Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizliegtais paņēmiens

 
Reitings 19
Reģ: 28.09.2020
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/aizliegtais-panemiens-kliegsana-un-purinasana--vardarbiba-rigas-bernudarza-ir-bernu-ikdiena.a380188/?utm_source=ZDpoust&utm_campaign=marketing&utm_medium=FB
Kā tā var attiekties pret bērnu? Izglītības sistēmai ir jāmainās.. man pat bail iedomāties kas notiek ar bērniem kam ir īpašas vajadzības.🙁
03.11.2020 07:05 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tā, diemžēl, ir, ka sistēma ir fucked up :( Kamēr būs pedagogiem tik zemas algas un iestādes būs spiestas ņemt visus, kas pagadās, jo trūkst kadri. Spriežot pēc stāstītā, tajā dārziņā pat nav katrā grupiņā audzīte + auklīte.
03.11.2020 07:16 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
sugаr @ 03.11.2020 07:16
Tā, diemžēl, ir, ka sistēma ir fucked up :( Kamēr būs pedagogiem tik zemas algas un iestādes būs spiestas ņemt visus, kas pagadās, jo trūkst kadri. Spriežot pēc stāstītā, tajā dārziņā pat nav katrā grupiņā audzīte + auklīte.
A, kā tikt galā ar mūsdienu vecāku izlaistajiem zelta gabaliņiem? Pamēģini pastrādāt bērnu dārzā. Es arī darbā kateu dienu rerzu klientus ar sīkajiem riebekļiem. Es nespēju saprast, kā ta var izlaist un kā šos var izturēt.
03.11.2020 11:00 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
nejau visos bērnu dārzos tā notiek.
03.11.2020 11:02 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Problēma tā, ka Latvijā trūkst bērnus galvas dakteru. Citās zemēs plaši izmanto medikamentus. Ja neproti uzvesties, būs vien jāpaliek par dārzeni! Nevar daži sliktākie perdeļi traucēt visas iestādes darbu hn vēl vainot pedagogus par neārstētām galvas kaitēm!
03.11.2020 11:02 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
nejau visos bērnu dārzos tā notiek.

Un ko Tu ar to gribēji pateikt?
03.11.2020 11:07 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
trudeee, protams! Es vismaz uz to ceru.
parunasimparlaiku, tev arī šitās dārzeņzālītes vajadzētu.
03.11.2020 11:08 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
sugаr @ 03.11.2020 11:08
trudeee, protams! Es vismaz uz to ceru.
parunasimparlaiku, tev arī šitās dārzeņzālītes vajadzētu.
a, ko Tu iesaki darīt? Amerikā dot zāles, bet Āfrikā iespundē pagrabā. Pie mums sīkajiem un to autoriem ļauj bojāt dzīvi citiem.
03.11.2020 11:12 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Luī
Es domāju ka viņa ar to gribēja pateikt, to ka tagad visas audzinātājas nevajag pataisīt par raganām. Redzēju Facebook zem šī raksta tādus komentārus kuri bija tik riebīgi un vērsti uz visiem kuri strādā bērnudārzos.
Jā ,šādi nevajadzētu rīkoties ar bērniem. Bet ir pribelma valsts līmenī, jo algas ir tik mazas, ka bērnudārzs gribot negribot, lai spētu funkcionēt, ir spiest pieņemt darbā cilvēkus bez izglītības, bez pieredzes utt..
Piekritīšu ir bērni kuri ir izlutināti, riebīgi utt, bet tāpēc ir izglītība, psiholoģijas kursi kuri būtu jānodrošina visiem kuri strādā bērnudārzos, lai spētu tikt galā ar šiem bērniem, bez vardarbības.
03.11.2020 11:20 |
 
Reitings 10636
Reģ: 18.08.2014
Dažās situācijās gribējās vairāk dzirdēt un zināt pilno stāstu. Audzīte paceļ balsi un sabar, bet ja viņš ir skrējis citam bērnam virsū, sitis, metis ar kaut ko, vai ktkā savādāk apdraudējis, traumējis? Ja šis cits bērns būtu mans, es gribētu lai pāridarītājam tiktu pateikts kāds stingrāks, adekvāts vārds un otrādāk.
Tās tādas manas pārdomas..
Kā arī pašvaldībām ir jaatrod iespēja maksāt lielākas algas. 430e uz rokas auklītei, kura dažbrīd ir atbildīga par pilnu grupiņu, kad audzinātāja izgājusi. Nopietni?
03.11.2020 11:29 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Dola @ 03.11.2020 11:29
Dažās situācijās gribējās vairāk dzirdēt un zināt pilno stāstu. Audzīte paceļ balsi un sabar, bet ja viņš ir skrējis citam bērnam virsū, sitis, metis ar kaut ko, vai ktkā savādāk apdraudējis, traumējis? Ja šis cits bērns būtu mans, es gribētu lai pāridarītājam tiktu pateikts kāds stingrāks, adekvāts vārds un otrādāk.
Tās tādas manas pārdomas..
Kā arī pašvaldībām ir jaatrod iespēja maksāt lielākas algas. 430e uz rokas auklītei, kura dažbrīd ir atbildīga par pilnu grupiņu, kad audzinātāja izgājusi. Nopietni?
Ja neapmierina alga, lai iet citur, kur 430 e uz papīra! Auklītei nevajag bakalauru, kpc, lai viņai maksātu virs minimuma par dabiskām.sievietes funkcijām - ņemties ar bērniem.
03.11.2020 11:30 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Kiskismau @ 03.11.2020 11:20
Luī
Es domāju ka viņa ar to gribēja pateikt, to ka tagad visas audzinātājas nevajag pataisīt par raganām. Redzēju Facebook zem šī raksta tādus komentārus kuri bija tik riebīgi un vērsti uz visiem kuri strādā bērnudārzos.
Jā ,šādi nevajadzētu rīkoties ar bērniem. Bet ir pribelma valsts līmenī, jo algas ir tik mazas, ka bērnudārzs gribot negribot, lai spētu funkcionēt, ir spiest pieņemt darbā cilvēkus bez izglītības, bez pieredzes utt..
Piekritīšu ir bērni kuri ir izlutināti, riebīgi utt, bet tāpēc ir izglītība, psiholoģijas kursi kuri būtu jānodrošina visiem kuri strādā bērnudārzos, lai spētu tikt galā ar šiem bērniem, bez vardarbības.

Un kā piemēram būtu jātiek galā ar tādiem piecgadniekiem, kas pa bērnudārzu skrien pakaļ meitenēm sakot ka viņas izvaros. Un kad runā ar vecākiem par to, viņi saka ''bet ko mēs varam darīt' ... un lai audzinātaja noorganizē, ka bērni salasās un pariņā piekauj viņu bērnu. Un tas vēl pozitīvais variants, kad vecāki neuzskata, ka viņu kriminālā atvase ir upuris nevis vainīgais. Audzinātāju kvalitāte var būt slikta, bet bērni ir izlaisti un morali traumēti/ nepieskatīti/ time netiek pievērsta uzmanība no vecāku puses. Bērni ir vecāku spogulis! Jāstrādā ir ar bērniem, lai ir grupiņas, kurās var arī nekliegt!
03.11.2020 11:34 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Lai nebūtu neaudzinātu bērnu, ir jaaudzina vecāki. Ar to būtu jāsāk valstīj ideālā variantā. Bet līdz tam vēl tālu.
Bet piekrītu tam, ka audzinātājam, arī tam, kurš ir bez izglītības, kā minimums, būtu jāpārzina bērnu attīstības vecumposmi. Bieži vien tas, ko daudzi sauc par neaudiznātību, ir pavisam normāls attīstības posms. Neerts pieaugušajam, bet vajadzīgs bērnam. Šīs lietas vajadzētu prast atšķirt un pareizi uz tām reaģēt.
03.11.2020 11:34 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Katrinens @ 03.11.2020 11:34

Un kā piemēram būtu jātiek galā ar tādiem piecgadniekiem, kas pa bērnudārzu skrien pakaļ meitenēm sakot ka viņas izvaros. Un kad runā ar vecākiem par to, viņi saka ''bet ko mēs varam darīt' ... un lai audzinātaja noorganizē, ka bērni salasās un pariņā piekauj viņu bērnu. Un tas vēl pozitīvais variants, kad vecāki neuzskata, ka viņu kriminālā atvase ir upuris nevis vainīgais. Audzinātāju kvalitāte var būt slikta, bet bērni ir izlaisti un morali traumēti/ nepieskatīti/ time netiek pievērsta uzmanība no vecāku puses. Bērni ir vecāku spogulis! Jāstrādā ir ar bērniem, lai ir grupiņas, kurās var arī nekliegt!
Tādiem izvarotējiem jādot dzimumhormonus bloķējoši medikamenti. Nav vajadzības pēc vardarbības. Te ir Eiropa.
03.11.2020 11:35 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
parunasimparlaiku @ 03.11.2020 11:35
Tādiem izvarotējiem jādot dzimumhormonus bloķējoši medikamenti. Nav vajadzības pēc vardarbības. Te ir Eiropa.

5 gados? Da gan jau ka redžeja kā tēv por ķuku skatās, vai nejauši dziereja ko runā un tā. Bērni visu attceras un ielāgo!
03.11.2020 11:42 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Katrinens @ 03.11.2020 11:42

5 gados? Da gan jau ka redžeja kā tēv por ķuku skatās, vai nejauši dziereja ko runā un tā. Bērni visu attceras un ielāgo!
Tad jāļauj izdarīt kļūdad un nokļūt zonā. Īsts vecis izaug tur un sāk domāt par dzīvi, vērtībām.
03.11.2020 11:43 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Un kā piemēram būtu jātiek galā ar tādiem piecgadniekiem, kas pa bērnudārzu skrien pakaļ meitenēm sakot ka viņas izvaros

Nezinu, kur esi tādus gadījumus izrāvusi. Bet tas ir jārisina ar vecākiem, un jānoskaidro, kā nākas, ka bērns vispār zin tādu vārdu kā “izvarošana”, kur nu vēl skrienot pakaļ.
Man ir žēl, ka vecāku neizglītotības dēļ cieš bērni izglītības iestādēs. Un visdrizāk - arī mājās.
03.11.2020 11:44 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
parunasimparlaiku @ 03.11.2020 11:43
Tad jāļauj izdarīt kļūdad un nokļūt zonā. Īsts vecis izaug tur un sāk domāt par dzīvi, vērtībām.

kat ko man negatīvas domas par tiem no zonas.... tāpat kā visiem ko pažīstu. LV nav nemaz tik viegli nokļūt zonā, kur nu vēl mazgadīga vecumā... tie laikam nokļuva kolonijās!
03.11.2020 11:53 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Luī @ 03.11.2020 11:44

Nezinu, kur esi tādus gadījumus izrāvusi. Bet tas ir jārisina ar vecākiem, un jānoskaidro, kā nākas, ka bērns vispār zin tādu vārdu kā “izvarošana”, kur nu vēl skrienot pakaļ.
Man ir žēl, ka vecāku neizglītotības dēļ cieš bērni izglītības iestādēs. Un visdrizāk - arī mājās.

Viršu Dārzs, Rīgs pirmskolas izglītības iestāde. 2012. gads.
03.11.2020 11:55 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Viršu Dārzs, Rīgs pirmskolas izglītības iestāde. 2012. gads

Labi. Un kā tieši bērns ir pie tā vainīgs? Par ko tieši viņš audzinātājai būtu jāsoda un kā? Pēc tavām domām. Jo, cik saprotu, ar šādu komentāru Tu centies attaisnot audzinātāju nekompetenci.
03.11.2020 11:58 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Luī @ 03.11.2020 11:58

Labi. Un kā tieši bērns ir pie tā vainīgs? Par ko tieši viņš audzinātājai būtu jāsoda un kā? Pēc tavām domām. Jo, cik saprotu, ar šādu komentāru Tu centies attaisnot audzinātāju nekompetenci.

Nezinu vai tur bija audzinātajas nekompetence piemēram informējot par to vecākus. Un pie kā ir vainīgi tie citi bērni ja no tadiem mazgadīgiem kropļiem jācieš? Ir arī cita puse.
Un kā tavuprāt rīkoties audzinātājais šajā situācijā, piecevām viņa saņēma sūdzības no citiem vecākiem. Kā jārīkojas citiem bērniem, bērnu vecākiem?
Kādai konkrēti ir jābūt kompetencei audzinātājai, lai tiktu galā šādā situācijā? Es to vienkārsi nesaprotu.
Esmu pieskatījusi bērnus un pasaku, ka ar vislabako gribu un motivāciju nespēju tikt galā ar vienu un uz neilgu laiku. Kā var strādāt kad tevi neivnes neklausa un patstāvīgā troksnī? Kad tevi neciena? Nav tāda rakstura un vēl jo vairāk kompetences, kas sagatavotu šādam darbam. Ikviens lūzīs, tikai jautajums cik ātri.
Pati gāju vispārizglītojošā skolā kur gadījās arī klasē pa tādam bērnam, kas jau ir paspējuši pasēdēt cietumā un iziet ārā. Un LV par viekalu zagšanu, gluži neliek citumā. Neziu kā skolotajas varēja strādāt totālākās necieņas apstakļos, kad bērn GRUPĒJUMI cīnās par varu, ietekmi un mēģina sevi parādīt pēc iespējas krutāku vitu acīs. Kad 2/3 sestkalšnieču krutuma dēļ ir pamēģinājušas smēķēt (arī visas apzinīgās) un puse ir zagusi veikalā. Kad 7. klasē klausies kā zēni nedēļas nogalē kapsētā demolēja pieminekļus un kā uz razorkām par to ka kādam rutajam pa 100 latiem ādas jauku sagieza kāds cits krutais ungarajā pusdienu paŗtraukumā skolas piegulošajā teritorijā izdomāja uztaizīt razboraks virs 60 cilveku. Kā vesels bars 9. klasē dabū iegazāles, pirms skolas sadzerās. Tiek saukta ātrā palīdzība un viens vēl apmīžas pa ceļam pie direktora, kad skolotaja pamana ka psihi šodien psihāki kā parasti. Tas viss mēģinot sagrābt varu un ietekmi. Tā teikt izsisties pa hirarhijas kāpnēm. Tieši varas un ietkemes sfēru dēļ. Gāja valsts ģimnāzjā nevis vakarskolā. Nespētu strādāt skolotāju vietā, un ja kāds kliedz, nu nav tā ka es nesaprotu.
Tāpat visu laiku dzirdu ka bērni paliek aizvien trakāki un izlaistaki, un attieksme no vecāku puses azvien sliktaka. Tāpat to. ka visu laiku notiek polarizācija vienas bernu grupas paliek aizvien stulbakas un izlaistākas, kamēr citas paliek aizviens gudrākas, dzīvē daudz ko redzejušas. Un kā pēc tam būs ar ienākumu neivnelīdzību un kurs viņus un par ko ņems darnbā?
Un kā tādās situācijās pareizi rīkoties? Neļaut nevienam mācīties? Kada konkrēti te sagaavošana būtu nepieciešama- ar militaro noteikti nepietiek!
03.11.2020 12:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits