Vakcinētie un nevakcinētie

 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Kādas Jums domas par pieņemtajiem lēmumiem attiecībā, uz to ka vakcinētajiem un nevakcinētajiem cilvēkiem? Info Veselības Ministrijas lapā.
28.05.2021 12:29 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
C00L Dzipsy @ 29.05.2021 01:29

Nē nu tu jau sāc pēc kaut kāda pesteļotāja izklausīties. Tik daudz sludini par Covid, bet visu laiku prasi faktus ?
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/pandemijas-laika-augusi-mirstiba-kritusies-dzimstiba.a402039/
Pats pameklēsi vai turpināt? Zinātniek?

Atkal ad Hominem?
Dotajā rakstā nekas nav minēts par neizmērojamu mirstības pieaugumu pēdējo pāris mēnešu laikā.
29.05.2021 01:38 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
Jo vairāk lasu, jo briesmīgāk tas liekas. Laikam pagaidām ne radu, ne draugu, paziņu lokā nezinu nevienu, kas būtu gājis vakcinēties pēc savas gribas, lai vakcīna pasargātu no saslimšanas utt.

Nu tāds tev tas radu/draugu loks. Man ir gan tādi, kas negrib- neies, un tādi, kas ies un iet. Tavs loks izklausās diezgan šaurs.
Kopumā: man ir apnicis dzīvot ierobežojumos. Un, ja kāds negrib vakcinēties- tā ir paša izvēle. Un, ņemot vērā, ka pats trakākais ir ka medicīnas sektors "pārkarsīs", tad atliktu tikai viena galējā izvēle: esi vakcinējies, ir primārā rinda, pārējie - lai gaida (ja vien nav specifiski iemesli, lai nevakcinētos.
Tāpat kā ar ne-vakcinācijas atbalstošajām mammām-- > nevakcinējam, jo redz, nav jau difterija apkārt. Tikai aizmirst to, ka viņu sīkie dzīvo tik labi pašlaik, tikai tāpēc, ka lielākā daļa ir vakcinājušies.
29.05.2021 02:59 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Bet tagad jau tas notiek - tie, kas grib, tie iet un vakcinējas, piemēram- es, un tie, kas negrib, kā piemēram - tu, nevakcinējas. Un pamazām ierobežojumus atceļ. Tas jau ir tas, kas notiek.
Un tie, kas izvēlējās risku, varbūt viņi ir tomēr pelnījuši to bonusiņu dabūt atvieglojumus mazliet agrāk.

Labi, lai dabū bonusiņus, man nav žēl, es varētu kaut uz mūžu atteikties no teātriem, koncertiem, kino (tas viss pieejams internetā, tv), no daļas skaistumkopšanas pakalpojumiem, lai tie paliek vakcinētiem, bet, lūdzu, nespiediet vakcinēties darbiniekus, kas strādā noteiktās profesijās. Ja klienti vakcinēti, tad kur ir risks no nevakcinētiem darbiniekiem?
29.05.2021 08:09 |
 
Reitings 11
Reģ: 24.01.2021
Noteikti,tie,kuri vēlas,lai vakcinējas,tai jābūt BRĪVAI izvēlei nevis uzspiestai.
Izstāstīšu savu pieredzi/viedokli.
Pirmkārt,esmu cilvēks,kas saistīts kaut nedaudz ar medicīnu,bet esmu PRET vakcīnu-tieši sastāva un tik daudz nezināmā dēļ- visvairāk mulsina mRNS vakcīna,jo tā saistīta kaut cik ar DNS(ja tā saviem vārdiem izsakās-mRNS saistīta ar šūnu vielmaiņu), tā nekad iepriekš tā neesot taisīta,jo bija bažas par reakcijām saistībā ar onkoloģiju un citām komplikācijām,un te pēkšņi Covids,tā taisām augšā vakcīnu,nākotnē reakcijas=kā paveiksies.Pārējām vakcīnām arī sastāvs nav diez ko glaimojošs...
Diemžēl esmu dabūjusi 1.poti,tā teikt piespiedu kārtā,jo redz,atvaļinājumā ir vēlme ceļot.Darbs pagaidām nezin,kā esmu vakcinējusies,bet jau,tie,kas nav vakcinējušies,izjūt negācijas un spiedienu vakcinēties.Esmu vesels cilvēks,normāla imunitāte,ja būtu Covids,labāk pārslimotu,nevis potētu nezin ko,ja nebūtu ceļošana,es nevakcinētos.
Jāpiemin arī vīrs,protams, iemesls vakcinēties tāds pats,bet viņam bija komplikācijas jau pēc 1.potes-kā viņš izsakās,iesnas nekad dzīvē tādas nav bijušas,drudzis,temperatūra u.c.Teicu,lai ziņo,par komplikācijām attiecīgās iestādēs,bet neziņoja,draugam arī bija komplikācijas,bet arī neziņoja.Ar to es gribu teikt,kā veseliem cilvēkiem iepotē vīrusu,cik daudzi neziņo par vakcīnu komplikācijām.
Arī jāsaka,ka ārzemju mājaslapā rakstīts,kā tevī ielaidis novājinātu vīrusu,toties pie mums rakstīts-ielaiž neaktīvu vīrusu,kas jau ir nepareizi.No neaktīva vīrusa nav jēgas+neaktīvs vīruss neizraisa blakusparādības.
29.05.2021 08:20 |
 
Reitings 11
Reģ: 24.01.2021
Protams arī sastāvs,kādas komplikācijas nākotnē...
29.05.2021 08:23 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Izmantoju te iepostoto riska kalkulatoru, man sanāca 0.0006% risks mirt no Covid. Patiesībā gaidīju reizes 15 augstāku. Tas, ka cilvēki ar aptuveni šādu riska līmeni skrien pēc vakcīnām - un jo īpaši tikko ražotām, par kuru pašu riskiem praktiski nekas nav zināms, un tie tiešām var būt līdzīgi vai pat augstāki kā pašam Covidam - man šķiet nekas cits kā masu psihoze. Nerunāju par tiem, kam vakcinācija ir spiesta lieta.
29.05.2021 08:27 |
 
Reitings 30
Reģ: 17.11.2020
1. Nekādu vīrusu neiepotē, vai tiešām smadzeņu nepietiek izlasīt vakcīnu sastāvu un darbības mehānismu. Kad imūnsistēmu stimulē veidot antivielas uz attiecīgajiem pīķa proteīniem, tad tādas reakcijas arī var rasties.
2. Par holokaustu kliedzējiem, pajautājiet vecākiem un vecvecākiem, kā vakcinācijas, piemēram, pret bakām vai jebkuru citu slimību notika viņu laikā. Tur vispār nebija jautājumu, gribi vai negribi, atbrauca un savakcinēja un nebija ne interneta, ne info par vakcīnu sastāvu, nekā. Vecvecāku laikā no baku vakcīnas krūmos iebēgušos, fiziski saķēra un savakcinēja. Pie dirsas bija alerģijas un veselības stāvoklis vakcinējamā. Savakcinēja un viss, nevis ļurināja par blakusparādībām vai veica kaut kādu statistiku. Tie, kuriem virs 30, jums sākumskolā jautāja, vai gribas vakcinēties, jautāja par jūsu alerģijām? Nekad un neko. Pokemonu paaudze kaut kādā rozā burbulī dzīvo, jūs peldaties informācijā par vakcīnām un aiz matiem vakcinēties nerauj, tā ka nevajag dramatizēt. Vairākus gadu desmitus atpakaļ esot, neviens pat neiepīkstētos un blakusparādību skartie vispār netiktu pieminēti.
3. Vai es situ plaukstiņas par vakcīnām un siles dalīšanu, ko nosauca par covid? Nebū, nē. Bet, jūs mīļie, esat nesalīdzināmi labākā situācijā, kādā bija mūsu vecāki vai vecvecāki. Lasiet oficiālu info un paši izvērtējiet riskus.
4. Esmu gan izslimojis - asimptomātiski, gan savakcinējies bez jebkādām blakusparādībām. Tāpat vienmēr būs procents, kas no kādas slimības mirs vai arī cietīs no medikamentu/vakcīnu blakusparādībām, diemžēl.
29.05.2021 09:05 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
...teorija par psiholoģiski ne pārāk stabiliem pošu mīļiem turpina apstiprināties :D
nevajag dramatizēt

Dramatizēšana notika tad, kad praktiski visai valstij tika nospiestas bremzes, jo parādījās slimība, no kuras mirst cilvēki ar un virs vidējā prognozējamā dzīves ilguma. Un tā dēļ pat mazi bērni - kur vispār nav konstatēts neviens nāves gadījums pie normālas veselības - vairs nedrīkst dzīvot normālu dzīvi. Lūk tā ir dramatizācija un histērija.
29.05.2021 09:20 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Nikola,
Bet tie klienti jau nebūs visi vakcinēti, jo kā pati redzi, domas dalās. Un tad tam attiecīgās profesijas pārstāvim ir augstāks risks saslimt, ja puse klientu ir vakcinēti un otra puse ne. Kā šo atrisināt? Variants A- Aizliegt strādāt visai nozarei, lai nav šķirošana vakcinēts /nevakcinēts. Variants B- klienti varbūt tikai vakcinēti. Variants C- attiecīgās profesijas pārstāvis vakcinēts. Variants D- visi strādā, visi saņem pakalpojumu, lai kovids turpina izplatīties, jo ierobežojumi mums līdz kaklam, un sabiedrību nedrīkst dalīt vakcinēts /nevakcinēts. Vai ir vēl kāds variants, par ko neesmu iedomājusies?
29.05.2021 09:27 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Šaubas @ 29.05.2021 08:20
Noteikti,tie,kuri vēlas,lai vakcinējas,tai jābūt BRĪVAI izvēlei nevis uzspiestai.
Izstāstīšu savu pieredzi/viedokli.
Pirmkārt,esmu cilvēks,kas saistīts kaut nedaudz ar medicīnu,bet esmu PRET vakcīnu-tieši sastāva un tik daudz nezināmā dēļ- visvairāk mulsina mRNS vakcīna,jo tā saistīta kaut cik ar DNS(ja tā saviem vārdiem izsakās-mRNS saistīta ar šūnu vielmaiņu), tā nekad iepriekš tā neesot taisīta,jo bija bažas par reakcijām saistībā ar onkoloģiju un citām komplikācijām,un te pēkšņi Covids,tā taisām augšā vakcīnu,nākotnē reakcijas=kā paveiksies.Pārējām vakcīnām arī sastāvs nav diez ko glaimojošs...
Diemžēl esmu dabūjusi 1.poti,tā teikt piespiedu kārtā,jo redz,atvaļinājumā ir vēlme ceļot.Darbs pagaidām nezin,kā esmu vakcinējusies,bet jau,tie,kas nav vakcinējušies,izjūt negācijas un spiedienu vakcinēties.Esmu vesels cilvēks,normāla imunitāte,ja būtu Covids,labāk pārslimotu,nevis potētu nezin ko,ja nebūtu ceļošana,es nevakcinētos.
Jāpiemin arī vīrs,protams, iemesls vakcinēties tāds pats,bet viņam bija komplikācijas jau pēc 1.potes-kā viņš izsakās,iesnas nekad dzīvē tādas nav bijušas,drudzis,temperatūra u.c.Teicu,lai ziņo,par komplikācijām attiecīgās iestādēs,bet neziņoja,draugam arī bija komplikācijas,bet arī neziņoja.Ar to es gribu teikt,kā veseliem cilvēkiem iepotē vīrusu,cik daudzi neziņo par vakcīnu komplikācijām.
Arī jāsaka,ka ārzemju mājaslapā rakstīts,kā tevī ielaidis novājinātu vīrusu,toties pie mums rakstīts-ielaiž neaktīvu vīrusu,kas jau ir nepareizi.No neaktīva vīrusa nav jēgas+neaktīvs vīruss neizraisa blakusparādības.

Ja Jūs esat tuvu medicīnai, lūdzu turieties tālāk no tās! Kāpēc jāizpalata dezinformācija par DNS izmaiņām? Vakcīnai ir izmainīts mRNS, ne cilvēkam!!! Iedota informācija, lai vakcīnas molekula iemācītu cilvēka organismam sākt ražot vīrusā esošo proteīnu un sastopoties ar to jau būtu izstrādātas antivielas.
29.05.2021 09:38 |
 
Reitings 614
Reģ: 25.09.2015
Nikola. @ 28.05.2021 23:47
No/ar covid Latvijā mirst 1,2 no 10 000, ir jāņem vērā iedzīvotāju, nevis saslimušo skaits. Cik mirst no vakcīnas, to neviens nezin un arī nezinās, pierādīt to neiespējami.

Nu jā, jo katru dienu tiek uzskaitīts un publicēts ar covid saslimušo skaits. Bet netiek norādīts pēc vakcīnas mirušo skaits. Bet vajadzētu! Lai tas būtu godīgi un cilvēki varētu izvērēt riskus.
Piemēram es sava draugu un pazinu lokā zinu 1 cilvēku kurš ir miris no Covid. Un 1 man gados vecs radinieks nomira no Covid neskatoties uz to, ka bija saņēmis abas vakcīnas.
Un es zinu sava paziņu lokā 2 cilvēkus, kuri ir nomiruši pēc vakcīnas. Vienam bija nedaudz virs 30 un viņš nomira jau nākamajā dienā pēc pirmās potes saņemšanas. Otrs bija gados nedaudz vecāks un nomira 3. dienā pēc otrās potes saņemšanas.
Kā arī darba kolēģis nedēļu nogulēja slimnīcā dēļ komplikācijām.
Pārējiem ko zinu, viss apmēram ok, ja neskaita slikto pašsajūtu pēc vakcinācijas.
29.05.2021 09:44 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Dzhila Vienalga kurš variants, galvenais, lai nespiež vakcinēties darbiniekiem. Tas mani šobrīd uztrauc.
29.05.2021 09:44 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Es pilnībā atbalstu valdības lēmumus. Šobrīd cilvēki visvairāk spēlē uz to, ka "kāda jēga vakcinēties, ja tāpat var saslimt".. Pirmkārt, ņemot par piemēru kaut Pfizer - pasargā no inficēšanās 95%, respektīvi ir tikai 5% inficēšanās iespēja. Vai tiešām tas ir daudz? Labi, pat ja tu esi šajos 5%, tu esi pasargāts no smagas slimības gaitas, hospitalizācijas un izslimosi viegli. Vai tas nav labāk kā ja saslimsti smagi, bez vakcīnas dzīvoties pie skābekļu aparātiem un pēc tam uzkāpt uz trešo stāvu desmit reizes apstājoties, jo vienkārši nav spēka un trūkst elpa, sirds netiek līdzi fiziskajai slodzei? Diemžēl šādas sekas pēc vīrusa izslimošanas ir daudziem maniem paziņām. Otrkārt, nevakcinēta persona var radīt mutācijas no kurām kādā gadijumā vakcinēta persona var nebūt pasargāta (šobrīd gan pētijumi rāda, ka pret daudzām mutācijām pasargā, bet tomēr - ja nu). Tieši tāpēc ir svarīgi iegūt pūļa imunitāti.
29.05.2021 09:47 |
 
Reitings 614
Reģ: 25.09.2015
Lizavay @ 29.05.2021 09:47
Es pilnībā atbalstu valdības lēmumus. Šobrīd cilvēki visvairāk spēlē uz to, ka "kāda jēga vakcinēties, ja tāpat var saslimt".. Pirmkārt, ņemot par piemēru kaut Pfizer - pasargā no inficēšanās 95%, respektīvi ir tikai 5% inficēšanās iespēja. Vai tiešām tas ir daudz? Labi, pat ja tu esi šajos 5%, tu esi pasargāts no smagas slimības gaitas, hospitalizācijas un izslimosi viegli. Vai tas nav labāk kā ja saslimsti smagi, bez vakcīnas dzīvoties pie skābekļu aparātiem un pēc tam uzkāpt uz trešo stāvu desmit reizes apstājoties, jo vienkārši nav spēka un trūkst elpa, sirds netiek līdzi fiziskajai slodzei? Diemžēl šādas sekas pēc vīrusa izslimošanas ir daudziem maniem paziņām. Otrkārt, nevakcinēta persona var radīt mutācijas no kurām kādā gadijumā vakcinēta persona var nebūt pasargāta (šobrīd gan pētijumi rāda, ka pret daudzām mutācijām pasargā, bet tomēr - ja nu). Tieši tāpēc ir svarīgi iegūt pūļa imunitāti.

Tikai kā izrādās arī vakcīna nepasargā 100% visus no smagas slimības gaitas. Kā iepriekš minēju, radinieks ar visu to, ka bija saņēmis abas vakcīnas devas, tomēr saslima ar Covid un nomira.
29.05.2021 09:52 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Pati esmu mediķis, rūpīgi esmu izgājusi cauri katrai vakcīnā esošajai sastāvdaļai, pētot un zinot to ietekmi. Vēlētos zināt tieši kura ir tā viela kura pēc 5,10 gadiem radīs paliekošas sekas? Man kaut kā īsti neliekas kopā, kura ir tik kaitīga un tik drastiski ietekmētu kādu no orgānu sistēmām. Kā arī visi eksperti ķīmijas jomā, vai zināt ko smērējat uz savas ķermeņa, sejas ādas? Kādi tur ir toksīni un cik ļoti tas palielina onkoloģisko slimību risku?
29.05.2021 09:52 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Jadyn @ 29.05.2021 09:52

Tikai kā izrādās arī vakcīna nepasargā 100% visus no smagas slimības gaitas. Kā iepriekš minēju, radinieks ar visu to, ka bija saņēmis abas vakcīnas devas, tomēr saslima ar Covid un nomira.

Ja drīkst jautāt, cik ilgs laiks bija pagājis pēc otrās potes, kāds vecums, blakussaslimšanas?
29.05.2021 09:55 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Jadyn @ 29.05.2021 09:52

Tikai kā izrādās arī vakcīna nepasargā 100% visus no smagas slimības gaitas. Kā iepriekš minēju, radinieks ar visu to, ka bija saņēmis abas vakcīnas devas, tomēr saslima ar Covid un nomira.

Atvainojos, tikko izlasīju. Pēc mRNS otrās vakcīnas ir jāievēro 15 dienu piesardzība - tikai pēc tam esi pasargāts. :)
29.05.2021 09:58 |
 
Reitings 614
Reģ: 25.09.2015
Lizavay @ 29.05.2021 09:52
Pati esmu mediķis, rūpīgi esmu izgājusi cauri katrai vakcīnā esošajai sastāvdaļai, pētot un zinot to ietekmi. Vēlētos zināt tieši kura ir tā viela kura pēc 5,10 gadiem radīs paliekošas sekas? Man kaut kā īsti neliekas kopā, kura ir tik kaitīga un tik drastiski ietekmētu kādu no orgānu sistēmām. Kā arī visi eksperti ķīmijas jomā, vai zināt ko smērējat uz savas ķermeņa, sejas ādas? Kādi tur ir toksīni un cik ļoti tas palielina onkoloģisko slimību risku?

Ja tu esi mediķis, tad tev vajadzētu zināt, ka strādājot ar dzīviem organismiem, nekad nav 100% garantija.
Un kā ir ar tiem kas nomirst pēc vakcīnas?
Piemēram, tu vari tagad pilnīgi droši apgalvot, ka ja vakcinēšos, ar mani viss būs ok un tu uzņemies visu atbildību par saviem vārdiem?
29.05.2021 09:58 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
1 man gados vecs radinieks nomira no Covid neskatoties uz to, ka bija saņēmis abas vakcīnas.
Tas arī dīvaini, kāpec pie mirušo statistikas nekad netiek minēts, vai viņi bija potēti, vai nē, kāpēc to speciāli slēpj?
nevakcinēta persona var radīt mutācijas
Kur šim var izlasīt pamatojumu? Esmu par slinku, lai meklētu. Bet, tā kā vīruss ir dzīvs organisms, tad vai tad tā paredzamā uzvedība nav tāda, ka šis veidos mutācijas tieši vakcinētos, pielāgojoties, meklējot formas kā izdzīvot? Jo dzīviem organismiem piemīt tāda īpašība.
29.05.2021 09:58 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Nikola. @ 29.05.2021 09:44
Dzhila Vienalga kurš variants, galvenais, lai nespiež vakcinēties darbiniekiem. Tas mani šobrīd uztrauc.

Tas jau vairāk atkarīgs no darba vietas, ne? Nebija tā, ka darbavieta pati var noteikt?
aaa vienīgi ja par kosmētiķiem utt, tad laikam atliek gaidīt, kad būs maza saslimstība, lai atsāktu strādāt bez vakcīnas.
29.05.2021 10:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits