Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kakenu pieradinasana

 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
pie sausas baribas. meginaaju dot to slapjo baribu. to vini eed, maate vel ar pienu baro mazos (tiem jau 2 menesi ir) ed visu, cisinus, risus, jebko ko iedod..tikai ne sauso baribu..meginaaju iejaukt kopaa ar konservu, bet nesanaak. ir kadi ieteikumi, jo kakeni aposnaa un need.
11.07.2015 16:36 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Royal canin katrā ziņā ir labāks par kitekat un friskies krāsainajiem graudiem.
teika_spolite, tu, nu, gan jaunu pasauli atklāji. Ko tad lai tagad kaķim dod, ja nekas no vetaptieku produkcijas nav ēdams? Kaut kā nevaru iedomāties ko viņi ēda pirms ļaunie cilvēki viņus saspundēja dzīvokļos un sāka barot ar indīgu pārtiku. Varbūt jāsāk turēt peles un putni mājās.. :-|
12.07.2015 16:01 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
no slapjajiem pagaidam perkam tos pasus kitekat


Kāda jēga šausmināties par lētajām un sliktajām sausajām, bet tajā pašā laikā dot lētās un sliktās slapjās? Neloģiski...
12.07.2015 14:38 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
teika_spolite, nevajag lūdzu pārspīlēt. Brokastu pārslas sastāv no pārslām un cukura, bet kaķu barības sastāvā ir daudz dažādu dzīvniekam nepieciešamu vielu un liels gaļas saturs (protams, ja izvēlas kvalitatīvu barību). Esmu pietiekoši daudz meklējusi informāciju par dažādām kaķu barībām - gan sausajām, gan konserviem un nav tā, ka visas ir metamas vienā maisā.
Starp citu, arī zivis neko ļaunu dzīvniekam nenodara, ja dod termiski apstrādātu un saldumi kaķim nav tik traki kaitīgi kā sunim. Tas, protams, nenozīme ka tagad kaķis ar konfektēm jābaro, bet nav jākrīt panikā, ja pa kluso tiek izlaizīts saldejuma trauciņš. Ja jau pieturamies pie ideālā varianta, tad kaķi jābaro ar pelēm. Un es nebūtu tik droša, ka ar tirgū nopirktu gaļu, kaķis tiks nodrošināts ar visu organismam nepieciešamo.
Pie ietaikumiem - kā laba daudzos pētījumos tiek nosaukta barība Orijen, Acana. Šīs abas es gan neesmu redzējusi pārdošanā veikalos, bet var pasūtīt internetveikalos. Bet jāuzmanās, ja kaķim ir svara problēmas, jo kvalitatīvā pārtika ir ar samērā lielu tauku procentu (masai nav pievienoti graudaugi, bet gan vairāķ ir gaļas). Šobrīd pati savai minkai dodu Applaws, ko var iegādāties Depo.
12.07.2015 13:52 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sausā barība kaķiem ir tas pats, kas cilvēkiem roltons, cukurotās brokastu pārslas, bet "slapjā" - tas pats, kas cilvēkiem konservi. Jā, kādu laiku nekas nenotiks, dzīvs būs, bet saukt to par pilnvērtīgu uzturu ir nepareizi. Ērtuma un veiksmīgā mārketinga dēļ, sabiedrība to kaķu (arī suņu) mocīšanu atbalsta, jo dzīvniekiem pēc tam rodas visādi akmeņi un citas problēmas. Kādēļ jūs turat kaķus, ja slinkums/nav naudas nopirkt kaķim gaļu un dārzeņus?!
Zivis un pienu kaķiem dot nedrīkst. Tāpat kā saldumus, cilvēku pārtiku, kam klāt garšvielas, sāls. Žēl, ka kaķu saimniekiem nerūp viņu mīluļu veselība un labsajūta. Pret kaķiem izturas kā pret lietām-ka tikai lēta un ērta "lietošana".
12.07.2015 10:15 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Mammas kaķene jau 10.gadu pārtiek no Hills sausās barības un vārītas cūkas aknas. Arī neko citu negrib ēst.
12.07.2015 09:49 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
man nesen atbrauca masa un nosokeja. vinai majas runcis kuru vina baroja ar Royal Canin baribu ilgtermina (protams vel blakus piebaroja ar to ko eda pasi) beigu beigas kakjim ieksa saka veidoties akmenji! labi ka minku izglaba! tagad kakjim maja gatavo pasgatavotas aknas un vel kautko klat.

Man personigi majas sobrid ir 4kakji. jaunakajam iet 4ais menesis. visi ed leto sauso baribu un kazas pienu. maza kakenite sauso saka es pec 2iem menesiem. ta ed visu vel ziz mates pienu. aug nipra,apvelusies ar zidainu spalvu!
12.07.2015 09:44 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Mana kaķene vispār briesmīga. Kad paņēmu 6 ned. vecu kaķēnu, tad jau sākās brīnumi. Visu zooveikalu produkciju izbrāķēja, purina un royal cannin sauso barību neēda nemaz. Konservi arī nederēja un cilvēku barībai klāt neskārās. Tagad esam panākušas vienošanos par, manuprāt briesmīgo, KISKIS Mix sauso barību un Felix konserviem. Un viņai nestrādā badināšanas loģika. Kaķene var nedēļu staigāt neēdusi un iztikt ar ūdeni, kamēr man nervi neiztur. Runci paņēmu jau pieaugušā vecumā un tas ēd pilnīgi visu, pat kartupeļus no pannas čiepj.
12.07.2015 09:31 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Slapjā barība kaķiem mīkstina vēderu. Ko darīt- padot vārītu vistas fileju, tā sakārtos kaķītim punci.

Tā ir ko citas saka, ir daudzas kaķubarības un konservi, ko tirgo veikalos, kas ir nelabi. Tur ir mazs gaļas procents un daudz visādu garšas pastiprinātāju. Tā ir tāda-mazāk vērtīga barība, kas kaķim var baigi iegaršoties tikai garšas pastiprinātāju dēļ.Bet kā mēs zinām, ar garšas pastiprinātāju pat plastmasas maisiņu var apēst un viņš būs gards.
Kas attiecas uz profesionālo barību- Lūdzu nepārvērtējam Royal Canning, jo patiesībā tā arī nav pati labākā barība kaķim pasaulē, šai firmai vienkārši bija ļoti veiksmīgs marketings savulaik, tāpēc daudz kur to vairāk lieto. Royal Canning sponsorē patversmes un dažādus ar dzīvniekiem saistītus projektus.

Protams, whiskas arī nav nekāda labā paika, whiskas ir no sērijas ar tiem garšas pastiprinātājiem, bet ja jādomā par vidusmēra cenas ēdamo mazajam kustonim, iesaku tādas firmas kā
-purina (laba un lēta pārtika);
-hills, bet šo maz kur tirgo
-Ontario
-Carny slapjā barība, bet ne visiem kaķiem tā ļoti garšo.

Vislabākā, protams, ir tā kas ir eko barība, bet to var dabūt tik specializētos veikalos vai sūtot no izplatītājiem, kā arī, protams-mājās gatavotā.
Kaķītis nesmādēs ne vārītu vistiņu, ne vārītu lasīti, kaķiem arī ļoti garšo aknas (maniem vismaz). Vienīgi, to mājās pašam ir jāgatavo, tas prasa laiku un darbu, un ir arī bišķīt dārgāk.
Citiem ir žēl iet uz gaļas veikalu un iegādāties gaļu sev un savam dzīvniekam, bet patiesībā, no barības ir ļoti atkarīga kā mūsu tā dzīvnieku veselība, dzīvesprieks un mūžs.
12.07.2015 02:04 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
no slapjajiem pagaidam perkam tos pasus kitekat,bet pacinaas un taa pa druscinjai tiek sadalits uz visiem 3im. Man jau patik ka taa kakeenu maate saakumaa nogaida kamer mazie paeed un pati peec tam. Riktigs maates instinkts.(l)
12.07.2015 00:26 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Mans ir 3 ar pus mēnešus vecs. :-)
11.07.2015 22:55 |
 
Reitings 56
Reģ: 09.07.2015
tā kā esmu kaķu māte zino , ko dod kaķiem. :D
mēs vienmēr pērkam kaķu barību aptiekās , viņa ir veselīgāka maziem kaķēniem un lieliem kaķiem, un dzīvnieki to ēd labāk nekā veikalā pirkto.
man arī ir 2 mēnešus vecs birmas kaķēns , ēd pagaidām visu (l)
11.07.2015 22:48 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
biesu zupu nebus jaavaara..jo ed pat grikus plikus, pavisam nopietni.:-D


viena kakene mazaa kas pie mammas aizceloja jau lepna palikusi pat cisinjus needod. tikai titara galu
11.07.2015 22:45 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nu taas leetas veikala baribas atkal nav labas, jo cik nav dzirdets ka kakiem pec tam visaadas kaites rodaas. profesionaalas ir labaakas.


Es neteicu, ka ir, un neteicu, ka ilgtermiņā jābaro ar tādu ;) Tieši minēju, ka tur ir tāda ķīmija samuhļīta, lai kaķi labāk ēstu, jo labajās barībās nav tādu garšu pastiprinātāju. Un šo jaukšanu sākumā ar lētajām barībām es pati arī neizdomāju, bet tas tā, labāk jau, lai kaķis neēd vispār, tas būs veselīgāk :D
11.07.2015 22:44 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
p/s royal canin tikai hhehehe
11.07.2015 22:44 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Hah, kaķis ar savu raksturu. Ja pateica, ka neēdīs, tad neēdīs. :D Nu, nez.. lai tad ēd ko grib. Cerams, ka MAD nebūs katru dienu šiem biešu zupa jāvāra kaķbarības vietā. Mums kādreiz bija tāds runcis, kurš biešu zupu ēda. Vispār vairāk cienīja to kas ģimenei uz galda, nevis to, kas pašam traukā.
11.07.2015 22:41 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
manējais sauso ar gardu muti notiesā, pirms tam konserviņi hehee, vienkārši jādod sausā barība, vinai nebūs izvēles ... tad ēdīs, kas ir 8-)
11.07.2015 22:41 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
dodoo, cik taveejam milulis vecs?
11.07.2015 22:40 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Man kaķis tā arī nav sācis ēst sauso barību, man nolaidās rokas un es padevos. Izprovēju visus veidus kā spiest sākt ēst, bet nē.
11.07.2015 22:35 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Nu taas leetas veikala baribas atkal nav labas, jo cik nav dzirdets ka kakiem pec tam visaadas kaites rodaas. profesionaalas ir labaakas.

Pilnīgi piekrītu un jebkurš vetārsts to pašu pateiks. Mēs pērkam mīksto barību vetklīnikas veikaliņā. Pa cik ņemam regulāri un vairākas kastes uzreiz, tad iedod arī nelielu atlaidīti. Rezultātā sanāk tikai nedaudz dārgāk kā pirkt kitekatus un whiskasus, taču prieks, ka kaķi ēd veselīgāk.

Es šajā gadījumā piekrītu ooo, griķīši variantam. Ja kaķene baro ar pienu, tad kaķēni izsalkuši nepaliks. Ja dikti gribēs ko stingrāku, tad sāks lēnām arī tos graudus žļambāt.
11.07.2015 22:33 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Kakenei skiet ir caureja (nu mazo maatei) , jo vinai vienmer mikstas kakas naak aaraa..jau kadas paris dienas. To var noteikt peec izmeeriem, bet taa vina vel baro mazos pati.
11.07.2015 22:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits