studējot nestrādāju - draugam tas nepatīk

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Sveiki visām!

esmu studente, nestrādāju jo vecāki var manu ikdienu un studijas finansēt. Nemetu naudu uz visām malām, ekonomēju, ļoti respektēju to, ka varu saņemt atbalstu no vecākiem.
Mans draugs gan studē, gan strādā un bieži vien dzirdu no viņa pārmetumus, ka es studiju laikā nestrādājot un man esot pārāk daudz brīva laika.
Ko jūs domājat par šo?
Man darbs un karjera ir svarīga, bet tas ka pagaidām nestrādāju mani nepadara par sliktāku vai slinkāku cilvēku. Ko jūs domājat par cilvēkiem, kurus finansē vecāki un viņi paši nestrādā kamēr studē? Vai jums ir bijis tāpat?
Šai situācijā aizdomājos par sievām kuras vispār finansē tikai viņu vīrieši un pašām nav nekas jādara...kā šie vīrieši to vispār pieļauj? Vai viņus tiešām nedusmo ka šī sēž mājās un nekā nedara?

Padalieties pieredzē un domās. :-)
09.08.2015 13:39 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Es pēc pirmā kursa sāku strādāt, un biju neatkarīga no mammas, protams, ieskaitīja kādu naudiņu (kā jau mamma) bet tās nebija lielas summas.



Kad Tu studēji gan jau bija zelta gadi, kad jaunos labprāt ņēma strādāt. Šobrīd, neuzskatu, ka ir jēga meitenei sevi nodzīt Hesburgerā, ja vecāki var palīdzēt. Meitenei atliks laika visu dzīvi pateikt paldies ar savu finansiālo atbalstu vecākiem, tiesa, lai strādātu, ir jābūt veselībai. Ar to riskēt un strādāt, jo kādam tā šķiet pareizi, ir stulbums. Neko darba devējam neizteiks, ja ārstei vai juristei būs CV Hesburgera kasiera vakance. Tas nav slikts vai negodājams darbs, bet tas nav tāds, kurš CV būtu par katru cenu jāiegūst.
09.08.2015 19:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vecāki man savulaik neatļāva strādāt studiju laikā, jo uzskatīja, ka man ar pilnu atdevi jāiesaistās mācībās.. Es savus bērnus arī centīšos maksimāli atbalstīt :)

Par puisi..nu es ar tādu kopā dzīvot nespētu. Manuprāt, attiecībās nav savstarpēji jāmērās..
09.08.2015 19:56 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Kas rūpējas par mājas pavardu?
09.08.2015 19:59 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Man ir žēl vecāku, kas savu jaunību ir rāvušies melnās miesās, lai sasniegtu to līmeni, kādā dzīvo šobrīd (acīmredzot atļaujoties pāris simtus katru mēnesi atsviest savam jau sen kā pilngadīgajam bērnam), un nevis atveltītu to naudiņu sev- braucot biežāk ceļojumos, dzīvojot plašākos apartamentos, pilnveidojot sevi ejot uz kādiem kursiem, utt., bet atdodot izlutinātam bērnam, kurš to vien gaida, lai visu pasniegtu uz paplātes.

Pastāv arī situācijas, kurās vecāki var aizbraukt ceļojumos, izglītoties un vēl palīdzēt bērniem ;)

Un par tiem CV ierakstiem, pilnībā piekrītu šim te
Neko darba devējam neizteiks, ja ārstei vai juristei būs CV Hesburgera kasiera vakance. Tas nav slikts vai negodājams darbs, bet tas nav tāds, kurš CV būtu par katru cenu jāiegūst.
09.08.2015 20:01 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Vislabākais komentārs šajā lapā ir Jansonei.
Arī es izgāju līdzīgu dzīves skolu, ļoti agri sāku strādāt (17 gados) un mācījos reizē, viegli nebija, jo cēlos 6 un mājās biju 11 vakarā, bieži darbā mācījos, palaidu daudzas idejas garām jo koncentrējos vairāk uz darbu, bija jāpelna nauda, bez darba un naudas nekas nekustētos uz priekšu. Ja man būtu lielāka brīvība es izvēlētos citu ceļu iet, turklāt viens liels mīnuss ir manī, iekalta apziņa ka man ir jāstrādā, apzinīgi jāstrādā un nevaru pacelt cepuri, līdz ar to palaidusi esmu daudzko garām. Savam bērnam solu, ka palīdzēšu kā spēju lai nav jāiet mans ceļš!!!
09.08.2015 20:01 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
ctn Es vēl joprojām studēju. Sākumā nesaistīti ar savu jomu, tagad jau savā. Un nevajag liet ūdeni, ka vienīgā vieta, kur strādāt bez pieredzes ir hesītis un h&m. Arī drauga māsa šovasar atrada darbu, kas kaulus nelauž bez iepriekšējas pieredzes.
09.08.2015 20:01 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Mistaale +++ labāk iet praksē savā jomā, nesaņemsi algu (jo nav akūti, vecāki atbalsta), bet gūsi sev ļoti vērtīgu pieredzi kā strādājot Hesvurgerā vai Chilli picā
09.08.2015 20:03 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn Es vēl joprojām studēju. Sākumā nesaistīti ar savu jomu, tagad jau savā. Un nevajag liet ūdeni, ka vienīgā vieta, kur strādāt bez pieredzes ir hesītis un h&m. Arī drauga māsa šovasar atrada darbu, kas kaulus nelauž bez iepriekšējas pieredzes.


Nu tad neturi sveci zem pūra, palīdzi meitenei atrast darbu, kas ir saistīts ar studijām un nākotnē noderīgs. Pretējā gadījumā - tukša muldēšana ar mērķi celt savu asti!
09.08.2015 20:04 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
ctn, es tev piekrītu, ka apkalpojošās sfēras darbos studiju laikā nevajag strādāt, ja apstākļi nespiež. Labāk to laiku veltīt mācībām, nevis rauties darbā, no kā cieš mācības un CV tas neko nedod. Bet tēmas autore teica, ka viņai tūlīt bakalaura darbs jāraksta, un tas ir īstais laiks darīt kaut ko savā sfērā. Bakalaura rakstīšanas laiks ir daudz brīvāks un ir iespēja to plānot pēc sirds patikas. Savas topošās karjeras dēļ ieteiktu autorei sākt meklēt ja ne apmaksātu darbu, tad vismaz pieteikties praksē kādā labā uzņēmumā. Ar to nevajadzētu būt problēmām, ja iepriekšējā prakse bija izdevusies un ir labas zināšanas.
09.08.2015 20:05 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Agrāk kad strādāju un mācījos arī teicu, kādi slinki tikai strādā un nemācās, zināma skaudība vai dzīves netaisnīva, bet tagad redzu ka tie cilvēki ar savu brīvību darbā ir apsteiguši apzinīgos, tā ir, bieži, ūpaši tie kas mērķtiecīgi mācījās un savā brīvā laika dēļ varēja būt aktīvi dažādās pašpārvaldēs, saviedriskās organizācijās gūstot kontaktus
09.08.2015 20:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, mans studiju gadu nepilnas slodzes darbins, kuru uznemos tiri ta, lai nav garlaicigi, ir izverties par manu sodienas profesiju.

Ja vecaki materiali var atbalstit, to var un vajag izmantot. Bet laba izguleshanas, labs serials un priecigs prats nebus isti taa labaka izmantosana.

Students bez materialajam problemam var atljauties prakse.lv vai cv.lv atrast NEAPMAKSATU praksi sev tuvaa, interesantaa jomaa vai kaadaa projektaa. Nepilnu slodzi, daljeji pat darbu no maajaam.

Nebus parslodze, bus laiks pilnvertigi studet, UN bus iespejas apgut ko jaunu darba joma, UN bus ko CV ierakstit.

Tiesham, meitenes pareizi saka - Hesiitis nav vieniigaa opcija.
09.08.2015 20:08 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn, es tev piekrītu, ka apkalpojošās sfēras darbos studiju laikā nevajag strādāt, ja apstākļi nespiež. Labāk to laiku veltīt mācībām, nevis rauties darbā, no kā cieš mācības un CV tas neko nedod. Bet tēmas autore teica, ka viņai tūlīt bakalaura darbs jāraksta, un tas ir īstais laiks darīt kaut ko savā sfērā. Bakalaura rakstīšanas laiks ir daudz brīvāks un ir iespēja to plānot pēc sirds patikas. Savas topošās karjeras dēļ ieteiktu autorei sākt meklēt ja ne apmaksātu darbu, tad vismaz pieteikties praksē kādā labā uzņēmumā. Ar to nevajadzētu būt problēmām, ja iepriekšējā prakse bija izdevusies un ir labas zināšanas.


Es nelasīju visas lapas, tikai tēmas pieteikumu un pēdējos komentārus. Par praksi pirms bakalaura piekrītu - lielisks palīgs darba rakstīšanā. Tikai rūpīgi jāizvēlas prakses vieta.
09.08.2015 20:10 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja cilvēkam izdodas izgrozīties pa dzīvi nestrādājot un paralēli studijām atliek laiks skatīties seriālus uz nebēdu..kāpēc gan ne :D
Nav jau nevienā akmenī iekalts, ka cilvēkam visi dzīvi jāraujas melnās miesās :)
09.08.2015 20:11 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Pati esmu strādājošā studente un ne tāpēc, ka man skauztu, bet vienkārši liekas normāli, ja meitene pati vēlas strādāt, pati ja ne 100%, tad vismaz daļēji maksā par sevi. Es gan mācos neklātienē, klātienē mācoties, droši vien arī nebūtu spējīga apvienot darbu ar mācībām, teikšu godīgi, bet ja izvēlas neklātieni - kauna lieta man liekas tikai mācīties! ;-)
09.08.2015 20:11 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009

Tiesham, meitenes pareizi saka - Hesiitis nav vieniigaa opcija.



Ir runa par darbu, nevis praksi.
09.08.2015 20:12 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kapēc obligāti ir jāpiedalās kaut kādos projetos vai kursos !?
Kapēc jauna meitene nevar tikai mācīties , tas jau no cilvēka atkarīgs ir kas visu laiku kaut ko dara un ir tādi kā es , respetīvi , ja apstākļi spiež vari darīt , bet labāk izvēlos darīt - neko :D
09.08.2015 20:12 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Salemana- nu gan tu pārspīlē! Mīlošs vecāks nenozīmē auklēšanās ar 23 gadus vecu pieaugušu sievieti, kas ir pietiekami nobriedusi, lai dzīvotu kopā ar vīrieti un dibinātu ģimeni, bet lielākais sasniegums darba sfērā ir obligātā augstskolas prakse. :)

Kādreiz tomēr tas putniņš ir jāizmet no ligzdas, lai mācās lidot. Neatkarīgi no tā, kāda ir vecāku finansiālā situācija.
09.08.2015 20:13 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Daudz brīvā laika izšķiesta mājās rijot uz nebēdu, kājas krustā, skatoties seriālus gan neatbalstu.
09.08.2015 20:17 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kādreiz tomēr tas putniņš ir jāizmet no ligzdas, lai mācās lidot. Neatkarīgi no tā, kāda ir vecāku finansiālā situācija.


ir ģimenes kuras atdod meitu vīra gādījās rokās , kam jāuztur , kamēr tāds nav atrasts vecāki paši ir tiesīgi izlemt ko un kā apmaksāt
09.08.2015 20:18 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Negribi - nestrādā. Citiem tikai labāk, jo Tu nebūsi īsti konkurente tuvākajā laikā:) Es pati pirmos 2 augstskolas gadus nestrādāju, pēc tam 2 gadus strādāju (man 4 gadu studijas bija). Es gan nemācījos mediķos vai kādā super sarežģītā profesijā, tāpēc darbs man netraucēja studijas pabeigt ar Sarkano diplomu. Nekad nebija neviens parāds. Protams, ne jau diploma krāsa ko nozīmē, bet gribu tikai pateikt - ja grib, var savienot. Ja negrib, tad nevar :)
09.08.2015 20:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits