Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrietis dzemdībās esot ārzemēs.. jūsu pieredze, viedoklis?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sveikas meitenes!

Šis būs ļoti garš jautājums, ceru, ka neliksies garlaicīgs.

Pirms tēmas izveides izpētīju vecākas sarunas, bet vienīgais, ko atradu bija pieredze Latvijā.
Tā ir sanācis, ka plānoju bērnu Norvēģijā. Valodu nedaudz zinu, kā arī daudzi runā angļu valodā, bet tik un tā – pie ārsta doties vienai pašai svešā valsti nešķiet kā kaut kas patīkams. It īpaši manā gadījumā.

Iepriekšējās sarunās tika apspriests, vai vīrietim vajadzētu būt klāt USG, ārstu apmeklējumos, dzemdībās kontrakciju vai pašu dzemdību laikā. Manā gadījumā ir nedaudz citādāk. Pastāstīšu, kāpēc...

Iepriekšējās grūtniecības laikā biju viena, jo puisis atradās Norvēģijā. Viena gāju uz USG, devos uz amniocentēzi, kā arī biju viena, kad atklājās, ka bērnam ir 13 trisomija un nācās pārtraukt grūtniecību, pirms kuras tika veikta atkārtota amniocentēze mazuļa asinīm. Tas viss notika grūtniecības 20. nedēļā. Šī otrā amniocentēze bija sāpīgāka, jo ārsts nevarēja trāpīt nabassaitē un, lai mani vēl ilgāk nemocītu, viņš asinis ņēma tieši no bērna sirds.

Jau tas bija briesmīgi, bet tas, kas sekoja tam Rīgas Dzemdību Namā bija neaptverami. Lai gan mana attieksme bija pieklājīga, ne reizi pat nepacēlu balsi, vecmāte pret mani izturējās kā pret priekšmetu (dažreiz var noteikt, ka cilvēks ir rupjš, neizglītots, vulgārs). Varbūt viņa manā pieklājībā juta vājumu un tāpēc domāja, ka pa mani var staigāt kā pa paklāju?

Pēc tam, kad bērns piedzima, ieradās ārsts (vīrietis), kas veica tīrīšanu, lai pārbaudītu, vai nekas nav palicis pāri no placentas. Tas bija ļoti sāpīgs process, bet vecmāte nelikās ne zinis.. ārsts pat pateica, „beidziet taču mocīt šo meiteni” un paprasīja māsiņu iedot man pretsāpju zāles.
Pēc visa notikušā man parādījās piens. Vienīgais, ko vecmātes man teica – gaidi. Tas nekas, ka krūtis ļoti sāpēja un bija karstas. Vienīgais, kas palīdzēja bija meklēt caur telefonu internetā informaciju. Aizgāju līdz veikalam pēc kāpostiem. Tas uz mirkli nedaudz mazināja karstumu (kāpostu turēju ledusskapī un regulāri mainīju). Tikai tad, kad pēc nedēļas tiku prom no slimnīcas, pie savas fantastiskās ginekoloģes, viņa man izrakstīja divas tabletes, kas dienas laikā visu novērsa. Reāli Rīgas Dzemdību Namā man to varēja pateikt. Bet nē!

Tā kā nākamajā grūtniecībā man būs ne tikai USG, bet arī amniocentēze, uz kuru viena vairs doties nevēlētos. Kā arī, dzemdēt, kad apkārt ir tikai svešinieki, kas runā svešā valodā.. nezinu, ko domāt.
Pārlasot visus komentārus iepriekšējās sarunās jāsecina, ka, ja puisis būs kopā ar mani dzemdībās, es viņam vairs neinteresēšu kā sieviete, bet vai es viena svešumā to izturēšu, nezinu.

Vai tiešām šie iespaidi no dzemdībām vīriešiem ir tik briesmīgi?

Jāatceras, ka Latvijā ar bērnu un mātas mirstību nav tik labi kā gribētos un tādēļ, lai aizņemtā un nomocītā personāla dēļ nevajadzētu zaudēt vēl kādu dzīvību, ir labi, ja kāds atrodas blakus un brīdī, kad pati esi vāja un neko ietekmēt nevari, ir kāds, kas aizstāvēs tavas intereses un darīs visu, lai tev būtu labi. Vai tad tā nav? Par Norvēģiju man informācijas nav.
15.05.2015 11:25 |
 
Reitings 91
Reģ: 19.11.2014
Mans VISU redzēja un neko. Kaut gan ikdienā viņam ir slikti no asinīm utt.
Kad runājām, viņš teica, ka tajā brīdī tu neredzi ne tās asinis, vai ka dibens blakus vai sazin ko vēl - tā sajūta, ka tavs bērns dzimst un tu to redzi - nekas cits neesot, un nav viņš tāds emocionālais tips.

Nākamajās dzemdības noteikti nākšot, ja varēs. Runājām par to, ka viņš varētu bēbi noķert - uz to gan atbilde bija nē, jo bail, ka nenoķers vai ko nepareizi izdarīs.
15.05.2015 20:39 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Paskiadrojiet man kā dzemdējušai sievietei, kurā brīdī vispār vīrietis redz kā notiek dzmedību process? :D Nē, bet jūs man detaļā tagad pasakiet kurā brīdī no galvgala var redzēt kā notiek viss process, jo es ka dzzmedējusi sieviete nekādus šausmu stāstus nezinu. Ne es redzēju asinis, ne placentas. :D Taak, beidziet fantazēt. :D
15.05.2015 20:54 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr

mans viens čoms bija apskrējis visur uz riņķi un visu apskatījis - tad var redzēt visu. :)

Mans bija galvgalī un tik teica, ka daudz asinis gan bijušas, diži vairāk tad neredzēja, tik vēlāk, kad gāja mazo ģērbt un mani šuva, bet nu viņš nebija noskaņots uz pētīšanu vairāk.
15.05.2015 20:57 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Paskiadrojiet man kā dzemdējušai sievietei, kurā brīdī vispār vīrietis redz kā notiek dzmedību process?


Tajā brīdī, kad viņš aiziet vecmātei aiz muguras un iebāž savu ziņkārīgo degunu tev starp ceļiem:-D Bet tad jau pats vien vainīgs!
15.05.2015 20:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu kaut ko jau tur redz tomēr, jo ne visu laiku atrodas galvgalī... Kad bērns piedzimst, redz gan placentas piedzimšanu, gan nabassaiti pārgriež (šis gan ir baigais prikols - kā tādu lentīti pie ēkas atvēršanas... vajadzētu to darīt ar zelta šķērēm.. :D ), gan sanāk pēc tam tur pārvietoties nedaudz pa zāli, kamēr bērnu nomēra, nosver, apģērbj un bieži vien iedod tēvam rokās, kamēr māti sašuj un sakopj - pa to laiku šo to redzēt var, tik sterili un izolēti jau viss nenotiek... Un vīrieši jau speciāli galvu prom negriež. Nav jau tā, ka lien un lūr kā tur viss ir, bet aci gan uzmet ik pa brīdim, kad rodas izdevība...

Lai nu kā - es pati skatījos dzemdību video, kur tā teikt tuvplānā, no vecmātes skatu leņķa VISS ir redzams. Nu i neko! Nekādu traumu man tas neradīja, kāpēc tas var traumēt vīrieti?... Izņemot gadījumus, kad cilvēks vnk ir pārjūtīgs attiecībā uz jebko un nepanes asinis.
15.05.2015 21:11 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Ar raven attieksmi nedzemdētu, jo ir skaidri redzams, ka nav tikusi pāri pirmajai neveiksmīgajai grūtniecībai. Vajag ļaut emocijām norimt.

Pati nevēlētos vīrieti dzemdībām, nav viņam tur ko darīt. Ja citas vēlas, tas ir brīnišķīgi.
15.05.2015 22:39 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nekādu traumu man tas neradīja, kāpēc tas var traumēt vīrieti?
Video tomēr rada citādāku iespaidu nekā realitāte un visi cilvēki nav vienādi. Arī ārstu vidū ir cilvēki, kas dzemdniecības prakses pirmos skatus spilgti atceras, jo nu dzīvē nav tikpat estētiski kā filmās :D
Es ticu, ka vīrietim varētu skati likties visai nepatīkami.. sevišķi maķenīt komplicētākās dzemdībās..

Pati dzemdētāja to visu neredz no sava skatu punkta :)
16.05.2015 11:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
cormeum, es jau minēju izņēmumus. Taču kopumā, ja cilvēks laicīgi gatavojas šim pasākumam, lasa, ievāc info, uzklausa viedokļu, paskatās arī kādus video (ne trakākos gadījumus, bet gluži standarta dzemdības). Nu nav tur nekā tāāāāda, kas var radīt nopietnu psiholoģisku traumu! Jā, nepatīkami skati, bet šausmenēs mēdz būt daudz nepatīkamāki skati un nez kāpēc vīrieši no tā netraumējas...

Ok, šausmenes ir inscinējums + nepiedalās sava sieviete tajā visā, bet būtībā - asinis, saplēsta miesa izskatās tāpat.
16.05.2015 15:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pie tam, kaut ko jau redz, taču tomēr - neredz visu, tuvplānā un "pilnā krāšņumā". Drīzāk nojaušams ir, kas tieši notiek, nevis reāli redzams.
16.05.2015 15:33 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
jūs te dažas esat tik pretīgas, ka vēmiens nāk!! Duras!
Artemzija, tad ko tu iesaki ar tik uzmundrinošu komentāru? Lai taisa abortu???
Autorei tikai varu uzsist pa plecu un teikt, lai turās! Viss būs labi.,
16.05.2015 19:28 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
jūs te dažas esat tik pretīgas, ka vēmiens nāk!! Duras!
Artemzija, tad ko tu iesaki ar tik uzmundrinošu komentāru? Lai taisa abortu???
Autorei tikai varu uzsist pa plecu un teikt, lai turās! Viss būs labi.,
16.05.2015 19:29 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Esmu runājusi ar vīru par šo tēmu:
Vīrs man atbildēja, ka būs klāt dzemdībās, bet pašā spiešanas brīdī nepiedalīsies. Es viņu pilnīgi saprotu, tas ir normāli.
Zinu arī vīriešus kam ir trauma pēc dzemdībām, bet zinu arī tādus ka teikuši, ka ir lepni piedaloties (pat palīzot vecmātei)! Viss ir atkarīgs no Tava vīrieša, uzskatu, ka būt blakus sāpju brīdi pirms spiešanas nekas briesmīgs vīrietim nevar notikt, jo tur jau morālais atbalsts. Trauma var palikt kad vīrietis redz pašu spiešanas procesu un visu tur apakšā!
Tev viss būs labi, domā pazitīvas domas. Jebkurā situācijā tiksi galā, tu esi stipra :)

Meitenes, tas ir stulbi saukt vīriešus par memļakiem, kas nepiedalās dzemdībās. Katrs jūt ko var panest! Dzemdības tomēr ir sieviešu lieta!:-)
16.05.2015 20:48 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Es nelasīju visus komentārus, nezinu, kas ir ieteikts, ka nē, bet vēlētos autorei uzdot šādu jautājumu/ieteikt šādu lietu - kapēc nevar darīt tā, ka vīrietis brauc tev līdzi, iet ar tevi pie ārstiem, atbalsta, ir blakus, bet tieši tajā dzemdēšanas brīdī viņš paliek ārpusē? Tad gan tev būs bijis atbalsts visu šo laiku, un tu zināsi, ka viņš ir tepat blakus un pēc dzemdībām nāks pie tevis, gan arī viņam nebūs pārgājusi tevis iekārošana, ja jau tu no tā baidies.
16.05.2015 22:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits