Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sasniegumi

 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nereti dzirdu šādas frāzes un tāpat te itin bieži var izlasīt kaut ko tādā stilā : es savā vecumā esmu sasniegusi ļoti daudz utml.
Kāpēc vispār cilvēki tā saka? Kāda ir norma cik daudz tādā un tādā vecumā tādi sasniegumi ir apsveicami vai normāli? :D Es pēdējā laikā to dzirdu tik bieži, ka man tā sākt likties kā augstprātība. Jūsu viedokļi?
26.09.2014 18:17 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es arī esmu aizdomājusies - kas ir daudz konkrētā vecumā? Katram taču ir savas dzīves prasības... Un tiešām izklausās pēc augstprātības dažkārt.
26.09.2014 18:19 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Mēs visi kaut ko esam sasnieguši, tikai katrs citā jomā.
26.09.2014 18:20 |
 
Reitings 1804
Reģ: 29.05.2014
Es vienmēr pasmaidu, kad dzirdu to frāzi. Tos cilvēkus laikam pietiekami nenovērtē un viņi ir ļoti lepni par sevi. Protams, reizēm savi paslavēt nenāk par sliktu, bet ja pie katra konflikta tās lietas jāpiemin, tad gan paliek smieklīgi.
26.09.2014 18:21 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Mēs visi kaut ko esam sasnieguši, tikai katrs citā jomā.

Bet kas kuram ir sasniegumi. Mees katrs veerteejam pa savam.
26.09.2014 18:22 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man tāds vecmodīgs skatījums uz šo visu. Man patīk, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek. Mācības, augstākā izglītība, darbs profesijā, attīstība, paaugtsinājums. Man gluži tā nenotika viss, tāpēc nejūtos neko sasniegusi. Nu nekas, iešu citu ceļu, bet, ja varētu pagriezt laiku atpakaļ , būtu darījusi visu savādāk un gribējusi, lai viss tieši tā notiek, kā biju iedomājusies, jo tad es tiešām justos sasniegusi daudz :)
26.09.2014 18:27 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man ari nav skaidrs, kadi ir pieklajigi sasniegumi katram vecumam.
Ar saviem gadiem un paveikto jutos labi, lai gan nav man taaaaaadu sasniegumu.
Ja cilveks par sev pasaka- es daudz esmu sasniedzis, man ar vinu viss skaidrs.
26.09.2014 18:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Manuprāt, ir svarīgi ar sevi lepoties. Būt apmierinātam ar to, kas padarīts, respektīvi, sasniegts. Man pašai ir problēmas ar paškritiku un nespēju novērtēt savu darbu vai kā citi saka - sasniegto. Bet es mācos. Mācos novērtēt sevi un spēt pateikt - jā, esmu kaut ko sasniegusi, esmu paveikusi kaut ko lielu. Katram, protams, ir sava sasniegumu mēraukla, bet pavisam noteikti nevajag teikt "man ar šādu cilvēku viss ir skaidrs", tas noteikti nesaka neko labu par personu pašu. Un priecāties par saviem sasniegumiem.. kas tajā tik slikts? :)
26.09.2014 18:34 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Godiigi sakot, ko liidziigu esmu dzirdeejusi tikai no viena pieaugusa viiriesa, kas sarunaa ar savu deelu teica taa - man tavaa vecumaa bija jau nopirkts dziivoklis!
Vecaakiem liekas, ka taadaa veidaa vini vareetu motiveet savu beernu aatraak sasniegt kaut ko, vinupraat "lielu"?!
26.09.2014 18:34 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Manuprāt, ir svarīgi ar sevi lepoties. Būt apmierinātam ar to, kas padarīts, respektīvi, sasniegts. Man pašai ir problēmas ar paškritiku un nespēju novērtēt savu darbu vai kā citi saka - sasniegto. Bet es mācos. Mācos novērtēt sevi un spēt pateikt - jā, esmu kaut ko sasniegusi, esmu paveikusi kaut ko lielu. Katram, protams, ir sava sasniegumu mēraukla, bet pavisam noteikti nevajag teikt "man ar šādu cilvēku viss ir skaidrs", tas noteikti nesaka neko labu par personu pašu. Un priecāties par saviem sasniegumiem.. kas tajā tik slikts?


Piekrītu. Katram vārdam :)
26.09.2014 18:37 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Un priecāties par saviem sasniegumiem.. kas tajā tik slikts?


Priecāties par sasniegumiem nudien nav slikti, tikai es vairāk par to kādā kontekstā tas tiek pateikts. Piekritīsi, ka ir atšķirība starp: 1) esmu daudz sasniegusi savā dzīvē vai 2) es priekš sava vecuma esmu sasniegusi daudz.
Man vismaz tā ir liela atšķirība un otrais variants liek domāt, ka cilvēks ir augstprātīgs.
26.09.2014 18:57 |
 
Reitings 812
Reģ: 25.09.2013
Nu, ļoti jauki, ja kāds daudz ko sasniedzis un sevi par to slavē. Ja man ar to neuzbāžas un katru minūti neuzskaita savus sasniegumus, tad lai jau cilvēks priecājas. Tomēr jāatceras, ka tas, kas vienam ir ļoti vērtīgs sasniegums, citam varētu likties kārtējais pašsaprotamais dzīves sīkums vai pat kaut kas absolūti nevajadzīgs.
26.09.2014 19:02 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ir cilvēki, kam sasniegums ir vairākas laulības 30 gados :D
26.09.2014 19:04 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
cherr , kāpēc uzreiz augstprātīgs? Daudziem cilvēkiem ir problēmas ar pašapziņu, ar sevis mīlēšanu. Man pašai tādas ir. Un, varbūt ir kāda joma, kur cilvēks jūtas labi, kāpēc viņš to nevar nevienam teikt? Lūk piemērs. Man te pārmet, ka es pārlieku daudz dižojos ar savām attiecībām. Bet vai esat pamanījušas, ka es dižotos ar ko citu - nezinu, ar karjeru? ar ārējo izskatu? Nē, es par to nerunāju. Jo acīmredzot nejūtos tik pārliecināta par sevi šajā ziņā. Bet, ja es pasaku, ka esmu laimīga un man ir lieliskas attiecības, tad tā nav augstprātība, bet vienkārši apziņa, ka šajā ziņā man tiešām ir paveicies. Un kāpēc mēs nevaram dalīties ar labo? Vai tiešām cilvēkiem tikai interesē otra trūkumi un neizdošanās? Kāpēc nespējam priecāties par apkārtējiem, ja viņiem kaut kādā ziņā veicas vairāk? Tā nav augstprātība. Tici man, daudz lielāka problēma mūsdienās ir tā, ka mēs sevi noliekam, kritizējam, neticam saviem spēkiem, tādā veidā iedragājot savu pašapziņu. Tāpēc vajag priecāties par tiem, kas var pateikt: es esmu sasniedzis daudz. Nav jādomā, cik tieši viņš ir sasniedzis, galvenais, ka viņam pietiek un cilvēks jūtas laimīgs :)
26.09.2014 19:06 |
 
Reitings 812
Reģ: 25.09.2013
Es piekrītu, ka būt lepnam par sevi vajag, taču, sakot "esmu daudz sasniedzis", lai tas neizklausās pēc lielīšanās, varētu kaut vai uzskaitīt, kas tad ir to sasniegumu skaitā :) Vai arī vienkārši var bez tā "esmu sasniedzis" pastāstīt savus plusus un dzīves veiksmīgās puses :)
26.09.2014 19:08 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Cherr, nē, manuprāt, atšķirības nav. Kontekstam gan ir nozīme, protams. Un tas, ka kādam šie sasniegumi neliekas nekas īpašs, ir tikai un vienīgi viņa paša problēma. Viens varbūt lepojas par to, ka nezinu, ātri iemācījies lasīt no lūpām, jo ir kurlmēms, vai tad mēs viņam teiksim - klau, Tu izklausies augstprātīgs! Nu ne taču. Tāpēc muļķīgākais, ko darīt, ir mērīt cita dzīvi pēc savas skalas, raugoties tikai caur savu subjektīvo prizmu.
26.09.2014 19:14 |
 
Reitings 38
Reģ: 25.09.2014
Tomēr jāatceras, ka tas, kas vienam ir ļoti vērtīgs sasniegums, citam varētu likties kārtējais pašsaprotamais dzīves sīkums vai pat kaut kas absolūti nevajadzīgs.

Piekrītu.

kampanella viss ir atkarīgs no tā, kā to pasniedz.
26.09.2014 19:45 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man vispār vienalga pa lielam ko kurš kā saka. Ja kāds šķiet austprātīgs, man tas neraisa sašutumu, bet šķiet smieklīgi. Pati sev to atgādinu, jo dažreiz piemīt šis niķis, kaut gan drīzāk ne augstprātīgums, bet sava veida snobisms.
Un katrs pats nosaka savus sasniegumums, katram savi mērķi. Man patīk kad saka-sacenties nevis ar citiem, bet ar sevi!
26.09.2014 19:53 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
kampanella - Es izlasīju divas reizes tavu tekstu un neredzu kur tas saistās ar tēmu. Nezinu, varbūt vienkārši nesapratu :)

klaviatura -
Tāpēc muļķīgākais, ko darīt, ir mērīt cita dzīvi pēc savas skalas, raugoties tikai caur savu subjektīvo prizmu

Bet vai tad to tieši nedara tie, kuri arī saka to maģisko teikumu? :D Ja saka, es esmu sasniedzis vairāk nekā citi mani vecuma cilvēki, tad jau tas cilvēks vērtē pēc savas skalas tikai :D
26.09.2014 19:56 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man patīk kad saka-sacenties nevis ar citiem, bet ar sevi!


Būs jāielāgo, nebiju dzirdējusi kādu tā sakām, ļoti viedi vārdi :)
26.09.2014 19:58 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Sabiedrībā pastāv zināmi pieņēmumi par to, ko kurā dzīves posmā cilvēkam vajadzētu sasniegt. Protams, pieņēmumiem var piekrist vai nepiekrist, bet kaut kādā mērā tās cilvēkiem ir tādas kā dzīves vadlīnijas. Un, ja kaut ko izdodas dabūt ātrāk, nekā tas ir pieņemts, cilvēks sev un pārējiem nekautrējas atzīt, ka savā vecumā ir sasniedzis daudz. Nesaskatu tur neko sliktu, man ir prieks, ka cilvēki sevi novērtē.
26.09.2014 20:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits