Kā darāt Jūs?

 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Meitenes mums katrai gan jau kaut reizi ir palikusi kāda zupa neapēsta vai kotletes, sautejums,bet žēl mest ārā ,jo nauda pa to maksāta un ēdienu arī nemet ārā. Vai mēdzat ielikt kāda traukā un ievietot saldētavā uz nebaltam dienām,kad būs slinkums,ko gatavot?
Pēdējā laikā ediens paliek pāri,jo vienu dienu gribu to, nākamjā vairs negribu. Vai var uznākt pēkšņas velmes , kad esmu to pagatavojusi ,vairāk negribas:-D
Protams es zinu ,kas pie vainas:-D
16.11.2016 18:56 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Jebkurā cosmo diskusijā viss beidzas ar kašķi, jo viena puse raksta, ka saldē zupu un otra, ka nesaldē, bet tur ledusskapī tāpat nedēļu. Un tad nu viena vai otra puse sāk kašķi kā tā var. Nu tad šādos brīžos arī var uzrakstīt "katrs dara kā vēlas", jo galu galā diskutējam par to, "kā darām mēs", nevis kā ir "pareizi" vai "nepareizi" :-)
17.11.2016 11:27 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Nezinu es neko briesmīgu neredzu ,katrs dara kā vēlas.Ir kas var est 3-4'dienas vecu zupu ,bet ir kas ēd katru dienu ko citu.
17.11.2016 11:56 |
 
Reitings 68
Reģ: 18.06.2014
Es ne tikai saldēju pārpalikumus, bet arī speciāli citreiz daaaudz gatavoju, tad pa trauciņiem salieku un iekšā saldētavā. Maizi ar saldēju un pēc tam tosterī, jo ēdu tik reti, ka kukulis citreiz iet vairāk kā mēnesi. Man kādreiz mājas biedri saldēja ar pienu, un kā pa brīnumu visi vēl dzīvi :D :D
Dīvaini, ka Latvijā to sauc par kapeiku pišanu, bet visā pārējā pasaulē par batch cooking :D :D :D
17.11.2016 12:38 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
taisi mazāk ēdienu, tāpat otrajā dienā negaršīgs.
17.11.2016 12:44 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Mani neuztrauc, ka kāda te ēd nedēļu vecu zupu, bet brīnos par ēdiena izbarošanu sunim. Vai jūs gatavojat bez garšvielām?? Suns nav miskaste, zupa ar garšvielām, sīpoliem, tomātiem, bietēm u.c. neatbilstošiem produktiem neko labu jūsu dzīvniekam nedara.
17.11.2016 12:51 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
bet arī speciāli citreiz daaaudz gatavoju, tad pa trauciņiem salieku un iekšā saldētavā.

Mūsmājās arī tā tiek darīts.
Dīvaini, ka Latvijā to sauc par kapeiku pišanu, bet visā pārējā pasaulē par batch cooking

:-D:-D:-D:-D:-D
17.11.2016 12:55 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Dīvaini, ka Latvijā to sauc par kapeiku pišanu, bet visā pārējā pasaulē par batch cooking

Nejauc te Latviju iekšā! To par kapeiku pišanu sauc tikai izšķērdīgie cilvēki. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju tā nemētājas ar pārtiku. Pats esmu tā audzināts, radi tāpatās. Arī liela daļa paziņu, cik zinu, arī nemet projām ēdamu pārtiku.
Vispār, kas attiecas uz ''kapeiku pišanu''. Atceros, ka senāk bija tēma par pārtikas tēriņiem un tur lielākā daļa cosmiešu tos kuri ir ar saimniecisku domāšanu un pērk produktus uz akcijām sauca par kapeiku pišanu...
..........
Bet mans jautājums, skatos ka palicis bez atbildes: Kā rīkojas izšķērdīgi cilvēki ar ēdienu pārpalikumiem?
Pēc daļas cosmiešu standartiem, ja atstāj vēlākam laikam tad ir skopulis, ja met laukā tad skaitās normāla darbība. Bet kā pēc jūsu domām tad rīkojas cilvēki kurus dēvē par izšķērdīgiem?
17.11.2016 12:56 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Piekrītu Cecīlijai par pārtikas izbarošanu sunim-nevar sunim grūst iekšā visu, ko ēd paši. Katrā ziņā, jā ēdienā ir garšvielas, pat, ja tikai sāls un pipari kotletē, pat netiek apsvērts ar to pacienāt arī suni.
17.11.2016 12:58 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/131096/pasaule-iznieko-tresdalu-partikas-latvija-diena-izmet-20-tonnu
http://financenet.tvnet.lv/zinas/599328-dani_sajusminas_veikalina_kura_par_puscenu_tirgo_partiku_zel_ka_latvija_ta_nedrikst
Pēc cosmo standarta turīgie dāņi ir skopuļi, ka ar lielu atsaucību iegādājas pārtiku kurai beidzies vai tūlīt beigsies derīguma termiņš.
Ak vai, ja Latvijā būtu tāds veikals tad es arī tur iepirktos...un es sanāku ''kapeiku pisējs'':-D tāpat, kā kādi 2/3 Latvijas iedzīvotāji.
17.11.2016 13:10 |
 
Reitings 43
Reģ: 09.11.2016
Kāpēc jums žēl pārtiku mest ārā?
17.11.2016 13:11 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Patīk šis komentārs:
Man liekas, ka tikai pie mums pastāv tādi mistiski pārtikas produktu "derīguma termiņi", pēc kuru beigšanās produks pēkšņi kļūst nelietojams. Civilizētajā pasaulē pie šī datuma raksta BB, kas nozīmē "best before". Visprecīzāk to varētu pārtulkot kā "ieteicams izlietot līdz", ar uzsvaru uz vārdu ieteicams. Būtībā šis datums tikai norāda, ka, sākot no šī brīža, produkts iespējams var būt zaudējis savu krāsu, garšu, konsistenci utt. Nevis to, ka tas jūs noindēs.

Jāpiekrīt šim cilvēkam. Visā pasaulē cilvēki lieto gan savu gatavo ēdienu pārpalikumus citā dienā, gan pirktus pārtikas produktus kuriem beidzies derīguma termiņš.
Eh šīs izlutinātās princeses:-/
17.11.2016 13:16 |
 
Reitings 68
Reģ: 18.06.2014
Mī so soorīī... Neķer personiski ;-)
Nav nekas slikts būt kapeiku pisējam... vismaz zini kur piederi :D :D :D
17.11.2016 13:18 |
 
Reitings 68
Reģ: 18.06.2014
Kāpēc jums žēl pārtiku mest ārā?

Man nav žēl mest ārā... man žēl darba dienās stundu pavadīt pie plīts... Man tas ir laika menedžments... ;-)
17.11.2016 13:25 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Mani neuztrauc, ka kāda te ēd nedēļu vecu zupu, bet brīnos par ēdiena izbarošanu sunim.

Nevajag jau pārspīlēt. Vienu mazo bļodiņu ar zupu sunim iedodot reizi mēnesī, nekas slikts nenotiks. Visu pārējo laiku suns ēd sunim piemērotu pārtiku un tā kā suns arī nav ēdelīgs(vismaz manējais ir izvēlīgs pārtikā), tad ar varu neko nespiež ēst, ja neēd, tad tiek mests laukā.
17.11.2016 13:29 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Cik labi, ka ir tāds cosmo, jo citādu es (izlutinātā princese) nezinātu, ka ir:
- Vīrieši, kuri min ēdiena atrašanu miskastēs kā labu piemēru;
- Cilvēki, kuri mājdzīvniekiem izbaro vecu pārtiku;
- Cilvēki, kuri nedēļu ēd vienu ēdienu;
- Cilvēki, kuri radiem sūta vecas, saplēstas drēbes;
- Vīrieši, kuri sagaida, ka sieviete viņiem izmaksās;
- Cilvēki, kuri nemazgājas katru dienu;
- Cilvēki, kuri gāzu laišanu un atraugas uzskata par tuvības pazīmi;
- Cilvēki, kuri 10 eiro mēnesī sievietes skaistumam uzskata par zeltraces pazīmi.
17.11.2016 13:30 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
nē, ielieku trauciņā ar vāciņu un apēdu nākamo 2 dienu laikā. ne katru dienu ir laiks/iedvesma gatavot. kad darbā traki iet, tad vispār 2*nedēļā gatavoju un ēdu katru dienu vienu un to pašu :)
17.11.2016 13:34 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
"derīguma termiņi"

nope, mums arī pārsvarā rakstīts "ieteicams līdz"
17.11.2016 13:35 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Nūuu nezinu.. vairākus gadus, dzīvojot Dānijā, redzēju, ka pie lielveikalu miskastēm met ārā banānus, kas tikko sāk palikt brūni (manuprāt, garšīgākie :-D ), kāpostus, ice berg salātus ar vienu iedzeltējušu lapiņu, kā arī salātlapas, kas ir safasētas, pilnīgi normālas, bet beidzies derīguma termiņš. Zinu, ka daudzi studenti arī ņēma to visu, kas ir miskastēs pie lielveikaliem.
Tas, ka daži cilvēki Dānijā sajūsminās par tādu veikaliņu, nenozīmē, tādi ir visi tur. Lielākā daļa vietējo šausminājās, kā var ēst dārzeņus/augļus, kas nav visi vienādā izmērā un svarā, ēst kaut ko pēc derīguma termiņa beigām, ēst salātus, kas nav skaisti safasēti celofāna maisiņā, skaisti zaļā krāsā. Tāpat kā šajā diskusijā - ja daži dzīvo izšķērdīgi, nenozīmē, ka tā dara vairums. Manuprāt, Latvijā daudz saaudzīgāka attieksme ir pret to visu :)
17.11.2016 13:36 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Starp citu, Maximās ir stendi ar nocenotām precēm, kam tūlīt beigsies derīguma termiņš. CIk esmu ievērojusi, tur visu labi ātri izpērk..
17.11.2016 13:40 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Es tomēr neesmu gatava riskēt un izvairos pirkt produktus, kuriem tuvojas derīguma termiņa beigas. Protams, apzinos, ka vairākumā gadījumu šie produkti nav slikti un starpības starp nenocenoto un nenocenoto preci nav, bet saindēties arī īsti negribu. Eksistē tādi standarti, cik ilgi pārtiku būtu ieteicams uzglabāt. Arī restorānos un kafejnīcās pagatavotu pārtiku nedrīkst turēt ilgāk par noteikto laiku. Dažiem pārtikas produktiem tās var būt 12 stundas, bet dažiem 72. Ja kādam nav bail produktu lietot, tas nebūt nav slikti. Tas viennozīmīgi ir izdevīgi, bet nevajag saukt par izšķērdīgiem cilvēkus, kurus atbaida doma par pārtiku, kas nav svaiga. Vienkārši, manuprāt, maizes kukulis nav tik dārgs, lai to ēstu mēnesi, bet varbūt kādam ar naudu ir problēmas, tāpēc tas ir saprotami. Ikdienā to par normu neuzskatu, jo tad var arī tualetes papīru nepirkt, bet lupatiņas izmantot un mazgāt regulāri (starp citu, šo piemēru pati neesmu izdomājusi, ir tāds raidījums, kur ir cilvēki, kas ekonomē pilnīgi uz visa, tai skaitā arī saldē pārtiku), tā, manuprāt, ir tāda pati galējība.
17.11.2016 14:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits