Vakcinētie un nevakcinētie

 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Kādas Jums domas par pieņemtajiem lēmumiem attiecībā, uz to ka vakcinētajiem un nevakcinētajiem cilvēkiem? Info Veselības Ministrijas lapā.
28.05.2021 12:29 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
0meitene0 @ 28.05.2021 13:31
Fuj, kā var salīdzināt nevakcinēto nelaišanu izklaidēties ar rasismu vai ebreju apspiešanu kara laikā.

Šeit jau sen vairs nav runa par izklaidēm.
Cilvēki nevarēs strādāt, ja nebūs vakcinēti.
Teātru, operu un citi pakalpojuma sniedzēji un to darbinieki, kuriem šobrīd ir aizliegts strādāt, varēs atsākt strādāt tikai tad, ja būs vakcinējušies. Tas sanāk tā, ka teātra izrādē 8 aktieri, no kuriem 5 būs vakcinēti, 3 nebūs, tātad izrāde nenotiks, mainīsim aktierus. WTF?!
Tas pats ar pakalpojumu sniedzējiem skaistumkopšanā. Skropstu licējas, kosmetologi un visi tie, kuriem šobrīd aizliegts strādāt, varēs atsāk savu darbu un pelnīt naudu tikai pēc potes saņemšanas.
Tas ir tas pats rasisms, tikai citā izpausmes veidā. Dalīsim savas darbības zonas "spitālīgajos" un "nespitālīgajos".
Es varu iztikt bez teātra un kino apmeklējuma, arī bez solārija varu iztikt. Žēl to aktieru un pārējos, kurus brīvprātīgi piespiedu kārtā piespiež vakcinēties pret pašu gribu.
28.05.2021 13:51 |
 
Reitings 83
Reģ: 01.05.2021
Redrose @ 28.05.2021 13:45

Whaaattt??? Nopietni? Ar testu būtu labākais variants laist cilvekus uz Hokeju. Ja tie testi ir tik greizi, tad kādēļ tie joprojām pastāv? Tad sanāk, ka tā saslimušo statistika ir tik pat greiza un nepareiza.
Var kāds iemest varbūt linku kur šo viņa murgojumu var palasīt?

Es klausījos pāris dienas atpakaļ televīzija, kur viņš atbildēja uz žurnālistu jautājumiem. https://xtv.lv/rigatv24/video/VvNjWWDm7M8-20_05_2021_uz_linijas
Minūti neatceros, bet viņš atbildēja uz skatītāju jautājumu.
28.05.2021 13:51 |
 
Reitings 83
Reģ: 01.05.2021
0meitene0 @ 28.05.2021 13:31
Fuj, kā var salīdzināt nevakcinēto nelaišanu izklaidēties ar rasismu vai ebreju apspiešanu kara laikā.

Ar ko tad salīdzina, ja tagad pat piespiež obligāti vakcinēties, lai varētu strādāt sporta zāles, teātros, bāros un skaistumkopšanas salonos?
28.05.2021 13:54 |
 
Reitings 24
Reģ: 24.05.2021
Atbalstu valdības pieņemtos lēmumus attiecībā uz vakcinētajiem un nevakcinētajiem.
28.05.2021 14:02 |
 
Reitings 1926
Reģ: 15.05.2021
Grishaverse @ 28.05.2021 14:02
Atbalstu valdības pieņemtos lēmumus attiecībā uz vakcinētajiem un nevakcinētajiem.

Es arī.
28.05.2021 14:09 |
 
Reitings 395
Reģ: 15.04.2015
C00L Dzipsy @ 28.05.2021 13:51

Šeit jau sen vairs nav runa par izklaidēm.
Cilvēki nevarēs strādāt, ja nebūs vakcinēti.
Teātru, operu un citi pakalpojuma sniedzēji un to darbinieki, kuriem šobrīd ir aizliegts strādāt, varēs atsākt strādāt tikai tad, ja būs vakcinējušies. Tas sanāk tā, ka teātra izrādē 8 aktieri, no kuriem 5 būs vakcinēti, 3 nebūs, tātad izrāde nenotiks, mainīsim aktierus. WTF?!
Tas pats ar pakalpojumu sniedzējiem skaistumkopšanā. Skropstu licējas, kosmetologi un visi tie, kuriem šobrīd aizliegts strādāt, varēs atsāk savu darbu un pelnīt naudu tikai pēc potes saņemšanas.
Tas ir tas pats rasisms, tikai citā izpausmes veidā. Dalīsim savas darbības zonas "spitālīgajos" un "nespitālīgajos".
Es varu iztikt bez teātra un kino apmeklējuma, arī bez solārija varu iztikt. Žēl to aktieru un pārējos, kurus brīvprātīgi piespiedu kārtā piespiež vakcinēties pret pašu gribu.

Protams ir lēmumi ir absurdi, bet nevienu nevakcinēto nost nešaus
28.05.2021 14:16 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
Un tagad man rodas jautājums: tā tad, ja vakcinētajiem atļauj apmeklēt sabiedriskas vietas, atļauj nelietot mutes aizsegu, neievēto 2m un atļauja pūlcēties, viņi covid pārnēsāt un nodot kādam citam nevar?
Bet ja cīnijāmies par sieviešu tiesībām, tagad cīnisimies par nevakcinēto cilvēku tiesībām :)
28.05.2021 14:17 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3735
Reģ: 31.10.2010
Šeit jau sen vairs nav runa par izklaidēm.
Cilvēki nevarēs strādāt, ja nebūs vakcinēti.

Ko arī vajadzēja pierādīt. Brīvprātīga vakcinācija tikai tādā nozīmē, ka neviens pie tevis nenāks uz mājām un aiz matiem nevilks vakcinēties. Bet, ja gribēsi darīt elementāras ikdienas lietas, saņemt pakalpojumus un pelnīt, tev nebūs citas izejas.
28.05.2021 14:19 |
 
Reitings 6958
Reģ: 16.02.2021
Man šis liekas slidens temats. Es pilnīgi atbalstu to, ka darba vajadzībām vairs nav jātērē laiks un citi resursi, lai veiktu iknedēļas covid testus, lai varētu droši strādāt - tas ir forši tiem, kuriem tas bija jādara. Forši arī, ka nebūs jāsēž pašizolācija un jātaisa vairāki testi par savu naudu. Šie bonusi šķiet pilnīgi normāli. Taču atļauja vakcinētajiem doties uz teātri, kino, sporta zālēm utt, šķiet mulsinoša. It kā jau nekāds ļaunums tas nav, covids velkas ilgi, nu tad vismaz atļaujam teātriem atvērties, kā arī kino un sporta zālēm - tie nav varējuši strādāt ne attālināti, ne kādā citā veidā, palaižam ekonomiku kaut cik drošā veidā. Taču tīri cilvēcīgi tas vienkārši izklausās nesmuki šādi sadalīt sabiedrību, īpaši, diemžēl, Latvijā, kur sabiedrībai ir tendence ātri šķelties un tas ir ļoti izjūtams, jo esam maz. Pati esmu vakcinējusies, atbalstu gan tos, kas to izvēlas darīt, gan pilnīgi atbalstu tos, kas to nevēlas darīt. Neatbalstu slimās antivaxxeru fantāzijas, kā arī neatbalstu lepošanos ar savu poti FB, visam jābūt līdzsvarā, atbalstu tikai veselīgu attieksmi pret šo visu. Bet atzīšos, kaut vai ne līdz galam atbalstu šādas priekšrocības vakcinētajiem, nenoliegšu, ka pie iespējas tās izmantot, diez vai tās visas boikotēšu - visticamāk, priecīga apmeklēšu gan teātri klātienē, gan sporta zāli un izmantošu to, godīgi varu to atzīt. Katrā ziņā, slidens jautājums, varējām jau varbūt arī vienkārši sagaidīt lielāku vakcinēto procentu un laist visus cilvēkus vienlaicīgi atpakaļ dzīvē, ja tas tuvākajā nākotnē maz būtu iespējams. Ja nebūtu iespējams, tad varbūt arī nav tik slikti vismaz palēnām atgriezt kaut ko.
28.05.2021 14:23 |
 
Reitings 6958
Reģ: 16.02.2021
Diskriminējoša attieksme darbā pret tiem, kuri izvēlas nevakcinēties gan ir nepieļaujams, manuprāt. Ir cilvēki, kas nav antivaxxeri un follija cepures, bet ir ievākuši gana daudz normālas informācijas, ir ar savām veselības problēmām vai tieši otrādi - ar viņu ieskatā perfektu veselību, nu taču, lai vēl nevakcinējas. Domāju, ka šie gadījumi ir jāceļ gaismā, noteikti apspriešanas vērts temats un šajā jautājumā sabiedrība būtu jāizglīto.
28.05.2021 14:27 |
 
Reitings 6958
Reģ: 16.02.2021
Un ļoti mulsinošs ir arī lēmums atļaut strādāt dažu profesiju pārstāvjiem tikai tad, ja tie ir vakcinēti. Tas gan ir strupceļš šiem cilvēkiem, ja ir normāls pamatojums nevakcinēties. Pārkvalificēties citā profesijā prasa laiku, līdzekļus. Kaut gan dzīve ir skarba - apķērīgie tiks ārā no visām situācijām un visos laikos izdzīvos. Protams, tas tīri filozofiski. Bet es jūtu līdzi tiem, kuri jūtas kā slazdā, lai varētu vienkārši strādāt, īpaši cilvēki, kuriem tiešām ir alerģiskas reakcijas bijušas uz vakcīnām vai autoimūnas saslimšanas, tos es tiešām saprotu.
28.05.2021 14:33 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Un tie, kuri apgalvo, ka viņi vakcinējas labprātīgi, melo paši sev. Viņi vakcinējas, lai būtu brīvāk pieejami pakalpojumi, ceļojumi un viss pārējais. Ja nebūtu tādu ierobežojumu, diezin vai cilvēki vakcinētos vispār.

Šeit jau ir nolasījusies zināma veida publika, kurā esmu aita ar salmiem smadzenēs, utt, un mani vārdi dzirdīgas ausis neatradīs, tomēr aizstāvēšu savu nostāju. Nē, es nevakcinējos, lai man būtu brīvāk kaut kas pieejams. Es vakcinējos, lai rūpētos par savu un savu tuvinieku veselību, un, jā, dzīvību. Pieteicos vakcinācijai, vēl pirms sākās aktīvas diskusijas par ierobežojumu atvieglojumu vakcinētajiem, nemaz neiedomājos, ka tas tiešām notiks, domāju, ka ierobežojumi paliks, līdz tiks sasniegta kolektīvā imunitāte. Laimīgas ir tās ģimenes, kurus šīs vīruss nav skāris un kuras uzskata vakcīnu par lielāku apdraudējumu savai veselībai, nekā pati slimība. Kaut tas tā arī turpinātos.
Kolektīvā imunitāte pašreizējos brīprātīgās vakcinācijas apstākļos ir utopija, cilvēki pat nekaunās salīdzināt sevi ar ebrejiem holokaustā. Nav brīnums, ka cilvēkam, kas domā tikai par savām tiesībām nevakcinēties, bet ne reizi par pienākumiem pret sabiedrību, par cilvēkiem ar autoimūnām saslimšanām utt. kam vakcinācija tiešām nav vēlama, un citām aizsargājamām sabiedrības grupām, kuras kolektīvā imunitāte varētu pasargāt, tāpēc nevajadzētu dalīt sabiedrību kā tas notiek tagad, ka šim cilvēkam nav nekādu morāles vērtību, tāpēc var spiegt un brēkt par holokaustu, degradējot un noniecinot šī vēsturiskā notikuma traģismu.
28.05.2021 14:40 |
 
Reitings 1722
Reģ: 16.02.2021
Ja nebūtu izdomātas vakcīnas cilvēce jau sen būtu izmirusi. Cik slimības ir apkarotas pateicoties vakcīnām. Tak vienreiz ir jāsāk saprast kā šī vakcīna ir tik pat nepieciešama, ka visas pārējās ko mums pote jau no dzimšanas. Ja gribam atgriezties pie normālas dzīves, tad tas vienkarsi ir jadara.
28.05.2021 14:43 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
Man radās jautājums, kuros gadījumos nevarēja vakcinēties?
28.05.2021 14:58 |
 
Reitings 6958
Reģ: 16.02.2021
Neesmu ārsts, nepārzinu, bet dzirdēts, ka nevakcinējas tie, kuriem ir alerģiskas smagas reakcijas uz kādu no vakcīnas sastāvdaļām, kā arī cilvēki ar autoimūnām saslimšanām, bet tur noteikti arī iedalās sīkāk tie gadījumi. Vismaz ar šo varētu sākt googlēt, kas tur īsti ir ar šīm personām, vai tiešām nevar un kāpēc nevar.
28.05.2021 15:02 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
es sapratu, ka pfizer pat ir teikts, ka var vakcinēties arī cilvēki ar autoimūnām saslimšanām.
28.05.2021 15:09 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Penelope7 @ 28.05.2021 15:09
es sapratu, ka pfizer pat ir teikts, ka var vakcinēties arī cilvēki ar autoimūnām saslimšanām.
Visas 4 vakcīnas, pa lielam, dara vienu un to pašu - tās signalizē organismam izstrādāt pīķa proteīnus, tas ka signāls nav ilgstošs ir skaidrs, bet nav skaidrs kas notiek ar šiem proteīniem, kuri ir svešķermeņi asinsritē un var radīt komplikācijas smadzenēs un citur, kur ir lēnāka asinsrite, kamēr c19 asinritē var nonākt retos gadījumos, ja nav sākotnējās imunitātes.
28.05.2021 15:26 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Laasmina @ 28.05.2021 14:17
Un tagad man rodas jautājums: tā tad, ja vakcinētajiem atļauj apmeklēt sabiedriskas vietas, atļauj nelietot mutes aizsegu, neievēto 2m un atļauja pūlcēties, viņi covid pārnēsāt un nodot kādam citam nevar?
Bet ja cīnijāmies par sieviešu tiesībām, tagad cīnisimies par nevakcinēto cilvēku tiesībām :)
Takā pirms gada, no zila gaisa, izdomāja asimptomātiskus slimniekus, kas var inficēt citus, tad vakcinētie noteikti inficēs citus! Un pīķa proteīni neatkarīgi no vīrusa klātbūtnes var inicēt saslimšanu šā vai tā.
28.05.2021 15:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3735
Reģ: 31.10.2010
Penelope7 @ 28.05.2021 14:58
Man radās jautājums, kuros gadījumos nevarēja vakcinēties?

Nu man, piemēram, ir onkoloģija remisijas stadijā. Vakcīnas kontrindicētas. Lai gan varu derēt, ka par cilvēkiem, kuri nedrīkst potēties, neviens no "gudrajām galvām" pat iedomājies nav.
28.05.2021 15:39 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Motherofdragons @ 28.05.2021 14:40

Šeit jau ir nolasījusies zināma veida publika, kurā esmu aita ar salmiem smadzenēs, utt, un mani vārdi dzirdīgas ausis neatradīs, tomēr aizstāvēšu savu nostāju. Nē, es nevakcinējos, lai man būtu brīvāk kaut kas pieejams. Es vakcinējos, lai rūpētos par savu un savu tuvinieku veselību, un, jā, dzīvību. Pieteicos vakcinācijai, vēl pirms sākās aktīvas diskusijas par ierobežojumu atvieglojumu vakcinētajiem, nemaz neiedomājos, ka tas tiešām notiks, domāju, ka ierobežojumi paliks, līdz tiks sasniegta kolektīvā imunitāte. Laimīgas ir tās ģimenes, kurus šīs vīruss nav skāris un kuras uzskata vakcīnu par lielāku apdraudējumu savai veselībai, nekā pati slimība. Kaut tas tā arī turpinātos.
Kolektīvā imunitāte pašreizējos brīprātīgās vakcinācijas apstākļos ir utopija, cilvēki pat nekaunās salīdzināt sevi ar ebrejiem holokaustā. Nav brīnums, ka cilvēkam, kas domā tikai par savām tiesībām nevakcinēties, bet ne reizi par pienākumiem pret sabiedrību, par cilvēkiem ar autoimūnām saslimšanām utt. kam vakcinācija tiešām nav vēlama, un citām aizsargājamām sabiedrības grupām, kuras kolektīvā imunitāte varētu pasargāt, tāpēc nevajadzētu dalīt sabiedrību kā tas notiek tagad, ka šim cilvēkam nav nekādu morāles vērtību, tāpēc var spiegt un brēkt par holokaustu, degradējot un noniecinot šī vēsturiskā notikuma traģismu.

Neviens tevi šeit nav nosaucis par aitu ar salmiem smadzenēs. Tā tu pati sevi nodēvēji.
28.05.2021 15:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits