.2022 15:34 |
 
Reitings 24
Reģ: 11.11.2013
Par šo esmu tikai un vienīgi par. Jau agrāk teicu-būtu labi, ja būtu OMD vai kas tamlīdzīgs. (Lai cik smieklīgi nebūtu-mans pirmais puisis šo lika kā vienu no iemesliem, kāpēc viņam esot grūti ar mani, jo armija "sabojājot maigās dvēseles".) Dienestā vismaz iemācīsies kārtību, disciplīnu, spēju atbildēt par savu rīcību. Ne jau visi, protams, bet daļa'. Piedodiet, bet kas tas par vīrieties, kas nemāk neko no saimniecības darbiem, bet tikai sēdēt internetā un čīkstēt, cik dzīve grūta? Armija slikta? Nē! Nav vairs agrākie laiki un neviens, nevienu ar varu un rungu nedzīs maršos un pārslodzē. Uzlabos sportisko sagatavotību, pieradinās organismu pie normālām ēdienreizēm regulāri, pie kārtīga dienas ritma-kas šeit ir slikts??? Naudiņas par maz? Kara laikā kādu interesēs? Daļa tādā situācijā mēģinās aizlaisties un tad no ārzemēm gudri spriest, kamēr pārējie pastāvēs par savu valsti, par savu zemi un tiesībām un iespējām dzīvot brīvā valstī. Tikai un vienīgi par...:)
Un sievietēm, kas uztraucas, ka, lūk, draugs nebūs mājās u.t.t.-atrodiet sev hobijus. Nodibiniet veselīgas attiecības, satiecieties ar draudzenēm u.t.t. Ja sievietei nav savu hobiju un savas dzīves bez vīrieša-tad jau jautājums par šo sieviešu spēju būt pašpietiekamām, lai spētu aptvert-nu, aizbrauca draugs uz nedēļu, būs tikai nedēļas nogalē mājās-kas notiks? Neizdzīvosi? Sailgosies vairāk, varbūt sāksi novērtēt otru cilvēku vairāk, atradīsi sev nodarbošanos u.t.t. Neko sliktu neredzu šajā visā.
06.07.2022 15:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!