Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alga par nepilnu mēnesi

 
Reitings 47
Reģ: 08.10.2013
Labrīt, dāmas!
Man jums jautājums ir sekojošs, pirms trīs nedēļām es sāku strādāt. Tā nu sanāca, ka es pirms desmit dienām saslimu un paņēmu slimības lapu, šonedēļ atkal jāatsāk strādāt, bet es jau pirms tam sapratu, ka šis darbs nav priekš manis un atgriezties tur nevēlos. Kā ir ar algu, vai man pienākas par manām 3 nedēļām, ja es rakstu atlūgumu vai man nekā nepienākas?
27.10.2014 09:50 |
 
Reitings 460
Reģ: 18.09.2014
Atkārtošos vēlreiz :D
Ta tiem visiem "krutajiem" darba devējiem vajag, ja jau maksā tikai tos 300 eiro mēnesī, tad lai saņem dzērājus un citus dienaszagļus :D Ja tie darba dēvēji maksātu vismaz 700eiro uz papīra, tad jau būtu izvēle darbinieku (es te runāju par nekvalificēto darba spēku) spciālistiem protams vairak....
27.10.2014 19:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Purpurs, tikai neņem ļaunā :) Es ne sliktā nozīmē.
27.10.2014 15:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
bez sirdsapzinjas parmetumiem


Pēc likuma, protams. Bet, ja palasam,
es pirms desmit dienām saslimu un paņēmu slimības lapu, šonedēļ atkal jāatsāk strādāt, bet es jau pirms tam sapratu, ka šis darbs nav priekš manis un atgriezties tur nevēlos

Bet darbavietas apmaksātu slimošanu gan vēlas.

Lai gan, ar visu manu "vau, vau", es visdrīzāk rīkotos tāpat :D
27.10.2014 15:04 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Skaidrs,ka paarbaudes laiks ir vajadziiba ne tikai darba deveejiem, bet arii njemeejiem, lai nejaushi nesanaak pienjemt darbaa deguna urbinaataaju, kursh neko nedara un tikai algu pieprasa. Taapat arii no darba njeemeeja viedoklja tas pietiekams laiks, lai saprastu, vai darba deveejs buus maksaataajs un savas negaaaacijas , garastaavokla svaarstiibas neuzgruudiis trijos staavos. Visi esam cilveeki, nevajag justies slikti par to, ka peeksni vienam vai otram, kaada no puseem neapmierina... Ja reiz darba liiguma ir punkts, ka darba deveejs ir tiesigs jebkura bridii uzsaukt darba liigumu, tad arii tas pats attiecaas uz darba njemeeju, bez sirdsapzinjas parmetumiem.
27.10.2014 15:00 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Čakarēšana ir tad, kad es, lai piekrātu naudu, saku darba devējam, ka strādāšu gadu, bet aizeju pēc 2 mēnešiem, jo esmu sakrājusi savam ceļojumam uz Islandi.
27.10.2014 14:54 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Kāda vēl čakarēšana?
Ja, intervijā, darba pieteikumā, pamatlietas kā algas, avansi, pienākumi, bonusi, tas viss tiek atrunāts. Tomēr, pat ja sfērā jau ir pieredze, katrā uzņēmumā lietas notiek mazliet citādāk. Var izrādīties, ka nepatīkams kolektīvs, var izrādīties, ka maita priekšnieks, var uzpeldēt vēl kādi slēptie akmeņi, par kuriem intervijā pat neienāca prātā pajautāt, jo nelikās, ka kaut kur tā notiek. Man ir bijis tā, ka intervijā saka - strādāsi pa 8-9 stundām dienā, pēc tam nomainīs kolēģe, citreiz būs pa 14 stundām, kā pašas sarunāsiet. Respektīvi es tā arī rēķinos, ka 14 stundu maiņa būs DAŽREIZ, nevis ikdienā. Vai arī tiek solītas piemaksas, taču lai tās dabūtu vēl katru nedēļu jāskraida pakaļ par to atbildīgajam kolēģim, un burtiski jālūdz. Tādas lietas intervijās darba devēji nestāsta. Un ja esmu atnākusi no civilizētas darba vietas, kur tādas muļķības nenotiek, un saskaros ar sūdīgu organizāciju un vadības attieksmi, vai man jāpaliek? Vai arī ja man pieredzes tajā jomā nav un es jau pēc nedēļas saprotu, ka man ne īsti patīk, ne sanāk? Mocīties? Vai sākotnēji piekrītot strādāt esmu ar asinīm parakstījusi līgumu par dvēseles pārdošanu uz mūžīgiem laikiem?
27.10.2014 14:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kubiete, viss var būt. Kā jau rakstīju, nezinot situāciju, nevar spriest, vai meitene iet prom tiešām objektīvu apstākļu dēļ, vai tāpēc, ka ir vējgrābsle ;)

Un arī, nav mana darīšana. Es tik tā, tīri teorētiski spriedelēju.
27.10.2014 14:40 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Redzi varbū virsstundas nepie4mineja, varbūt neteica ka koleģi būs pretīgi. Un busim godigi lielakoties lai dabūu darbinieku visu taisnibu nekad LV nepasaka, bet piepušķo. Man ari ta bija, neteica ka TIK garas stundas, lai tikai atnaku.
27.10.2014 14:35 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
PĀRBAUDES LAIKS IR ARI DARBA DEVEJAM


Distancējoties no konkrētās meitenes un viņas problēmas, iedomāsimies situāciju:

Darba devējs jau no paša sākuma potenciālo darbinieku ir objektīvi un godīgi informējis par darba apstākļiem, darba specifiku, pienākumiem un darba grūtumu. Darbinieks, to zinādams, ir piekritis strādāt par 2,99 stundā. Un tad pēc mēneša pārdomā, ka nē, tomēr negrib.

Vai šādā situācijā darba devēju īsti ir par ko vainot? Pēc likuma, protams, darbinieks var pacelt asti un aiziet, un jā, prtams, var pārmest darba devējam, kāpēc viņš nemaksā 10 eiro stundā, bet nu... īsti smuki nav. Pirms mēneša tev 2,99 derēja, šodien jau - "paverdzina par kapeikām". Tad nevajadzēja piekrist vergot.

Bet nu, atkal, situācijas dzīvē ir dažādas. Nezinot situāciju, viss pārējais ir abstrakti spriedelējumi.
27.10.2014 14:28 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
un kad sapratis beidzot-PĀRBAUDES LAIKS IR ARI DARBA DEVEJAM...JA DARBA DEVEJS TO NEIZTUR adjos strada pats:D
27.10.2014 13:06 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Gurri, un kāpēc kādam būtu jāstrādā nevēlams darbs? Tas, ka Tu tādu strādā, tas nenozīmē, ka visiem tā ir jādara. :D Ja redzu, ka darba vieta ir kārtējā paverdzināšana - atā. :D
27.10.2014 13:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Par nostrādāto laiku alga pienākas jebkura gadījumā.

Ta ka mēs nezinam, kāpēc meitene izlēma darbu neturpināt, tad, domāju, nav īsti ko komentēt par visu pārējo.
27.10.2014 12:58 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Vispār pārbaudews laiks ir ari darba devejam! Ne tikai darbiniekam sevi japarāda, bet ari darba devejam!
27.10.2014 12:52 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Story- nu tā jau pēc manām domām ir cilvēka nekaunība, kā ar cilvēks negrib strādāt ja tā dara. (manas domas) man pēc tam nebūtu uzticība pret citiem jo nav garantija, ka viņi strādas var arī tapat izdarīt, kā citi.

Otram jau ar aizņem laiku cilvēka apmācīšana utt, jā daudzi cilvēki tēme uz augstāku algu, bet parabudes laikā visur nav uzreiz augsta samaksa, kā nekā parbaudes laiks , kur tu parādi sevi un kapēc tevi vispār jāpatur vēl darba. Un pēc parbaudes laika nu protams ir augtsāka samaksa un stundu likme un var būt arī paugstinājums amatā.
27.10.2014 12:51 |
 
Reitings 60
Reģ: 06.10.2014
Bet dīvaini, ka vienai cilvēku grupai viss ir skaidrs par algām, gaidāmo darbu, sistēmu kopumā un tad ir otra grupa, kas īsti neko nesaprot arī pēc tam, kad darba vietas bijušas jau vairākas un sapņo par kaut kādām lielām algām bez kompetences seguma no savas puses.

Interesanti, ar ko gan šīs divas grupas atšķiras? ^_^
27.10.2014 12:44 |
 
10 gadi
Reitings 4934
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc uzreiz čakarēšana? Nu kā var zināt vai darbs ir ok vai nē, ja vispār vēl neesi sācis strādāt? Cik reizes nav bijis tā, ka darba intervijā sastāsta brīnumu lietas, beigās atnāc strādāt un vispār viss ir savādāk, sākot ar reālo algu (kuru uzzini brīdī kad paraksti līgumu) beidzot ar darba vietas adresi (intervijā nosauc citu adresi, realitātē darba vieta atrodas tik tālu, ka nav vnk izdevigi braukt uz turieni katru dienu!).
Draudzenei viena firma piedāvāja darbu kā biroja administratorei, beigās izrādījās, ka jāzvana cilvēkiem un jāpiedāvā prece (telefonoperators). Vai nav forši :D
27.10.2014 12:37 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
GOOLD,

Man bija uznjemuma jaapmaca darbinieks 3 dienas, ne pilnas, bet 3 dienas, katra pa 3-4 h, atkariba no taas dienas darba daudzuma. Un tad kad paiet 3 diena, vins acis saka, ka jaaa jaaa jaa stradas, lai nepienemu tikai nevuenu citu, jo vinjam tiesi vinjam vajag to darbu, tiesi vinjam vajag naudu un beigas - atsuta sms, aij man neizdevigi sanaks braukaat!!!!! Man taa 3 dienas tomer ir svarigas, man jasagatavojas tam apmacibam, man jasaplano, tas aiznem daaaaudz laika...... Tomeer....
27.10.2014 12:35 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
nu bet tapēc jau ir 3 menešu pārbaudes laiks , nu ja man vajadzētu naudu un nebūtu iespēju ietu kaut par 2.5 strādāt , bet pie pirmās izdevības tītu makšķeri un nemaz nejustos vainīga :D strādāju tur kur vairāk maksā , tas taču ir tikai loģiski !
27.10.2014 12:35 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Ziniet, es karmai neticu, tomēr katrai mūsu rīcībai ir sekas, varbūt ka tagad vari čakarēt kādu, bet pienāks diena un kāds Tevi pašu izčakarēs tā ka nemetas.
Vajag domāt ko dari. Jo pat ja alga būtu 3,50 EUR, neticu, ka mazinātos čakarētāju skaits, tas ir raksturs, slikts raksturs!
27.10.2014 12:30 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
tapēc ir labi, ka citos darbos ir tās apmacibas un viena diena izmēģinumā pa velti , lai saprastu vai gribi vai negribi vai patīk vai nē, bet daudzos atkal nav.
27.10.2014 12:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits