Cik bieži gatavojat?

 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Jūs katru dienu gatavojat sev un savām otrajām pusītēm un ģimenei ēst?
Lieta tāda esmu nedaudz nogurusi no tās padarīšanas, idejas sen izsmeltas un tas nebūtu tas trakākais, ja vienkārši nebūtu apnicis gatavot.
Gatavoju bieži brokastis, līdzņemšanas pusdienas un vakariņas, citkārt vēl kādu platsmaizi sacepu, katru dienu tas pats, pēc darba vismaz 1,5h gatavoju.
01.12.2018 17:12 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Muusmaajaas ir ,manupraat, perfekta rutiina - Mums ar draugu abiem ljoti patiik gatavot . Mees uz mainjaam-vienu dienu es, vienu vinjsh utt.
Un par trauku mazgaashanu , virtuves uzkopshanu ruupeejaas tas kursh tajaa dienaa nav neko gatavojis eest. Liidzarto neviens neseezh rokas kleepii salicis, katram ir kads darbinjsh.Tas pats ar maajas darbiem - viens mazgaa virtuvi, otrs vannasistabu utt. Viss godiigi , neviens nesuudzaas. :-)
03.12.2018 19:28 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es vel padomaaju par tiem traukiem,nu cik tad tie trauki ir daudz peec taam eesanaam?Saprotu peec balliiteem,tad jaa ,bet citaadi?Es pat nedarbinu to trauku masiinu katru dienu,taapeec arii noskaloju tos traukus pirms lieku ieksaa ,jo man loti nepatiik taada sastaaveejusa eediena smaka.
Man loti patika vecos laikos,kad bija mazie beernini-man bija seetina viniem,vareeja tur "vaaleet" pa taam metaala blodaam uz urraa un sist ar kausiem ...es mainiju tur taas mantas biezi, un tad ja pietruuka,ieliku kaut ko no virtuves piederumiem...:-D
03.12.2018 19:40 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es tā nespētu dzīvot ne dienu. Plātsmaizes vēl cept 3x nedēļā, pfff. Pasaule nesabruks, ja kādu dienu nepagatavosi duvus ēdienus. Un kā var nepelnīt normāli, lai ģimene neskaita centus ēdienam, un nepalīdzēt mājās, bet sportot 6x nedēļā, kad mājā mazs bērns, nu fuj. Tu to vīru sev uz kakla esi kārtīgi uzsēdinājusi.
03.12.2018 19:46 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Donata-nu tiesi taa!Tie darbi ir jaasadala un punkts!
03.12.2018 19:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es arī kādreiz pirms nemācēju plānot un gatavot sagataves tupēju pat 3h virtuvē , katru vakaru :-D lielāko laiku aizņem notīrīt un sagriezt , šo atrisināju ar saldēšanu , boljonu vāru reizi 2 nedēļas , citrriz , ja esmu mājās izvāru zupas kaylu un uzreiz sasaldēju. Man saldētavā vienmēr ir buljons ,sadalìta gaļa pa porcijām un kādi 5 veidi dažādu sagrieztu dārzeņu, ir kur izvērsties ,lai gatavotu. Plātsmaizes ,vispār ir 15 min jautājums , visu sabērt, samaisīt un krāsnī iekšā.
Bet es dievinu gatavot(l)(l) Man nav problēmu arī visu dienu šmorēt un vārīt.
Es esmu ļoti konservatīva šajā jautājumā un ne par ko nelaidīšu vīrieti savā virtuvē gatavot vakariņas. Toties es nēēdu un negatavoju brokastis , līdz ar to kaut kā tas vīrietis brīvdienās apmierina savas un meitas vajadzības.
04.12.2018 02:24 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Wee, vari lūdzu iedot recepti plātsmaizei, kuru vajag tikai sabērt un samaisīt?
04.12.2018 07:45 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Man arī šķiet, ka te galvenā problēma ir darbu sadalē ar vīru. Stulbi, ka viņš pats nejūtas neērti, ka Tev vienai jāraujas ar darbs + bērns + mājas solis un beigās vēl neatliek līdzekļu ēšanai ārpus mājas. Izskatās, ka Tu visu uzņemies uz sevi un viņu attaisno, bet pati besies, ka esi slikta pavāre, jo Tev virtuvē sanāk pavadīt 1,5h un trūkst iedeju vai motivācijas.
Ģimenes sadzīvē piedalās DIVI. Tas Tev ir jāsaprot un jāizrunā ar viņu pašai.
04.12.2018 08:48 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Kas attiecas uz jautājumu, gatavoju katru dienu.
Brokastis - katru rītu, jo tā priekš manis ir must ēdienreize. Patīk siltas un ne steigā gatavotas brokastis.
Vakariņas - praktiski katru darba dienas vakaru.
Priekš manis ir ļoti svarīgi saplānot visas nedēļas ēdienkarti un sapirkt vajadzīgos produktus visai nedēļai. Nezūd iedvesma (jo katru vakaru no jauna domāt būtu apnicīgi), vieglāk sabalansēt uzturu un ēst veselīgāk, izpaliek skraidīšana uz veikalu, kur būtībā neko veselīgu un organisku nopirkt nevar, vienā piegājienā un mērķtiecīgi var apskraidīt tirgu un mazos veikaliņus pēc dabīgākiem produktiem utt.
Kā plānoju?
Pirmdienas rītā apsēžos pie lapas, atveru kādu recepšu saitu un iedvesmojos (receptes izmantoju idejai, pēc tām praktiski nekad negatavoju). Vieglāk izdomāt katrai dienai iedalot atšķirīgu ēdienu veidu.
Piemēram, brokastis - vienu dienu kādas alternatīvās pankūkas (var uztaisīt no visa - gan veselīgākas, gan neveselīgākas, variējot ar dažādiem miltiem, bez tiem un ar citām sastāvdaļām), citu dienu putra ar augļiem, kāds burgerveidīgs sendvičs (starp rudzu doniņām var sabāzt visu, kas šķietami sader - avokado, dīgstus, dārzeņus, olu, lasi vai citu zivi, dažādus sierus utt), omletes, pašgatavoti mušļi, utt.
Ar vakariņām tas pats.
Idejām vispirms salieku pa dienām pēc veida - zupa, kāda pasta, sautējums, kāds sacepums vai cits cepeškrāsnī gatavots ēdiens, zivs follijā, kkas no austrumu virtuves, kkas no indiešu virtuves, sautējums, vnk gaļa ar svaigiem salātiem, utt. Pasekoju līdzi tam, lai treknākam nākošā dienā sekotu veselīgāks, pikantākam - vieglāks un vispār pa dienām atšķirtos, un tad variēju ar pagatavošanas veidu.
Piemēram, ja ēdiens no rīsiem, tad domāju, kas senāk nav ēsts - teiksim, rīsi ar olu, dārzeņiem/garnelēm, kāds risotto, varbūt plovs, utt. Un tā pie katras dienas.
Nedēļas nogales nesaplānoju, jo atstāju vietu mirkļa iegribām un vairāk ēdam ārpus mājas.
Vairākām dienām negatavoju, jo man nepatīk ēst atkārtoti vienu un to pašu, bet plānošana ļauj nezaudēt iedvesmu gatavot dažādi un katru dienu. + man patīk.
Bērnu iesaistu gatavošanas procesā, radot ilūziju, ka viņa palīdz (ļauju "nomazgāt" nomizotos dārzeņus, kādus neplīstošos traukus, samaisīt kādu maisījumu).
04.12.2018 09:54 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jēga, tu strādā?
04.12.2018 10:02 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Jēga, tu strādā?

Klasiskajā biroju darba laika izpratnē - nē. Vīrs mani atbrīvo no dalības ģimenes izmaksu segšanā.
Tāpēc arī autorei iesaku sadzīves pienākumu godīgu pārdali ar vīru. Ja katram savs lauciņš, tad katram savs. Ja visu dara abi, tad jādara abiem.
04.12.2018 10:14 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Taču garu stundu darba dienas esamība vai neesamība gatavošanas laiku neietekmē. Man patīk celties agri un pavadīt laiku vienai, nesteidzīgi darbojoties virtuvē un kko ņemties, kamēr visi guļ.
+ vakarā neviens no ēdieniem neaizņem vairāk par stundu.
04.12.2018 10:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Lūdzu http://www.mammamuntetiem.lv/articles/42269/kefira-abolu-platsmaize-apedam-lielo-abolu-razu/
Lielāko laiku aizņem ābolu sagriešana , bet tos var aizvietot ar ogām vai ko vien sirds vēlas.
Pati ātrākā recepte ir manna,kefīrs un cukurs , attiecībā 1:1:1
Plātsmaizes, manuprāt ir visātrāk un vienkāršāk pagatavojamais deserts, mana 4 gadus vecā meita , pati māk visu pagatavot , tik vien cik krāsnī jāieliek
04.12.2018 12:22 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Es edienreizes neplānoju,bet brīvdienās es sapērku gaļu, sadalu pa dienām, daļu sasaldēju un tad pagatavoju to attiecigi ar kādām piedevām - kartupeļi, griķi, rīsi, kvinoja, lecas, pupiņas, grūbas, bulgurs tie standarta produkti ko sapērku un turu skapī.
04.12.2018 15:32 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Wee-malacis,ka iesaisti beenu "virtuves" darbos!Nu taa virtuve peec tam ir aizdomiiga,bet tas ir to veerts!!!!!Protams ,viiriesi arii nestraadaa tik tiiri,bet es aizveru acis uz to.
Maija Gardi-tos riisus,leecas utt var izvaariit vairaakaam dienaam,tas arii atvieglo darbu,un tad katraa eedienreizee,kad grib lietot ,mazliet variee citaadi.
Cik tavs beernins ir vecs?
04.12.2018 15:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pqr platsmaizem piekritu wee ir ganaxdaudz recepsu kur loti atri gatavojas..Es vispar kraju recepltes jebkadas atras. Pat zivi minimali garsvielas un cepene.Klat nav jastav.Plovu vai ko ilgaku sad tad gatavo manejais.Jo ja esmu maja 24.00 vai velak nakti vins bada nebus pats gatavos
04.12.2018 16:00 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vēl tev var palīdzēt multi katls un saldē jau gatavu ēdienu, tas palīdzēs izbrīvēt dažus vrīvus vakarus nedēļā, ēdiena garša nemainīsies , ja pareizi atsaldēsi.
Nu mana meita virtuvē ir kā zivs ūdenī. Brokastis un ko uzkožamu viņa mierīgi sev sarūpē pati. :-)
04.12.2018 16:02 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vēl man saldētavā ,vienmēr ir kādas 10 sasaldētas kotletes, klāt var attaisīt kādu salātu burku ( jā, es kā ome konservēju ) un atliek vien novārīt kaut ko klāt , griķi , rīsi, kartupeļi vai ko nu sirds kāro
04.12.2018 16:19 |
 
Reitings 408
Reģ: 29.09.2015
Zheel, ka man Jeega kaimininos nedziivo, buutu regulaars viesis uz eesanu :D
Agraak gatavoju daudz un dazaadi., tacu tagad viss ir liidz minimumam un maksimaalai vienkaarsiibai.
Brokastis- putra ar ogaam, augliem, medu, kaneeli, paarslas ar jogurtu vai sojas pienu
Pusdienas- zupa, sauteejums, zivis, kraasnii gatavoti daarzeni, riisi, leecas, pupas.
Vakarinas- visbiezaak salaati lapu ar olu, riekstiem, tunci, garneleem, seeklaam. Reizeem gribas vienkarsi novaariitu brokoli vai pukkaapostu apceptu ansovu ellaa.
04.12.2018 16:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un maija tos kartupelus tacu ari dazu min. laika var nomizot. Nu tev berns ka saprotu mazins cik aledus 1 vai 2 videji lielus kartupelus ja need ko citu, tu ar kadi 2 ( vismaz man vairak neprasas) nu virs kadus 5 -8 ..nu maisiem tacu nemizo tis kartupelus.
04.12.2018 17:30 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pēc autores ierakstiem sanāk, ka negatavo neko tādu, kas prasa daudz laika. Vēl jo grūtāk saprast, kur tas laiks pazūd.
04.12.2018 17:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits