Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā jums trūkst?

 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Dzīvojot ārpus Latvijas, mēs ilgojamies pēc lietām, kuras mums bija ierastas Latvijā. Jautājums ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, kā jums trūkst jūsu valstī, pilsētā? Sākšu ar sevi:
1. Trūkst tīrība pilsētas centrā, skaistu un tīru skatlogu, gaumīgi iekārtotu veikalu. Nerunājot par to ka pilsētas centrā šeit ielas ir ļoti netīras, pastaigājoties pa ielu un ievērojot skatlogus, zūd vēlme iet iekša šajos veikalos. Gandrīz visos veikalos durvis un logi nemazgāti un neizgaismoti, skatlogi vai nu ir tukši, vai arī tos rotā tukšas kastes, mēbeles, kas pagrieztas ar muguru, dažkārt vienkārši restes. Dažkārt atrodot veikalu pēc adreses liekas, ka veikals ir sen slēgts, viss izkatās melns un neapdzīvots. Izrādās, ka viss strādā. Praktiski un visiem veikaliem mirdz bezgaumīga LED lampiņu virtene “Open”, kas pie šāda skatlogu noformējuma ir tiešām informatīva. Nevar salīdzināt Rīgas veikaliņu mīlīgumu, gaumīgumu, Rīgā var just, ka apmeklētājs ir gaidīts.
2. Trūkst vairāku preču, kuras Latvijā ir ļoti izplatītas – kosmētiskie māli, magones, skābenes, normāls krējums (šeit pārsvarā ir 1-5% sour cream ar pievienotiem biezinātājiem), īsta rupjmaize.
3. Vāji un nesportiski jaunieši. Pilsētā ir ļoti maz āra sporta inventāra. Rīgā dzīvojot, uz katra stūra bija sporta laukumi ar inventāru vingrotājiem. Vakaros tur savācās bariņš jauniešu (un vairs ne jauniešu), kas trenējās. Šeit šādu laukumu ir ļoti maz un uz mani skatījās izbolītām acīm, kad trenējos. Daudzi jauni vīrieši izkatās ļoti nesportiski, ja salīdzina ar Rīgu.
4. Praktiski visi daudzdzīvokļu nami tiek celti pie ļoti aktīvas, trokšņainas ielas. Nav tādu mikrorajonu kā Imanta, Purvciems, kur nami tiek celti zaļā zonā, pagalmos, tālāk no ielas. Jā, šie pagalmi nav īpaši sakopti, bet manuprāt tie ir tomēr patīkamāki nekā dzīvot pie pašas ielas. Ielas šeit ir daudz lielākas un skaļākas nekā Rīgā.
Pilsēta Toronto, Kanāda.
19.09.2016 20:18 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
- Pats svarīgākais. Ļoti pietrūkst ģimene, ģimenes pasākumi, kopā būšana, draugi. Un ar katru gadu pietrūkst arvien vairāk.
- No kultūras pasākumiem pietrūkst tieši teātris. Teātri vislabāk patīk apmeklēt Latvijā, aktieri škiet tuvāki. Latvijas talantus un māksliniekus var sastapt arī ārpus Latvijas robežām, tas tikai priecē. Jaunajai sezonai operas biļetes izvēlējos ar Kristīnes Opolais un Elīnas Garančas uzstāšanos. Arī sanāk Latvijas sportistiem just līdzi.
- Pietrūkst arī ar dabu saistītas lietas. Doties uz mežu pastaigā sēņot vai ogot. Piedalīties kādā kartupeļu vai ražas novākšanas talkā. Aiziet ābolu zem ābeles salasīt. Latvijas gaiss.
- No pārtikas produktiem pietiekami var atrast. Vairāk pietrūkst tieši kāda maltīte kā to gatavo mamma.
- Pietrūkst pirtī iešana, tā pa īstam ar lekšanu dīķi. Spa vai viesnīcā parasti izmantoju pirti, bet tas nav tas.
- Ir brīži, kad tieši pietrūkst tieši tā tuvā un pazīstamā mentalitāte. Es lasot nobrīnos, ja min dusmīgās sejas, es laikam pa citām takām eju, vai pati esmu apgarota beidzot esot Latvijā. Es redzu skaisas, patīkamas sejas un dzirdu smieklus un sarunas. Cilvēki kā cilvēki, kā jau visur.
- Reti sanāk izmantot latviešu valodu. Esmu sākusi biežāk skatīties latviesšu filmas, tik skaista ir mūsu valoda. Pēdējo skatījos "Ābols upē" skaisti Rīgu redzēt, bet Borisa Podnieka balss ir burvīga(l)
22.09.2016 23:46 |
 
Reitings 27
Reģ: 20.09.2016
Man, ārzemēs dzīvojot, ir pietrūcis tieši mūsu kultūras - JRT, Operas un Dailītes izrāžu; kārtējā bibliotēkas apmeklējuma ar grāmatu kalnu latviešu valodā, pat ikvakara "Panorāmas" (lai gan tagad, LV es to pat neskatos) un radio latviešu valodā. Kaut kā dikti mīļi tas šķita, asociējās ar mājām.
No ēdamām lietām- pietrūka mūsu saldumu un zaļumu no omes dārza ;) Lai gan no otras puses - tik garšīgus ķiršus kā te jau minētajā Hardangerā, nekad nekur nebiju ēdusi.
21.09.2016 22:27 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Latvija ir dzimtene.. ar bērnības atmiņām utt.. Citur tādu nav

Jā, protams, bet gribās tomēr bērniem labāku nākotni.
21.09.2016 00:37 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kas varētu trūkt? Kas ir Latvijā kā nav citur (izņemot zemo algu)..
Latvija ir dzimtene.. ar bērnības atmiņām utt.. Citur tādu nav (ja audzis LV).. :)
21.09.2016 00:36 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Diez gan aktuāla tēma, tā kā ir doma par ārzemēm. Kas varētu trūkt? Kas ir Latvijā kā nav citur (izņemot zemo algu)..
21.09.2016 00:31 |
 
Reitings 71
Reģ: 16.01.2010
Vienīgās lietas, kas man pietrūkst ir mammas ceptās kūciņas, draugi un kotletes :-D Principā vietā, kur dzīvoju varu dabūt praktiski visu, ko Latvijā :)
20.09.2016 23:49 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Ehh, man Norvēģijā trūkst vienīgi svaiga ēdiena dažādības, kad aizbraucu mājās un aizeju uz Centrāltirgu, gribas raudāt aiz laimes no garšu, smaržu un krāsu pāpilnības. :-D Gribu gaļu, kas nebūtu šaspricēta ar sāli un ūdeni, dārzeņus un augļus, kas ir smaržīgi un kuros jūtams, ka tie nogatavojušies saulītē.
Beidzot veikalos parādījusies vietējie āboli no Hardangeras, bet tā nošpricēti ar vasku un ķīmiju, ka pilnīgi riebjas pieskarties viņiem, nesmaržo ne pēc kā. Neesmu vienīgā, kas par šo sūdzas, norvēģi ir visneapmierinātākie ēdiena kvalitātes un izvēles ziņā visā Eiropā. Štruntīgo izvēli un pārtikas kvalitāti šejienas veikalos nenoslēpt nevienam, kas kaut reizi aizbraucis uz ārzemēm.
20.09.2016 23:33 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Latvijā lauku jaunieši, kuri nav alkonauti, ir apķērīgāki.
Lielpilsētās jau visur daudz ļoti standartizētu mūsdiennieku.
20.09.2016 23:26 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
tāpat kā daudziem trūkst jūras, ka var pastaigāties gar jūru vairāku km garumā.
Ilgojos pēc Rīgas sabiedriskā transporta un e-talona, kas bija jaunāks, mūsdienīgāks, ērtāks. Šeit elektroniskā sistēma vēl nav īsti ieviesta - dažos autobusos ir, dažos nav un rodas juceklis. Kā arī pats transports šeit ir daudz daudz vecāks nekā Rīgas satiksmes
20.09.2016 23:18 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
tikko tieši atgriezos atpakaļ ārzemēs pēc nedēļas Latvijā.
prom esot sāp tas, ka nav:
savu cilvēku, pierastās mājas lietas (t.sk. mājās gatavotu ēdienu), tas, ka nav tādas "mājas tipa"virtuves, jūra, Latvijas mainīgā ainava (man te tikai klintis un priedes pa lielam), omulīgās kafejnīcas; iespēja nopirkt alkoholu kur un kad gribas.
Turpretim katru reizi aizvien vairāk ievēroju to, kas man te nepatīk un duras aizvien stiprāk acīs:
Tieši tie veikali, Rīgā šķiet katrs otrais veikals aizvēries, logi putekļaini, netīri; izkārtnes bieži vien jau knapi ar pēdējām skrūvēm turās; drausmīgais padomju mantojums arhitektūrā un pat cilvēku attieksmē; drausmīgi skumjās sejas; sabiedriskais transports, ka katru reizi jāstāv, jo reāli bail sasmērēt drēbes apsēžoties; nesakārtotība dajebkamā principā; ka pa taciņām nav iespējams pārvietoties, visur bedres, bieži vien vispār izarts viss bezmazvai; drausmīgās cenas tais pašās omulīgajās kafejnīcās. rocket bean roastery, piemēram, samaksāju 4,40 par latti. ooooook, tāds normāls Latvijas algu standarts. And the list goes on.
20.09.2016 16:37 |
 
Reitings 225
Reģ: 16.09.2015
No ēdiena laika gaitā iemanījos atrast principā visu, izņemot žāvēto vistu un kūpinājumus, ko reizēm lūdzu atvest, kas vedēja bagāžai, protams, nekādu prieku neradīja.
Noteikti pietrūka plašas, baltas pludmales bez klintīm, garas vasaras, smuki ğērbti cilvēki un vides sakoptība, latviešu kulinārijas un mīlīgās kūkotavas (standarts - burkānu kūka un kanēļu bulkas bija tā apnikušas, ka sāku cept pati. Atrast sastāvdaļas gan bija izaicinājums), ziedi apstādījumos (izaudzēju pati dārzu, par ko visi garāmgājēji brīnījās), apğērbu un apavu veikali manai gaumei - noteikti mans ğērbšanās stils mainījās. Brīvdienu klusums - biju nogurusi no mūžīgajām masām visur.
20.09.2016 15:59 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Bordo Jaa pietrukst gan
20.09.2016 15:52 |
 
Reitings 2043
Reģ: 21.02.2015
biezag
Izskatās, ka kādam trūkst latviešu valodas pareizrakstības rokasgrāmata.
20.09.2016 15:50 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Pietruks gimene un draugi kuri vel ir LV
Edienu izbaudu vairak kad aizbraucu ciemos (l)
Pietuks 4 gada laiki, bet tapec braucam pec iespejas biezag dazados izbraucienos (l)
20.09.2016 15:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kaķis. te, Norvēģijā, ir ļoti garšīgs kefīrs - 3,5%. Citreiz Latvijā nopērkamais salīdzinoši šķiet atšķaidīts.
20.09.2016 15:22 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Kad dzīvoju ārzemēs, man visvairāk pietrūka pašas Latvijas - māju sajūtas, emociju, dabas. Un kefīra :D
Es Latviju mīlu, neesmu no tiem, kam te viss ir slikti, tāpēc ilgstoši esot ārzemēs, ļoti ilgojos pēc mājām.
20.09.2016 15:20 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
NordicBelle, pie jums nav smilšainas pludmales? Te, Nordland, ir diezgan skaistas pludmales. Protams, ar Latvijas krastu to nesalīdzināt, bet tik un tā jauki :-)
20.09.2016 15:14 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Questionize, ieteiktu Tev lasīt rūpīgāk:
Kā jau minēju, pietrūka ģimenes, bet tam nav nekāda sakara ar Latviju, jo pārcelties var visa ģimene.
20.09.2016 14:47 |
 
Reitings 129
Reģ: 02.08.2016
Roberts.I kā parasti nonāk pretrunās! :D pie tam vienā un tajā pašā komentārā!
Kā cilvēks, kas dzīvojis un strādājis ārzemēs, varu sacīt, ka no Latvijas man nepietrūka pilnīgi nekā.

bet
Jā, man pietrūka ģimenes un radinieku
20.09.2016 14:10 |
 
Reitings 1138
Reģ: 23.12.2013
Pietrūkst biezpiens, īsta rupjmaize, manna putra arī, protams, ka ģimene un daži palikušie draugi.
Pietrūkst arī ziemas un kārtīgs latviešu rudenis. Pārsvarā jau ēdiens dažāds pietrūkst.
Protams, ka ir pieejami poļu/krievu veikali, bet kā jau te kāda minēja, tās cenas ir vienkārši astronomiskas. Nu negribu pirkt biezpiena paciņu ap 2 euro :D
20.09.2016 09:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits