Darbs bērnudārzā

 
Reitings 98
Reģ: 13.02.2015
Es te čīkstu, ka man patīk vientulība, bet tas manuprāt ir labāk, nekā mana brāļa dēļa sieva, kura strādā par audzīti bērnudārzā, bet saka, ka nervi beigti un NEVAROT CIEST tos izlutinātos sīkos. Knapi varot saņemties, lai neiekrāmētu.
Aizdomājos, kā justos visi bērnu vecāki, kuri ko tādu dzirdētu no sava bērna audzītes?
18.02.2015 11:56 |
 
Reitings 35453
Reģ: 11.02.2015
ak dieviņās, man draudzene mēdza regulāri aizlaisties no bērnudārza, cipa noslēpties un lai audzinātājas meklē, jo tas ir jautri. vēl piedabūja savu māsīcu tā sākt darīt. Audzinātājas mēli izkārušas skraida, meklē, pārējie bērni atstāti novārtā, jo neviens jau nezina, ka viņas krūmos sēž un rēc. Tikpat labi pedofīls ar izpletni nolaidies un aiznesis. Ikdienā - paraugmeitenes. Kāds tur šreijā, kāda vecāku vaina? Ir bērni, kuri tās robežas testē nekaunīgāk. Loģiski, dabūja pa dupsi, un tajos laikos tā jau nu toč neskaitījās uzpliķēšana :D

Pašu mani b/d audzinātājas ar lecamauklu sasēja kopā ar vienu puisi, ar kuru kaut kādas blēņas bijā sadarījuši, pat neatceros ko. Un pārējie bērni gāja apkārt riņķītī un kaunināja. Tad gan labāk būtu gribējusi, lai uzpliķē :D Lūk tās ir nenormālas audzinātājas, kas to soda mēru izmanto pazemošanai, ne jau pamācīšanai, kad moderni-pedagoģiski-humānās metodes vairs nestrādā.

Ok, nestrīdēšos, katra audziniet bērnus pa savam un ziņojiet, par kurām audzinātājām gribat. Pastāstīju tikai savu pieredzi, man tiešām šķiet, ka mūsdienās bērnu tiesību (un nereti-visatļautības) jomā jau daudz kas tiek pārspīlēts... :-/
19.02.2015 16:56 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Tev ir berni pasai?
19.02.2015 17:00 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es te varu pastaastiit taadu mazu piemeeru par to beerna psihologiju.Kaadreiz tie mazie ir loti sliipeeti seit(mums nevar te pat uzkliegt,kur nu veel "uzsaut").Tas mazais zin,ka tas pieskatiitaajs nevar neko...ir dzirdeejis uttEs runaaju par taadu,kuram kaadi 5gadini,nu tad arii izliek to savu "garstaavokli" uz visiem 100% reizeem ,un atceros vienu gadijumu,kad mieriiga balsii savu sarkanmatiiti meeginaaju "vest pie praata" un vina mieriigi teica-ja daudz runaasi,tad zvaniisu 91!!!Tas numurs ir 911!Man toreiz taa naaca smiekli par to.Jaasaka ,ka meiteniitei tagad jau 13 g., ir iznaakusi loti laba meitene-nekad nav sista,peerta utt,bet te bija cita metode-ja nemaaceeja uzvesties pie galda utt,tad teetis skaitija liidz 3 un tad ,ja veel neklausija,tad bija jaaiet nost no galda , jaaiet citaa istabaa "paardomaat".
Beerni ir gudraaki,kaa mees domaajam!Es pati biju tas dviinis,kurs pa visu varu gribeeja mammu izvest no pacietiibas,jo biju greizsirdiiga uz braali.Reizeem ar runaasanu tiesaam nepietiek,bet audzinaataajaam jau noteikti ir savi triki-zinaasana,ka vinas tomeer tiek galaa(es soreiz domaaju savu pusi)Tie siikie kaadreiz arii izfantazee lietas,kuras nav notikusas-taa jau cita teema!Vispaar cepuri nost audzinaataajaam!
19.02.2015 17:03 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Latvijā tagad bērnudārza teritorijā sveši vairs nevar ieiet? Ārpus tā bērnu izņemšanas laika, piemēram? Tas laikam kā kurā pilsētā. Kā ir jūsu pilsētās?
Manā cik esmu redzējusi, vienam bērnu dārzam ir uzlikta pie vārtiņiem sistēma,kur jāpiezvana,lai ielaistu, taču tie vārtiņi bieži vien pa dienu stāv vaļā.
Kad es vēl gāju bērnu dārzā, bieži vien bērni aizlaidās , tai skaitā arī es pāris reizes.
19.02.2015 17:06 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Manas skolas dārziņā bērni netiek ārā. Saprotu, ka tie vārtiņi sataisīti tā, ka viņi jāpaceļ uz augšu, lai varētu atvērt. Tas, protams, nepasargā no svešiniekiem ,kuri var ienākt, bet nu bērni tiešām ārā netiek :)
19.02.2015 17:11 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Marii-mums ir te taa,ja iet pakal uz daarzinu ome,opis piemeeram,tad jaaraada ID!Kaadreiz taa smiekliigi izskataas,ka tas siikais skrien pretii ar izpleestam rokaam ,un audzinaataaja prasa to personas aplieciibu.
19.02.2015 17:11 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Kubiete, offtopic, bet kad tev tagad jastrada?
19.02.2015 17:11 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
sodien;-)
19.02.2015 17:13 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
es biju labi audzināts bērns, bet ir gadījies visādi (reti gan). Piemēram, esmu dārziņā Ziemassvētkos no saslimušā bērna paciņas izvilkusi vairākas konfektes pa caurumiņu, jo augu nabadzīgā pedagogu ģimenē, kur konfektes bija svētki. Tiiik ļoti man gribējās to saldumiņu, kā tagad atceros. Audzinātāja pamanīja, ka paciņa pavērta vaļā nedaudz, bet man ir papīrši. parunājās un ielika kaktā. Normāla audzinātāja, pareizi visu darīja.

Pat paraugbērnam gadās nedarbi, tas ir normāli. Diezin vai audzinātājas "necieš" bērnus, kas ik pa retam savāra s*dus. Vecāki arī daudzos gadījumos nav īsti vainīgi. Bērns pēta pasauli, pārbauda, ko viņam pieaugušie ļaus un ko nē. Es ik pa laika sodu savu bērnu (piemēram, sameloja par to, ka kaķis viņam ieskrāpēja pie agresīvas spēlēšanas, pateica, ka tas bija klasesbiedrs) - savā istabā sēdēt bez mūsu sabierības, tas ir viņam lielākais sods. Esmu arī šad tad pa dupsi iepliķējusi, atbalstu to atsevišķās situācijās. Bet to drīkstu darīt tikai es.

Nesen klavierspēles nodarbībā skolotāja uzšāva bērnam pa pirkstiem par to, ka viņš nesaprot, ka spēlēt (izveda bērns skolotāju no pacietības). Uz nākamo nodarbību bērnma līdzi bija mans draugs (vnk pasēdēja nodarbībā, neko neteica), skolotāja pēc šī sāka uzvesties adekvāti, nekādu sūdzību vairs un viss ir super, jo viņa zina, ka manam bērnam viņa sist nedrīkst.
19.02.2015 17:13 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Anglijā te tām skoliņām/dārziņiem ir tāāāādi žogi apkārt, ka uhhh. Un arī lai izņemtu citu bērnu ,tur pārbauda baigi. Es vienreiz gāju pakaļ paziņu bērnam, audzītes nāca kopā ar bērnu pie manis un viņam prasīja vai viņš mani pazīst un vai ies ar mani mājās. Protams,ka viņas bija brīdinātas,ka mazo paņems kāds cits, nevis vecāki. Tā jau te drošība pirmajā vietā.
Domāju,ka Latvijā arī vajadzētu tā stingrāk ar bērnudārziem apieties.
19.02.2015 17:14 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
par svešo tikšanu dārziņā:

vienu dienu netiku nekādīgi pakaļ bērnam, draugs tad man nebija. Palūdzu savam tēvam, lai viņš mazo savāc. Tēvs nekad nav bijis dārziņā, nekur nav rakstīts, ka viņš bērnu var savākt. Viņš aizgāja dārziņā, bērni garderobē ģērbjas, lai dotos ārā. Audzinātājas nekur nav. Tēvs viņu pameklēja, neatrada, neatvadoties bērnu savāca. Man no dārziņa audzinatāja nav zvanījusi, lai uzzinātu, vai esmu savākusi bērnu. Pēc šī biju tiiiiiik ļoti sabijusies! Mierīgi jebkurš vīrietis (un mans tēvs ir tā saucamā "kaukāza seja") var ienākt un bērnu savākt. Bija nopietna saruna ar vadītāju, jo tieši tajā brīdi biju saņēmusi draudus no bijušā par to, ka viņš man nozags bērnu. Bet nu nekas jau īsti nemainījās. Savācu bērnu uz privato dārziņu no šī valsts dārziņa, bet privatajā bardaks nebija mazāks, bet pat lielāks...

Man bērnudārza laiks bija smags pārbaudījums vairāku gadu garumā.
19.02.2015 17:18 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Tāda dubultā morāle - es redz savu bērnu varu pliķēt, ja viņš mani izved no pacietības, audzinātāja nē.:-P Tā uzreiz ir neaudzināta maita, kuru jānolinčo. Nē, nav tā, ka es atbalstu bērna iepliķēšanu. Man vnk liekas smieklīga tā nostāja! Ja vecāki nekad nav savu bērnu nopēruši utt., tad, protams, ka viņiem ir visas tiesības būt neapmierinātiem, ka audzinātāja ko tādu dara, bet, ja vecāki paši iepliķē, noper, tad nu...
19.02.2015 17:21 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
audzinataja ir svess cilveks. Turklat atrodas darba un vinai par to maska algu. Ar es savu viru varu bucot cik gribu, bet ja to daris svesa sieviete dabus bietee. :-P
19.02.2015 17:35 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Kubietei taisnība. Audzinātāja ir svešs cilvēks, kura pilda savus pienākumus, bērns ir tikpat pieaudzis cilvēks kā audzīte.
19.02.2015 17:39 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
bet te bija cita metode-ja nemaaceeja uzvesties pie galda utt,tad teetis skaitija liidz 3 un tad ,ja veel neklausija,tad bija jaaiet nost no galda , jaaiet citaa istabaa "paardomaat".


Man tētis bērnībā tieši tāpat darīja, no mammas gan pāris reizes dabūju pa mizu, pelnīti :)
19.02.2015 17:41 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Nekādas dubultās morāles tur nav - tikai es zinu, par kādu cilvēku es gribu izaudzinbāt savu bērnu, un atbilstoši tam izvēlēties audzināšanas metodes. Pirmsskolas skolotāja uzdevums ir skolot un nostiprināt bērnā pamatvērtību izpratni (meitenei sist nevar, skolotāja jāklausa u.tml. dzīves patiesības), vecāku uzdevums ir audzināt bērnu par labu cilvēku.
19.02.2015 17:56 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Nu, lai katrs dara kā vēlas. Strīdēties netaisos un pierādīt kaut kādu taisnību arī nē:-P
Es jau pilnīgi tgd paredzu kā šī diskusija beigsies :-P
19.02.2015 18:00 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
irmsskolas skolotāja uzdevums ir skolot un nostiprināt bērnā pamatvērtību izpratni (meitenei sist nevar, skolotāja jāklausa u.tml.


Kā lai skolotājs iestāsta, ka bērnam viņš ir jāklausa?! Tā ir vērtība, kuras ir jāieaudzina ģimenē!
19.02.2015 18:01 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
kasu un saprotu ka tev bernu nav. Kad bus tad runasim.
19.02.2015 18:02 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Tāda dubultā morāle - es redz savu bērnu varu pliķēt, ja viņš mani izved no pacietības, audzinātāja nē.

Pričom tur dubultā morāle? Rokas pacelšana ir no bezspēcības, tikai atšķirība ir tāda, ka vecāki nav pedagogi, nav mācījušies bērnu psiholoģiju u.t.t, tādēļ attiecīgās situācijās nespēj rīkoties kā to dara profesionāļi, piemēram audzinātāji.
19.02.2015 18:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits