uzturlidzekļi bernam

 
Reitings 15
Reģ: 29.06.2011
sveikas!varbūt šeit ir kāda,kas ir saskarusies ar uzturlīdzekļu piedziņu.man ir dēls 7 gadi,esmu nolemusi pieprasīt alimentus,šķīrušies esam 4 gadus(nebijām precējušies) un ar dēlu viņš nav kontaktejies 3 gadus,nav pat interesejies kā klajas,pilnigi nekāda saskarsme,kā arī protams nav neko maksājis.
zinu,ka jāaizpilda prasības pieteikums maza apmēra uzturlīdzekļu piedziņai,bet kā pareizi to visu noformēt.?
08.08.2015 13:13 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Šis vēl nav moderni (informācijas trūkums publiskajā telpā) un tie vecie, kas paši nav kasīgi un gudri, ir par skopu, lai noalgotu juristus.


Tātad iespēja, ka tā notiks ir minimāla. Tātad tas nav arguments. :-D
08.08.2015 15:18 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
raven, tā ir pašreizējā situācija.. bērns, par kuru tagad maksās, izaugs un laiki mainīsies.. Cilvēki arvien vairāk zin savas tiesības.
08.08.2015 15:27 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Nav izslēgta iespēja, ka vēlāk bērnam būs vien jāmaksā arī ja tēvs nemaksāja uzturlīdzekļus - tad teiks ka paši vainīgi, ka neizmantojāt savas tiesības
08.08.2015 15:32 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
dindiņš +
08.08.2015 15:36 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
kam tev to naudu, ja bērnu ignorē?

Es uzskatu, ka bērnu līdz skolas vecumam uzturēt ir salīdzinoši finansiāli viegli, bet līdz ko sākas skola, tā naudu vajag daudz. It īpaši mazajās klasēs. Katrā priekšmetgā pa kladei un darba burtnīcai, parastās burtnīcas matemātikai un rakstīšanai. Sākumskolā ir burvīgie rokdarbi, kur katru nedēļu vajag ko citu - dažādus diegus, papīrus, audumus u.c. niekus, kas savelk kopā pamatīgu žūksni. Tā pat vajag papīru, zīmuļus, krītiņus, dažādas krāsas. Protams, ka skolā ir sports, kur vajag garo un īso tērpu, sporta apavus. Skolā uz svinīgajiem pasākumiem vajag svētku tērpu, kurš ik pa laikam jāpērk jauns, jo bērns taču aug. Vispār nerunājot par ekskursijām. Tāpēc naudu vajag.
08.08.2015 15:39 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Alimenti jāpieprasa, tikai navko borzīt un jāņem tie 108€ uz ķepas bez nekādiem UGF un tiesāšanas.

Teila un vispār, atrodi veci! Pisties negribi, srtādāt negribi... Ko tu vispār gribi?
08.08.2015 15:45 |
 
Reitings 15
Reģ: 29.06.2011
haha,Blacksmith...nu sasmīdināji...:D
Domā,ka taisos izdzivot ar uzturlīdzekļu naudu..nu gan:D
08.08.2015 16:24 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Teila Tu te netēlo man svēto. Es zinu, kas tev aiz ādas. Visas jūs raganas kopš dzimšanas.
08.08.2015 16:37 |
 
Reitings 15
Reģ: 29.06.2011
:-D:-D:-D:-D
08.08.2015 16:47 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nav izslēgta iespēja, ka vēlāk bērnam būs vien jāmaksā arī ja tēvs nemaksāja uzturlīdzekļus - tad teiks ka paši vainīgi, ka neizmantojāt savas tiesības


++++

Arī tad, ja alimentu nemaksāšana atbrīvo bērnu nākotnē no pienākumiem pret tēvu, kā tad tas bērns lai pēc vairākiem gadiem, pat gadu desmitiem pierāda, ka tēvs bērnībā nav par viņu gādājis, uzturējis?!? Tā uz vārda ticēs? Domās, ka vienkārši izvairās no izdevumiem. Viss.
08.08.2015 17:46 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
kā tad tas bērns lai pēc vairākiem gadiem, pat gadu desmitiem pierāda, ka tēvs bērnībā nav par viņu gādājis, uzturējis?


marissa Tavos tekstos tik daudz emociju un pilnīgi nēkāda tiesiska pamata.

Apsūdzētajam jāpierāda, ka nav vainīgs nevis cietušajam, ka ir cietis. Nākotnē tēvam būs jāpierāda ka ir maksājis alimentus. Bernam pietiks ar apgalvošanu, ka tēvs nav maksājis.

Ai, tu tāpat muļķe. Jau ieprieš te paspīdēji. Viss kā no pežas tiek izzīsts, psc.
08.08.2015 18:41 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Blacksmith cietušais ir procesuāls statuss, pie kura sākumā jātiek ;)
08.08.2015 19:02 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
kam tev to naudu, ja bērnu ignorē?

Es uzskatu, ka bērnu līdz skolas vecumam uzturēt ir salīdzinoši finansiāli viegli, bet līdz ko sākas skola, tā naudu vajag daudz. It īpaši mazajās klasēs. Katrā priekšmetgā pa kladei un darba burtnīcai, parastās burtnīcas matemātikai un rakstīšanai. Sākumskolā ir burvīgie rokdarbi, kur katru nedēļu vajag ko citu - dažādus diegus, papīrus, audumus u.c. niekus, kas savelk kopā pamatīgu žūksni. Tā pat vajag papīru, zīmuļus, krītiņus, dažādas krāsas. Protams, ka skolā ir sports, kur vajag garo un īso tērpu, sporta apavus. Skolā uz svinīgajiem pasākumiem vajag svētku tērpu, kurš ik pa laikam jāpērk jauns, jo bērns taču aug. Vispār nerunājot par ekskursijām. Tāpēc naudu vajag.





++++
08.08.2015 19:08 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Scandinavian Vispār ļoti interesanti, tiešām. Neko nesapratu

Katrā gadījumā tēvam jāuztraucas, lai maksājumi būtu pierādāmi un dokumentēti.
08.08.2015 19:14 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Tas par to uzturēšanu vecumdienās utt, ir tādi "far fetched" argumenti. Reālā situācija ir tāda, ka ir puisītis, kuram nav kontakta ar tēti, mamma, kurai jātiek galā pašas spēkiem, tētis, kuram savi putni un tēta draudzene, kurai ir pavisam ekskluzīvi putni. Vislabākajā scenārijā visiem pieaugušajiem šajā stāstā būtu jāapsēžas pie viena galda un bez pārmetumiem par pagātni, kašķiem un aizvainojuma jāvienojas, ko viņi var darīt, lai mazajam puisītim būtu tētis un tēta rūpes. Mammai gan diemžēl būs "jāplēšas" un jāizdara lielākā daļa darba. Nav godīgi, bet nav godīgi arī, ka bērnam nav funcionējošu attiecību ar abiem vecākiem. Cerams, ka bērna vecvecāki būs palīgs šajā situācijā. Var lūgt palīdzību arī ģimenes terapeitiem un kaut kādam mediācijas servisam caur bāriņtiesu arī būtu jābūt pieejamam. Man gan šķiet, ka lielākā problēma šajā stāstā ir, ka vairāki no iesaistītajiem neuzvedās kā pieaugušiem cilvēkiem pieklājas.:-/
08.08.2015 19:29 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
Katrā gadījumā tēvam jāuztraucas, lai maksājumi būtu pierādāmi un dokumentēti.


Negribu samelot, bet, manuprāt, nesen bija bez tabu laikam sižets, kad sievietei pansionāts spieda maksāt par it kā tēvu, kurš viņai jau no bērna kājas svešs cilvēks. uN ne jau vecim lika pierādīt, ka viņš to bērnu ir uzturējis, bet sievietei, ka tēvs to neesot darījis, jo sievietes interesēs jau esot tikt vaļā no šiem maksājumiem. vecim reāli pie pakaļas, kas apmaksā viņa dzīvošanu.
08.08.2015 20:30 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Tieši tāpēc jāsūdz tiesā vai tie alimenti jāpiedzen par visām varītēm - to ka labprātīgi maksā ne pierādīsi, ne ko, bet to, ka kādai birokrātijai mamma gājusi cauri, lai ko izspiestu vismaz var pierādīt. Un pēc tam pateikt - man šis vīrietia maksāja 100eur/mēn, es maksāšu tik pat un ne centa vairāk, ja nu tiešām liek maksāt.
Pēc tam jau no vid var atgūt daļu pārmaksātā iin, par šiem izdevumiem.
08.08.2015 21:28 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
dindiņš visu laiku izlasu kā idiņš
08.08.2015 21:48 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Es uzskatu, un lielākā daļa cilvēku, ka sievietei nav vienai jauztur, jāaudzina, jārūpējas par bērnu, kurš ir tik pat lielā mērā arī veča pirksts. Pats vainīgs, ka prezi neuzvilka, tas ir viņa darbs, jo spermas donors ir vīrietis.. Labi, nerūpējies, bet vismaz atbalsti to, kas rūpējas. Un tie, kas apgalvo, ka nav nepieciešams izprasīt alimentus - nezina ko nozīmē bērns un visas viņa vajadzības. Nemaz neskaitot to, cik daudz laika un zaudētas naudas ir pieskatot bērnu, atliekot darbu, sēžot mājās.. par pārējo nemaz nerunājot. Šis ir iemesls kādēļ necienu lielāko vairumu vīriešu, jo viņi ir bezatbildīgi. Ja sēkla vairs nav viņā, tad automātiski nav vairs par to daļas. Pēc šī foruma pēdējām tēmām sapratu, ka ir galējības - vai nu tādi vīrieši, kas pēc bērna piedzimšanas stāda to augstāk par visiem, vai tādi, kas aizmirst par to eksistenci. Kādēļ vīrieši nevarētu būt NORMĀLI? :-/
08.08.2015 22:13 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Labi, nerūpējies, bet vismaz atbalsti to, kas rūpējas. Un tie, kas apgalvo, ka nav nepieciešams izprasīt alimentus - nezina ko nozīmē bērns un visas viņa vajadzības.

Es tavā vietā nebūtu tik pārliecināta. Šeit bija arī māmiņas, kuras ieteica neiesniegt uz alimentiem.
vai nu tādi vīrieši, kas pēc bērna piedzimšanas stāda to augstāk par visiem, vai tādi, kas aizmirst par to eksistenci. Kādēļ vīrieši nevarētu būt NORMĀLI?

Kas tur nenormāls, ja bērns ir svarīgāks par visu?
08.08.2015 22:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits