Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Auto līzingā

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Sveikas! Šobrīd man ir auto, ko pirku par uzreiz sakrātu naudu (vērtība aptuveni 2k), bet plānoju iegādāties jaunāku par 8k. Plānoju atlikušajai summai ņemt līdzingu, taču šobrīd esmu ļoti apjukusi. Protams, biedē arī nedaudz saistības uz vairākiem gadiem. Ir stabils darbs, nodokļus maksāju. Gribētu līzingu nomaksāt pēc iespējas ātrāk - 2 vai 3 gados. Domāju, ka ap 200 eur mēnesī varētu atļauties. Vai kādai ar šo ir pieredze vai ieteikumi? Plānoju ņemt BigBank, jo izskatās izdevīgākais piedāvājums.
Paldies jau iepriekš!
21.07.2020 16:30 |
 
Reitings 15
Reģ: 23.07.2020
Vispār, ja strādā kompānijā, kas var atļauties iedot aizdevumu - pajautā vai nevar sarunāt, ka uzreiz no algas noņem un ar sakarīgiem procentiem - zinu daudzus, kas aizņemās no darba vietas, ja ir labas attiecības ar bosiem - telefoniem, datoriem, dzīvokļu iegādei - ar norunu, ka jāstrādā tos 5 gadus pie viņiem vēl. :D
Ja ļoti gribas mašīnu līzingā vai kredītā - Swedbank, Seb vai Citadele būs visizdevīgākās, iespējams ir ātrāk nomaksāt kredītu (piem mēnesī vairāk samaksāt), nebanku kredītdevēji vienmēr piešķirs sliktākus nosacījumus pat, ja procentu likme liekas ok, tad var būt tā, ka visas kredīta izmaksas kopā sastāda kosmosu (aizdevuma noformēšana, uzturēšana, citas klapatas).
Ir daudz lietas, kas jāņem vērā - tāpēc iesaku palasīt vēl par tēmu šeit.
23.07.2020 12:05 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Piekrītu, ja man vajadzētu auto tikai lai pārvietotos no punkta a uz b, es arī izmantotu carsheeringu vai īrētu, izmaksas būtu drastiski zemākas salīdzinot kā man ir šobrīd uzturot 2 personīgos auto.
23.07.2020 11:51 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Koplietošanas transports nelieliem neregulāriem braucieniem ir labāks nekā privātais.
Vakar uzliku uz papīra fiqsy ciparus.
Skrejriteņi. 1Eur pickup + 0.1Eur/min. Ja vidēji ņem uz 10min(ar pilnu akumulatoru tāpat 30min ir max), tad praktiski tas sanāk 2Eur dienā. Tas skrejritenis vēl ir kādam jāsavāc, jāuzlādē un nākamajā dienā jāizvadā uz starta punktiem. Skrejriteņa cena ap 400Eur. Pēc 200 nomas reizēm tas skrejritenis būs beigts. Tātad lētāk ir nomāt, nekā turēt savu.
Tas pats par Renault Zoe. neesmu čekojis, kurš modelis precīzi viņiem ir, bet tāpat visi maksā ap 30k. Maksimākais cipars par dienu ir 41.7Eur. Būsim reāli - reti kad tas tiks ņemts uz dienu. Un reti kad visi 100 auto(no tiem divi ir jau iznīcināti), būs iznomāti. Lai auto iegādes cipars atmaksātos, tam Renault nedrīkstētu lūzt, nedrīkstētu būt apdrošinātam un elektroenerģiju būtu jāiegūst bez maksas. Un tad tas atmaksātos nedaudz viarāk nekā 2 gados. Sarēķinot darbaspēka izmaksas to menedžējos, sarēķinot, ka auto būs vidēji 20-40% nomas kapacitātē, sarēķinot juristu izmaksas, kuri mauks degunu nepacēluši, sarēķinot auto ekspluatācijas izmaksas(ir info, ka vismaz vienam ap 1k nobraukumu jau ir tehniskas problēmas, kā jau minēju, 2 ir norakstīti), sarēķinot apdrošināšanu, tas pasākums vienkārši neatmaksājas.
Tieši tā - izdevīgāk ir īrēt, nekā turēt savu auto!
Jebkurā variantā uzskatu, ka ikdienas auto ir jāpērk par mēneša ienākumiem, viss pārējais ir lekšana virs savas pakaļas. Transports ir viena no pozīcijām, kur es pēdējā gada laikā drastiski samazināju izdevumu izmaksas.
23.07.2020 00:38 |
 
Reitings 271
Reģ: 22.02.2020
Auto - slikts ieguldījums. Manuprāt tas ir pilnīgi muļķīgs uzskats.
Jā, auto ir ekstra, nevis pirmās vajadzības lieta, bet ja Tev jau ir māja vai dzīvoklis, kāpēc, lai mašīna būtu muļķīgs ieguldījums?
Es uzskatu, ja jau ir jumts virs galvas un pietiekami ienākumi, tad auto ir ļoti labs ieguldījums. Padomājat, cik daudz jūs pavadāt laika ceļā ar sabiedriskajiem transportiem bez auto. Jūs varētu to laiku ziedod lietderīgākām nodarbēm, nevis kratīties autobusā. ?
Un atklāšu jums noslēpumu- visam ar laiku cenas krītas arī, ja māja vai dzīvoklis būs vecs, tad tas maksās mazāk, nekā tikko uzcelts.
Tas tiem, kas te pieminēja, ka auto ir slikts ieguldījums.
22.07.2020 23:44 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
ietekmele @ 22.07.2020 12:04
Redpill, kāda mašīna Tev ir? :)
90 gadu MB
22.07.2020 12:17 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Redpill, kāda mašīna Tev ir? :)
22.07.2020 12:04 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
krishala @ 22.07.2020 10:01
Auto manuprāt ir slikts ieguldījums. Personīgi es nekad neizdotu par auto 15k EUR. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka par to pašu summu mazpilsētā var iegādāties dzīvokli vai lielākā pilsētā šādu summu izmantot dzīvokļa pirmajai iemaksai, bet auto jāturpina visu laiku ieguldīt finanses- degviela, apkopes utt. Neatkarīgi no tā cik tev jauns auto.
Ieteiktu tev pastaigāt pa auto saloniem, tie piedāvā arī mazlietotus auto par pieņemamām naudām. Piem. kāds ir savu auto atstājis kā pirmo iemaksu jaunam auto.

Braucu ar +/-15k vērtu auto, pērkot nobraukums bija ap 75k. Gada laikā esmu tam tikai jaunas riepas nopircis. Nu labi, aizmugurējo logu slotiņu būs jānomaina, jo katru dienu braucu pa grants ceļiem un aizmugurējais slogs allaž putekļos, slotiņa ātri bojājas.
Ekspluatācijā lētāk nekā sabiedriskais :)
22.07.2020 11:46 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Lūznis maksāja 1200e, iet jau 3 gadu, ar nelieliem ieguldījumiem, būs sevi pilnībā atpelnijis.
22.07.2020 11:46 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
40 eur menesi par auto? Ar kadu luzni tad tur jabrauka ??‍♂️ Es atdodu menesi 190 + kasko ??‍♂️? draugs vispar pie 400
22.07.2020 11:21 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
ietekmele - par telefoniem - atvērtajam līgumam maksa ir lielāka kā parastajam nomaksas. Ar līzingu ir tieši pretēji.bet ok, neiešu mācīt, līdz tam ir jānonāk pašiem.
autorei - Redzi, Tu nonāc pretrunās ar sevi- vajag tagad uzreiz, maksāt negrib, servisā sēdēt negrib, komfortu grib - mīļā sirds, labas lietas mūsdienās par brīvu neviens nedod. Un ja grib kvalitāti, tā maksā. Ja grib braukt ar drošiību un pārliecību, ka nekas neplīst - ir jābūt gudram un jāpieņem pareizie lēmumi. Jā dārgāk daļēji iespējams, bet ieguvums ir neatsverams. Man dažas raudošās sievietes, kas nāk ar saviem bēdu stāstiem "ziniet, nopārdeva man labu lietotu auto"... es varētu grāmatu uzrakstīt. Grib dot mums kā iemaksu, nemaz neņemam, jo nu tur nav ko paņemt, vnk dzelžu kaudze kas birst nost. Un skopais maksā divreiz.
Nebāžu visus vienā maisā, bet vēl kas ir super nepareizi - nopirkt auto un tad atvainojos, jāt viņu nost līdz pēdējam 10 gadus ilgstoši. Un tad čīkstēt plīst, servisi, nevienam vairs nevajag, bet par savu auto grib naudas kalnus, lai gan vins nekā nav verts vairs.
Anyway, neko nespiežu, necenšos pārliecināt. Bet ir 6 gadu pieredze ik dienu ar visu šo, un liela izpratne par auto tirgu, tajā skaitā par visiem lietotajiem. Un šīs problēmas ir dien dienā vienas un tās pašas.
Kurš grib saistības - es arī negribu. Bet kad meklēju dzīvokli pēc vairākiem īres gadiem man pieriebās ka katrā dzīvoklī nav tā kā man vajag, tas nav mans, un maksāju kādam citam un palīdzu viņiem maksāt savus aizdevumus. Saņēmos savam kredītam un viss, jāpierod. Bet tas savā ziņā neļauj atslābt, ir jāstrādā, ir vēlme tiekties un pelnīt vairāk, attīstīties. nevajag skatīties uz visām šīm lietām kā uz slogu. Protams, ne visiem ir iespējas bet tāda ir dzīve. ir jācīnās un uz paplātes neviens neko neliek :)
22.07.2020 10:25 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Par operatīvo līzingu man domas ir dažādas. Tas ir tāpat kā LMT piedāvā ņemt telefonu un pēc diviem gadiem mainīt uz jaunāku un turpināt maksāt. Principā tad sanāk, ka pa šiem gadiem tu to mantu vienkārši īrē un pēc tam atdod atpakaļ. Zinu, ka mašīna nav labs ieguldījums, bet tomēr - gadi iet, vērtība krītas, taču mašīna tomēr paliek. Var jau būt, ka tā zaudētā vērtība sanāk tāda pati. Nezinu. Bet principā mans mērķis ir iegādāties auto, ar kuru braukt labu laiku, kuru nomaksāt pēc iespējas ātrāk, jo man ļoti nepatīk kredītsaistības un līdz šim veikmsīgi esmu no tā izvairījusies. Paldies visiem par komentāriem un ieteikumiem! :)
Šobrīd šķiet, ka nebūtu tik grūti arī sakrāt, bet gribas visu tagad un uzreiz. Laikam esmu nogurusi, ka mans bērītis sēž servisā ik pēc pusotra mēneša.
22.07.2020 10:08 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Auto manuprāt ir slikts ieguldījums. Personīgi es nekad neizdotu par auto 15k EUR. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka par to pašu summu mazpilsētā var iegādāties dzīvokli vai lielākā pilsētā šādu summu izmantot dzīvokļa pirmajai iemaksai, bet auto jāturpina visu laiku ieguldīt finanses- degviela, apkopes utt. Neatkarīgi no tā cik tev jauns auto.
Ieteiktu tev pastaigāt pa auto saloniem, tie piedāvā arī mazlietotus auto par pieņemamām naudām. Piem. kāds ir savu auto atstājis kā pirmo iemaksu jaunam auto.
22.07.2020 10:01 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
Par pirmo iemaksu - tā būs visur. Apjoms atkarīgs no klienta un kompānijas nosacījumiem, bet visur pārsvarā iemaksa 10% minimālā. Bet nu tā - pērkot auto ar to vienmēr jārēķinās. Pretējā gadījumā jocīgi par to nepadomāt un neiekrāt.
Tāpat arī apdrošināšanas - octa un kasko.
22.07.2020 09:43 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
"operatīvajam līzingam ir blakus faktori, piem. nobraukums, mašīnas tehniskais stāvoklis pēc tiem 5 gadiem. Kā arī tas ir vairāk piemērots cilvēkiem ar augstu labklājības līmeni vai biznesam"
Pilnīgas muļķības. Operatīvajā līzingā auto patreiz ņem 95% tie kas ņem aizdevumu. Atkal jau - zinu ko runāju. Jā ir nobraukuma ierobežojums, bet kur ir problēma izrēķināt un ielikt, sekot līdzi? Vidēji tiek rēķināti 100 000 km uz 5 gadiem, tie ir 20 000 km gadā. tas ir DAUDZ. Pie šī faktora atlikums ir 30%. jo mazāks nobraukums jo lielāka atlikusī vērtība un mazāks ikmēneša maksājums. Tad vēl pasaki lūdzu, kādēļ lai jaunai auto būtu problēmas ar tehnisko stāvokli? Daudzi piegādātāji, pakalpojumu sniedzēji (baltcomi, civinity, barbora) utml. VISI ņem operatīvo, tur tie šoferi ir visai drastiski braucēji, bet auto tāpat tiek atpirkts. Nobrauc un ņem jaunu.;) Šeit meitene - ja rūpējas par auto, veic regulārās obligātās apkopes un auto neliek dzīts drifta trasē ( :D ) Nu nezinu. ko tur tā var izčakarēt.
22.07.2020 09:39 |
 
Reitings 39
Reģ: 12.05.2020
Sveika!
Piekrītu,ka labāk izskati ko bankas piedāvā,bet nekādā gadījumā neñem auto no BigBank,Altero,īpaši no Mogo,jo ieberzīsies pamatīgi. Pazīstamais bija pañēmis no Mogo mašīnu,maksā vēl joprojām katru mēnesi attiecīgo summu,kaut arī pēc līguma termiñš jau bija beidzies 5 mēnešus atpakal. Zvanīja uz Mogo prasīja par ko jāmaksā,šie atbild kad tie ir procenti. Nezinu,kas tur par “procentiem”,bet tur pamatīgi pārmaksāsi.
22.07.2020 09:07 |
 
10 gadi
Reitings 3171
Reģ: 29.01.2009
Protams, procenti ir lielāki. Mūsu gadījumā sanāk pāraksāt aptuveni 2500 , kas ir mazliet mazāk kā trešā daļa no mašīnas vērtības

Parēķini pati, bet no šādiem BigBank, Altero utt neieteiktu ņemt (tīri mans personīgais viedoklis). Kaut vai šis variants. Procenti ir 1/3, tātad mašīnas vērtība ir (no rakstītā nevar saprast), bet labākajā gadījumā 7.5k EUR + 2.5k EUR procenti. tas ir 33%! Šausmīgi daudz! Nerunāsim par variantu, ja rakstītajā ir ieskaitīti procenti.
Pati pāris gadus atpakaļ ņēmu fin.līzingā mašīnu un reālā procentu likme bankā beigās sanāca 8% (kas arī ir manuprāt ļoti daudz: 1k EUR uz 13k EUR mašīnas vērtību).
Aprēķināju - auto, kurai cena ir 15000, ikmēneša maksājums ir ap 160 eur mēnesī operatīvajā līzingā.

Īsāk sakot, tas, ko gribēju teikt - Operativajā līzingā tu nemaksā auto pilno cenu/vērtību. Jo ir atlikums. iesaku pastududēt, palasit.

Operatīvais nav slikts variants. Tikai ņem vērā, ka ir arī pirmā iemaksa (ok, tā ir arī finanšu līzingā), pie tam beigās tev tā mašīna ir jāizpērk vai jāatdod. Tādēļ mēneša maksājumam ieteiktu likt klāt arī pirmo iemaksu (tīri salīdzināšanai). Plus jāņem vērā, ka kā jau te rakstīja- operatīvajam līzingam ir vēl citi nosacījumi- mašīnas nobraukums beigās, tehniskais stāvoklis. Var sanākt, ka beigās tāpat ir jāmaksā vai nu sods (ja pārsniedz km vai nav labs tehn. stāvoklis) vai savādāk jāizpērk. Otrs tas, ka ja ir līdzekļi nākošo mašīnu ņemt operatīvajā līzingā (ir nākošā pirmā iemaksa sakrāta), ir citi apstākļi, kuriem jānostrādā- tikko draudzene gribēja ņemt nākošo mašīnu op.līzingā, bet nedeva, jo jaunajā darbā nav nostrādājusi 6mēnešus (kgan ienākumi labi, un starp darbiem bija 2 ned pārtraukums).
Plus piekrītu par jaunajiem auto: kā izbrauc no salona, vērtība momentāli krītas. Protams, lietotiem ir savas problēmas, bet tāpēc var mašīnu pārbaudīt pirms pērc. Pati pirms 3 gadiem iegādājos lietotu mašīnu, kura bija perfektā tehn.stāvoklī un līdz šim izmaksas ir tik, cik ziemas riepas + ikgadējās pārbaudes (mašīna nav vairs nekāda jaunā 2013.gads).
Tā ka tiešām parēķini, kas tev ir izdevīgi, ko tu gribi un galvenais- ko tu vari atļauties! :)
Veiksmi :)
22.07.2020 01:41 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
bulta @ 21.07.2020 18:16

Nu beidz. MX5 ir meitenēm. Fiat 124 ir foršāks, kas ir tas pats MX5 apakšā.
Vislabāk paņem MR2. Vai S2000. Vai MG MGF. Vai Alfa Spider. Ar Alfu Tev sekss būs garantēts. Trīs reizes dienā. Bumbu spēlēt, kvasu padzerties.
Mazdai motors daudz foršāks jo ìpashi facliftam (ND2)
21.07.2020 18:23 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
MiaLea @ 21.07.2020 18:10
Īsāk sakot, tas, ko gribēju teikt - Operativajā līzingā tu nemaksā auto pilno cenu/vērtību. Jo ir atlikums. iesaku pastududēt, palasit. vai raksti privāti. :)

operatīvajam līzingam ir blakus faktori, piem. nobraukums, mašīnas tehniskais stāvoklis pēc tiem 5 gadiem. Kā arī tas ir vairāk piemērots cilvēkiem ar augstu labklājības līmeni vai biznesam
21.07.2020 18:18 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Redpill @ 21.07.2020 18:10

jauns auto kas man patìk maksà 30k+ (mazda mx-5)
~1/3 dalu algas maksàt lìzingà 5 gadus man roka neceĺàs

Nu beidz. MX5 ir meitenēm. Fiat 124 ir foršāks, kas ir tas pats MX5 apakšā.
Vislabāk paņem MR2. Vai S2000. Vai MG MGF. Vai Alfa Spider. Ar Alfu Tev sekss būs garantēts. Trīs reizes dienā. Bumbu spēlēt, kvasu padzerties.
21.07.2020 18:16 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Kiki007 @ 21.07.2020 18:07
“Dzīve ir sūds, mēs tāpat agri vai vēlu nomirsim. Vismaz tā skanēs labāk ar Stīvenu Taileru tajā”
Šis Tev perfekti sanāca ??
P.S. par auto neko neieteikšu. Par bankām, Bigbank toč neņem, Redpill gan jau parāda piedziņa,tāpēc līgumu nelasa ? Mazākie % būs autolīzingam vai auto kredītam, pateriņa kredīts būs ar lielāko %. Pirmkārt pajautā Bankai,kur saņem ienākumus,ko var piedāvāt ? lai izdodās!
Man ir auto kredìts tur, bigbank iedod $ un mènesha laikà tev ir japieregistree auto uz sava vàrda.
Es aizñeemos 1000e uz 3 gadiem, mènesì 40e, sanàk atdod 1440e
21.07.2020 18:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!