Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

studējot nestrādāju - draugam tas nepatīk

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Sveiki visām!

esmu studente, nestrādāju jo vecāki var manu ikdienu un studijas finansēt. Nemetu naudu uz visām malām, ekonomēju, ļoti respektēju to, ka varu saņemt atbalstu no vecākiem.
Mans draugs gan studē, gan strādā un bieži vien dzirdu no viņa pārmetumus, ka es studiju laikā nestrādājot un man esot pārāk daudz brīva laika.
Ko jūs domājat par šo?
Man darbs un karjera ir svarīga, bet tas ka pagaidām nestrādāju mani nepadara par sliktāku vai slinkāku cilvēku. Ko jūs domājat par cilvēkiem, kurus finansē vecāki un viņi paši nestrādā kamēr studē? Vai jums ir bijis tāpat?
Šai situācijā aizdomājos par sievām kuras vispār finansē tikai viņu vīrieši un pašām nav nekas jādara...kā šie vīrieši to vispār pieļauj? Vai viņus tiešām nedusmo ka šī sēž mājās un nekā nedara?

Padalieties pieredzē un domās. :-)
09.08.2015 13:39 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
Domaju, ka tev šo visu vajadzētu savam draugam pateikt, ne Cosmo.

P.S. Nē, manu draugu tas nedusmo!
09.08.2015 13:44 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
Es domāju ka viņam skauž.. Jā jā tuviem cilvēkiem arī mēdz skaust.. Man arī bija puisis kurš teica to pašu, kad studējām... aiz muguras draugiem par mani stāstīja melus... Kad uzzināju sapratu, ka tā ir skaudība, ka viņam tā nav. Uzreiz pametu, kam man veidot nākotni ar tādu?
09.08.2015 13:44 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
ka es studiju laikā nestrādājot un man esot pārāk daudz brīva laika.

Tikai un vienīgi skaudība. Īpaši vēl ja tev palīdz vecāki..
09.08.2015 13:47 |
 
Reitings 517
Reģ: 28.03.2015
Agrāk es domāju citādāk, proti, ka studiju laikā skolu ar darbu vajadzētu tomēr apvienot, īpaši, ja lekcijas nav katru dienu no rīta līdz vakaram.
Bet tad ,vidusskolā mācoties, sāku strādāt un sapratu, ka tomēr, ja ir iespēja tikai mācīties/studēt, tad šo iespēju labāk ir izmantot un strādāt var sākt tikai pēdējos kursos vai skolu absolvējot.
Pati arī sākšu studēt un neplānoju paralēli strādāt, vismaz ne pirmajā un otrajā kursā. Ar mammu arī tas ir izrunāts un viņa pati teica, ka nemaz nevēlētos, lai es studijas ar darbu apvienoju, jo arī viņa pati studiju gados to nedarīja un jau tā uzskata, ka mana kļūda bija vidusskolas laikā strādāt.
Katrā ziņā es tur neko sliktu vai nosodāmu neredzu, ja vien vecākiem pašiem nav finansiālas grūtības un viņi neraujas vairākos darbos, kamēr Tu lekcijas apmeklē vienu dienu nedēļā.
09.08.2015 13:49 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Pati studēju neklātienē. Pati par studijām maksāju mēnesī noteiktu summu. Un par skolu maksāju es pati, ko nopelnu strādājot. Pelnu minimālo algu, varbūt dažkārt sanāk nedaudz virs minimālās algas. Man pa skolu ir jāizdod mēnesī puse no algas. Kad ir sesijas tad man tur iziet visa alga, samaksājot, izbraukājot uz skolu un mājām, ka arī paēdot.

Vīrietis maksā visus rēķinus, pērk pārtiku un arī apmaksā izklaides. Pati es samaksāju par savu telefonu. Dažkārt, ja sanāk nopērku kaut ko gardu vīrietim, iepriecinu viņu arī. Pati sev kosmētiku pērku. Vīrietis mani arī lutina. Dzīvojam normāli. Man neko nepārmet, ja es nespēju ieguldīt vairāk naudas ikdienā, bet vīrietis saprot, ka studēju, un , ka vēlāk noteikti es viņam atdarīšu ar to pašu. :)


Bet, ja vecāki atļaujas tev samaksāt par studijām, tad tas ir forši. Bet tomēr kādu pusslodzes darbiņu gan vari pameklēt. Tomēr sava veida pieredzīte nākotnē noderēs.
09.08.2015 13:51 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Man arī bija tāda iespēja, tomēr izvēlējos studiju laikā strādāt un pat īsti nenožēloju (jo radīja daudz problēmas, grūtāk mācīties utt). Tomēr studiju gados iegūto pieredzi darba vietās var rakstīt iekš cv, kas noder pēc tam nākotnē ;)
09.08.2015 13:55 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, tas atkarīgs no katra individuālajām vērtībām - varbūt tavam draugam tas neliekas pareizi, viņš uzskata, ka vērtīgāk ir izmantot šo laiku, kaut ejot neapmaksātā praksē vai strādājot mazāk apmaksātu darbu jomā, kuru studē.

Starp citu, ja situācija būtu pretēja - tas būtu čalis, kuru studiju laikā uztur vecāki, garantēju, ka liela daļa te kliegtu, lai pamet tādu uz kakla sēdētāju. :-D
09.08.2015 13:56 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nu tas ir lieliski, ka tavi vecāki tevi var uzturēt, tomēr tas nelīmējas ar "darbs un karjera ir svarīgi". Tāpat, potenciālajiem darba devējiem cilvēki ar darba pieredzi studiju laikā ir viens no lielākajiem bonusiem, jo norāda uz cilvēka spēju savienot vairākas lietas vienlaikus.
Diez vai viņam skauž, ka tevi uztur. Drīzāk viņš grib tevi pastumt dzīvē uz priekšu, jo šobrīd tu uz augšu nekāp - tikai apgūsti kaut kādas lietas teorētisko bāzi. To arī vajag, tas nav apspriežams, bet nu..
Iespējams, ka savu brīvo laiku nepietiekami aizpildi ar hobijiem vai sevis pilnveidošanu, tāpēc viņš norāda uz to, ka laiku varētu pavadīt lietderīgāk.
09.08.2015 13:58 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Nav tā ka vecāki raujas vairākos darbos, protams varbūt dažkārt piestrādā kādos projektos utt. Bet es neesmu tā kura no vecākiem pieprasīs pēdējo. Tā sanācis ka man tiešām paveicās, ka mani finansē. Bet tas nenozīmē ka baidos no darba vai ka es te sviežu naudu uz visām pusēm. Ekonomēju, vienmēr jautāju vecākiem ka ja kas es varu vienmēr atrast darbu, ja nu vairs tā nevar atbalstīt.

Draugam arī nepatīk ka man manos 23 gados nav pieredzes darbā...man tiešām nekad nevajadzēja strādāt. Esmu veikusi prakses studijās, bet neesmu strādājusi. Viņš to nesaprot. Saka ka saviem bērniem obligāti liks strādāt no vismaz 20 gadu vecuma.
Es vēlētos lai mani bērni pierod pie darba un arī iegūst praksi darbā, bet ja es viņus varēšu atbalstīt, tad nespiedīšu obligāti pie darba studiju vai skolas laikā.
09.08.2015 13:58 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Vai Jūs dzīvojat kopā? Ja dzīvojat, tad dalat visus maksājumus uz pusēm? Es domāju, ka puisis ar droši vien, ka gribētu tik daudz brīva laika, bet situācija spiež strādāt.
09.08.2015 13:58 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
Starp citu, ja situācija būtu pretēja - tas būtu čalis, kuru studiju laikā uztur vecāki, garantēju, ka liela daļa te kliegtu, lai pamet tādu uz kakla sēdētāju.

Tā ir katras ģimenes individuālā noruna... Ja cilvēks studē vai mācās vecāki var uzturēt... Tur nav nekas nosodāms..
09.08.2015 14:00 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Viedokļi atšķirsies, bet es tur nesaskatu neko sliktu.
Ja finansiāls atbalsts ir, visas pūles tiešām tiek veltītas mācībām nevis slinkošanai, manuprāt, tas ir labāk, nekā rauties darbā, kavēt lekcijas, uzkrāt parādus mācībās un stresot. Protams, ir cilvēki kas prot ļoti veiksmīgi savienot studijas ar darbu, bet ne vienmēr tas ir iespējams un studijas mēdz būt ļoti dažādas, atrast darbu savā jomā un savienot to ar mācībām reizēm ir ļoti grūti. Savukārt rukāt maķītī, čilī picā vai rimi tikai darba pēc (ja finansiālais faktors jau ir nodrošināts) man liekas vēl muļķīgāk.

Tas ir individuāli, mani pašu arī vecāki pilnībā finansēja, pirmajos kursos nestrādāju, gan lekciju grafika dēļ, gan arī tāpēc, ka vēlējos pilnvērtīgi veltīt sevi mācībām, biju ļoti apmierināta ar šo izvēli. Izskatās, ka tavam draugam nedaudz skaudība pavīd. :D Citādāk, ja jau viņam tevi nav jāuztur, par ko tur sūdzēties un pārmest?
09.08.2015 14:01 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Man ir draudzene, kura studē un strādāt negrib. Mamma pateikusi, kamēr varēs abus ar brāli atbalstīs.. Tēvs vairs naudu laikam negribot dot. Un viņai pamatstudijas jau ir. Palicis tikai maģistrs.. Godīgi pateikšu žēl mammas, kas savu nemaz ne tik lielo algu gatava atdot, kamēr šī braukā pa ārzemēm un pat pa vasaru nestrādā. Lūk šādu rīcību nesaprotu, ka nemaz nav savu vecāku žēl un domā tikai par sevi. Turklāt studiju laiks ir labs laiks, lai pastrādātu dažādos nemaz ne tik smagos darbiņos un gūtu arī kādu pieredzi, kaut vai dzīvei, ja ne profesijai. Bet nu kā kurš grib sevi attīstīt kā personību vai arī sēdēt vecākiem uz kakla un baudīt dzīvi..
09.08.2015 14:02 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Amnile

jā, dzīvojam kopā, visu dalām uz pusēm. Jo viņš nopelna tikpat daudz cik man var iedot vecāki.
Un tad vienmēr saka kad redz manu kontu "nu kā var nestrādājošam cilvēkam būt tāda nauda uz konta?"
es ar to visu nekad nelielos nevienam, vienkārši tā ir sanācis, ka vecāki man krāja vienmēr naudu, manām studijām un vēl vecvecāki palīdzēja.
09.08.2015 14:02 |
 
Reitings 517
Reģ: 28.03.2015
Ja reiz visus maksājumus dalāt uz pusēm, tad neredzu šeit problēmu. Varbūt draugam tiešām skauž (?), ka Tev ir tik daudz brīva laika, kamēr viņš raujas darbā. Tev kādi hobiji ir? Cik daudz brīva laika Tev ir ikdienā?
09.08.2015 14:05 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
fuj, tas gan ir nejauki pārmest mīļajam cilvēkam par naudu.
09.08.2015 14:06 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
Izskatās, ka tavam draugam nedaudz skaudība pavīd. Citādāk, ja jau viņam tevi nav jāuztur, par ko tur sūdzēties un pārmest?

Noteikti ka skauž... Savādāk nevar būt...
09.08.2015 14:07 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu jā, iespējams, viņam mazliet sāp sirds, ka situācija ir tāda, kāda tā ir, ka viņam jāraujas, bet citam tas jau ir iedots. Tā dzīve ir iekārtota.
Man netika iedots, tāpēc strādāju tajā pašā Hesburgerā, ja nestrādātu, ar stipendiju un pabalstu galus izvilktu, bet neko vairāk, tāpēc strādāju, lai būtu arī mazliet pamats vēlāk (naudu atlieku mazliet). Vienīgi man liekas dīvaini... tev 23 gadu vecumā arī visas izklaides finansē vecāki? Man laikam būtu neērti, bet katram ir ieaudzināts citādāk, kā arī jāskatās, kāds materiālais stāvoklis ir taviem vecākiem.
09.08.2015 14:07 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Blondie

neizprotu Tavu nosodošo komentāru. Esmu vairākas reizies teikusi vecākiem ka jāpastrādā, bet viņi to nevēlas. Viņus dara vairāk priecīgus ka es labi pabeidzu studijas nekā piestrādāju un kaut kadus eksamenus nenolieku.
09.08.2015 14:08 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Katram ir savs raksturs. Varbūt viņam tas liekas netaisnīgi - tev viss tiek pasviests, viņam par to ir jācīnās. Lai gan nav jau smuki, ka viņš tā, bet nedaudz viņu saprotu. Lai priecājas, ka viņam nav kā man bija - strādāju, studēju, maksāju visus maksājumus, kamēr draugs ne strādāja, ne studēja, ne arī naudu deva kaut kam. Varbūt der parunāt, ka tevi tas sāpina, ka viņš tā?
09.08.2015 14:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits