Veselīgas maltītes

 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Buutu feini ja mees vareetu padaliities ar veseliigaam maltiiteem.
Censhos pamainiit dziivesveidu un eest veseliigaak , bet truukst ideju , manas eedienreizes ir diezgan vienveidiigas ..
Internets ir pilns ar recepteem, bet slinkums burties cauri entajaam lapaam .
Padalamies ar idejaam ! (l)
Man shobriid topaa ir kuskuss ( vaarot pievienoju vistas buljona kubicinju ,lai izteiktaaka garsha). Un tad pievienoju apceptas seenes, papriku, cukini , sarkano siipolu - principaa var likt jebkaadus daarzenjus, garshaugus utt. Un beigaas pievienoju nedaudz kazas sieru mazos gabalinjos un samaisu visu kopaa , super!
11.07.2018 13:14 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Salātiem es pievienoju olīveļļu un nevis krējumu, tātad tie arī ir neveselīgi?

Ir maldīgi uzskatīt, ka salāti ar eļļu ir super veselīgi un diētiski. Atkārtošos - eļļā ir ap 900 kcal, majonēzē ap 600 kcal, taču starpība tajā, ka eļļu salātiem nepieciešams pievienot daudz mazāk kā majonēzi, tādēļ sabiedrībā tiek uzskatīts, ka salāti ar majonēzi = slikti un salāti ar eļļu = labi. Taču tas nemaina faktu, ka eļļa ir viskalorijām bagātākais ēdiens (vismaz es nezinu neko, kur ir vēl vairāk kcal) un pievienojot salātiem 10 gramus eļļas, tās uzreiz ir 100 kcal.
Un par to cepšanu/vārīšanu - katrai tehnikai savi plusi un savi mīnusi. Gaļā ir arī veselīgas minerālvielas un vitamīni, no kuriem daļa saglabājas arī pēc pagatavošanas (cepšanas/vārīšanas). Vārot gaļu ūdenī, labās vielas izvārās ārā un paliek ūdenī, kamēr, piemēram, cepot gaļu cepammaisā, tā vairāk saglabā uzturvērtības. Bet piekrītu arī, ka vārīta gaļa varētu būt nedaudz vieglāk sagremojama kā jebkādā veidā (arī cepammaisā) cepta gaļa. Katrā ziņā ir muļķīgi izteikt skaļus apgalvojumus, ka viss ir tikai melns vai balts. (t)
12.07.2018 00:08 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
pilnīgi piekrītu. izņemot par apgalvojumiem, kas ir pamatoti pierādīti melni vai balti. viss pārējais ir pļūtīšana no 'ko ārsti tev nestāsta'
12.07.2018 00:15 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Freya! Ir milzīga atšķirība, KĀDI ir tauki ne jau to daudzums.. Salīdzinājums vienkārši aplams. :-OOrganismam tauki ir nepieciešami tieši tāpat kā olbaltumvielas un ogļhidrāti. Palasi, kādu labumu dod olīveļļa un kādu majoneze.
12.07.2018 00:16 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
choker, bet es taču nevienu brīdi nesaku, ka eļļa ir tikai slikta. Tieši par to jau ir stāts - nu nav viss melns un balts (pat palmu eļļa nav tik melna kā to mālē), arī sarkanvīns dod labumu organismam, ja to lieto pareizos daudzumos. Eļļā ir daudz labu uzturvielu, bet nu tāpēc taču neviens to neēdīs ar karotēm - tā tāpat jālieto ar mēru, tikai tad var runāt par kaut kādu labumu organismam.
Mani komentāri nebija ar mērķu parādīt, ka eļļa ir slikta, bet gan apstrīdēt tādus vienvirziena argumentus kā
varita cukgala ir veseliga, cepene gatavota ne
, jo gandrīz katrā produktā var atrast kaut ko veselīgu un organismam noderīgu, viss veselīga uztura noslēpums slēpjas uztura sabalansētībā (pareizie uzturvielu daudzumi, pareizie ēdiena porciju lielumi utt.) Ja kāposti ir veselīgi, tas nenozīmē, ka cilvēks var pārtikt tikai no tiem, jo organismam, lai tas normāli funkcionētu, ir nepieciešamas arī daudz citas uzturvielas, kuras kāpostos nav.
12.07.2018 08:15 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Varits vai tvaicets jebkas bus veseligaks neka cepts , grilets un etc. Tas tacu logiski.

A kas tur logisks? Kur pamatojums, ka cepeškràsnī cepta galja ir sliktàka par vàrītu? Tikai tas, ka rīdziniece tà domà un tas arī ir tas pamatojums?
Pat visi dietologi iesaka izmantot cepeškràsni, cepts cepeškràsnī nav tas pats, kas cepts uz pannas, kà te dažas domà :D smieklīgi, ka tikai vàrda “cepts” dèlj atsakàs lietot cepeškràsni.
.
Buljona kubinji ir pieejami eko versija un bez sàls. (Es pat tàdus nelietoju, nav vajadzība, ja ir pieejamas garšvielas tīrá veidà.
12.07.2018 09:54 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Par veselīgu uzturu- tikko pàris mènešus dzīvoju veselīga uztura režīmà- no ogljhidràtiem lietoju tos, kam zems GI (glikèmiskais indekss) , klàt gala vai zivs- cepeškràsnī gatavota, tvaicèta, várīta, un klàt dárzeni- tvaicèti/sautèti/cepeškràsnī/svaigi. Ká kalcija avots - biezpiens, kefīrs. Ievèroju noteikumu ka porcijà ogljhidràti ir 1/4 dalja, proteīni (galja, zivis)1/4 dalja un atlikusī 1/2 ir dàrzenji.
Receptes? Nu miljnons variantu, skatoties kas tieši interesè.
12.07.2018 10:03 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Ok, Freya, tad es tevi pārpratu. Mani samulsināja fakts, ka tie salāti neesot nemaz tik veselīgi, jo tur eļļa klāt, lai gan tieši eļļa dod savu labumu plus dārzeņi, protams!;-)
12.07.2018 10:39 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pašlaik lasu Janas Veinbergas detektīvromānus. Viegla lasāmviela karstām vasaras dienām!
***
Ļoti patīk Keitas Mosas grāmatas - Citadele, Labirints, Kāpenes. Viņas grāmatas vienkārši apriju
Protams, Remarks.. patīk visas līdz šim izlasītās, kaut gan pēdējo knapi izmocīju (krieviski - Возлюби ближнего своего)
12.07.2018 10:45 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pardon, ne tur! :-D
12.07.2018 10:46 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Cepeškrāsns ir mana labākā draudzene. Vista maisiņos ar garšvielām, vista NEmaisiņos ar garšvielām, vai iemarinēta ar citronu, sinepēs + dārzeņi (kartupeļi, burkāni, kabači utt.) Ja cep maisā, tad var visu mest tur iekšā un sutināt. Viss bez piliena eļļas un nekas nepierauj, jo cepu uz cepampapīra. Var to pašu darīt arī ar zivi- garšvielas, citrons un krāsnī iekšā.
Zupas...principā visas, galvenais, to, ko liec iekšā(sīpoli, burkāni utt.) neapcept. Piemēram, vistas zupa vai biešu zupa. Aukstā zupa- vispār ideāli.:-)
Sautētus dārzeņus ar vistu pīlē.
Vistu plācenīši cepeškrāsnī.
Manuprāt, cilvēki dažreiz jauc veselīgu dzīvesveidu ar diētu. Uz diētas ilgi nenosēdēsi. Un tur arī ir visi tie joki, kad cilvēki ēd gurķi ar pliku vistas šķiņķi vārītu plikā ūdenī un saldajā apēd 1 ābolu. Veselīgi nenozīmē- bezgaršīgi. Pa lielam- noņem eļļu, noņem, cukuru un minimāli lieto sāli, dažādus augu tauku maisījumus un mistiskās masas (majonēze, margarīns) un var ēst visu un dažādās variācijās. :-)
12.07.2018 11:00 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Ir maldīgi uzskatīt, ka salāti ar eļļu ir super veselīgi un diētiski. Atkārtošos - eļļā ir ap 900 kcal, majonēzē ap 600 kcal, taču starpība tajā, ka eļļu salātiem nepieciešams pievienot daudz mazāk kā majonēzi, tādēļ sabiedrībā tiek uzskatīts, ka salāti ar majonēzi = slikti un salāti ar eļļu = labi. Taču tas nemaina faktu, ka eļļa ir viskalorijām bagātākais ēdiens (vismaz es nezinu neko, kur ir vēl vairāk kcal) un pievienojot salātiem 10 gramus eļļas, tās uzreiz ir 100 kcal.

Pēc šī izriet, ka veselīgs ir tikai tas, kas ir diētisks (t) Nekur neminēju, ka salāti ar eļļu ir diētiski, bet neko neveselīgu tur neredzu, ar noteikumu, ka salātiem netiek piejaukta glāze eļļas.
Vispār man nebija ne jausmas cik kalorijas ir eļļā, nekad neesmu pievērsusi uzmanību kalorijām vispārīgi. Manuprāt, viss slēpjas mērenībā - kādu reizi apēd salātus (vai ko citu) ar piejauktu majonēzi, citu reizi pieliec eļļu, citu reizi ēd plikus vēl kādreiz apēd picu vai burgeru (jā, šie nav diētiski, bet var tikt pagatavoti veselīgā varinatā). Šādi dzīvojot, vieglāka dzīve :-D
12.07.2018 11:56 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mischa, es paudu tieši to pašu domu, kuru Tu tagad paud savā komentārā :) Respektīvi - eļļa ir OK mērenās, es pat teiktu - mazās devās. Es tur vienkārši pieminēju sabiedrībā valdošu stereotipu, ka salāti ar eļļu ir super labi un ar majonēzi super slikti. Starpcitu, majonēzes sastāvā arī tā pati eļļa vien ir. Redz, arī Tu nezināji, cik eļļā kaloriju. Un tur jau tā lieta - daudzi pat nezina, cik eļļā daudz kaloriju, piegāž salātiem labi daudz eļļas un sludina, ka ēd super veselīgi, jo taču tikai salāti ar eļļu. Nevar arī noliegt, ka mūsdienās parādās arvien vairāk dažādas salātu mērču variācijas, kurās eļļa tomēr nav vai vismaz tā nav mērces pamatsastāvdaļa tieši eļļas kaloriju dēļ.
Un, protams, ka veselīgs nav tas pats kas diētisks, taču gana liela saistība tur tomēr ir - vieglāku ēdienu organismam būs vieglāk pārstrādāt. Ēdot mazkaloriju ēdienus, cilvēks var apēst vairāk, tātad nejutīsies izsalcis, kuņģim būs vieglāk pārstrādāt apēsto (mazāks visādu kuņģa čūlu un gastrītu risks) un cilvēks kopumā būs veselīgāks. Bet tas ir mans subjektīvais viedoklis, kas izsecināts no uztura speciālistu viedokļiem u.c. informācijas avotiem par veselīgu uzturu, jo šī tēma man pašai ļoti aktuāla.
12.07.2018 13:54 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
mērenība un daudzpusība. tieši tā. un, kamēr zods un vēders nekarājas vai neuzbriest vai nav redzami sērkociņi kāju vietā, kalorijas var arī tiešām neskaitīt.
12.07.2018 17:36 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
kamēr zods un vēders nekarājas vai neuzbriest vai nav redzami sērkociņi kāju vietā, kalorijas var arī tiešām neskaitīt.]

Nu šis nav rādītājs. Ir cilvēki, kas var ēst visu pēc kārtas un lielās devās, bet tas nenozīmē, ka viņi ir veseli un apēstais neietekmē viņu veselību.
12.07.2018 17:45 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu šis nav rādītājs. Ir cilvēki, kas var ēst visu pēc kārtas un lielās devās, bet tas nenozīmē, ka viņi ir veseli un apēstais neietekmē viņu veselību.
|

Tieši tā. Vizuāli normāla svara īpašnieks reāli var būt ar sliktu veselību un ēst tiešām neveselīgi.
12.07.2018 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 251
Reģ: 17.04.2009
Varbūt kāda var ieteikt, ar ko aizvietot kaloriju spridzekli jeb saldo krējumu dažādās mērcēs? (t) Ar vistu, sēnēm utt.
13.07.2018 17:46 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ja gribas krējuma mērci, vienkārši liec 15% skābo - būs liesāk. Vēl variants ir piens, ko iebiezina ar cieti, vai liess krēmsiers.
Brr, kā vispār var ēst saldā krējuma mērces:-/
13.07.2018 17:57 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Foxes, mērces var iebiezināt ar dārzeņiem, piemēram, sīpoliem, kabačiem, tomātiem. Klasiskās maltās gaļas miltu mērcei miltus un krējumu var aizstāt ar sautētiem dārzeņiem (gabaliņos vai blenderētiem) - mērcei būs mērces konsistenca, bet daudz mazāk kaloriju.
Taču mērce jau ir tikai piedeva, līdz ar to, ja vien negribas drastisku diētu, nedaudz saldais vai skābais krējums to uzreiz nepadara par kaloriju spridzekli. Jāskatās jau kas vēl tajā mērcē ir iekšā. Piemēram, gaileņu mērci gan es nevaru iedomāties bez saldā krējuma...
13.07.2018 18:04 |
 
Reitings 39
Reģ: 29.07.2013
Foxes, lielisks aizvietotājs ir Oatly auzu "krējums", nopērkams lielajos Rimi ;)
14.07.2018 00:35 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kuskuss ir kvieši, tikpat veselīgi, kā makaroni.
Es internetā biju atradusi, manuprāt, labu recepti:
http://www.delfi.lv/tasty/receptes/veseligie-siltie-salati-ar-vistu-un-saldajiem-kartupeliem.d?id=48607191
Esmu to pagatavojusi dažādās versijās, bija garšīgi. Esmu taisījusi bez salātlapām un avokado līdzņemšanai uz darbu, bez brūnajiem rīsiem, tikai ar kvinoju. Liels pluss ir ka šo ēdienu var viegli pagatavot arī ziemā, sastāvdaļas pieejamas visu gadu.
14.07.2018 08:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits