Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Frizieris - ADEKVĀTA maksa?cik?

 
Reitings 21
Reģ: 27.06.2019
Sveiki!
Pēdējos gadus matus krāso un apgriež vīrs.
Vēlētos aiziet uz frizētavu nogriezt un nokrāsot. Matu garums kādi 5 cm pāri pleciem. Cik tas varētu izmaksāt normālā frizētavā? Un uz cik ilgu laiku jārēķinās?
("Kaktu kantori" un "royal" iestādījumi neinteresēs, bet tieši kaut kas vidusslānim pieejams)
P.S. Pirms vairākiem gadiem biju Rīgā frizētavā "Milēdija", kur par nokrāsošanu un galu apgriešanu prasīja 90€. Vnk nav saprotams, kur rodas TĀDA SUMMA!
Derēs jebkuri citi ieteikumi par frizieri arī citās lokācijās,piemēram, Rīgā, Valmiera, Siguldā 🤠
16.02.2024 01:29 |
 
Reitings 215
Reģ: 28.02.2023
Man nesen bija situācija, kad gāju krāsot tikai galus (audzēju savu dabīgo krāso), mati man ir gari, bet ne pārāk biezi un bija jāmaksā 60€. Salona mājas lapā cena bija norādīta no 35-50€ un nekur netika minēts, ka cena var mainīties atkarībā no matu garuma/biezumu vai tml.
Jautāju arī lai nogriež galiņus, atteica, jo neesot vairāk laika.
Lieki minēt, ka pēc 2 nedēļām krāsa bija izmazgajusies.
Bet man šķiet, ka nokrāsot un apgriezt nevajadzētu būt vairāk par 40€ (protams jāskatās uz matu garumu un biezumu)
16.02.2024 06:40 |
 
Reitings 1316
Reģ: 04.11.2022
Mans matu garums arī nedaudz pāri plecam, mati ataug ļoti ātri, līdz ar to sirmās matu saknes redzamas jau drīz pēc frizētavas apmeklējuma. Apmēram pēc 2 nedēļām jau atkal sirmums redzams. Tāpēc neceļas roka it tik bieži pie friziera krāsot matus, ja katru reizi jāatstāj ap 100 eur. Neadekvāta summa pie mūsu algu līmeņa. Krāsoju mājās pati.
16.02.2024 07:03 |
 
Reitings 8678
Reģ: 06.07.2022
Man jau liekas, ka sievietei ir būtiski atrast "savu" frizieri, nevis iet uz saloniem pie random meistariem. Bet ja galīgi nav to 100-150 eur koloristam un darīšana matos nav sarežģīta, pilnīgs budžeta variants ir iet par mācību materiālu frizierskolās, kur jaunietes mācās gan krāsot, gan griezt. Ja nu sanāk uzķerties uz kādu talantu, tas cilvēks arī var kļūt par "tavējo" meistaru. Studenti galvām pieiet ar baigo uzmanību - tas ir pluss. Mīnuss - roka vēl nav piešauta un rezultāts nav paredzams. Bet sirmās saknes aizkrāsos visi.
16.02.2024 07:50 |
 
Reitings 2013
Reģ: 10.09.2021
Atrast savu frizieri mazpilsētā. Rīgā cenas tiešām augstas. Es savā pilsētā pa 50€ apgriežu, izbalinu šķipsnas un man mati pāri lāpstiņām 😇 un friziere super, salons super.
16.02.2024 08:47 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.07.2017
Kopš pēdējo reizi samaksāju 60 eur par īsti neko, griežu un bojāju pati :D Aizgāju pie friziera, kurš bija mans jau vairākus gadus, matus notonēja un apgrieza 1 cm tikai vienā pusē, jo ja būtu jāpielīdzina otrai tad būtu vairāk jāgriež nost un to man pateica kad viss jau bija cauri un samaksājusi. Teica, lai pēc mēneša nāku atpakaļ. :D paldies, nē. Pati esmu iemacījusies galus apgriezt un krāsot mājās. Tik daudz tutorial video ir pieejami.
16.02.2024 08:47 |
 
10 gadi
Reitings 7529
Reģ: 29.09.2009
Man mati pārsvarā ir garumā no zoda līdz max pleciem, skatoties cik ilgi esmu izlaidusi iešanu pie friziera, bet nu cenas... Nekad nav bijis kā rakstīts viņu lapās. Vienmēr ir bijusi 10-15€ starpība par griezumu. Tātad ja, teikts, ka maksā it kā 30 parasti paņem 45! Es nemāku pati sev nogriezt tāpēc eju, bet nu murgs. Par krāsošanu es labāk nerunāšu, jo vienmēr ir sākot no 80€. Kaut gan es vienkārši gribu nokrāsot vienā tonī un viss. Neko sarežģītu. Es šo izvēlos gan darīt mājās. Jā, man ir žēl naudas. Sorry! 😀
16.02.2024 08:57 |
 
Reitings 17126
Reģ: 27.11.2018
Agrāk nekad nežēloju naudu frizierim, bet pēdējā laikā cenas tiešām ceļ par daudz. Pēdējo reizi par baylage samaksāju 300 EUR. Vēl ne tik sen bija 150-200 EUR. Saprotu, ka inflācija , nodokļi , bet tā naudas plēšana paliek neadekvāta. Paskatoties, kā frizieres dzīvo insta- pelna tāpat , kā augsta līmeņa vadība, zobuārsti, plastiskie ķirurgi, biologi utml😀 šķiet mazliet par labu grib dzīvot skaistuma industrijas darbones😀 bet atkal ja ir pieprasījums, jo daudzām, arī man izskats ir svarīgs, mājās nav laika/vēlmes ķēpāties, bet varbūt jāsāk😀
16.02.2024 08:58 |
 
Reitings 1316
Reģ: 04.11.2022
Otiiilija @ 16.02.2024 08:58
Agrāk nekad nežēloju naudu frizierim, bet pēdējā laikā cenas tiešām ceļ par daudz. Pēdējo reizi par baylage samaksāju 300 EUR. Vēl ne tik sen bija 150-200 EUR. Saprotu, ka inflācija , nodokļi , bet tā naudas plēšana paliek neadekvāta. Paskatoties, kā frizieres dzīvo insta- pelna tāpat , kā augsta līmeņa vadība, zobuārsti, plastiskie ķirurgi, biologi utml? šķiet mazliet par labu grib dzīvot skaistuma industrijas darbones? bet atkal ja ir pieprasījums, jo daudzām, arī man izskats ir svarīgs, mājās nav laika/vēlmes ķēpāties, bet varbūt jāsāk?
Foršākais jau, ka liela daļa no šīm darbonēm dzīvo "pelēkajā ekonomikā" un nodokļus nemaksā, un tad nu ir tāda situācija kā Covid laikā, kad frizierītes, nagu meistares u.tml. pabalstus nedabūja.
16.02.2024 11:28 |
 
Patīk
Reitings 484
Reģ: 02.05.2020
Otiiilija @ 16.02.2024 08:58
Agrāk nekad nežēloju naudu frizierim, bet pēdējā laikā cenas tiešām ceļ par daudz. Pēdējo reizi par baylage samaksāju 300 EUR. Vēl ne tik sen bija 150-200 EUR. Saprotu, ka inflācija , nodokļi , bet tā naudas plēšana paliek neadekvāta. Paskatoties, kā frizieres dzīvo insta- pelna tāpat , kā augsta līmeņa vadība, zobuārsti, plastiskie ķirurgi, biologi utml? šķiet mazliet par labu grib dzīvot skaistuma industrijas darbones? bet atkal ja ir pieprasījums, jo daudzām, arī man izskats ir svarīgs, mājās nav laika/vēlmes ķēpāties, bet varbūt jāsāk?
nožēlojami skatīties, kā sava aroda meistars, kas pavadījis stundām trenējoties un iztērējis tūkstošus apmācībās + tūkstošus kvalitatīvos instrumentos, mazo prātiņu cilvēkiem šķiet, nav pelnījis par to arī adekvāti nopelnīt!! Tad ej uz kaktu frizētavām, kur frizieres nav redzējušas kursus kopš kvalifikācijas iegūšanas 30 gadus atpakaļ un būs tev "purčika balajaž" pa 80 eiro. Skaistumkopšana ir luksuss nevis pamatvajadzība - to būtu svarīgi atcerēties. Var dzīvot, matus nekrāsojot, kur nu vēl specifiskās tehnikās, kā balayage - ko tikai labi apmācīti meistari prot skaisti nokrāsot. Arī nagi nav vajadzība, bet luksuss. Un luksuss, meitenes mīļās, maksā!!!
16.02.2024 13:23 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Otiiilija @ 16.02.2024 08:58
Agrāk nekad nežēloju naudu frizierim, bet pēdējā laikā cenas tiešām ceļ par daudz. Pēdējo reizi par baylage samaksāju 300 EUR. Vēl ne tik sen bija 150-200 EUR. Saprotu, ka inflācija , nodokļi , bet tā naudas plēšana paliek neadekvāta. Paskatoties, kā frizieres dzīvo insta- pelna tāpat , kā augsta līmeņa vadība, zobuārsti, plastiskie ķirurgi, biologi utml? šķiet mazliet par labu grib dzīvot skaistuma industrijas darbones? bet atkal ja ir pieprasījums, jo daudzām, arī man izskats ir svarīgs, mājās nav laika/vēlmes ķēpāties, bet varbūt jāsāk?

Nuu, friziere var pelnīt tik cik grib pelnīt, nav jau ar labdarību jānodarbojas, jo itkā nestrādā pelnošā profesijā. Gluži vienkārši biologiem, inženieriem utt būtu jāpelna VĒL vairāk, nevis frizierei jāprasa mazāk un jābrauc vecā mašīnā utt.
Es maksāju ap 200 par saviem blonajiem matiem. Brunetei būt sanāktu lētāk. :D
Tā kā te jau iepriekš teica, skaistums ir luxury. Pamatvajadzībā būtu tikai apgriezt, kas tiešām arī nemaksā dārgi.
16.02.2024 13:28 |
 
Reitings 17126
Reģ: 27.11.2018
Mēs runājam par mūsu tirgu , ekonomiku, vidējām algām un cenu līmeni un maksātspēju, ja kaut kādas frizierītes domā, ka viņu kursiki, matu krāsas u.c ir līdzvērtīgas ārsta aprīkojumam un prasmēm, izglītībai, tad sorry. Loģiski, ka nav pamatvajadzība, bet arī savu sūri grūti pelnīto naudu ne visas gatavas atdot kādai, kura negrib strādāt, bet tikai 1 luxury klientu dienā un dzīvot zaļi. Kā redzams tās luxury meitenes visām nepietiks un pat ne luxury jau easy pēc youtube labi sev pašas griež un krāso, nav jau sev zobu salabot, bet ir vēl arī labi meistari, kas tajā pašā purčikā nokrāsos 3x labāk par klusā centra slinķēm
16.02.2024 13:45 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Otiiilija @ 16.02.2024 13:45
Mēs runājam par mūsu tirgu , ekonomiku, vidējām algām un cenu līmeni un maksātspēju, ja kaut kādas frizierītes domā, ka viņu kursiki, matu krāsas u.c ir līdzvērtīgas ārsta aprīkojumam un prasmēm, izglītībai, tad sorry. Loģiski, ka nav pamatvajadzība, bet arī savu sūri grūti pelnīto naudu ne visas gatavas atdot kādai, kura negrib strādāt, bet tikai 1 luxury klientu dienā un dzīvot zaļi. Kā redzams tās luxury meitenes visām nepietiks un pat ne luxury jau easy pēc youtube labi sev pašas griež un krāso, nav jau sev zobu salabot, bet ir vēl arī labi meistari, kas tajā pašā purčikā nokrāsos 3x labāk par klusā centra slinķēm

Nu nepelna viņas arī tā kā ārsti, nevajag pārspīlēt.
Ja klusā centra sliņķēm nebūtu prasmes un pieprasījums, tad tādas neeksistētu. :)
Sorī, bet nu man besī šitas. Cik milzīgas naudas apgrozās lielākos uzņēmumos un nevies neko nejautā, nesūdzās, bet kad privātpersona grib smukāk pelnīt, tad spura gaisā.
Un nē, es nestrādāju skaistumkopšanā, es tikai pieņemu par normālu to, ka šiem cilvēkiem arī ir jāvar nopelnīt normālu naudu.
Par ekonomiku runājot, valstīs, kur tā ir augstākā līmenī skaistumkopšana vispār kosmosu maksā.
16.02.2024 13:51 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
That said - protams, ka 400 eur maksāt par matiem man liekas pilnīgi traki un es to nedarītu. Bet ja ir klientes, kas maksā, tad kāpēc pēkšņi sākt prasīt mazāk?
Būs darbs i meistariem Purvčikā i Vecrīgā, katram savas cenas, katram savi klienti.
16.02.2024 13:55 |
 
Reitings 157
Reģ: 13.02.2024
Mangosaldejums @ 16.02.2024 13:23
nožēlojami skatīties, kā sava aroda meistars, kas pavadījis stundām trenējoties un iztērējis tūkstošus apmācībās + tūkstošus kvalitatīvos instrumentos, mazo prātiņu cilvēkiem šķiet, nav pelnījis par to arī adekvāti nopelnīt!! Tad ej uz kaktu frizētavām, kur frizieres nav redzējušas kursus kopš kvalifikācijas iegūšanas 30 gadus atpakaļ un būs tev "purčika balajaž" pa 80 eiro. Skaistumkopšana ir luksuss nevis pamatvajadzība - to būtu svarīgi atcerēties. Var dzīvot, matus nekrāsojot, kur nu vēl specifiskās tehnikās, kā balayage - ko tikai labi apmācīti meistari prot skaisti nokrāsot. Arī nagi nav vajadzība, bet luksuss. Un luksuss, meitenes mīļās, maksā!!!

Necepies, kaza, nekādus tūkstošus tās frizierenes nav iztērējušas, frizierenes arodenēs apmāca un vēl stipendiju maksā. Un aprīkojums nekādus miljonus nemaksā, tāpat kā profesionālās krāsas nemaksā miljonus, katrs mirstīgais var pasūtīt internetā. Otīlijas minētās cenas ir tādas kā Šveicē vai Norvēģijā, piemēram. Tikai atšķirība tāda, ka tur 2-3 taukšķus var apkopēja vai kasiere nopelnīt. Latvijai cenas visāsos salončikos ir neadekvātas un āmen. Tāpat kā zobu higiēna Rīgas klīnikās jau sit cauri dažas labas vecās Eiropas valsts līmeni.
Ja krāso vienā krāsā vai piekrāso saknes, neredzu jēgu maksāt, visas krāsas ir pasūtāmas intenetā un, ja rokas neaug no apkaļas, pats var to izdarīt.
16.02.2024 13:57 |
 
Reitings 21
Reģ: 27.06.2019
Mangosaldejums @ 16.02.2024 13:23
nožēlojami skatīties, kā sava aroda meistars, kas pavadījis stundām trenējoties un iztērējis tūkstošus apmācībās + tūkstošus kvalitatīvos instrumentos, mazo prātiņu cilvēkiem šķiet, nav pelnījis par to arī adekvāti nopelnīt!! Tad ej uz kaktu frizētavām, kur frizieres nav redzējušas kursus kopš kvalifikācijas iegūšanas 30 gadus atpakaļ un būs tev "purčika balajaž" pa 80 eiro. Skaistumkopšana ir luksuss nevis pamatvajadzība - to būtu svarīgi atcerēties. Var dzīvot, matus nekrāsojot, kur nu vēl specifiskās tehnikās, kā balayage - ko tikai labi apmācīti meistari prot skaisti nokrāsot. Arī nagi nav vajadzība, bet luksuss. Un luksuss, meitenes mīļās, maksā!!!

Runa iet par parastu nokrāsošanu (brūni mati, nav pat sirmo matu). Tik cik saknes piekrāsot un lai viscaur tonis vienāds. Kā arī apgriezt bojātos galiņus.
Kādā veidā tas var izmaksāt 90€ un vairāk?
Pati esmu pirkusi prof krāsu frizieru veikala. Tas izmaksā ap 20 €. Pašiem meistariem tās krāsas izmaksā lētāk ņemot vairumā, plus tur vēl atlaides ar meistara apliecību.
Ja frizētavā es pavadu 2-3 stundas, tad 90€-20€ ir 70€. 70/3= 23€ peļņa stundā??? Nopietni?
Labi,vēl nedaudz norēķināsim par ūdeni, dažiem gramiem šampūna un kondic., elektrību, dažiem šķērīšu vēzieniem.
Un jau iepriekš minētais, ka daudzās vietās var norēkināties tikai ar skaidru naudu, tātad nekādi nodokli maksāti netiek.
Pie lv algām tāda vienkārsa pakalpojuma izmaksas ir neadekvātas un uzpustas.
Un matu krasosasna un apgriesana nav nekaads luxury, bet gan cilvēciska norma, lai izskatītos pēc cilvēka, ne noplukušas plukatas.
Un neiet runa par to, vai varu/nevaru atalauties samaksaat tos 90€+, bet gan par adekvatumu. Ja man katru menesi ir jaatkarto si procedura, tad sis izcenojums ir galigi garam.
Es saprotu, ka vari nopirkt zabakus vai meteli par tadu un lielaku summu, jo zini, ka nestaigasi ar to menesi, bet gan gadiem...
16.02.2024 13:57 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
JekaterinaKaterina @ 16.02.2024 13:57

Necepies, kaza, nekādus tūkstošus tās frizierenes nav iztērējušas, frizierenes arodenēs apmāca un vēl stipendiju maksā. Un aprīkojums nekādus miljonus nemaksā, tāpat kā profesionālās krāsas nemaksā miljonus, katrs mirstīgais var pasūtīt internetā. Otīlijas minētās cenas ir tādas kā Šveicē vai Norvēģijā, piemēram. Tikai atšķirība tāda, ka tur 2-3 taukšķus var apkopēja vai kasiere nopelnīt. Latvijai cenas visāsos salončikos ir neadekvātas un āmen. Tāpat kā zobu higiēna Rīgas klīnikās jau sit cauri dažas labas vecās Eiropas valsts līmeni.
Ja krāso vienā krāsā vai piekrāso saknes, neredzu jēgu maksāt, visas krāsas ir pasūtāmas intenetā un, ja rokas neaug no apkaļas, pats var to izdarīt.

Kāpēc tu dusmojies? Nav jau tā, ka visas frizieres mums tik dārgi maksā, ir dārgais gals un lētais gals, taču ej pie lētā.
Saukt kādu par kazu ir vienkārši tizli, tu 9. klasē mācies, vai? :D
16.02.2024 13:59 |
 
Reitings 17126
Reģ: 27.11.2018
Rēcīgi, ka nu TĀĀDAS miestares, ja nav pieredze citās jomās un spējās varbūt arī liekas, kā mega arods, aziejiet un pastrādājiet citus darbus un nolaidieties no saviem augstumiem, tad sapratīsiet, ko nozīmē atbildība, izglītība, stress un ieguldījumi. Frizieris nav nekāds luxury arods 😀 arī par superugly brendiem cilvēki maksā tūkstošiem un citiem elentāriem pakalpojumiem, jo luxury, bet būs aitas būs cirpēji. Fascinē to darboņu paštaisnuma trūkums. Baylage jau nav nekāds eksluzīvs - jebkura to varētu darīt un iemācīties ja gribētu, atšķirībā no daudz citām profesijām.
16.02.2024 14:00 |
 
Reitings 157
Reģ: 13.02.2024
Un 300 mēnesī nolikt frizierei? Tie ir 3600 gadā, paldies 🤣 Es par to naudu varu uz pus mēnesi uz štatiem aizbraukt ceļojumā 🤣🤣🤣 Bet, protams, katrs ar savu naudu, ko grib 🤣🤣🤣
16.02.2024 14:01 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Panther @ 16.02.2024 13:57

Runa iet par parastu nokrāsošanu (brūni mati, nav pat sirmo matu). Tik cik saknes piekrāsot un lai viscaur tonis vienāds. Kā arī apgriezt bojātos galiņus.
Kādā veidā tas var izmaksāt 90€ un vairāk?
Pati esmu pirkusi prof krāsu frizieru veikala. Tas izmaksā ap 20 €. Pašiem meistariem tās krāsas izmaksā lētāk ņemot vairumā, plus tur vēl atlaides ar meistara apliecību.
Ja frizētavā es pavadu 2-3 stundas, tad 90€-20€ ir 70€. 70/3= 23€ peļņa stundā??? Nopietni?
Labi,vēl nedaudz norēķināsim par ūdeni, dažiem gramiem šampūna un kondic., elektrību, dažiem šķērīšu vēzieniem.
Un jau iepriekš minētais, ka daudzās vietās var norēkināties tikai ar skaidru naudu, tātad nekādi nodokli maksāti netiek.
Pie lv algām tāda vienkārsa pakalpojuma izmaksas ir neadekvātas un uzpustas.
Un matu krasosasna un apgriesana nav nekaads luxury, bet gan cilvēciska norma, lai izskatītos pēc cilvēka, ne noplukušas plukatas.
Un neiet runa par to, vai varu/nevaru atalauties samaksaat tos 90€+, bet gan par adekvatumu. Ja man katru menesi ir jaatkarto si procedura, tad sis izcenojums ir galigi garam.
Es saprotu, ka vari nopirkt zabakus vai meteli par tadu un lielaku summu, jo zini, ka nestaigasi ar to menesi, bet gan gadiem...

Bet tiešām nav Rīgā kkur mikrorajonos saloni, kas neprasa tik daudz? Man neticās, ka visas prasa 90+ eur par kaut ko tik vienkāršu.
Ar saviem blondajiem es saprotu, man viņa tur šķipsnojot 4+ stundas ņemās.
16.02.2024 14:01 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
JekaterinaKaterina @ 16.02.2024 14:01
Un 300 mēnesī nolikt frizierei? Tie ir 3600 gadā, paldies ? Es par to naudu varu uz pus mēnesi uz štatiem aizbraukt ceļojumā ??? Bet, protams, katrs ar savu naudu, ko grib ???

eee, tu nēesi Miuce nr 25? :D
16.02.2024 14:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits