Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselīgas maltītes

 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Buutu feini ja mees vareetu padaliities ar veseliigaam maltiiteem.
Censhos pamainiit dziivesveidu un eest veseliigaak , bet truukst ideju , manas eedienreizes ir diezgan vienveidiigas ..
Internets ir pilns ar recepteem, bet slinkums burties cauri entajaam lapaam .
Padalamies ar idejaam ! (l)
Man shobriid topaa ir kuskuss ( vaarot pievienoju vistas buljona kubicinju ,lai izteiktaaka garsha). Un tad pievienoju apceptas seenes, papriku, cukini , sarkano siipolu - principaa var likt jebkaadus daarzenjus, garshaugus utt. Un beigaas pievienoju nedaudz kazas sieru mazos gabalinjos un samaisu visu kopaa , super!
11.07.2018 13:14 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Es nesaprotu,te dažas nekad,nekad neapēd,piemēram,kūkas gabalu vai čipsi?Tīri intereses pēc,vai spējat 100% noturēties pie sava clean eating plāna?Nekārojas nekad neko?Man,piemēram,kārojas.Un es ēdu.Ok,cenšos ievērot kaut kādas normas,kas man pārsvarā sanāk kā pa kalniem.Bet laikam,ka ietilpstu pie galīgi neveselīgi ēdošajām,pēc komentāriem spriežot.:-DKā saglabājat motivāciju,kad ir tik daudz visādu gardumu un garšīgu lietu?:-)Mans mērķis nav tos izskaust pilnībā,jo domāju,ka varu sev atļauties kādu no tām garšīgajām baudām pa reizei,bet samazināt vajadzētu.
16.07.2018 15:34 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Ne ķīmiskajiem

nu nevar bez šī, vai ne? ceru, ka ķīmisko sāli savos buljonos nelietojat.
Es vienkārši nevaru izturēt vidusmēra idiotiskas cilvēkbūtnes uzskatus par 'ķīmisks'. (starp citu, noteikti nelieciet tomātus savos dabīgajos buljonos, E-621 pieliksiet)
16.07.2018 00:52 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Nu šis nav rādītājs. Ir cilvēki, kas var ēst visu pēc kārtas un lielās devās, bet tas nenozīmē, ka viņi ir veseli un apēstais neietekmē viņu veselību.

jaestades, lūdzu, nevajag. kalorijas iekšā/kalorijas ārā princips nekur nepazūd. tie, kas it kā ēd visu un lielās devās, kopumā nemaz tā neēd, un, ja tiktu uzlikti uz papildu 3 l kolas dienā, apveltos, ka nu tikai
16.07.2018 00:47 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Taisu sautējumus, no pašas taisītiem buljoniem. Ne ķīmiskajiem, veikalā nopērkamajiem.
Garšo dažādi lapu salāti ar kuskusu, mocarellu,tomātiem,gurķiem utml.
Pēdējā laikā esmu uzsēdusies uz cezara salātiem. Vienkārši pilna siltumnīca labumu un tos kaut kā jāapēd, savādāk aizies bojā. :-P
Tagad ir kabaču sezona sākusies - taisu pildītos ar rīsiem/kuskusu malto gaļu .
Tāpat arī ogas daudz - smūtiji, granola ar ogām brokastīs.
Vienvārdsakot , kamēr vasara un dārzs lutina ar ''augļiem'' jāizmanto. Labi, ka tā var.
15.07.2018 13:29 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Jo vienkāršāk ēd, jo labāk. Es ēdu pākšaugus kā proteīna avotu tas ir šķeltie zirņi/pupiņas utml. Graudaugus kā grūbas, griķus, auzas utml. , izvairoties no baltajiem rīsiem un makaroniem un visiem lviešu izstrādājumiem, jo tur nav uzturvērtības, tikai plikas kalorijas. Klāt salātus no pāris sastāvdaļām, piemeram kāposts un burkāns vai vnk gurķis. Maizo balto izslēdzu un tikai 100% rudzu maizi. Noteikti jāslēdz ārā saldumi, jo tie visu labo ēšanu sabojā. Un vasarā jāēd augļi un ogas saldējuma vietā, jo saldējums ir sasaldēts cukura gabals. Variāciju ir daudz, vnk jāsāk lietot produkti, kuri ir max neapstrādāti kā tikko no dārza. Un slēdz ārā rafinētos un pusfabrikātus utml, tie ir dārgi un nevajadzīgi.
15.07.2018 12:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tieši tā, kāda jēga nopelt kubiciņu ja pārējais ēdiens visdrīzāk nav clean. Edu čipsus bet kubiciņš ir neveselīgs, gribas teikt wtf!

Un ja ir clenīgāks gan? :D Un varbūt tomēr mazāk uzņemt ko tādu?
15.07.2018 12:15 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Tieši tā, kāda jēga nopelt kubiciņu ja pārējais ēdiens visdrīzāk nav clean. Edu čipsus bet kubiciņš ir neveselīgs, gribas teikt wtf!
Bet nu daudzi kaut ko izslēdz bez zināšanām bet stum māgā kaut ko citu kas nebūt nav pati labākā alternatīva.
Kas ir veselīgi, manuprāt, dzīvessstils, kopums, regulāras fiziskas aktivitātes visu gadu nevis 5 skrējieni gatavojoties Stirnu bukam kurā nobeidzas, regulāri kvalitatīvs uzturs kurš nodrošina ķermeni ar nepieciešamajām uzturvērtībām, tas ka tur fakin 10% ir kāds našķis, buljona kubiciņš tas nemainīs veselīgumu, un nav ko diskutēt un nopelt kaut ko 1, tagad ir modē no fitnesa treneriem minēt ka tas ir kaitigs un šitais. Kaitīgi ir sevī iesēt bailes no ēdiena un pašpārmetumus apēdot kaut ko "kaitīgu".
Par tēmu, manas veselīgās vakariņas varbūt jebkas kas iekļaujās manā ikdienas ēdiena apjomā, es cepu arī uz parastas pannas tikai izmantoju ļoti maz eļļas, burtiski 2-4 grami nevis piegāžu pilnu, jo tādi tauki ir lieki, labāk apēdu kādu riekstu vai avokado.
Garšo man biezpiens ar grieķu jogurtu, pilngraudu makaroni (Starpcitu baigi labie ir tie Herkules Protein), kad negribu gaļu, bet gribu uzņemt nedaudz vairāk ob, pagatavoju tos, sniedz vairāk sāta sajūtu kā parasti, ar makaroniem gan neaizraujos JO esmu par caurredzamu un tīru ēdienu nevis pagatavotu nezin kā un ar ko. Labāk tīrus pilngraudus, labu gaļu, fileja būtu labāka opcija kā cūkas karbonāde, daudz dārzeņu, man ļoti garšo dārzeņi, tas ir tip top!
15.07.2018 08:47 |
 
Reitings 16
Reģ: 20.12.2017
Vienā ēdamkarotē eļļas ir 17 gr tauku un tās ir 152 kcal. Dienā vidēji sievietei nepieciešams uzņemt vismaz 50 gr tauku. Un dažādu.Gan ar eļļu, gan riekstiem, gan avokado. Avokado 100 gr ir 15 gr. Viens avokado sver ~120 gr un taja ir ap 18 gr tauku. Bet tie jau ir citi tauki, ne tie,kas eļļā:bet arī "labie". Mums vajag taukus gan no eļļām, gan no avokado, gan no riekstiem. Tauki ir tie,kas mums palīdz ari tievēt.Ja to nebūs, organisms nespēs dedzināt jūsu taukus...
14.07.2018 18:27 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ziedkāpostu un selerijas biezenis pie ceptas zivs ir garšīgi. Ziedkāpostu un selerijas sakni vāra 12 min (vai līdz gatavi) ūdenī ar šķipsniņu sāls, tad liek blenderī ar karotīti olīveļļas un sablenderē.
14.07.2018 08:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kuskuss ir kvieši, tikpat veselīgi, kā makaroni.
Es internetā biju atradusi, manuprāt, labu recepti:
http://www.delfi.lv/tasty/receptes/veseligie-siltie-salati-ar-vistu-un-saldajiem-kartupeliem.d?id=48607191
Esmu to pagatavojusi dažādās versijās, bija garšīgi. Esmu taisījusi bez salātlapām un avokado līdzņemšanai uz darbu, bez brūnajiem rīsiem, tikai ar kvinoju. Liels pluss ir ka šo ēdienu var viegli pagatavot arī ziemā, sastāvdaļas pieejamas visu gadu.
14.07.2018 08:38 |
 
Reitings 39
Reģ: 29.07.2013
Foxes, lielisks aizvietotājs ir Oatly auzu "krējums", nopērkams lielajos Rimi ;)
14.07.2018 00:35 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Foxes, mērces var iebiezināt ar dārzeņiem, piemēram, sīpoliem, kabačiem, tomātiem. Klasiskās maltās gaļas miltu mērcei miltus un krējumu var aizstāt ar sautētiem dārzeņiem (gabaliņos vai blenderētiem) - mērcei būs mērces konsistenca, bet daudz mazāk kaloriju.
Taču mērce jau ir tikai piedeva, līdz ar to, ja vien negribas drastisku diētu, nedaudz saldais vai skābais krējums to uzreiz nepadara par kaloriju spridzekli. Jāskatās jau kas vēl tajā mērcē ir iekšā. Piemēram, gaileņu mērci gan es nevaru iedomāties bez saldā krējuma...
13.07.2018 18:04 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ja gribas krējuma mērci, vienkārši liec 15% skābo - būs liesāk. Vēl variants ir piens, ko iebiezina ar cieti, vai liess krēmsiers.
Brr, kā vispār var ēst saldā krējuma mērces:-/
13.07.2018 17:57 |
 
10 gadi
Reitings 251
Reģ: 17.04.2009
Varbūt kāda var ieteikt, ar ko aizvietot kaloriju spridzekli jeb saldo krējumu dažādās mērcēs? (t) Ar vistu, sēnēm utt.
13.07.2018 17:46 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu šis nav rādītājs. Ir cilvēki, kas var ēst visu pēc kārtas un lielās devās, bet tas nenozīmē, ka viņi ir veseli un apēstais neietekmē viņu veselību.
|

Tieši tā. Vizuāli normāla svara īpašnieks reāli var būt ar sliktu veselību un ēst tiešām neveselīgi.
12.07.2018 17:58 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
kamēr zods un vēders nekarājas vai neuzbriest vai nav redzami sērkociņi kāju vietā, kalorijas var arī tiešām neskaitīt.]

Nu šis nav rādītājs. Ir cilvēki, kas var ēst visu pēc kārtas un lielās devās, bet tas nenozīmē, ka viņi ir veseli un apēstais neietekmē viņu veselību.
12.07.2018 17:45 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
mērenība un daudzpusība. tieši tā. un, kamēr zods un vēders nekarājas vai neuzbriest vai nav redzami sērkociņi kāju vietā, kalorijas var arī tiešām neskaitīt.
12.07.2018 17:36 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mischa, es paudu tieši to pašu domu, kuru Tu tagad paud savā komentārā :) Respektīvi - eļļa ir OK mērenās, es pat teiktu - mazās devās. Es tur vienkārši pieminēju sabiedrībā valdošu stereotipu, ka salāti ar eļļu ir super labi un ar majonēzi super slikti. Starpcitu, majonēzes sastāvā arī tā pati eļļa vien ir. Redz, arī Tu nezināji, cik eļļā kaloriju. Un tur jau tā lieta - daudzi pat nezina, cik eļļā daudz kaloriju, piegāž salātiem labi daudz eļļas un sludina, ka ēd super veselīgi, jo taču tikai salāti ar eļļu. Nevar arī noliegt, ka mūsdienās parādās arvien vairāk dažādas salātu mērču variācijas, kurās eļļa tomēr nav vai vismaz tā nav mērces pamatsastāvdaļa tieši eļļas kaloriju dēļ.
Un, protams, ka veselīgs nav tas pats kas diētisks, taču gana liela saistība tur tomēr ir - vieglāku ēdienu organismam būs vieglāk pārstrādāt. Ēdot mazkaloriju ēdienus, cilvēks var apēst vairāk, tātad nejutīsies izsalcis, kuņģim būs vieglāk pārstrādāt apēsto (mazāks visādu kuņģa čūlu un gastrītu risks) un cilvēks kopumā būs veselīgāks. Bet tas ir mans subjektīvais viedoklis, kas izsecināts no uztura speciālistu viedokļiem u.c. informācijas avotiem par veselīgu uzturu, jo šī tēma man pašai ļoti aktuāla.
12.07.2018 13:54 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Ir maldīgi uzskatīt, ka salāti ar eļļu ir super veselīgi un diētiski. Atkārtošos - eļļā ir ap 900 kcal, majonēzē ap 600 kcal, taču starpība tajā, ka eļļu salātiem nepieciešams pievienot daudz mazāk kā majonēzi, tādēļ sabiedrībā tiek uzskatīts, ka salāti ar majonēzi = slikti un salāti ar eļļu = labi. Taču tas nemaina faktu, ka eļļa ir viskalorijām bagātākais ēdiens (vismaz es nezinu neko, kur ir vēl vairāk kcal) un pievienojot salātiem 10 gramus eļļas, tās uzreiz ir 100 kcal.

Pēc šī izriet, ka veselīgs ir tikai tas, kas ir diētisks (t) Nekur neminēju, ka salāti ar eļļu ir diētiski, bet neko neveselīgu tur neredzu, ar noteikumu, ka salātiem netiek piejaukta glāze eļļas.
Vispār man nebija ne jausmas cik kalorijas ir eļļā, nekad neesmu pievērsusi uzmanību kalorijām vispārīgi. Manuprāt, viss slēpjas mērenībā - kādu reizi apēd salātus (vai ko citu) ar piejauktu majonēzi, citu reizi pieliec eļļu, citu reizi ēd plikus vēl kādreiz apēd picu vai burgeru (jā, šie nav diētiski, bet var tikt pagatavoti veselīgā varinatā). Šādi dzīvojot, vieglāka dzīve :-D
12.07.2018 11:56 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Cepeškrāsns ir mana labākā draudzene. Vista maisiņos ar garšvielām, vista NEmaisiņos ar garšvielām, vai iemarinēta ar citronu, sinepēs + dārzeņi (kartupeļi, burkāni, kabači utt.) Ja cep maisā, tad var visu mest tur iekšā un sutināt. Viss bez piliena eļļas un nekas nepierauj, jo cepu uz cepampapīra. Var to pašu darīt arī ar zivi- garšvielas, citrons un krāsnī iekšā.
Zupas...principā visas, galvenais, to, ko liec iekšā(sīpoli, burkāni utt.) neapcept. Piemēram, vistas zupa vai biešu zupa. Aukstā zupa- vispār ideāli.:-)
Sautētus dārzeņus ar vistu pīlē.
Vistu plācenīši cepeškrāsnī.
Manuprāt, cilvēki dažreiz jauc veselīgu dzīvesveidu ar diētu. Uz diētas ilgi nenosēdēsi. Un tur arī ir visi tie joki, kad cilvēki ēd gurķi ar pliku vistas šķiņķi vārītu plikā ūdenī un saldajā apēd 1 ābolu. Veselīgi nenozīmē- bezgaršīgi. Pa lielam- noņem eļļu, noņem, cukuru un minimāli lieto sāli, dažādus augu tauku maisījumus un mistiskās masas (majonēze, margarīns) un var ēst visu un dažādās variācijās. :-)
12.07.2018 11:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits