Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Smēķēšana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Jautājums, esošajām, topošajām mātēm. Protams, stāvoklī vēl neesmu, bet ar draugu plānojam bērnu pēc kāzām. +- 1.5 gadi.
Problēma ir tā, ka es smēķēju. Vairākus gadus jau, dien dienā. Bez cigaretēm nevaru iedomāties savu dzīvi, tas ir vienīgais , kas noņem stresu un vienīgais pie kā varu aizmigt un vienīgais glābiņš no rīta, lai pamostos.
Esmu lasījusi, ka smēķēšana kaitē mazuļa veselībai, taču manā paziņu lokā arī ir sievietes, kuras kad bija stāvoklī smēķēja un smēķē arī pēc bērna piedzimšanas. Bērnam nekas nekaiš.
Kā tad tur īsti ir smēķētājām? Apzinos, ka labāk būtu atmest, bet ar prātu saprotu, ka bez cigaretēm ''neizdzīvošu.''
06.12.2016 13:57 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Kas ir tas ieguvums, kurš liek jums izvēlēties sabeigt savu veselību, smirdēt pēc cigaretēm, utt.? (t)
08.12.2016 12:06 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Arī man šķita, ka tā rīkoties var tikai no zemākā sociālā slāņa ar izglītības trūkumu, bomzenes vai no galīgas čuhņas kur neko nesaprot, bet nē. Pat diskusija vai tiešām tā ir kaitnieciba bērnam :-|
08.12.2016 11:48 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man pirms šīs diskusijas izlasīšanas šķita, ka tā dara tikai pēdējās bomzenes un narkomānes, kurām tāpat bērna veselība un dzīvība nerūp, bet izrādās, ka nē (t) Nu man tas nav saprotams un pieņemams, zīlēt par iespējamajām sekām vai cerēt, ka viss būs labi, man vispār šķiet absolūti lieki (e)
08.12.2016 10:59 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Visvairāk fascinē tas arguments, ka paziņa pīpēja visu grūtniecību, bet piedzima vesels bērns. Pirmkārt, veselības problēmas var parādīties visdažādākajos vecumposmos, otrkārt, tā paziņa visticamāk nav pārāk izglītota par to, ko smēķēšana nodara bērnam (jo citādāk nesmēķētu), ka nemaz nepamana bērna attīstības novirzes no normas. Tik daudz bērni, kuriem tikai 13 gados atklāj kognitīvos un uzvedības traucējumus, kurām mātes smēķēja grūtniecības laikā. Bet mātes nemaz neiedomājās, ka sliktās atzīmes ir nevis bērna, bet viņas pašas vaina. Parunā ar kādu profesionālu ārstu, palasi pētījumus, nevis saklausies kaut ko no malas. Bet ticu, ka šeit nav problēma uzskatos par to, vai ir kaitīgi vai nav, bet par atkarību. Lūdzu, 1,5g. ir pietiekami ilgs laiks, lai atkarību uzveiktu. Šis ir vai nu vai nu gadījums, diskusijas un argumenti te vienkārši nepastāv.
07.12.2016 08:06 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Lasot diskusiju, atcerējos par divām draudzenēm. Viena smēķēja visu grūtniecības laiku un bērns piedzima pirms laika, mazs svarā un salīdzinot ar vienaudžiem attīstas lēnāk, aug lēnāk.
Otra arī smēķēja, bērns jau vairākus gadus vecs, bet neveselīgs, mazs svarā un problēmas ar redzi. Visādi jau gadās, bet labāk tomēr paciesties un nesmēķēt, mazāk riska... sirdsmieram..
07.12.2016 02:14 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
labāk es papīpēju un aizmirstu , nekā staigāju 3 dienas un domāju vajag vai nevajag ....

NEVAJAG! Tur nav, ko domāt. Tas nav kā apēst sushi grūtniecības laikā un domāt vajag vai nevajag.
Man personīgi nelīmējas kopā kā var gribēt būt laba mamma savam mazulim, neatmetot savus kaitīgos ieradumus! Ja rodas šādi jautājumi, tad neesi gatava uzņemties atbildību par vēl vienu dzīvību. Šādās lietās esmu kategoriska un tas attiecas arī uz sievietēm, kurām ir bērni, bet kuras viņu tuvumā/barojot ar krūti etc. atļaujas smēķēt.
07.12.2016 00:17 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Mani fascinē tā "ar mani jau tā nebūs" loģika (t) Medicīniskais viedoklis vienkāršā valodā - http://www.babycenter.com/0_how-smoking-during-pregnancy-affects-you-and-your-baby_1405720.bc?showAll=true Īpaši šokējoši ir tad, kad dakteris saka, ka grūtniecībai veiksmīgāk būtu, ja māmiņai būtu cukura diabēts vai kāda cita hroniska slimība nevis smēķēšanas paradums. (t)
06.12.2016 23:44 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Man zināmā gadījumā smēķētājas bērns nerunā un neattīstās kā vienaudži.
06.12.2016 23:40 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
FUJ (t)
Nu pretīgi lasīt tās, kuras saka, ka nevajag taisīt ķermenim šoku un šad tad uzpīpēt ar visu lielo punci, nu kā jums var šķist, ka šis lēmums ir gana izsvērts, lai ietekmētu otru dzīvību, kurai pat nav izvēles un variantu, lai izvairītos no cigaretēm (e)
Labāk pīpē un domā par kontracepciju nevis vairojies, ja nespēj uzreiz atmest to draņķi citas dzīvības dēļ...
06.12.2016 22:50 |
 
Reitings 67
Reģ: 03.01.2015
Temats raisa manī divējādas sajūtas - no vienas puses, redzot smēķējošu grūtnieci gribas pieiet klāt un ar mietu noslānīt, no otras, sist grūtnieci arī slikti. (t)
Nez smēķējošās grūtnieces ļaus bērniem smēķēt, kad motorika būs attīstijusies pietiekami, lai ieliktu cigareti mutē, vai arī tad tas pēkšņi būs kļuvis bīstami?
Un vel gribētu pieminēt, ka stāsti par atmešanas stresu ir tāds BULŠITS, es kādus 3 gadus regulāri atmetu (no pāris stundām līdz pāris mēnešiem) un atsāku, jo taču stress utt., bezmaz rokas trīc bez kārtējās devas. Uzzinot par grūtniecību atmetu momentāli, jo bērna veselību stādu augstāk kā savas iegribas un kaut kā izrādījās, ka nemaz nekāda lielā stresa nav, vajag tik prioritātes sakārtot galviņā.
06.12.2016 22:44 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Vai jūs dotu smēķēt 3, 6,7 mēnešus, utt. vecam zīdainim, viengadīgam bērnam? Droši vien, ka nē. Tad kā vispār var pacelties jautājums, vai dot smēķēt bērniņam, kurš ir mātes miesās? Tikai tāpēc, ka ir kaut kur, kur nav redzams un tad rodas mānīga sajūta, ka viņš neko no tā nesaņem?
06.12.2016 22:35 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Uzskatu, ka, ja cilvēks savas vēlmes vai atkarības vērtē augstāk par sava bērna veselību vai dzīvību, tad viņš nav gatavs bērnam.
Protams, var piedzimt vesels , jo arī sievietēm, kas dzīvo veselīgu dzīvesveidu, var un piedzimst slimi bērniņi. Bet vai tāpēc ir vērts riskēt?
Es piedzimu 6,5 mēnešos (un, jā, man ļoti paveicās, ka izdzīvoju un nav acīmredzamu veselības vai garīgu problēmu). Bet tomēr - attiecības ar mammu ir ļoti nekādas (viņas smēķēšana nav vienīgais iemesls), jo kopš pati esmu māte, nespēju saprast, kā viņa varēja dzīvo tā, kā viņa to darīja.
06.12.2016 21:31 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Tā vairs nav sieviete,kura smēķē grūtniecības laikā, kad jau zina,ka ir stāvoklī,bet gan pretīga mamzele.
"Sievietes ķermenis,var darīt ko grib" arguments neiztur kritiku. Bērns nav lieta,bet gan dzīva būtne. Taču laikam jau saprātīgus lēmumus nevar gaidīt no cilvēkiem,kuriem ir tāds domāšanas veids.:-)
06.12.2016 21:21 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Esmu lasījusi, ka smēķēšana kaitē mazuļa veselībai, taču manā paziņu lokā arī ir sievietes, kuras kad bija stāvoklī smēķēja un smēķē arī pēc bērna piedzimšanas. Bērnam nekas nekaiš.

Varbūt pēctam, kad sāksies skola, tad mazais dalba**** būs jāsit, lai mācās.
06.12.2016 20:59 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, ja pēc 1,5g plāno bērnu, tad ir pēdējais laiks atmest, lai pēc tam, redzot divas strīpiņas, nebūtu jāmeklē vēl kaut kādi attaisnojumi, ka "organismam atmešana būs šoks utt". Es esmu neregulāri pīpējoša, kādu gadu agrāk esmu pīpējusi katru dienu pa puspaciņai. Es plānoju atmest pīpēšanu vēlākais 2 gadus pirms bērna ieņemšanas. Un mani visnotaļ ne-konservatīvie uzskati jau te ik pa laikam parādās. Bet šajā jautājumā es esmu kategoriska. Visām nav jābūt mātēm. Ja tev dzīvē sagādā problēmas atmest cigaretes, alkoholu, narkotikas, kaut tikai uz pāris gadiem, tad tev nav jābūt mātei. Tu vienkārši neesi pietiekami stipra, lai reproducētos.
06.12.2016 20:56 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Sava zinaa wee taisniba ,jo nervu bendesana ari ir kaitiga..tapat lieks stresss...man ari patik tiesi tos dumus sajust bet ne vienmer ir efekts. Gribetos jau itka atmest sevis del un ari dargi tas viss prieks ir.
06.12.2016 20:49 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee cik tu daudz grutniecibas laika pipeji? katru dienu?

mana doma bija tāda , ja man ļoti gribas es sev neliedzu , zinot , ka sev neesmu neko aizliegusi man nemaz Tiiiik ļoti negribējās , pīpēju es pārsvarā 5dien-6dien , 1-3 cigaretes , no katras cigaretes ievelkot max 3 dūmus , man vienkārši patīk sēdēt ar cigareti rokās. Bija nedēļas , kad pīpēju arī pa vidu , bija , kad nepīpēju nemaz nu tā ļoti rupji rēķinot es pirms tam pīpēju +/- paciņu dienā ballītēs 1,5 vai pat 2 , stāvoklī esot sanāca +/- paciņa mēnesī.
Es esmu pārliecināta , ka lieka nervozēšana un gribēšana uzpīpēt stundām un pat dienām ilgi ir kaitīgāka par 2 dūmiem ....
Bat tā ir mana pārliecība un mana atbildība , kuru esmu gatava uzņemties pilnā apmērā .....
06.12.2016 20:26 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Astmas un regulāri bronhīti vēl ir pupu mizas. Pret to ir zāles. Tad, kad mamma pīpē, asinīs samazinās skābekļa daudzums. Līdz ar to mazāk skābekļa tiek arī auglim. Es domāju, ka lielākā daļa šeit zina, kas notiek, ja smadzenes ilgstoši ir skābekļa badā - tās mirst. Augošas smadzenes dzemdē savukārt neattīstās tā kā tām ir ģenētiski paredzēts. Jūsu bērns var piedzimt pilnīgi "vesels", bet viņa kognitīvās spējas nebūs tādas kā tad, ja māmiņa nebūtu pīpējusi. Smagākos gadījumos bērniem ir redzamas neiroloģiskas problēmas - augsti stresa līmeņi, viegli straucami, nespēj koncentrēties, grūtības mācīties, utt.
06.12.2016 20:16 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
tu zini, ka vari, tā teikt, nopīpēt savu bērnu? tiešām esi gatava, ka tavs bērniņš piedzimst miris vai ar kādām problēmām, piemēram, astma? varēsi sev piedot?
tiešām fuj tādām "mammām"
06.12.2016 19:59 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Labi, ka dažām pietiek prāta samazināt vismaz izsmēķēto cigarešu daudzumu.. + vēl pāriet uz vieglākām cigaretēm. Tās, kuras zinu es - mauc uz pilnu klapi bez sirdsapziņas pārmetumiem.
Vienai jau teicu, nu, okey, nopērc vieglākās cigaretes, nosaki sev 1-2 cigarešu limitu. Smēķē pa pusītēm un varbūt ar laiku sapratīsi, ka ir tik tizli tā mocīties kā slimai narkomānei, kura nevar bez savas devas. Varbūt atmetīsi pavisam, varbūt vismaz mazākā apmērā bērnam ļaunu darīsi.
Kā tad.. pīpē tās pašas cigaretes un vēl vairāk nekā citi. Turklāt pati nevar 2 teikumus pateikt bez dziļām ieelpām!
06.12.2016 18:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits