Vakcinētie un nevakcinētie

 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Kādas Jums domas par pieņemtajiem lēmumiem attiecībā, uz to ka vakcinētajiem un nevakcinētajiem cilvēkiem? Info Veselības Ministrijas lapā.
28.05.2021 12:29 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Ārsti ne jau tik tā pat vien ir pret vakcīnām, viņi zina kāds tur ir sastāvs un saprot, ka nu nav tur viss tik tîrs kā to pasniedz. Tur nav nekāda sakara ar viņu viedokli vai sazin vēl ko, tie cilvēki ir izglītoti savā jomā un saprot kas ir kas.
28.05.2021 18:15 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
No manas puses ģimenē tēvs ir vakcinējies un arī vecvecāki!
Pati esmu pārslimojusi kopā ar draugu un viņa ģimeni. Bet es domāju ka tas ir lieki uzsākt "karu" vakcinētie vs nevakcinētie.
Jā, drošības pasākumus ievērot vajag, dezinficēties un 2m distanci bet apdalīt...nezinu vai tas ir prātīgi. Katrs pats uzskata vai vajag vai nē.
Bet nu spiež jau lai vakcinētos obligāti, tādējādi samazinot saslimušo skaitu. Un cer panākt ar to ka vakcinētajiem būs privilēģijas
28.05.2021 18:33 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Kā saka ka vakcinētie varēs nenēsāt maskas. Tad jautājums- ka viņi to uzraudzīs un kontroles? Uz ielas ies klāt un prasīs visiem kuri būs bez maskas savas vakcinācijas kartītes? Nu kaa to varēs reāli uzraudzīt? Piemēram sāks visi nenēsāt maskas, nu tak nevarēs kontrolēt vai tiešām bez maskas ir vakcinētas vai nevakcinētāis.
28.05.2021 18:42 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Redrose @ 28.05.2021 18:15
Ārsti ne jau tik tā pat vien ir pret vakcīnām, viņi zina kāds tur ir sastāvs un saprot, ka nu nav tur viss tik tîrs kā to pasniedz. Tur nav nekāda sakara ar viņu viedokli vai sazin vēl ko, tie cilvēki ir izglītoti savā jomā un saprot kas ir kas.

Un tie ārsti, kas atbalsta vakcīnas?
28.05.2021 18:45 |
 
10 gadi
Reitings 3055
Reģ: 09.10.2009
X : "Tu esi stulbs!"
Y: "Nē,tu esi stulbs!"
😀
28.05.2021 18:55 |
 
Reitings 83
Reģ: 01.05.2021
Reālu situāciju mēs redzēsim pēc pāris gadiem vai vakcīna tiešam iedos, kādu labumu organismam vai tomēr beigās nebūs tā, kā būs nākusi par sliktu. Redzēsim, dzīvosim! :) Tikai viens jautājums, kāpēc pret HIV vēl nav vakcīnas, bet pret Covid-19 tik ātri uztaisīja? :D
28.05.2021 19:01 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Piekūns @ 28.05.2021 18:45

Un tie ārsti, kas atbalsta vakcīnas?

Par to labāk nekomentēšu. Man ir ko teikt.
Sāksies uzreiz klupšanas krāgā, nav tas vajadzīgs.
28.05.2021 19:05 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
atlēts @ 28.05.2021 19:01
Reālu situāciju mēs redzēsim pēc pāris gadiem vai vakcīna tiešam iedos, kādu labumu organismam vai tomēr beigās nebūs tā, kā būs nākusi par sliktu. Redzēsim, dzīvosim! :) Tikai viens jautājums, kāpēc pret HIV vēl nav vakcīnas, bet pret Covid-19 tik ātri uztaisīja? :D

Nu, ja tie kas grib potēties, lai to dara. Tik nākamā neizskaidrojamā lieta ir potēšanas pases, kuras kā redzams LT grib uzspiest visiem neatkarīgi no tā vai ir vakcinējies vai nē. Ja jau vakcinētie ir tik pasargāti, tad pases arī nevajag un nav nekas jāpierāda un tie kas nevakcinējas arī neapdraud, jo tāpat visi kuri grib vakcinējas. Tā tas vienmēr ir bijis!
28.05.2021 19:11 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Aizspogulia @ 28.05.2021 17:36

Es drīzāk teiktu, ka neesmu dzirdējusi nevienu normālu argumentu no parastā cilvēka, kapēc nepotēties. Visi komentāri ir tādi, ka pat nav jēgas diskutēt ? Izsmej slimību kā tādu. Pieņemu ka ir sabiedrības daļa kuriem vienkārši ir grūti viņus lasīt, ja viņi ir zaudējuši cilvēkus dēļ šī vīrusa. Iedzīvojušies paši komplikācijās vai smagi izslimojuši. Tie arī uzraksta ko pretī

COMIRNATY:
Vakcinācijas ar Comirnaty ietekme uz SARS-CoV-2 vīrusa izplatību sabiedrībā vēl nav zināma. Vēl nav zināms, kādā mērā vakcinētie cilvēki joprojām var pārnest un izplatīt vīrusu.
Pašlaik nav zināms, cik ilgi darbojas aizsardzība ar Comirnaty. Klīniskajā pētījumā vakcinētos cilvēkus turpinās novērot divus gadus, lai apkopotu vairāk informācijas par aizsardzības ilgumu.
MODERNA:
Vēl nav zināma vakcīnas ietekme uz SARS CoV 2 vīrusa izplatību sabiedrībā, tostarp cik lielā mērā vakcinētās personas var nēsāt un izplatīt šo vīrusu.
Pašlaik nav zināms, cik ilgstošu aizsardzību nodrošina vakcīna. Klīnisko pētījumu ietvaros vakcinētās personas tiks apsekotas 2 gadu garumā, lai iegūtu plašāku informāciju par aizsardzības ilgumu.
VAXZEVRIA:
Pašlaik nav zināma vakcinācijas ar “Vaxzevria” ietekme uz SARS-CoV-2 vīrusa izplatību sabiedrībā. Vēl nav zināms, cik lielā mērā vakcinētās personas var būt spējīgas nēsāt un izplatīt vīrusu. Klīniskajā izpētē bija plānots vērtēt šos aspektus, taču netika ievākti pietiekami daudz dati, lai varētu izdarīt secinājumus. Sagaidāms, ka šāda informācija tiks iegūta pēcreģistrācijas periodā.
Pagaidām nav zināms, cik ilgstoša ir “Vaxzevria” sniegtā aizsardzība. Klīniskajos pētījumos vakcinētās personas tiks apsekotas līdz 1 gadam pēc vakcinācijas, lai iegūtu plašāku informāciju par aizsardzības ilgumu.
JANSSEN:
Aizsardzība pēc COVID-19 Vaccine Janssen injekcijas sāk darboties pēc 14 dienām, bet pašlaik nav zināms, cik ilgi aizsardzība saglabājas. Klīniskajā pētījumā vakcinētos cilvēkus turpinās novērot divus gadus, lai apkopotu vairāk informācijas par aizsardzības ilgumu.
Vakcinācijas ar COVID-19 Vaccine Janssen ietekme uz SARS-CoV-2 vīrusa izplatību sabiedrībā vēl nav zināma. Vēl nav zināms, kādā mērā vakcinētie cilvēki joprojām var pārnest un izplatīt vīrusu.
28.05.2021 19:11 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Tikai viens jautājums, kāpēc pret HIV vēl nav vakcīnas, bet pret Covid-19 tik ātri uztaisīja?

Savā būtībā ļoti atšķirīgi vīrusi. Neesmu jomas eksperts vai pat mediķis, bet pieņemu, ka fakts, ka HIV uzbrūk tieši organisma aizsardzības mehānismiem ļoti sarežģī izspējas izstrādāt vakcīnu, vismaz tās tradicionālajā izpratnē.
Kas attiecas uz nākotnes prognozēm, ilgtermiņa sekas Covid arī varēs secināt tikai pēc pāris gadiem. Šo to var secināt arī tagad, kur nopietnāk saslimušajiem ilgtermiņa sekas nav pārāk patīkamas.
28.05.2021 19:13 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Vakcinētie cilvēki nesaprot, ka viņi šobrīd piedalās izmēģinājuma "braucienā".
Un nesauciet mani mani par follijcepurītes nēsātāju un kādu tur vēl sazvērestības teorijas piekritēju. Jā, vīruss ir, to nenoliedzu. Bet tas kas šobrīd norisinās pasaulē ar loterijām, naudas balvām un vēl visādām privilēģijām vakcinētajiem ir absurds. Un nē, man neskauž.
28.05.2021 19:14 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
@C00L Dzipsy - atsauce uz avotu? Cik aktuāls (proti, cik vecs) tas ir?
28.05.2021 19:15 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Piekūns @ 28.05.2021 19:15
@C00L Dzipsy - atsauce uz avotu? Cik aktuāls (proti, cik vecs) tas ir?

Zāļu valsts aģentūra, aktuālā informācija par vakcīnām https://www.zva.gov.lv/lv/pacientiem-un-sabiedribai/zales/covid-19
28.05.2021 19:21 |
 
Reitings 395
Reģ: 15.04.2015
Tikai viens jautājums, kāpēc pret HIV vēl nav vakcīnas, bet pret Covid-19 tik ātri uztaisīja?

Covid vakcīnu taisija jau uz iepriekš izstrādatas sars/mers vīrusa vakcīnas pamata.
28.05.2021 19:31 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Piekūns @ 28.05.2021 19:15
@C00L Dzipsy - atsauce uz avotu? Cik aktuāls (proti, cik vecs) tas ir?

Tajā pat Zāļu valsts aģentūras lapā vai atvērt katras vakcīnas lietošanas instrukciju, kur vari iepazīties ar paplašinātu informāciju, tādu kā:
Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi - Mijiedarbības pētījumi nav veikti. Vienlaicīga COVID-19 Vaccine Moderna ievadīšana kopā ar citām vakcīnām nav pētīta. Barošana ar krūti - Nav zināms, vai COVID-19 Vaccine Moderna izdalās cilvēka pienā. Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi - Ļoti bieži.
Un tā tālāk un tālāk.
Ja cilvēki nesaprot, ka šobrīd piedalās testa "braucienā", ok, jūsu izvēle.
Bet pirms ķengāt nevakcinētos iesaku pašiem vakcinētajiem iepazīties ar pieejamo informāciju. Arī latviešu valodā ir pieejama šāda informācija. Angļu valodā šāda informācija ir vēl vairāk pieejama. Un - NĒ, ne Facebook vai Youtube "zinātniskie" raksti vai video. Es runāju par tādu informāciju kura ir pieejama Zāļu valsts aģentūrā, utt.
28.05.2021 19:51 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
C00L Dzipsy @ 28.05.2021 19:21

Zāļu valsts aģentūra, aktuālā informācija par vakcīnām https://www.zva.gov.lv/lv/pacientiem-un-sabiedribai/zales/covid-19

Paldies!
Nav iemesla apstrīdēt avotu. Vai tavu secinājumu, ka vakcīna tiek pētīta un idejiski masu vakcināciju var traktēt kā eksperimentu. Bet man nav objektīva iemesla oponēt zāļu aģentūras argumentam, ka ieguvumi apstiprinot vakcīnu lietošanai pārsniedz riskus. Covid tomēr nav parasta un ikdienišķa situācija līdz ar to atkāpes no standarta procedūrām ir saprotamas un vajadzīgas.
Katrā ziņā pamatjautājums šeit ir - kas rada lielāku riska faktoru - brīva Covid izplatība vai masu vakcinācija ar vakcīnām, kas vēl ir daļējā testa stadijā. Un kādi ir riska kritēriji. Šo gan mēs katrs vērtējam no savas pieredzes un manējā tomēr ir nonākusi pie secinājuma, ka vakcinācija rada mazāku risku, kā brīva Covid izplatība. Gan man personīgi, gan sabiedrībai kopumā.
28.05.2021 19:51 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Bet pirms ķengāt nevakcinētos iesaku pašiem vakcinētajiem iepazīties ar pieejamo informāciju.

Piekrītu. Man nav problēmu ar saprātīgiem argumentiem. Turklāt es neesmu viszinis un mana paša viedoklim un argumentiem arī var labi gribot viegli apstrīdēt.
Bet līdz ko sāk runāt sviestu, tad gan man gribas šo to nelāgu iekomentēt.
28.05.2021 20:00 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Piekūns @ 28.05.2021 19:51

Paldies!
Nav iemesla apstrīdēt avotu. Vai tavu secinājumu, ka vakcīna tiek pētīta un idejiski masu vakcināciju var traktēt kā eksperimentu. Bet man nav objektīva iemesla oponēt zāļu aģentūras argumentam, ka ieguvumi apstiprinot vakcīnu lietošanai pārsniedz riskus. Covid tomēr nav parasta un ikdienišķa situācija līdz ar to atkāpes no standarta procedūrām ir saprotamas un vajadzīgas.
Katrā ziņā pamatjautājums šeit ir - kas rada lielāku riska faktoru - brīva Covid izplatība vai masu vakcinācija ar vakcīnām, kas vēl ir daļējā testa stadijā. Un kādi ir riska kritēriji. Šo gan mēs katrs vērtējam no savas pieredzes un manējā tomēr ir nonākusi pie secinājuma, ka vakcinācija rada mazāku risku, kā brīva Covid izplatība. Gan man personīgi, gan sabiedrībai kopumā.

Katram sava taisnība un viedoklis, viss ok.
Bet ir ļoti daudz BET. Visas vakcīnas ražotāji apgalvo, ka sākotnējā stadijā izstrādātās vakcīnas ir derīgas pret VISIEM Covid paveidiem? Kā? Pat pret nesen atklātajiem Indijas un Āfrikas veidiem! Šādi apgalvojumi "nemedicīnas" darbiniekiem, parastajiem iedzīvotājiem liekas absurdi.
Viss šis Covid ir pataisīts par vislielāko mārketinga akciju pasaulē, kāda vien līdz šim ir bijusi.
Un es neesmu follijcepurīte vai kā tur vēl viņus sauc tos Covid trakos sprediķotājus, noliedzējus. Man patīk pašai ievākt informāciju no drošiem avotiem uz ko arī izdaru secinājumus.
Mēs tik ļoti visi cīnījāmies pret dzīvnieku izmantošanu dažādos eksperimentos (zāles, kosmētika, utt.), tagad paši sevi neprotam aizstāvēt. Ļaujam eksperimentēt uz sevis.
28.05.2021 20:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kā saka ka vakcinētie varēs nenēsāt maskas. Tad jautājums- ka viņi to uzraudzīs un kontroles? Uz ielas ies klāt un prasīs visiem kuri būs bez maskas savas vakcinācijas kartītes? Nu kaa to varēs reāli uzraudzīt?
Maskas nenēsāt varbūt varēs tikai kontrolētā vidē-darba kolektīvā, kur nav apmeklētāju, koncertā, kur visu personu vakcinācijas fakts tiks pārbaudīts.
Meklēju iemeslu kā izbēgt no vakcīnas, jo jūtu, ka darbā liks gandrīz obligāti.
28.05.2021 20:16 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Bet ir ļoti daudz BET. Visas vakcīnas ražotāji apgalvo, ka sākotnējā stadijā izstrādātās vakcīnas ir derīgas pret VISIEM Covid paveidiem? Kā? Pat pret nesen atklātajiem Indijas un Āfrikas veidiem! Šādi apgalvojumi "nemedicīnas" darbiniekiem, parastajiem iedzīvotājiem liekas absurdi.

"Kā?" jautājuma rašanās ir normāla, taču vismaz man šāds apgalvojums neliekas absurds. "Paveids" nozīmē "līdzīgs" un ja vīrusa modifikācija nav tāda, kas spēj apiet vakcīnas radīto aizsardzību, tad ir pamatoti uzskatīt, ka vakcīna būs efektīva arī pret jauno paveidu. Protams ar kādu noteiktu varbūtību. Man šķiet tieši to faktu, ka spekulē varbūtība parastajam cilvēkam ir grūti izprast. Tāpēc arī vidējam letiņam, kad jāgriež feņķī, liekas, ka būs lielais cēliens garantēts, bet kad jāvakcinējas, tad tūlīt nāve klāt.
Viss šis Covid ir pataisīts par vislielāko mārketinga akciju pasaulē, kāda vien līdz šim ir bijusi.

Domāju sāls ir tajā, ka principā jau neviens īsti nezin, ko darīt, bet dzīve spiež kaut ko darīt un tāpēc rodas dažādas absurdas situācijas un neloģiski lēmumi. Covid var uzskatīt kā "triāli" tam, cik patiesībā stabila ir mūsdienu modernā pasaule.
Mēs tik ļoti visi cīnījāmies pret dzīvnieku izmantošanu dažādos eksperimentos (zāles, kosmētika, utt.), tagad paši sevi neprotam aizstāvēt. Ļaujam eksperimentēt uz sevis.

Nu ja var izvairīties no tā, tad sure, bet ja pašam no galda tiek celts nost, tad gan pārāk aktīvs tiesību aizstāvis neesmu. Piemēram atbalstu to, lai mazinātos naids un rasisms pret minoritāšu pārstāvjiem, bet tikai tik tālu, kamēr netiek skartas manas intereses, proti, kad man kā baltam heteroseksuālam vīrietim (pēc kājstarpes vismaz) būtu jāatvainojas visai pasaulei par savu eksistenci un pārākajām privilēģijām. Pret eksperimentiem gan esmu samērā atvērts.
28.05.2021 20:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!