Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

NBS vs VP

 
Reitings 5
Reģ: 23.07.2018
Sveikas, dāmas!
Esmu dillemas priekšā - uzsākt mācības un nākotnē nodoties Valsts Policijai vai arī studēt NAA un nākotnē strādāt Nacionālajos bruņotajos spēkos?
Tā kā jau man ir iegūta augstākā izglītība, tad VP jāstudē vien 6 mēneši, savukārt, NAA 1 gads un 6 mēneši.. Abas profesijas/mācību iestādes uzrunā, bet nevaru izlemt...:-|
Varbūt kāda no Jums strādā šajās iestādēs vai kāda draudzene, radinieki.. ko esat labu/ sliktu par šo visu dzirdējušas.
P.S. par to, ka sievietes vieta nav armijā, to jau esmu dzirdējusi :-D
23.07.2018 13:42 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.07.2018
Esmu augusi laukos, daudzbērnu ģimenē, noteikti sev nākotni vēlos stabilu, un negribu vairs katru dienu skaitīt centus, lai varētu atļauties ko jaunu..
VP algas sākotnēji ir 500 - 600 euro, piemēram, Rīgā, ar tādu naudas summu diez ko šiki nebūs, it īpaši, ja katru mēnesi ir jāmaksā komunālie un īres maksa par mitekli, kur nu vēl izbraukāt no punkta A uz punktu B..
Par fizisko, domāju arī nav ko uztraukties, jo NBS un VP fiz. normatīvie manāmi atšķirās, kas ir mazliet iepriecinoši, kā arī, atrodoties dienestā, ir pieejama sporta zāle un pastāvīgi noris dažādi fiziskie treniņi, kas nozīme perfektu figūru un fiziskās prasmes.
Tieši tā, nevēlos būt "le parastais karavīrs", studēšu profesionālā augstākās izglītības programmā -
„Komandējošā sastāva virsnieks”.
NBS nodrošina ar dzīvošanu, tas ir ļoti labs faktors, tāpēc droši vien ieslēgšu zaļo gaismu viņiem, augusta sākumā jāiziet medicinīskā komisija un tad jau redzēs, kas būs.
Paldies par viedokļiem, mazliet iedrošinājāt un palīdzējāt, ziņošu, kā man gāja! :)
24.07.2018 17:02 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
nē, nu protams, armijā neviens ieročus rokās nedod un šaut nemācās. Visi skraida ar lazertagiem un tikai aizbraucot uz reālu karadarbības vietu, saņem savu pirmo automātu.

A, nu ja Tu runā par tāda veida atbildību, tad jau autošoferi katru dienu riskē, jo sēžas pie auto stūres, bet auto = iespēja kādu notriekt (t)
24.07.2018 16:45 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Tā ir atbildība, pie tam ļoti liela. Viena nepareiza rīcība, viena nepareiza kustība un kāds (tai skaitā pats) var mirt.

Nu, ir atbildība, ir cilvēki, kas to atbildību uzņemās. Kur problēma? Nupat lasīju rakstu, ka čalim, kas ar pneimatisko pirms 10 gadiem nošāva vai sašāva kaiju, iestāties armijā neļāva. Tātad arī skatās, kam to atbildību uzticēt. Nevajag par to šausmināties, bet, jā - ne visiem tas ir domāts.
24.07.2018 16:40 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Cik daudzas no jums ir turējušas rokās kaut vai elementāru gāzes pistoli? Nemaz nerunājot par pielādētu kaujas ieroci? Tā ir atbildība, pie tam ļoti liela. Viena nepareiza rīcība, viena nepareiza kustība un kāds (tai skaitā pats) var mirt.
Iespēja izmantot ieročus principā ir tuvu 0
nē, nu protams, armijā neviens ieročus rokās nedod un šaut nemācās. Visi skraida ar lazertagiem un tikai aizbraucot uz reālu karadarbības vietu, saņem savu pirmo automātu.
24.07.2018 16:17 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Viņi apmācībās galvenokārt piedalās, nezinu nevienu, kurš reāli būtu braucis uz kara zinu. Tas jau cits līmenis.
24.07.2018 15:50 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Ierocis viņiem ir, bet patronas neviens neizsniedz. Ir mācību patronas, sarkanas, plastmasas, ar kurām nevienu ievainot nesanāks. Patronas izsniedz misijās, tikai iedodoties tur uz vietas, pie tam karavīru mantas tiek pārbaudītas, kad šie dodas prom, lai pārliecinātos, ka neviens tās patronas nav paņēmis līdz. Bet, nu, tas ir diezgan loģiski, ka armijā dienējot šaut ir jāmāk - kas tu par karavīru savādāk... Jāņem vērā, ka var nākties nogalināt. Man viens paziņa ir nogalinājis pāris cilvēkus tajā pašā Afganistānā. Bet VP jau, pa lielam, būs tādas pašas situācijas, tāda pati atbildība.
24.07.2018 14:37 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Manuprāt, ja cilvēkam rokās ir ierocis, tad tas prasa daudz lielāku atbildību nekā citos amatos.

Šis gan ir pārāk pārspīlēti. Jā, tiem ir ieroči. Un? Vai tad viņi tos bāzē izmanto? Iespēja izmantot ieročus principā ir tuvu 0, par misijām, protams, neviena te nerunā
24.07.2018 13:53 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Visā kopumā, tas , ko vēlējos teikt ir, ka , manuprāt, nbs nozarē strādājošajiem darbs ir vieglāks, nekā policijā, bet, ja aicinājums ir strādāt tieši policijā, tad arī tur var sasniegt virsotnes, strādāt cilvēcīgos apstākļos un ar labu atalgojumu, tomēr bruņotajos spēkos to izdarīt varētu būt vienkāršāk. Un vēl jāsaprot arī tas, ka NBS nav priekš visiem, ne visi ir gatavi dzīvot mežā un izturēt lielāku fizisko slodzi un ne katram piemīt emocionālā noturība.
Raksta autorei, kā jau augstāk minēja, varētu ieteikt pamēģināt zemessardzi, ja patiks, tad bruņotie spēki ir īstā vieta, ja nē, tad varbūt prasās ko savādāku, bet , ja doma iet uz aizsardzības struktūru, tad zemessardzes pieredze būs liels pluss, pie tam arī tur tie nosacījumi nebūt nav slikti.
24.07.2018 13:08 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Jaestades, cik daudz un bieži NBS nākas reāli piedalīties kaut kādās operācijās, kur nepieciešams veikt uzbrukumus/tos atvairīt? Man šķiet, ka NBS vairāk notiek tieši gatavošanās, fiziskās sagatavotības uzlabošana, iespējamā rīcība kritiskās situācijās, bet mācībās drīkst kļūdīties, jo galu galā tās ir mācībās. Ja, piemēram, ārsti kļūdās, sekas ir daudz smagākas, ja to izdara arhitekti vai inženieri, celtnes, vilcieni, auto, lidmašīnas, jeb kas cits nobrūk, iet bojā un tiek ievainoti cilvēki, neskaitot īpašumus. Un galu galā, nedod Dievs, bet kara apstākļos karavīrus netiesā, jo tie taču ir kara apstākļi.
24.07.2018 13:02 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
NBS būtu izdevīgāk , jo krietni vairāk sociālo garantiju, algas ļoti labas un arī darbs drīzāk kā treniņnometne - sportiskā forma nodrošināta un neprasa urbšanos papīru kalnos, kā arī milzīgu atbildību]
Ja autorei būs mazliet vairāk ambīciju par vienkāršu ierindas kareivi, tad papīra kalni tik un tā būs jāpilda. Un kā tas ir neprasa milzīgu atbildību? Manuprāt, ja cilvēkam rokās ir ierocis, tad tas prasa daudz lielāku atbildību nekā citos amatos.
24.07.2018 12:25 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Jau iepriekš atvainojos par pieļautajām kļūdām manā komentārā, man ir niķis publicē nepārlasot:-)
24.07.2018 12:21 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Ja uzrunā abi, tad droši vien NBS būtu izdevīgāk , jo krietni vairāk sociālo garantiju, algas ļoti labas un arī darbs drīzāk kā treniņnometne - sportiskā forma nodrošināta un neprasa urbšanos papīru kalnos, kā arī milzīgu atbildību, bet pašāi saistošāka gan liekas robežsardze vai policija, bet tas kā kuram, lai gan policijā vispār man liekas baigi sagrauž veselību, mūžīgie alkoholiķi, bomži, psihiski nelīzsvarotie, vienmēr esi sliktā lomā. Tāds nomācošs, bet tajā pašā laikā man tas liekas interesanti, lai gan arī ļoti nogurdinošs darbs. Vispār cik var noprast, tad atalgojums aizsardzības jomā ir krietni labāks, kā, piemēram, privātajā sektorā vai valsts "papīra" darbos, protams, ar izņēmumiem, taču mani dara uzmanīgu tas, kāpēc tik masveidā un skaļi tiek reklamēta šī stāšanās NBS, zemessardzē, utt., kāpēc nemitīgi palielina finansējumu militārajā jomā, aizvien bruņojas, ja jau ir miera laiki. :-/
24.07.2018 12:19 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Pazīstu ğimeni, kurā vīrs braukā pa misijām, sieva var atļauties nestrādāt un nu jau easy abi audzina 3 dēlus. Tie prom būšanas periodi ir gari, bet mājās būšanas arī, plus viņš iesaistās ar visām 4 dēlu auklēšanā un audzināšanā. Varbūt šāds scenārijs nederētu kuram katram, bet es neteiktu, ka tas ir sliktāks par tradicionālajiem. Gan tētis, gan mamma katru darba dienu darbā uz 8h min un vienmēr noguruši mājās un skaita kapeikas, man tad liekas stipri štruntīgāka opcija.
23.07.2018 23:16 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es izvēlētos NBS jau uzskaitīto iemeslu dēļ - vairāk maksā, vieglāks / patīkamāks darbs (nekā policistiem vākt bomžus un braukt uz degpunktā cienīgiem izsaukumiem), man šķiet, ka arī lielāks prestižs. Zinu paziņas līmenī vairākus armijniekus, visiem ir ģimene, arī jau ar bēbjiem, tā kā uzskatu par mītu privātās dzīves neesamību.
23.07.2018 19:59 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Ja ir aicinājums uz to, droši - zelta bedre!
23.07.2018 18:06 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Vispār tā grūti salīdzināt, divi dažādi virzieni. Manuprāt, NBS tomēr jābūt aicinājumam. Jābūt arī ļoti labai fiziskajai sagatavotībai un veselības stāvoklim. Atalgojums, sociālās garantijas utt. tas protams ir labi, bet padomā vai spēsi izturēt, piemēram, nedēļu mežā ar n-tajiem kg uz pleciem utt. Varbūt pamēģini vispirms zemessargus, viņiem regulāri notiek mācības un ir līdzīgs virziens kā armijā.
VP - nu kamēr būsi vienkāršs ierindas policists, tikmēr nāksies strādāt gan ar dzērājiem, gan zagļiem utt., bet vēlāk jau var pakāpties pa karjeras kāpnēm un sēdēt birojā nevis braukt izsaukumos. Un vēl jau ir arī pašvaldības policija.
Gan NBS algas, gan policijas algas var atrast netā. Pašvaldības policijas algas jāskatās katrā pašvaldībā atsevišķi.
23.07.2018 16:58 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Viennozīmīgi NBS.
23.07.2018 16:45 |
 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Viennozīmīgi NBS ... mūsdienās kopšs smagi pacelts (runā ka varētu vēl pacelt) armijas budžets algas tur sākot no 900eur uz rokas + ļoti daudz sociālo garantiju (bezmaksas zobārsts, citi ārsti, palīdzība ar dzīvošanu ja neesi no tuvējās apkaimes, ātrāka pensija, bērniem bezrindas bērnudārzs utt)
Algu ceļ ik pēc gada + papildus ceļ ja kāp pa profesionālo karjeru.
Ļoti bieži dzirdēts ka tur tas darbs nu tāds nosacīts.. nu piemēram man paziņam diennakts maiņas bet savā mainā pa nakti 4h var pat atļauties pagulēt.
Ir arī parastais 8h darbadienu darbi..
Vienīgais kas jāņem vērā lai tevi pieņemtu un tu nbs noturētos.. jabut apmierinosam veselibas stavoklim + ik gadu jakarto fiziiskie normativi + ja pareizi atceros 1x gada bija ari visiem jaiet saucamaja bereshu gajiena kas ir 60km pa visadu apvidu japieveic 24h.
Un pasa sakuma ja nemaldos visiem jaiziet iersaceju kurss 3 menesi kur vislaik esi kazarmas un katru dienu tu apm,acies un trenejies..
23.07.2018 16:44 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
NBS ir vairāk naudas, ja mācīsies, maksās tev uzreiz algu + trenažieri, veselības polise u.c. ekstras. Kā arī pēc beigšanas algas labas. Nato savas naudiņas gan jau arī ieliek.
Valsts policija gan šķiet tāda nabadzīga, radinieces vīrs strādā, alga sūdīga, apstākļi sūdīgi, slīdošais grafiks ar nakts maiņām, jāvāc dzērāji un narkomāni, jārisina ģimenes strīdi un visādas citas problēmas.
23.07.2018 15:37 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
NBS strādā draugi - pāris, gan meitene, gan puisis. Abi beiguši aizsardzības akadēmiju. Algas viņiem labas 1000+, darbs arī patīk, kā viņi saka - katra diena kā izklaides nometne, un tev par to maksā naudu ( viņiem patīk dzīvot mežā un tml ). Vasarā viņiem jūlijs un augusts ir atvaļinājums, pārējā laikā gan var būt tā, ka aizsūta uz mācībām uz mēnesi mežā, vai arī uz ASV, kas ir diezgan forši. Viņiem armija ir dzīvesveids, bet ja puisis būtu karavīrs, kurš ik pa laikam kaut kur brauc, vai regulāri iet sportot utt un meitene būtu manikīre, kura čīkstētu, ka viņa nav nekad mājās, tad jā.. tur var būt interešu konflikts. Zinu vēl vienu pusi, viņš NBS strādā NATo mītnē kaut ko saistībā ar raķetēm un raķešu sūtīšanu kkur. Viņam arī dzīve laba, piešķīra dzīvokli Ādažos par īri 10e mēnesī, pašam bija tik jāizremontē.
NBS vide un kolektīvs nav tie patīkamākie, neesmu pati bijusi, bet no stāstītā (paziņai bijušais vīrs bija armijnieks ilgus gadus, tā cilvēka psihe ir pamatīgi mainīta, principā dzīvei ārpus armijas vairs nav derīgs)

Mani paziņas neko sliktu nav teikuši, protams, viņi armijā ir salīdzinoši augstos amatos, nav parastais kājnieks, tikko no Alūksnes, tiem gan jau dzīve armijā nav rožu dārzs un nav jau viņi tie izglītotākie.
23.07.2018 15:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits