Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Akadēmiskais godīgums un sirdsapziņa

 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Hey!
Iedvesmojoties no diskusijām par noslēguma darbiem un intereses dzīta pameklēju vai tiešām Latvijā kāds piedāvā rakstīt studentu vietā. Piedāvā arī akademika.lv, ss.lv daudz sludinājumu...Un nē, es netaisos izmantot, man bakalaura darbs uzrakstīts jau pirms gada...
Bet interesē - kā jūs domājat, daudzi ir izmantojuši šādu opciju?(skaidrs, ka no tīra prāta neatzīsies) Man rados ir viens cilvēks, kurš atzinās, ka samaksājis ap 400 euro, aizstāvējis darbu uz 6 un dzīvo laimīgs.
Kā vispār ar sirdsapziņu? Man būtu bail, ka ja nu atklāj, anulēs vēl diplomu.. tāpēc labāk pats uzraksti s*du, nekā dod citam. Tas mans viedoklis :D
Vispār nesaprotu kāpēc vēl tādas opcijas kā pirkt darbus pastāv un tas nav aizliegts....manuprāt, studiju saistības tev pašam jāizpilda, nevis jāpērk par naudu no citiem gara darbs...
Nezinu, izraisīja pārdomas... vienkārši es nebūtu diži laimīga, ja es mokoties uzrakstu uz 5 darbu un kāds nopērk, dabū beigās labu vērtējumu, lai gan nav rakstījis. Protams, aizstāvēšanās arī ietkemē vērtējumu, bet šķiet, ka nozarē, kurā studē var sagatavoties tāpat aizstāvēt un atkarīgs no studiju programmas stingruma
19.05.2022 10:00 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Hermia @ 19.05.2022 19:00
Paskatoties uz savām paziņām ir skaidrs,ka tie kas ir piesaistījuši kādu darba rakstīšanai ir nevis sliņķi, bet cilvēki,kuriem ir jāsavelk divas lietas - iztika un izglītība.Ja paskatās uz atbalstu studentiem, tad ir švaki. Stipendijas šķiet,ka nogriež ar katru gadu un atvainojiet, bet ne visi var doties uz pilna laika stundām, ja vēl sevi jāuztur. Zinu cilvēkus kas tika budžetā, bet nevarēja atļauties iet uz pilna laika studijām,jo bija darbs un jāuztur pašiem sevi kā rezultātā ņem kredītu un ej uz nepilna laiku. Lūk tas,manuprāt, ir diez gan skumji,ka studenti vairāk ir darbā nekā lekcijās.
No savas pieredzes visu raksti pati, bet bieži rokas nolaižas. Esmu rukājusi naktis un bez nevienām brīvdienām,jo darbs bija ļoti tālu no dzīvesvietas un darba laiks bija klasiskais 9-5. Regulāri slimoju,jo režīms nav, atpūtas nav.
Ja agrāk likās drausmīgi neētiski viss ko cilvēki dara dēļ diploma,tad tagad ejot tam procesam cauri skatos uz to pavisam savādāk tāpat kā uz diplomiem.

Piekrītu.
Stipendijas pie mums ir kā ir. Man ir paveicies, ka tiku budžetā un vecāki atbalstīja - mēnesī 250 euro deva(no kuriem 87 aizgāja par kopmītnēm, 16 euro par transportu un atlikušais bija ēdienam, izklaidēm, cik atlika...), kā rezultā varēju nestrādāt pirmos divus studiju gadus, protams, neko šiko atļauties nevarēju, kad atbraucu mājās, tad vecāki deva līdzi paiku 😁, tāpēc badā gluži nemiru, bet pa kafejnīcam, kino nevazājos... Stipendijas man nebija. Nebiju tik liela labiniece.
3.kursā sāku strādāt vienā ar nozari nesaistītā darbā, nostrādāju pusgadu, līdz sapratu, ka juridisko fakultāti tā varu nepabeigt(sākās trauksme, iekrājās neizdarītie skolas darbi, mentāli jutos kā sūds, jo laika nebija nekam - pa dienu skola, vakarā darbs, reizēm arī brīvdienās maiņas iekrita... pavidu tam jāagatavojas semināriem, kontroldarbiem un kam tik vēl nē..) Tagad aizgāju no darba. Jo jāuzraksta bakalaurs un nervi jāsaved kārtībā. Bakalauru uzrakstīju tikai tāpēc, ka parlēli nav miljons lietas, bet zinu kursa biedrus, kuri strādā un raksta, teica, ka traki, ka vispār ne izgulēties, neko..paņēma mācību atvaļinājumu
19.05.2022 20:33 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Hermia @ 19.05.2022 19:00
Paskatoties uz savām paziņām ir skaidrs,ka tie kas ir piesaistījuši kādu darba rakstīšanai ir nevis sliņķi, bet cilvēki,kuriem ir jāsavelk divas lietas - iztika un izglītība.Ja paskatās uz atbalstu studentiem, tad ir švaki. Stipendijas šķiet,ka nogriež ar katru gadu un atvainojiet, bet ne visi var doties uz pilna laika stundām, ja vēl sevi jāuztur. Zinu cilvēkus kas tika budžetā, bet nevarēja atļauties iet uz pilna laika studijām,jo bija darbs un jāuztur pašiem sevi kā rezultātā ņem kredītu un ej uz nepilna laiku. Lūk tas,manuprāt, ir diez gan skumji,ka studenti vairāk ir darbā nekā lekcijās.
No savas pieredzes visu raksti pati, bet bieži rokas nolaižas. Esmu rukājusi naktis un bez nevienām brīvdienām,jo darbs bija ļoti tālu no dzīvesvietas un darba laiks bija klasiskais 9-5. Regulāri slimoju,jo režīms nav, atpūtas nav.
Ja agrāk likās drausmīgi neētiski viss ko cilvēki dara dēļ diploma,tad tagad ejot tam procesam cauri skatos uz to pavisam savādāk tāpat kā uz diplomiem.

Vispār jau no pagājušā semestra palielināja stipendiju skaitu un summu. Tagad ir veseli 140eur.😂😂😂
Bet jā, tādā ziņā man paveicās, ka ātri sāku strādāt savā jomā un darba vietā, darba ietvaros varēju visu rakstīt.
19.05.2022 19:06 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Paskatoties uz savām paziņām ir skaidrs,ka tie kas ir piesaistījuši kādu darba rakstīšanai ir nevis sliņķi, bet cilvēki,kuriem ir jāsavelk divas lietas - iztika un izglītība.Ja paskatās uz atbalstu studentiem, tad ir švaki. Stipendijas šķiet,ka nogriež ar katru gadu un atvainojiet, bet ne visi var doties uz pilna laika stundām, ja vēl sevi jāuztur. Zinu cilvēkus kas tika budžetā, bet nevarēja atļauties iet uz pilna laika studijām,jo bija darbs un jāuztur pašiem sevi kā rezultātā ņem kredītu un ej uz nepilna laiku. Lūk tas,manuprāt, ir diez gan skumji,ka studenti vairāk ir darbā nekā lekcijās.
No savas pieredzes visu raksti pati, bet bieži rokas nolaižas. Esmu rukājusi naktis un bez nevienām brīvdienām,jo darbs bija ļoti tālu no dzīvesvietas un darba laiks bija klasiskais 9-5. Regulāri slimoju,jo režīms nav, atpūtas nav.
Ja agrāk likās drausmīgi neētiski viss ko cilvēki dara dēļ diploma,tad tagad ejot tam procesam cauri skatos uz to pavisam savādāk tāpat kā uz diplomiem.
19.05.2022 19:00 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Lalooo @ 19.05.2022 16:47

Nu, bet cilvēks taču iet studēt, piemēram, medicīnu, jo tas viņam sagādā prieku. Okey, ir priekšmeti, kuri nesaista, bet ja jau esi aizgājis, tad tāpēc, ka interesē to mācīties, nevis tikai galā papīru saņemt, lai varētu strādāt.
Vismaz tā vajadzētu būt.

Studēt, strādāt un rakstīt diplomdarbu manuprāt ir ļoti dažādas lietas. Ja cilvēks aiziet zinātnē, pētniecībā, tad jā, uzrakstīt pašam labu diplomdarbu varētu būt viena no panākumu atslēgām, bet citādi...
19.05.2022 17:08 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Motherofdragons @ 19.05.2022 16:36

Ir profesijas, kur bez attiecīgas jomas maģistra diploma nemaz nevar strādāt, ne visas studijas ir tikai savam priekam un izklaidei ?

Nu, bet cilvēks taču iet studēt, piemēram, medicīnu, jo tas viņam sagādā prieku. Okey, ir priekšmeti, kuri nesaista, bet ja jau esi aizgājis, tad tāpēc, ka interesē to mācīties, nevis tikai galā papīru saņemt, lai varētu strādāt.
Vismaz tā vajadzētu būt.
19.05.2022 16:47 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
karenmil @ 19.05.2022 13:48
Bet studiju process vispār ir domātas pašam sev, nevis, lai būtu kāda jēga no tava vai mana darba. Dokturantūrā darbi var būt ar jēgu, bet visi studiju darbi līdz tam ir tikai studiju nolūkiem, paša izglītošanai. Ko tad jūs nesakiet, priekš kam skolas domātas, nav nekādas jēgas no tās teorijas, kāda jēga no teksta uzdevumiem matemātikā u.tml.?
Universitātē ir tieši tas pats, mērķis ir panākt, lai tu kā cilvēks spēj loģiskāk, argumentētāk izteikties par tēmu, redzesloka paplašināšana, spēja atrast materiālus un izšķetināt būtiskāko tavai tēmai, izdarīt no visa secinājumus.
Priekš kam tad jūs ejat studēt, ja jums nav saprotams process, ka tas viss domāts pašu izglītošanai?!

Ir profesijas, kur bez attiecīgas jomas maģistra diploma nemaz nevar strādāt, ne visas studijas ir tikai savam priekam un izklaidei 😄
19.05.2022 16:36 |
 
Reitings 84
Reģ: 12.04.2022
Well…. Kad bija pienācis bakalaura rakstīšanas laiks devos uz ss.lv lai atrastu kādu darba rakstītāju. Tajā laikā pati strādāju katru vakaru par viesmīli, respektīvi man fiziski nav laika rakstīt darbu, ja gribu nopelnīt visu pasaules naudu. 😁😁😁
Ssā uzrakstīju vairākiem sludinājumiem, visi piedāvāja līdzīgas cenas 800-1000eur +/-. Protams, man nebija tādas liekas naudas, ja turpmāko mēnesi gribu ēst un dzīvot zem jumta...
Beigu beigās darbu rakstīju pati ar asarām un zombija seju. Tagad uz to atskatoties liekas, ka labāk būtu samaksājusi kādam… VIENNOZĪMĪGI JĀ!
19.05.2022 15:50 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Neatbalstu darbu pirkšanu. Nu var cilvēks pats kaut kā uzrakstīt to bakalauru vai maģistru sekmīgi, ja studē novirzienā, kurš kaut nedaudz interesē.
Protams,cita lieta, ja to dara tikai tāpēc, lai dabūtu papīru.
19.05.2022 15:03 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Nu, labi, nonāksim pie secinājuma, ka mums ir dažādas morāles vērtības.
Kādam liekas nepieņemami pirkt darbu, kādam tas liekas pilnīgi ok.
Es saku, ka nevarētu tā, jo mocītu sirdsapziņa. Uzskatu sevi par diez gan godīgu cilvēku.
19.05.2022 14:58 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Tu to visu pārāk daudz vērtē no "godīguma" puses. Pasaule nav godīga, nekad nav bijusi un nekad nebūs. Svarīgs vienmēr būs gala rezultāts un nav svarīgi, cik tu daudz centies utt. Par centību punktus nedod. Pats arī nerakstīju, samaksāju, lai man uzraksta un nevienu mīļu brīdi to nenožēloju.
Nezinu, izraisīja pārdomas... vienkārši es nebūtu diži laimīga, ja es mokoties uzrakstu uz 5 darbu un kāds nopērk, dabū beigās labu vērtējumu, lai gan nav rakstījis.

Kurš šajā situācijā ir attapīgāks? Atkārtošos vēlreiz - par centību punktus nedod.
19.05.2022 14:41 |
 
Reitings 1
Reģ: 19.05.2022
... بصرف النظر عن ذلك ، يمكن أن تكون مياه الصرف الصحي لغسيل غسيل سيارات 24 ساعة الكويت السيارات ضارة بالبشر والبيئة إذا تم إطلاقها دون معالجة إلى المسطحات المائية لأنها قد تحتوي على العديد من الملوثات مثل المنظفات التي يمكن أن تكون سامة للأسماك والزيوت والشحوم والرمل والغبار ، المواد الكيميائية والمحاليل القائمة على المذيبات ، والمعادن الثقيلة والمواد العضوية. ) والمحيطات. ...
19.05.2022 14:35 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Es aizgāju uz juristiem(tagad studēju ko citu, jo jau 1.kursā sapratu, ka tas nav man), pabeizu studijas, uzrakstīju bakalauru ar pamatīgām mokām. Beigās domāju, ka galvenais, lai sekmīgi bet dabūju 7 un laimīga aizgāju. :D
No kursa darbiem bija bail kā velnam no krusta. Nepatika. Labak rakstu kontroldarbus/eksāmenus, nevis tādas lietas. Nepatīkami atcerēties.
Pirkt nepirktu, jo uzskatu, ka tev pašam jāraksta. Tas tomēr iemāca pētnieciskās prasmes, bet mīnuss, kas vismaz lu JF bija - mums nebija nekādas nodarbības par to. Draudzenei RSU JF tagad iir vesels kurss par ievadu pētniecība... Nu var jau teikt, ko tur mācīt ka rakstit darby, nem un raksti, vet tomer katrai nozarei ir sava specifika un kad paklausijos vinas lekciju vienu saja kursa, man liaks vērtīgi. Butu gribejusi, lai muns kas tads ir. + ja tu strada nozare ir vieglak, vismaz maniem kursa biedriem ta bija, bet ie nestrada vai nesaistīta darba, tad diez gan gruti tados darbos izzīst augstvērtīgus secinajumus, sanak piekrist vienam vai otram tikai
19.05.2022 14:33 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
pie mums izglītība ir pārvērtēta, prasot bakalauru pat slotas kāta operatoram

Izglītību prasa visiem un visur tieši tāpēc, ka izglītībai ir zema vērtība. Bakalaurs ir vidējam statistiskajam. Ja Tev ir bakalaurs, Tu esi tikai vidējais pilsonis. Ja nav, tad visdrīzāk zem vidējā, jo pārsvarā visi, kas var, iet uz universitātēm. Darba devējs negrib algot kādu, kas ir zem vidējā, tāpēc arī grib redzēt papīrus. Bet tas arī viss. Viņi nedomā, ka tam baķim pašam ir kāda īpaša vērtība, tāpēc arī algās tas bieži vien nekā neastpoguļojas.
19.05.2022 14:21 |
 
10 gadi
Reitings 2590
Reģ: 04.01.2013
karenmil @ 19.05.2022 13:48
Bet studiju process vispār ir domātas pašam sev, nevis, lai būtu kāda jēga no tava vai mana darba. Dokturantūrā darbi var būt ar jēgu, bet visi studiju darbi līdz tam ir tikai studiju nolūkiem, paša izglītošanai. Ko tad jūs nesakiet, priekš kam skolas domātas, nav nekādas jēgas no tās teorijas, kāda jēga no teksta uzdevumiem matemātikā u.tml.?
Universitātē ir tieši tas pats, mērķis ir panākt, lai tu kā cilvēks spēj loģiskāk, argumentētāk izteikties par tēmu, redzesloka paplašināšana, spēja atrast materiālus un izšķetināt būtiskāko tavai tēmai, izdarīt no visa secinājumus.
Priekš kam tad jūs ejat studēt, ja jums nav saprotams process, ka tas viss domāts pašu izglītošanai?!
Daļēji piekrītu. Redzi - es nezināju par ko lai mācos un aizgāju uz biznesu. Izgāju tikpat stulba vai tikpat gudra, cik iegāju . :D
Ieguvu pārliecināšanas , argumentācijas un rakstīšanas prasmes. Bet nu es nezinu, vai tas atsver to laiku un naudu, jo to var arī bez uni iemācīties.
Vairāk tēmēju uz bezsakarīgām studiju programmām kāda bija man RSU.
19.05.2022 14:10 |
 
Reitings 1412
Reģ: 19.05.2016
karenmil @ 19.05.2022 13:48
Bet studiju process vispār ir domātas pašam sev, nevis, lai būtu kāda jēga no tava vai mana darba. Dokturantūrā darbi var būt ar jēgu, bet visi studiju darbi līdz tam ir tikai studiju nolūkiem, paša izglītošanai. Ko tad jūs nesakiet, priekš kam skolas domātas, nav nekādas jēgas no tās teorijas, kāda jēga no teksta uzdevumiem matemātikā u.tml.?
Universitātē ir tieši tas pats, mērķis ir panākt, lai tu kā cilvēks spēj loģiskāk, argumentētāk izteikties par tēmu, redzesloka paplašināšana, spēja atrast materiālus un izšķetināt būtiskāko tavai tēmai, izdarīt no visa secinājumus.
Priekš kam tad jūs ejat studēt, ja jums nav saprotams process, ka tas viss domāts pašu izglītošanai?!
Es pilnīgi piekrītu, bet man praksē tā neizskatās. Un, ja reiz ir tik vienkārši aizstāvēt darbu, kuru pats neesi pat rakstījis, tad ko tas liecina par komisijām, kas šos bakalaurus laiž cauri.
19.05.2022 13:56 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
karenmil @ 19.05.2022 13:48
Bet studiju process vispār ir domātas pašam sev, nevis, lai būtu kāda jēga no tava vai mana darba. Dokturantūrā darbi var būt ar jēgu, bet visi studiju darbi līdz tam ir tikai studiju nolūkiem, paša izglītošanai. Ko tad jūs nesakiet, priekš kam skolas domātas, nav nekādas jēgas no tās teorijas, kāda jēga no teksta uzdevumiem matemātikā u.tml.?
Universitātē ir tieši tas pats, mērķis ir panākt, lai tu kā cilvēks spēj loģiskāk, argumentētāk izteikties par tēmu, redzesloka paplašināšana, spēja atrast materiālus un izšķetināt būtiskāko tavai tēmai, izdarīt no visa secinājumus.
Priekš kam tad jūs ejat studēt, ja jums nav saprotams process, ka tas viss domāts pašu izglītošanai?!

Nē nu tādā ziņā es piekritu, ka izzināšana process, bet man pašai pret bakalaura/maģistra darbiem ir dziļas antipātijas. Riebjas. Bet es arī neatblastu dsrbu pirkšanu, labak pati uzrakstu sūdu, nevis maksaju kadam
19.05.2022 13:54 |
 
Reitings 220
Reģ: 12.04.2022
Bet studiju process vispār ir domātas pašam sev, nevis, lai būtu kāda jēga no tava vai mana darba. Dokturantūrā darbi var būt ar jēgu, bet visi studiju darbi līdz tam ir tikai studiju nolūkiem, paša izglītošanai. Ko tad jūs nesakiet, priekš kam skolas domātas, nav nekādas jēgas no tās teorijas, kāda jēga no teksta uzdevumiem matemātikā u.tml.?
Universitātē ir tieši tas pats, mērķis ir panākt, lai tu kā cilvēks spēj loģiskāk, argumentētāk izteikties par tēmu, redzesloka paplašināšana, spēja atrast materiālus un izšķetināt būtiskāko tavai tēmai, izdarīt no visa secinājumus.
Priekš kam tad jūs ejat studēt, ja jums nav saprotams process, ka tas viss domāts pašu izglītošanai?!
19.05.2022 13:48 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Piekrītu, ka vismaz bakalura darbos sanak citu autoru citesana un liekas galvassapes, jo pienesmumu tas tapat nekadu nedod, tikai galvassapes rakstītajam.
19.05.2022 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 2590
Reģ: 04.01.2013
karenmil @ 19.05.2022 10:33
Man tas neliekas godīgi ne pret sevi, ne pret rakstītāju, ne pret profesoriem, lektoriem.
Kāpēc vispār tad jāstudē, ja nav gribasspēka vai laika pašam izpildīt akadēmiskās prasības?
To nevar salīdzināt ar špikošanu, jo pašpiko parasti kādu mazu niansi paslepus, kā atgādinājuma piezīmi varbūt. Tur nevar tā visu masveidā norakstīt, vismaz pie mums lekcijās ļoti vaktēja un tas bija baigais adrenalīns un risks.
Un pēc tam rodas visādi nekompetenti pašpasludināti speciālisti.
Pati tikko nodevu gala versiju maģistra darbam un man pašai lepnums par to, ka viens mērķītis sasniegts.
Negodīgi ir tad, kad tavam kursabiedram lektore ieliek atzīmi par 8 kopsavilkumiem/esejām , kurus viņš pat nav nodevis, lai gan citi rakstīja vai citiem kāds cits uzrakstīja un viņi par to samaksāja.
Pat esmu citiem rakstījusi darbus, un man tas šķiet ok .
Kad kursabiedrenei rakstīju sen atpakaļ studiju darbu, viņa nebūtu pabeigusi universitāti, jo strādāja 24/7, apstākļi piespieda un viss sakrita tieši tad, kad bija visi deadline. Tā kā nekad nevar zināt , kāpēc kāds prasa palīdzību.
19.05.2022 13:27 |
 
Reitings 1412
Reģ: 19.05.2016
Pilnīgi izslēgts, nekādā gadījumā un par tādām lietām ir jāatņem grāds. Ja šķiet TIK bezjēdzīgi tie gala darbi, tad varbūt vajag sākt diskusiju par to darbu nelietderīgumu un atcelšanu, jo es neesmu sen iedziļinājusies tajā argumentā, kāpēc tie ir vajadzīgi, es uzskatu, ka nekādas sabiedrībai paliekošas vērtības tajos nav, un daudz kas tiek darīts akadēmiskajā vidē tikai tāpēc, ka "mēs tā darām jau 100 gadus", bet tas neattaisno plaģiātu un krāpšanos.
19.05.2022 13:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!